tlamovci.cz
tlamovci.cz


Záhadná nemoc tlamovců

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat chováme tlamovce, jednoho dne nam umřela jedna ryba a pak postupně začaly umírat všechny jeho druhu a nakonec pak i dalši. Zkoušeli jsme výměnu vody koupili jsme kapky AKVA-REGULÁTOR pro úpravy vody a PREVENTIN proti většině parazitických a plíšňových onemocněních, koupili jsme další ryby nové s tím, že akvarium jsme vycistili nasadili ancistrusy a po dvou dnech jsme tam dali nove rybičky spolu s jedním jedincem, který přežil, ale v ten den zhynul. Příznaky jsou takové, že ryba se straní ostatním plave u hladiny a lapá po dechu, přitom vzduchování je v pořádku Ph vody je kolem 7 a výše teplota je taky v pořádku.Včera nám zemřela elektra a dnes se projevují stejné příznaky jako u všech ostatních u Morii(delfína.
Prosím Vás tedy, jestli někdo nemáte stejnou zkušenost nebo nevíte, čím to může být.


Aces
19. listopadu 2011, 11:43


19. listopadu 2011, 12:51 - odpověď č. 1

Moniko příznaky které popisuješ vypadaji na otravu amoniakem,nebo nějakou nevhodnou látkou která se mohla dostat do aqa.
Ph by se mělo pohybovat někde okolo 8 a ne jako u tebe 7.
Pro bližší radu napiš toto:
-rozměry aqa
-počty a druhy ryb
-čím a kolik krmíš
-jakou máš filtraci
-jak často a kolik měníš v aqu vody
-jakou máš v aqa teplotu
-a přidej celkové foto nádrže
Když toto všecho napíšeš, tak ti poradím přesněji nebo to jistě udělá někdo jiný.
Ať se daří.

hr
19. listopadu 2011, 13:59 - odpověď č. 2

Akva je 1m dlouhé, 0,51 vysoké a 0,42 široké. Počet ryb nyní je 4 elektry,4 delfíni,5 lombardů,5 ancistrusů a 4 livingstoni malí, teprv včera koupeni a probém je už delší záležitostí.Krmíme 2x až 3x denně suchým krmivem - vločky.Ph je něco přes 7 na Ph testech je vzorek do 7Ph, ale barva je tmavší než u 7ph takže je něco přes 7ph. Teplota je 28°C.Typ filtrace POWERHEAM 402.

Aces
19. listopadu 2011, 14:02 - odpověď č. 3

foto akva

Aces
19. listopadu 2011, 14:02 - odpověď č. 4

foto akva

Aces
19. listopadu 2011, 15:04 - odpověď č. 5

Na druhy ryb, které v akváriu máte, kromě ancistrusů, je to akvarium hodně malé.

lubnek
19. listopadu 2011, 15:08 - odpověď č. 6

Takže na rovinu.
Do takové nádrže jestli chcete afriku, tak max dvoudruhovku mbun a to nějaké saulosi X yelow 15 X 15.
Topení je zbytečně vysoko vaříte ryby jako terčovce!
Snižte to postupně každé dva dny o stupeň dolů na takových 24-25 stupňů.
Provádějte pravidelnou týdení výměnu vody a při té vyperte houbu z filtru ve staré vytékající vodě z aqa.
Na zadní stěnu aqa nalepte černou fólii.Ryby nemají v lásce světlé pozadí.
Vyházejte z aqa umělé rostliny, kokosy a další zbytečný kýč.
Kameny rozdělte do dvou hromádek na každou stranu aqa.
Krmte vyskoušeným vločkovým krmivem např sera flora,nebo podobným kvalitním krmivem.
Pročtěte si zdejší diskusní fórum, kde se dozvíte další zajímavé, ale hlavně užitečné informace.
Takže to udělejte celé od začátku a pořádně jak vám radím, jinak nebudete mít z aqa nikdy radost a vaše ryby se tam dobře cítit nebudou to mi věřte.
Lepší radu vám nedám a jestli vám poradí někdo jiný že by to teoreticky nějak takhle jak to máte šlo, tak je naiva.
Vaše akvárium a jeho osádka je přesná ukázka toho jak si lidé pořizují ryby, protože se jim to líbý ale moc toho o nich neví.
Dělejte to jak se má, nebo raději vůbec.
Ať se daří.

