tlamovci.cz
tlamovci.cz


Sciaenochromis fryeri - v jakém věku se vám začínají třít?

Ahoj,v jaké velikosti/věku se vám začínají třít Sciaenochromis fryeri? Mam samičku která už "nosí". Mám je tak měsíc, přines jsem je tak okolo cca 5 cm samozřejmě teď jsou už trochu větší. Přijde mě to zajímavé jelikož co jsem četl a mluvil s chovatelem tak např. oproti zebrám jim trvá mnohem mnohem déle než na to "vlétnou". Tak mě jen zajímá jestli je to normálka nebo jsem je třeba inspiroval:o)(mají výhled na postel?:)!


los.laiblos
28. srpna 2008, 13:55


28. srpna 2008, 15:24 - odpověď č. 1

já myslím, že to bude tím výhledem :-) Jinak co se týče ryb tak moc neporadím - já je mám také a taky tak cca 5cm a mě se zatím netřou ....... na druhou stranu výhled na postel jsem jim nedopřál :-)))))

Jerry1
28. srpna 2008, 18:10 - odpověď č. 2

No jó tak to přednima nedělej oni se děsně opičí.... :)

Vosoun
28. srpna 2008, 19:31 - odpověď č. 3

No já nevím, moc tomu nevěřím! Praktiky tlamovců by mě asi u přítelkyně nevyšli:o)))))))))

loslaiblos
28. srpna 2008, 19:47 - odpověď č. 4

Jak dlouho už nosí?
Jestli tam máš samce,tak je klidně možné,že se vytřeli....možné je taky,že se vytřela sama a časem to sežere......
Mě osobně se třeli okolo 6-7cm taky.samci byli větší,ale samice více neměly.

memeo
28. srpna 2008, 19:58 - odpověď č. 5

krátce, já o tom vím asi 4 dny. Je mě jasné že to spolkne, nebo bude mít v tlamce 2-3 prcky které osazenctvo stejně zdlábne.S tím se netrápím, spíš že jsem se bavil s chovatelem a říkal že ti mu začínaj až tak po roce a těm mejm prckům je tak sotva "půl" roku. Víc mě trápí zebry mam jich 11 a jak se tak ukazuje tak je tam snad 8 samců:(,to bude asi rachot co?

loslaiblos
28. srpna 2008, 20:01 - odpověď č. 6

To bude asi rachot..........
Jak máš to akva velké???
Jinak nechci strašit,ale jak víš,že jsou staré 1/2 roku???
Můžou to být nějaké zakrsliny,co prostě pomalu rostou a můžou být mnohem starší,ale tomu moc nevěřím...slušný chovatel by to nepustil dál.......

memeo
28. srpna 2008, 20:15 - odpověď č. 7

to ne, jsou normální, ten půl rok je jen moje naprostá doměnka, na ničem nezaložená (nemám ponětí jak rychle rostou). Chovatel je fakt odborník, tomu tam žádné zakrsliny v akva neplavou to ti garantuju. To není pár litříků, teď akorát staví za barákem malou halu kde to chce mít po hromadě. V současnoti to má chovné skupiny jinde a odchov jinde. Mám 250L vím co řekneš, ale sám chovatel říkal že mě jich dá víc, že se pak vybere ale co si mám vybrat z 8 samců a tří samic:) a 8 samců si fakt v 250 své teritorium nenajde:)

loslaiblos
28. srpna 2008, 20:57 - odpověď č. 8

No ono hlavně 250lt akva není moc vhodné pro Zebry.....jsou to velké ryby a pro Fryeri už vůbec né......ty jsou tak do 35-400lt.......mám je ve 450lt akva a máš vidět,co dělají,když je to rafne........
To asi nebude moc dobrá sestava na tvé akva......
Jinak z mé zkušenosti v pěstírně bych řek,že Fryeri rostou trochu rychleji,než třeba klasika Yellow,Saulosi atd,ale to je tím,že jsou v dospělosti skoro dvakrát tak velké....mám dva samce velké 16-17cm.samice okolo 10-12cm.....

memeo
28. srpna 2008, 21:34 - odpověď č. 9

Já si tenhle web v podstatě přečet od začátku do konce, chovatel říkal že 250L je ok, chápu jeho pohled, že jemu jde o to to především prodat. Když já toho samce u něj neměl vidět dospělého (Sciaenochromis fryeri), láska na první pohled:(vím kolik se dorůstají, vím že až narostou tak to nebude ideál. Vím, že je to taková berlička nebo výmluva (věta:mám v plánu větší), ale na příští rok je plán koupit nějak baráček,tak v tom plánu když budou peníze určitě bude pořádné akva. Sice mám rybyky od mala, ale přecejenom už to 250L není takový prcek. Hodně jsem toho přečet, hodně věcí příště udělám jinak, ale jinak než takle to nezjistím. Rybám se zatím daří, až na jemné kočkování! Ale veřím že je to jiné když se kočkujou moji prckové a dospělé 15cm obři!

loslaiblos


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 65
tučně označené položky jsou povinné