tlamovci.cz
tlamovci.cz


Pseudotropheus Zebra má jikry

Zdravím, dnes jsem zjistil že moje Zebra má jikry. Mám připravené odchovné akvárium 60litrové pro odchov. Mám samici Odlovit co nejdřív nebo až těsně před tím než se vylíhnou jikry?a když ju budu odlovovat nevypustí v síťce jikry z tlamy? Je to má první zkušenost každou radu rád vyslechnu.Díky moc


markyjov
3. března 2008, 15:15


3. března 2008, 15:31 - odpověď č. 1

můžeš ji odlovit kdy uznáš za vhodné ale opatrně at není moc vystresovaná mohla by je vyplivnout nebo je i sežrat tak lov jen pomalumě se osvědčila dlouhá sklenice do které ji naženeš aby byla stále ve vodě a né jen v sítce

dejvid
3. března 2008, 15:53 - odpověď č. 2

Pokud ma jikry v tlame poprve, vetsinou je stejne sezere.Nech tomu volny prubeh, pokud je bude mit v tlame jeste za 3 tydny ( pri teplote alespon 26 stupnu) tak ji pak odlov a bude uplne jedno jestli to vyplivne v sitce nebo ne. To uz totiz bude mit v tlame skoro hotove rybicky.Jinak odlovovat se vzdy vyplati radeji pozdeji nez drive, resp. nejdrive tak za 14 dnu po vyteru, samice si na jikry zvykne a zpravidla sama nevyplivne.

Tom
4. března 2008, 13:58 - odpověď č. 3

Mám AQ již rok a také jsem tohle řešil. Jestli nehodláš tlamouny chovat na kšeft, tak bych to neřešil. Poprvé to stejnak na 99% spolkne. No mě plodí ve společenském akva zebry red fin-ky - pravidelně , yellowky - po 1., Cynotilapia afra - poprvé spolkla a také Demasonka. U ní ani přírustky nečekám - psal o tom Tom v - rady,zkušenosti. Dej tomu čas.

ondrášovi
5. března 2008, 10:07 - odpověď č. 4

Díky za odpovědi....no byl bych rád kdybych toho odchoval víc a taky prodal takže to zkusim po tech 2-3 tydnech odlovit jestli to nesežere.

markyjov


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 12
tučně označené položky jsou povinné