hr
19. listopadu 2011, 15:29 - odpověď č. 7

Moniko máš malé akvárium na ryby,které v něm chováš.Pro placidochromis electra,nimbochromis livingstonii a cyrtocara moorii je 200 litrů žalostně málo.Přečetla jsi si někde jakých rozměrů tyto ryby dorůstají?Další chyba je,že jste po celkovém vyčistění akva po dvou dnech vypustili ryby. To akvárium je evidentně nezajeté.Proboha nepoužívej preventin a jiné takové svinstva.Ten filtr neznám,ale podle fotky to vypadá,že je pro aka malý,možná né výkonem,ale velikosti filtrační naplně určitě.Teplota vody zbytečně vysoká,Ph nízké,krmivo musíš těmto rybám doplnit něčím mraženým (coretra,artémie,komáří larva),ale radějí tyto ryby prodej a kup si jiné vhodnější pro tvé akva.

Ostravák
19. listopadu 2011, 15:32 - odpověď č. 8

No hr již mne předběhl,ale je to přesně tak jak píše.

Ostravák
19. listopadu 2011, 16:00 - odpověď č. 9

Děkuji za rady všem,moc jste mi pomohli, jinak ryby jsou ještě mladé, malé ano vím,že dorostou do větších rozměrů, ale do té doby mám v plánu koupit větší akva.

Aces
19. listopadu 2011, 16:10 - odpověď č. 10

Moniko, pokud plánujete koupit větší akva, tak moc neotálejte, tyto druhy rostou celkem rychle.
Jinak electry a cyrtocara moori [delfínci] se můžou lehce křížit a samci se vždycky solidně řezali.
Rozhodně bych od nich dal pryč lombardoi.
Větší akva ale opravdu kupte, jinak Vám co nevidět ryby začnou marodit z nevhodných podmínek.

Krmte mraženým - osobně krmím každý den.

Komáří larva - černá , bílá
Cyclop
Dafnie
Artemie - dospělá - malé si dospělci téměř nevšimnou

Do akva dejte jen pár kamenů.

Akva alespoň 600 lt. za předpokladu, že necháte co píšete. Ale pak bych navýšil počty od druhu.
Doposud jsem nepochopil, proč lidé kupují ryby po 4 nebo 5 kusech :)
Držím palce - ryby jsou to ve vhodných podmínkách nádherné.

lubnek
19. listopadu 2011, 16:15 - odpověď č. 11

Ještě dodám, také neopomeňte KVALITNÍ vločkové krmivo. Žádná Dajana z Kauflandu. Například osobně mám perfektní zkušenosti u těchto druhů se Sera San. Tropical Bio - Vit, Hikari cichlid gold - u velkých ryb, předem namočit a ne moc často.

Pak jako samozřejmost je filtr, který bude stíhat. Stačí silná čerpací hlava a velká, velká kostka bioakvacitu, kterou , jak napsal hr, budete prát v akvarijní vodě co týden. Ovšem dbejte na to, aby akva, které plánujete, jste dostatečně zajela.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, obratťe se na někoho zkušenějšího, nelaborujte sama. Akvaristika se často rozchází s "laickým selským rozumem". Nic proti Vám samozřejmě.

lubnek
19. listopadu 2011, 16:17 - odpověď č. 12

dovětek : nepřekrmujte a občas jim také dejte nějaké to lehčí - Sera Flora příkladně.

lubnek
19. listopadu 2011, 19:04 - odpověď č. 13

Tak hotovo,štěrk vyměněn za písek,voda byla z půlky vyměněna,byla přdána sůl, soda, filtr byl nahrazen kostkou bioakvacitu, byly koupeny nitrifikační bakterie + preventivní roztoky proti škůdcům,plísním a na zlepšení kvality vody za zadní části akva byl pověšen černá plachta. Teď nezbývá nic než čekat.

