tlamovci.cz
tlamovci.cz


Co přidat k red-red?

Zdar.Mám v akva 15 Pseudotropheus zebra red-red a potřeboval bych poradit, jaké druhy Tlamovců k nim můžu přidat, aby se v pohodě snášely.Díky moc.


orange
12. února 2009, 17:15


12. února 2009, 17:34 - odpověď č. 1

Ahojky...Jakékoliv Aulonocary,Labidochromis yellow a víc jak 3 druhy bych nedoporučoval,takhle to mám já a je to OK....

s.kelly
12. února 2009, 18:51 - odpověď č. 2

Zalezi do jak velkeho akva, protoze 15 zeber ...to uz je dost !

Tom
12. února 2009, 19:09 - odpověď č. 3

Mám 235l, ale samozřejmě těch zeber několik uberu, když budu dávat jiné druhy...

orange
12. února 2009, 20:39 - odpověď č. 4

No hele když jsi orange tak to nedělaj a buď věrný svému nicku :)))

Vosoun
12. února 2009, 21:00 - odpověď č. 5

A vám se opravdu podaří ve společenském akva s více druhy něco odchovat? Včera se mi vytřela jedna zebra .Ostatní zebry jí štvaly tak dlouho až vyplivla jikry pak je zhltli jako kaviár o silvestru .Myslel jsem že to tím končí, ale zesláblou samičku tak štvali ,že jsem ji dnes našel polomrtvou v rostlinách na povrchu akva .Odlovil jsem ji a jsem zvědavý jestli vůbec přežije .Melanochromis auratus jsou lepší .Jedna samička už zase nosí týden ale nevěřím že donosí .Myslím že by to chtělo méně druhů a více ryb .Váš názor je jaký?

hříšník
12. února 2009, 21:19 - odpověď č. 6

To hříšník: toď otázka. Méně druhů - méně pestrobarevnosti. Já bych se nebál vícedruhového aq, ale druhy dobře vybraný, ne jako to mám já svou blbostí se zebrama. No, ale pro tebe odpo - v mém aq se množí v poho aureatusy, zebry a i yellouky, bohužel Cynoptia afra a další nic.

Ondrášovi
12. února 2009, 23:23 - odpověď č. 7

Mě se teda ve více druhém akva třou ryby o sto šest a to tam mám dokonce směsku mbun a hapek.Ryby se nejen vytřou,ale i v pohodě donosí.
Hříšníku moc by mě zajímalo(myslím,že nebudu sám) tvé složení ryb.Prosím přesně druhy i počty.No a kdyby se ti podařila nějaká pěkná fotka té nádrže a rozměry..tak bychom ti snad mohli poradit.Už ti to tu psal myslím TOM,že pokud nám o tom tvém "tajemství" neřekneš víc,těžko ti někdo poradí.

wladys
13. února 2009, 10:31 - odpověď č. 8

Já bych řekl, že vzhledem k velikosti akva 235l osazeném již zebrami není moc velký prostor pro doplnění jiného druhu i za předpokladu, že bude snížen současný poček zeber. Ale nechci strašit, třeba mnohem zkušenější a mnou moc uznávaní odborníci něco vymyslí a poradí.

Petr - Č.Budějovice
13. února 2009, 11:54 - odpověď č. 9

Již samotný 1 zebrák by mohl být na 235 l moc velký a agresivní. Dle mého názoru patří zebry k agresivnější skupině tlamovců. 15 zeber je dost, co se velikosti týče, a pokud jich ubereš, tak budou zase více agresivní a budou terorizovat ostatní obyvatele nádrže. Zvolil bych jiný druh ryb, i když je to dost asi těžko proveditelné. Pokud nebudeš chtít měnit druh, tak můžeš zkusit ty samotné zebry, jestli ti to bude klapat.

Pusta
13. února 2009, 13:43 - odpověď č. 10

Já mám akva podobné jako ty,cca 245 litrů a v něm 12zeber a 12afer a funguje to. Odchov závisí taky hodně na tom kolik tam máš úkrytů mezi kameny. Jak pro dospělé,tak pro potěr. Ale pokud je voda OK, donosit by je měly vždy.

Kozlik
13. února 2009, 14:54 - odpověď č. 11

Ahoj mám v 250L dohromady Zebry r+r a Sc.Ahli. Zatím jsou to mlaďoši(domin.samec zebry okolo 10 cm a sc.asi 8-9).K tomu jestli je složení akva vhodné psát nemusíte, je mě to jasné.Chtěl jsem zebry a „něco“ a chovatel mě doporučil tyto krásné ryby (ahli) a já jako začátečník po tom šáhl. Ale zatím vše funguje, samo že Zebry svým temperamentem Ahli lehce „utlačují“(zajímavé je že po založení se hned začal vybarvovat dom.samec ahlíků a všechny začal prohánět, ale postupně jak zebry rostli začali dominovat a teď si na tohoto samce troufne i ta nejmenší zebra), ale oba dva druhy se pravid. začínají třít, samička ahli donosila už asi v 6 cm, ale postupně všechny zmizeli (myslím, že je to poměrně u těchto ryb vzácné, chovatel říkal že dřív začínají zebry). Malé zebry zatím drží za filtrem. Ale ahli se tam kolem nich motají tak uvidím:). Stejně mám v akva 20 ryb a víc by byl masakr, je super mít malé, ale ono když přežijí 2-3 tak je to super, ale až jich každý půl rok přežije např.10 tak budu ještě rád že se o to ahli postarají. Dokud to funguje, ryby jsou zdravé a v kondici a rvou se jen vnitrodruhově a v mezích „zákona“ tak složení neřeším, jak to bude vypadat za půl roku nevím, ale jsou spolu od mala tak to snad bude fungovat dál, zatím jsem beze ztrát a těžko bych nějakou nesl. Mějte se!

los.laiblos
30. srpna 2018, 23:48 - odpověď č. 12

super popsane laiblosi. i po tech letech je to radost cist

PUNKi


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 52
tučně označené položky jsou povinné