tlamovci.cz
tlamovci.cz


kančík příčnopruhý

Dobré odpoledne přeji, před 2 dny se mi vytřeli kančíci, samice dala oplozené jikry na květináč, který máme v akvárku v rohu. Bohužel několikrát denně se za květináčem objeví vodní šnek (máme jich tam celkem dost - velikosti 3-4cm). Chci se zeptat, zda hrozí nějaké nebezpečí, že by šnek sežral jikry?Mám ho raději vylovit? Díky za radu,RM


RM
9. ledna 2007, 14:56


9. ledna 2007, 16:15 - odpověď č. 1

Díky moc za radu!Než jsem dorazila z práce domů, byl tam zase šnekouš a polovina jiker pryč!Takže šnekouše jsem vylovila a jsou v izolaci!Jen jsem měla strach, abych nevyplašila samici a abych pak nemusela jikry ovívat sama!

RM
9. ledna 2007, 17:53 - odpověď č. 2

Zmizeni jiker muzou mit na svedomi i rodice sami,zvlast pokud jsou mladi nebo jsou casto ruseni. Nicmene pravdou je ze sneci i ti "tipicki zluti" si pres noc na jikrach radi posmaknou.Jedini sneci u kterych jsem pozirani jiker nepozoroval byly tuberkulaty u Neolamprologusu.

Tom
9. ledna 2007, 18:27 - odpověď č. 3

Tome díky za radu, jikry hlídá jen samice a pěkně doráží na ostatní ryby, které se přiblíží. Samec zatím laškuje s 2. samicí a podle chování to vypadá, že bude brzo otcem už po 2. :o) Jinak se jedná asi o mladé rybky, mám je krátce a podle informací v knize, by měly ještě dorůst.

RM


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 31
tučně označené položky jsou povinné