Aces
19. listopadu 2011, 19:20 - odpověď č. 14

Tak tomu se říká pozitivní přístup k věci.Jestli si chcete opravdu pořídit větší aqo, tak to napište ježíškovy protože čím dřív ho budete mít, tím dřív budete moct doplnit počty jednotlivích druhů ku jejich spokojenosti.
Hlavně to nepřehánějte s těma zázračnejma vodičkama proti všemu.
Ať se daří.

hr
19. listopadu 2011, 19:26 - odpověď č. 15

A ještě s tou solí nedivočte.Přidávat sodu je dobré, ale musíte si vyskoušet kolik té sody můžete přidat a vždy při výměně vody jinak je to nebezpečné.
Jestli nevíte jak a proč se soda do vody přidává tak si to najděte v hystorii diskusního fora za pomocí klíčových slov např:přidáváni sody do akvária,nebo podobně.Kdyby jste něčemu nerozuměla ptejte se.

hr
19. listopadu 2011, 21:19 - odpověď č. 16

Nesouhlasím s hr, že ryby nemají v lásce světlé pozadí. Mám akvárko 7cm od bílé zdi a ryby jsou v pohodě. Naopak při tmavém pozadí může dojít k nechtěnému tmavšímu vybarvení ryb. Taky je tu spousta lidí co má světle modrou tapetu na zadní stěně a ryby jsou v klidu. Něco jiného je tzv. průhledové akvárium, kde se z obou stran akvária něco děje a ryby nemají klid...

Co se týče akvária Aces, vidím chybu v nedostatečné filtraci a v nedostatečné pravidelné výměně vody za čerstvou (odchlorovanou). Spolu s vysokou teplotou vody a častým krmením pro nás zatím neznámými vločkami pak může dojít k problému.
To, že má pár kamenů jinak než ostatní, pár kýčovitých kytek a akvárium bez černého pozadí není předmětem jejího problému...

Kozlik
19. listopadu 2011, 22:18 - odpověď č. 17

Kozlíku divím se sám sobě že reaguji, ale když do mě někdo ryje tak si to nenechám.Takže kdyby jsi pozorně četl toto vlákno, tak jsem hned v první odpovědi napsal co že je ta záhadná nemoc.
Za druhé ryby nemají příliž lásce světlé pozadí a jestli to tu chceš nějak převádět že u tmavého tmavnou a podobné všeobecné teorie ,musíš to milej zlatej také rozlišovat podle druhů ryb. Například odpověď ve které tazatelce radím jak má aqo zařídit se zmiňuji o dvoudruhovce malawských mbun a jak známo tak ty své barvy moc potlačit např v úlekových reakcích neumí, že??? Nebo si někdy vyděl Yelow ztmavnout nebo zčernat jako např tropheuse,?, asi ne.
Naopak na černém pozadí krasně kontrastně viniknou.
Bílé pozadí a modré nebo podobně světle zabarvené je sakra rozdíl a jestli sis nevšiml, tak na jedne fotografii je aqo od Aces průhledové takže se sklidni detektive.
Jak můžeš tvrdit něco o častém krmení když tazatelka píše že krmí dvakrát až třikrát denně ,?,zdá se ti to snad moc???
To že závěrem svého nic neříkajicho příspěvku ses navezl do toho že jsem tazatelce napsal jak by aqo mohlo vypadat lépe a otočilto ještě tak, že jsem tím snad myslel že je to příčina problému jejich ryb, tak to si posral úplně.
Narozdíl od tebe jsem zde už prezentoval docela dost mnou postavených a dekorovaných biotopnich nádrží, které se líbili a to i přesto že se zde s nikým moc nekamarádičkuji,takže když zde napíšu a nikomu to nenutím,jak by nádrž mohla vypadat vzledově lépe, ale i funkčně postavením šutru pro ryby, tk se prosím zdrž trapných nic neříkajících krytických komentářů, nebo poraď lépe.
Také se rád poučím.
Dám ti dobrou radu ,jestli chceš někoho opravovat tak si nejprve pořádně přečti co napsal,potom si to pro jistotu přečti ještě jednou ,pak nad tím chvíli přemýšlej a až napočítáš do deseti teprve potom něco piš.
Nazdar

