tlamovci.cz
tlamovci.cz


Pseudotropheus Socolofi


Zdravím. Nechci vypadat jako trubka, ale co vy na to? Domnívám se, že se jedná o samečka. To u řitního otvoru je jakoby kladélko, nebo co to je? U samičky bych se neptal. Rybka se 2 dny drží stranou. Třetí den již je celkem normální, ale ten "výčnělek" tam je skoro stále. Rybka potravu přijímá, ale drží se stále jakoby stranou. Tření jsem nepozoroval. Co si o tom myslíte? Nepředpokládám, že je to něco hrozného, ale raději se ptám. Děkuji za případné postřehy.


Komar033
8. března 2008, 16:59


9. března 2008, 15:57 - odpověď č. 1

je to sameček bohužel tamto nevím co to tam má mám sokolofi a když se třou tak to kladélko vypadá jinak

Hříšník
9. března 2008, 18:47 - odpověď č. 2

No právě a měl to tam skoro tři dny, nyní už to zasunul. Občas je jen malinká boulička, podle toho ho také poznám. Jsem z toho paf. Díky za reakci.

Komar033
9. března 2008, 19:18 - odpověď č. 3

Mě to příjde jako nějaký absces.

wladys
9. března 2008, 20:07 - odpověď č. 4

Už se to stratilo. Je to zvláštní. Uvidím postupem času. (asi hemeroidy :o) )

Komar033
9. března 2008, 22:53 - odpověď č. 5

Zdravím tě.
Dlouho jsem rozmýšlel a prohlížel tvou fotografii a opravdu na nic kloudného jsem nepřišel.Prohlédl jsem si i své učebnice a konzultoval s kamarády,ale nikdo nic takového neviděl.Napadá mě sice pár věcí,vypadá to jako jikernačka při vypuštění jikry,což je jen náhled na fotografii,skutečnost je jiná.Mám ten pocit že se může jednat o jistou chorobu,ale!!nemá stejné příznaky,čili to vylučuji,polip má nezvyklé zbarvení a pokud nepozoruješ hlístice či jiné endoparazity tak nelze diagnostikovat jen spekulovat a to nechci.Pokud se to objeví určitě mi napiš a popiš vše co tě napadne a spozoruješ.Scela určitě se nejedná o genitális.

pietro
10. března 2008, 7:11 - odpověď č. 6

To Pietro: Díky moc za zájem. Všem. Budu to sledovat, včera se to zatáhlo celkem k nepoznání. Každopádně je to zajímavé. Ryba již přijímá potravu jako ostatní a celkem zapadla. Tak snad to bude dobrý. Kdyby byla další změna, ozval bych se. Děkuji všem. Tak ať nám hlavně plavou.

Komar033
11. března 2008, 20:16 - odpověď č. 7

No mě se děje u labidochromis yellow ale je to samice taky nevim co to je ale jikry nikdy nekladla .Taky bývala stranou od jiných ryb. Ale pořád mi to připádá jako kladélko protože samice která je plná ma kladélko schované protože je tlustá ale když ho vytáhne a nani plná tak je to videt

sasa
11. března 2008, 21:19 - odpověď č. 8

To SASA,pokud tak tu dej foto,je to zajímavé ale genitális nemají tak vyvřelé jak popisuješ

pietro
12. března 2008, 10:17 - odpověď č. 9

U mě to měla samice zebry. Nejdříve nosila v tlamce jikry cc týden, pak se jikry někam ztratily, jestli je polkla nevím a objevil se tento útvar. Nežrala, stranila se,myslel jsem , že pojde.Aplikoval jsem Terap proti vntřním parazitům, což jsem zřejmě nemusel. Nakonec se z toho dostala.

Hans


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 68
tučně označené položky jsou povinné