tlamovci.cz
tlamovci.cz


nemocná rybka

Ahoj. Mám v akvárku tlamovce. A jedna rybka mi onemocněla. Byla žlutá a teď zčernala. Nechce moc jíst a strašně špatně plave a divně dýchá. Spíš než plave, tak si různě "sedá" na kameny a dno. Nevíte někdo, co by s ní mohlo být? A co s tím? Mám strach, aby to nechytli všechny.
Moc děkuji


Katka
4. června 2011, 10:44


5. června 2011, 9:06 - odpověď č. 1

A o jaký druh jde? Má jen černé fleky okolo hlavy? pokud ano tak by to mohly být dominantní samec Yellow.Ale zas nevím tu neaktivnost a ochablost.

jaladik
5. června 2011, 9:25 - odpověď č. 2

Podle mě se jedná o nějaký druh bakteriálního onemocnění. Ryba většinou přestává přijímat potravu, hubne, ztrácí své původní zabarvení odděluje se od hejna a zdržuje se na klidném místě v rohu akvária. Stalo se mi to u L. Yellow, kde se po černání přidal i rozpad ploutví a zježené šupiny. Něco je špatně ! K těmto onemocnění přispívá vysoký obsah amoniaku a dusitanu ve vodě, znečištění vody, nízký obsah kyslíku ve vodě, špatná manipulace ryb, přelovování, stres atd. Je také dobré se vyvarovat výkyvům teplot. Čím dříve se nakažená ryba z akvária odstraní, tím lépe, protože pravděpodobnost nakažení dalších ryb velmi vysoká.

Jakub Štercl
5. června 2011, 10:11 - odpověď č. 3

Pánové jste machři v určené nemocí. Bez fotky a bez určení druhy dávat diagnozu.. to dokáže málokdo.

diskoclub-nepřihlášen
5. června 2011, 10:45 - odpověď č. 4

Je to sameček Yellow. A zčernal uplně celý, né jen fleky. A není nějaká možnost, jak tu rybu vyléčit?

katka
5. června 2011, 10:53 - odpověď č. 5

bohužel není :(, ale je možné odlovením tohoto, zachránit ostatní.

Jakub Štercl
5. června 2011, 11:54 - odpověď č. 6

Mas-li ji kam dat zvlast, zkus ji necim prelecit. Co to je je za nemoc netusim, ale zkusil bych sera omnipur nebo jiny sirokospektralni pripravek.

sancho
5. června 2011, 19:13 - odpověď č. 7

V první řadě bych otestoval vodu na čpavek,amoniak, NO2, NO3 a PH, aby se zjistilo, jestli je akvo zaběhnuté. Pokud budou hodnoty mimo normál, což pokud nevíš jaké jsou, tak si je tu zadej do vyhledávače a vše se tu dočteš, tak vyměň aspoň 2/3 vody. Pak bych se zamyslel nad potravou co jim dáváš a prováděnou údržbou a vůbec tím co tyto ryby potřebují. Další varianta je, že ryba už byla nemocná, když sis ji donesla domů, ale to záleží na tom jak dlouho rybky máš. Jestli je máš delší dobu, tak bude problém u tebe. Je možné že postiženou rybku už nezachráníš, ale mohla bys pomoci těm ostatním, které zatím nevykazují nějaké příznaky!

Michal 27
4. prosince 2018, 16:43 - odpověď č. 8

Mi se to samé stalo se samičkou gupky. Byla stříbrná a celá zčernala a rozdělila se jí ocasní ploutev. Držela se dva dny v horním rohu akvária, další dny pak zase jen u dna, nepřijímala potravu... Měla jsem pocit, že než se to stalo, byla "březí" a neporodila. Tak bych to tipovala na nějakou sepsi... ale to je jen domněnka. Teď je to asi šestý den a začala opět žrát a zdá se mi, že i ta černá barva se začíná ztrácet. Ostatní rybky jsou OK, nemyslím, že je to problém vody. Nevím jestli to ta samička přežije, ocas jí totiž téměř zmizel a nový asi nedoroste, tak je pro ní pohyb obtížný a asi ji to dost vyčerpává. Bylo mi ji líto spláchnout ještě za živa do záchodu... Ale vypadá to, že její stav se začal lepšit, tak ještě počkám.

Iveta
6. prosince 2018, 14:44 - odpověď č. 9

Splachnout zivou rybu do zakona je porusenim Zakona na ochranu zvirat proti tyrani, ten se tyka obratlovcu coz ryby jsou. Pokud je potreba akvarijni rybu utratit, da se do sacku a ten do mraznicky.

roman.pavel
8. prosince 2018, 12:17 - odpověď č. 10

Spláchnout něco do zákona není nic,ovšem nechat něco umrznout-to je jiná.

digi


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 18
tučně označené položky jsou povinné