hr
19. listopadu 2011, 22:25 - odpověď č. 18

Ahoj Aces, pozadi, pisek nebo nepodavani mrazeneho krmeni nema nic spolecneho s uhynem ryb. Toto by se melo resit az pak. Ted je mnohem dulezitejsi najit pricinu uhynu!! Ja tu nikde nevidim info, jak dlouho jste vlastne ty ryby chovali nez zacaly umirat a jak byly asi stare (velke).
A ted, kdyz jste koupili nove ryby, jste je dali do akva po dvou dnech zajizdeni? Jak jste to akvarko ted zajeli, dali jste vodu vsechnu cerstvou nebo zajetou z jineho akvaria, filtr byl zajety nebo ciste vyprany? Podle toho jak to ctu, mne to pripadne, ze jste do kompletne vycisteneho akvaria napustili vodovodni vodu a za 2 dny vpustili ryby. Nechci krivdit, ale mozna nevite nic o dulezitosti zajeti akvaria. Precti si toto a pak se ozvi:
http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7

A+I
19. listopadu 2011, 22:45 - odpověď č. 19

Další kozlík ale z ameriky.Aleno proč totu píšeš stilem jako pan Kozlik a obracíš naše rady tak že jsme snad napsali že je to příčina.Já ,Ostravák a Lubor jsme se jen snažili poradit Aces jak to dělat v určitých modelech a dva krytici to tu jen poplivou a zesměšní.To je úroveň.Kdyby jste si to vy dva chytrolíni přečetli pořádně, tak všichni tři jsme vše co jste tu papouškovali tazatelce napsali.
Nazdar.

hr
19. listopadu 2011, 22:47 - odpověď č. 20

Aha, ješitka se ozval. No možná si fakt reagovat ani neměl, ale to bys stejně nevydržel, když jsem si dovolil s tebou nesouhlasit. Pravda je, že ses tady fakt prezentoval, až se to nedalo kolikrát číst.
Taky si pořádně přečti co jsem napsal. Časté krmení pro nás zatím neznámými vločkami. Ono krmit 3x denně nějakým nevhodným krmivem taky může způsobit problém. Aces zatím nenapsala čím krmila.
Jinak buď v klidu a jak ty píšeš, Ať se daří (hlavně nervům) :-)

Kozlik
19. listopadu 2011, 23:06 - odpověď č. 21

I ty jeden popleto na to že problematice akvaristiky rozumíš jako koza hvězdám, máš docela odvahu jěště někomu něco radit a ještě si drzej.No naštěstí tvým obraným manévrům se pouze směju a raději neraď jen si čti.Ubozí provokatéři tvého tipu, kteří neumí poradit a jen rejpou mě nemůžou rozhodit.Ty a tobě podobní, kteří tu argumentují něčím co nemohu ani pjmenovat,se tu akorát ztrpňujete.Mimochodem to tvoje akvárko 7 cm od zdi bych rád viděl.
Buď tak hodnej a dej sem fotku ať Aces vidí jak to má vypadat a co že jí to za odborníka radí.

hr
19. listopadu 2011, 23:14 - odpověď č. 22

Aha, já zapomněl, že tu platí nepsané pravidlo: Pokud hr poradí jako první, vy ostatní už prosím neraďte, stejně nic lepšího neporadíte, protože hr svojí vyčerpávající a hlavně první odpovědí už vše napsal...
A propo užs poradil ve vlákně s rejnokem, všeználku?

