tlamovci.cz
tlamovci.cz


zákal v akvárku

Nevím si rady neustále se mi dělá ve vodě takový zákal je to v podobě drobných teček ,jako by jste rozvířili mouku .Mám biologický filtr tříkomorový a vůbec se to nevyčistí .po výměně vody to vydrží pár dní jakš takš čisté .Jinak do nedávna jsem měl vodu jak křištál .Pod mikroskopem tam je spousta nálevníků .Nemůže to být ono a co s tím.Koupit ještě vnitřní filtr a udělat v akvárku pořádný proud? nevím poradte


Hříšník
1. října 2008, 17:41


1. října 2008, 17:45 - odpověď č. 1

čau,na 90 procent jsou to nálevníci...hodně vzduchuj vodu,nevyměňuj ji,a omez krmení...mělo by to být za pár dní v poho...

roxman
1. října 2008, 18:12 - odpověď č. 2

No Hříšniku, dlouho jsem tě tu neviděl tak tě zdravím, už je ti taky zamálo si to tady najít?? už jsem to tu psal a určitě to tu najdeš, no ale radu ti dám. Kup si Zeolit, jedná se o horninu sopečného původu která se dáva do filtrace a odstraňuje nežádoucí organismy a chem. složky s vodního prostředí, nekrmit filtrovat na plno zvýšit teplotu vody. Lze použít Nacl , nebo také 30% roztok peroxidu vodíku. Teplota nad 27°C zabíjí jednoduché organismy jako je nezmar, prvoci, mněňavky,láčkovci a další.

pietro
12. října 2008, 21:58 - odpověď č. 3

100% ucinost Nutrafin P-clear,opravdu vyzkousej a mas pokoj po te vyprat filtr v odpustene vode z akva a pri kazde vymene vody pridat vicko od P-clearu na 80 litru vody opravdu to funguje

Domimili
12. října 2008, 22:18 - odpověď č. 4

A stojí to určitě hromadu peněz že?

Míla
12. října 2008, 23:46 - odpověď č. 5

O prachy až tak nejde.Spíš je to zbytečná chemie do akva.Nehledě na to,že je to spíše na řasu,než na nálevníka.Nálevník rozhodně není problém,který by se musel řešit chemicky.

Čím méně chemie tím lépe. ;)

wladys
13. října 2008, 7:42 - odpověď č. 6

Ono kdyz se udela nalevnik jiz v dlouhodobe zajetem akva, kde jsou vsechny parametry v poradku, tak je to opravdu dlouhodoby problem. Neznam treba moje priciny, ale musel jsem jiz koupit UV C, jinak byly vsechny metody kratke, chemii jsem nezkousel, neverim tomu. Lampa znicila nalevnika za 2 dny a doufam, ze ji zase dlouho nezapnu. Ahoj.

Troph3us
13. října 2008, 19:55 - odpověď č. 7

Mě se za celou dobu co akvaristiku dělám,nikdy v zajetém a dobře fungujícím akva nálevník natolik nepřemnožil,že by se mě vytvořil zákal.Pokud se nálevník přemnoží má to vždy nějakou příčinu a něco není v pořádku.Chemie problém určo nespraví,ale jen oddálí.Navíc si do akva nalijete další sračky.UV lampa je řešení,ale rozhodně né dlouhodobě.Dle mého to jsou v tomto případě vyhozené peníze.Lepším řešením je spíše zapůjčení.Toť můj názor.

wladys
13. října 2008, 20:56 - odpověď č. 8

jak jsem psal, ja pricinu nenalezl, je me 32 a mam akvarium o ktere se sam staram od 12ti, nikdy jsem zakal nemel. K te lampe, Atman 9W za 1100 neni takova investice, pujcit si ji nemam moznost.

Troph3us


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 76
tučně označené položky jsou povinné