Kozlik
19. listopadu 2011, 23:24 - odpověď č. 23

Po mě reagovali i jiní jen neměli tupé připomínky,ale například Lubor přišel s jiným řešením.Kdyby ses vyjádřil oběktivně a nezaujatě tak bych na tebe vůbec nereagoval.
Ukaž fotku akvárija 7 cm od bílé zdi ať všichi ví jak to má vypadat,nebo jdi spát už je pozdě a nevíš co píšeš.

hr
19. listopadu 2011, 23:32 - odpověď č. 24

Najdi si jí sám, určitě umíš hledat. Dobrou, zítra už ti snad bude líp...

Kozlik
20. listopadu 2011, 2:07 - odpověď č. 25

HR ty si případ pro chocholouška. Ty třeba i něco málo o těch rybách víš, ale způsob jakým to prezentuješ a hlavně celková tvoje osoba, většinu lidí odradí ty tvoje příspěvky číst. Tak se pak nediv, že lidi radí podobné věci.
Jinak si myslim, že tvoje pozadí nejsou úplně špatný, ale žádná hitpáráda k chlubení to taky neni. V jiným tématu si kritizoval někoho, že má kupovaný pozadí od Nature, ale ty tvoje se věrohodnosti Nature ani neblíží.
Ať se ti daří vyklidnit.

Desper
20. listopadu 2011, 2:11 - odpověď č. 26

K odpovedi 19:
Hr, vzpamatauj se a nepoucuj tady co kdo muze nebo nemuze radit! Toto je verejny forum, Ty nejses zadnej jeho velitel a ja sem budu psat to, co sama uznam za vhodny.
Ja tady snad neco prekrucuju? Podle rad nahore nemuze byt zacatecnikovi jasny kde se stala chyba. To, ze napsals v prvnim prispevku, ze priznaky vypadaji na otravu amoniakem neznamena, ze Aces pochopila, kde by se tam vlastne vzal (mozna pochopila, nevim, jak daleko je ve znalostech akvaristiky). V prvnim pripade to taky mohly byt dlouhodobe vysoke hodnoty NO2, proto jsem se ptala, jak ty prvni ryby meli vlastne dlouho. To, ze vymenili pisek, filtr a dali pozadi nevyresi nic, aby se ji to stejny zase neopakovalo i ted. Nitrifikacni bakterie koupene ve sklince taky nic nevyresi, protoze ty bezne kupovane nenahradi ty, co jsou v dobre zajete filtracni naplni. Aces by mela pochopit, o co jde, co se v novem akva deje, proto jsem ji poslala odkaz na ten clanek.

A+I
20. listopadu 2011, 2:41 - odpověď č. 27

kozlík to ve svém prvotním příspěvku vystihl přesně,navíc říkám modrá je dobrá.A radši Ameriku než olomouc.

miran
20. listopadu 2011, 9:53 - odpověď č. 28

:-)))) Desper kdyby jsi něco poradil tak neřeknu ani ťuk ty jsi přišel ale jen provokovat.Co to kecáš že jsem někomu kritizoval jeho kupované pozadí přesně vím o čem tu píšeš.Jsi lhář a snažíš se mě akorát pošpinit srabe.Jestli víš kde to pozadí kritizuji, tak jsem dej link a uvidíme.Jestli je to pravda, tak se tu všem omluvím a přestanu se psát.A jestli to nebudeš moct najít tak popros Alenu ta je v tom mistryně.
Jsem klidnej neboj ale tobě zřejmě ujeli nervy že jsi přispěchal a místo rady pro Aces sis tu s toho udělal jen malou duševní terapii a vylil sis zde pochroumanou dušičku.
Jo,jo neboj nejsi jedinej kdo tu neporadí jak je rok dlouhej, ale když se semnou někdo hádá tak přispěcháte přiložit polínko pod kotlík.Jenže problém je v tom že bohužel ty vaše polínka jsou jen napadání nepodložené žádnými fakty a tak to potom končí pouze a jenom klasikou.Smečka rozzuřených štěkajících a vrčících čivav.Jak srandovní.

Mirane od tebe sem opět nic jiného než tvoje obranářské instinkty nečekal.Co to tu meleš o modré.Kozlik to vemeno, zde obhajoval a srovnával modré a bílé pozadí a to je sakra rozdíl.
Já jsem mu to také napsal ,ale to už nikdo nevidí, protože to co píšu si většina vás mých zarputilých odpůrců obrátí a otočí tak aby to vše vyznělo špatně.Klasický jednostranný slepý útok.

Aleno jsi opravdu tak dutá nebo jen arogantní a předvádíš tu jen to co popisuji výš.Nenapsal jsem pouze a jenom že se mi nelíbí jakým stylem si smetla to co jsme zde s Ostarvákem a Luborem napsali.
Úplně stačilo kdyby si napsala poslední tři věty a ten odkaz.

hr
20. listopadu 2011, 11:18 - odpověď č. 29

Hr, nepodsouvej stale ostatnim neco, co neni pravda a co vidis ve svych halucinacich!!!
A jedina rozzurena civava tady jses Ty sam, arogante!

A+I
20. listopadu 2011, 11:38 - odpověď č. 30

Pro hr - to už je fakt vrchol co tady předvádíte.Toto je diskusní forum a proto se tu má diskutovat a ne jen radit.Kde berete tu jistotu,že právě vaše názory jsou správné.Sto lidí má sto zkušeností.Věnuju se akvaristice určitě déle jak vy ale přesto se tu dozvídám stále něco nového.Je mi moc líto,že už tu nediskutují stejní lidé jako v začátcích..to bylo ještě o informacích,ale od té doby co tady deptáte slušné lidi svou nadřazeností a arogancí fuj ...s tím fakt ničemu nepomůžete.Akorát odradíte nováčky aby se tady na něco zeptali.Vím že mojí kritiku po zásluze odměníte pěkně štavnatou odpovědí,ale věřte mi,nejsem sama co si tohle o Vás myslí.V podstatě je mi Vás líto.Iren

Iren
20. listopadu 2011, 12:08 - odpověď č. 31

Ahoj A+I no ryby chováme už přibližně od května a asi po třech měsících to nějak začlo mezitím jsme dokupovali stále rybičky měli jsme jako první Johanni, pak jsme dostali od znamých jejich tři dospělejší afry a pak jsme si dokoupili 3Salousi, 5 Auratus a 4 Livingstoni, ale Afry jsme pak dali pryč, protože naháněli všechnzy ostatní ryby, které měli tak max 4cm.No a pak to začlo umřel 1 Livingston tak jsem vyměnila vodu a začal další až všechny Liv. umřeli a začli dalši Johanni atd. Přiznaky byly stejné těžké dýchání u dna, stranění se od kolektivu a nežrali. Než umřeli všichni nepomahala ani vyměnit voda z půlky ani ty kapky Akva - Regulatot. Pak jsme ho tedy celý vyčistili přežil jen jedna Aulonocara, kterou při výměně akva jsme dali do menšího akva do karantény.Po výměně vody jsme nasadili do velkého akva ancistrusy s tím, že filtr jsme jen trochu oplachli,aby zůstali bakterie.Dali jsme tam ty nové rybičky po dvou dnech jsme je koupily na agua burze v Porubě. Nevěděli jsme,zda tam máme dát i tu Aulonocaru, kterou jsme měli v tom menším akvu, protože taky pořád tak dýchala ležela u dna, ale plavala měli jsme strach ať nám nenakazí ty nové rybičky.Nakonec jsme ji tam dali,ale jak jsme viděli, že ani větší počet ryb neudělalo změnu mysleli jsme si,že se i schovává, že tam byla sama jak všechny umřeli,ale jak jsme videli, že pořád ztěžka dýchá tak jsme ji dali pryč a ona pak posléze umřela,ale pak začal tak dýchat i Morii, tak jsme ho dali k te aulonocare a umrel taky a Za dva dny, tam plavala zase elektra u dna špatně dýchala a když se rozeplula tak narážela do kamenů táhla ji hlava spiš k zemi a včera zase dalši Morii umřela ty samé příznaky

Aces
20. listopadu 2011, 12:48 - odpověď č. 32

Pro Iren - to už je fakt vrchol co tady předvádíte.Toto je diskusní forum a proto se tu má diskutovat a ne jen radit.Kde berete tu jistotu,že právě vaše názory jsou správné.Sto lidí má sto zkušeností.Nevím jestli se akvaristice věnuji déle jak vy,ale jedno vím jistě, jestli se věnujete akvaristice přes 25 let tak ano, ale za tu dobu jste se toho moc nenaučila, protože vaše otázky jsou opravdu začátečnické.Tak nevím co si o vás mám myslet.Je mi absolutně jedno,že už tu nediskutují stejní lidé jako v začátcích.Iren tím co zde píšete akorát odradíte nováčky aby se tady na něco zeptali.Vaši kritiku nemusím nijak po zásluze odměňovat a věřte mi že nejsem sám co si tohle o Vás myslí.V podstatě je mi Vás líto.

Pro a-i, nepodsouvej stále ostatním něco, co není pravda a co vidíš ve svych halucinacich!!!
A jedina rozzuřena čivava tady jseš Ty sama, arogantko a vlezdoprdelistko!

hr
20. listopadu 2011, 14:13 - odpověď č. 33

Aces :

U filtru jde o to, jak velkou má "filtrační kapacitu". Tzn. velikost plochy pro osídlení nitrifikačních bakterií. Čím větší, tím lepší. Pokud jste filtr oplachovali pod tekoucí vodou, nepoužívali žádné prostředky na čerstvou vodu a napouštěli vodu z kohoutku, pak problém může být tady.

Teplotu rozhodně snižte.
Taky může být problém v PH. Mám známého, co má v Ostravě nízké PH. Zkuste jiný test pro jistotu.

Jak jste o akva pečovala? Prala jste filtr jak často? Kde ?
Kolik jak velkých ryb tam bylo? A konečně dejte vědět, čím jste krmila.

lubnek
20. listopadu 2011, 14:13 - odpověď č. 34

Akva-regulátor, Aquatan a podobné věci nejsou přípravky, když už je problém, ale jako prevence.

lubnek
20. listopadu 2011, 14:29 - odpověď č. 35

Mě jste svou odpovědí prostě nepřekvapil,citace druhých to je jen slabý odvar.Čekala jsem že to bude horší.Omlouvám se všem kdo to tu čtou,ale slibuji že je to poprvé a naposledy co jsem tu vložila něco co se netýká témata.

Iren
20. listopadu 2011, 16:44 - odpověď č. 36

No filtr jsme předtím oplachovali pod vodou z kohoutku, teď už víme, jak postupovat, jinak krmivo je zn.Dajana - color, jinak krmíme mraženýma patentkama.

Aces
20. listopadu 2011, 16:54 - odpověď č. 37

Jinak Ph testy mam dva proužky i roztok Ph.Filtrace má teď nejhrupši bioakvacitu, co je.

Aces
20. listopadu 2011, 17:24 - odpověď č. 38

Moniko,jestli máte zájem něco se dozvědět a také se podívat na akvária a trochu si ujasnit problematiku chovu tlamovců klidně se přijeďte podívat,pokud to nemáte do Ostravy daleko.

Ostravák
20. listopadu 2011, 17:59 - odpověď č. 39

Klidně velice ráda, do Ostravy to daleko nemám bydlím v ní :-).Jsem z Radvanic jestli znáte :-).

Aces
20. listopadu 2011, 18:03 - odpověď č. 40

Samozřejmě,že znám,bydlí tam můj kamarád.Já jsem z Hrabůvky,tak pokud máte zájem přijet není problém.

Ostravák
20. listopadu 2011, 18:21 - odpověď č. 41

Omlouvám se Aces, toto není odp. pro Vás.
Víc než chovem ryb se zabývám chováním lidí a můžu zodpovědně říci, že pozoruji symptomy psychopatického chování uživatele hr. Zde namátkou uvádím některé z nich :
Psychopati jsou bez svědomí. Trvale a nenapravitelně. Neomlouvají se a nikdy nenapravují škody. Pokud něco naprosto pokazili, nejprve se (uraženě) stáhnou a následně se pokusí z celé situace vylhat. Že za to mohly okolnosti a kdokoliv jiný, jen ne oni. Tam, kde by zdravého člověka fackovala hamba, tam je psychopat povznesen, stále lehce nad věcí.
Bezostyšně konstruuje minulost dle vlastní fantazie. A ve svůj prospěch. Nerespektuje city lidí kolem sebe (nerespektuje ani jejich práva).Veškeré negativní věci pečlivě a okamžitě externalizuje - vždy za "to" může okolí, ostatní, kdokoliv jiný.
Psychopati nadto mimořádně dobře předstírají emoce, často tak, že jsou "ještě skutečnější než skutečné".
Občas ale udělají chybu a přehnané divadlo sehrají v neadekvátní situaci. Pak to působí divně - vznikla mezera pro odhalení.
Podvádění projevující se opakovaným lhaním, užíváním tzv. nicknames (přezdívek), využíváním druhých lidí pro vlastní zisk či blaho. Manipulativní chování, vztah k lidem jako k věcem a dělením lidí na silné a slabochy vede k tomu, že jejich vztahy nemají dlouhého trvání. Lidi jsou pro ně užiteční, pokud něco potřebují, pokud ne, pak jsou bezcenní.
Narcismus - pro narcistickou osobnost (psychopat je narcistní) je vždy reálná jen ta skutečnost, která odpovídá jejím přáním, jejímu myšlení a jejím pocitům. Věří čemukoliv, o čem prohlásí, že to pravda je. Je schopen popírat i zcela zjevnou skutečnost. I tváří v tvář faktům je schopen tvrdit, že neexistují. .....
Cítím potřebu na to upozornit a ještě dodávám, že bez podrobného vyšetření nelze brát mé závěry za konečné atd..
Odborné znalosti týkající se chovu tlamovců nemohu posoudit, neb jsem začínající akvarista středního věku.

ALTRUISTA
20. listopadu 2011, 19:12 - odpověď č. 42

Ostravák a Vy máte nějakou chovnou stanici nebo jen své akva.

Aces
20. listopadu 2011, 19:31 - odpověď č. 43

Altruisto ty jsi asi pěknej psychouš, protože podle toho co jsi napsal, tak místo toho aby ses podepsal, tak používáš tzv. nickname (přezdívku).
Pěkně sis tu nastavil zrcadlo a docela jsi mě pobavil, jak jsi odněkud vygooglil tyto terminus technikusy a za pomoci odborných názvů se ze sebe snažíš dělat nejakého odborníka. Jestli máš problém, tak navštiv nějakého psychiatra, protože to už je docela silné kafe co jsi tu předvedl.
Sis asi zřejmě spletl fórum, nebo si upad ne?
Tak se měj ty chytrolíne středního věku a až se necháš vyšetřit odborníkem, tak dej vědět jak jsi dopadl nebo dopadla.

hr
20. listopadu 2011, 19:40 - odpověď č. 44

On se jmenuje Altruista jako ty hr chápeš to?to,že máš dalších 8 nicku myslel ti namenick

miran
20. listopadu 2011, 20:19 - odpověď č. 45

Moniko,mám jen svá akvária,ryby dělám jen jako svůj koníček.Pokud by jste měla zájem můžu vás zavést k panu Čuhelovi,který má největší pěstírnu tlamovců v Ostravě.

Ostravák
20. listopadu 2011, 20:59 - odpověď č. 46

Tak to bych velice ráda.:-)

Aces
20. listopadu 2011, 21:03 - odpověď č. 47

Tak se již jen rozhodněte kdy budete mít čas,k panu Čuhelivi je nejlépe jít dopoledne a po předešlé domluvě.

Ostravák
21. listopadu 2011, 7:41 - odpověď č. 48

Ja si myslim, ze Aces rybicky nejsou zahadne nemocne a podle myho nazoru by se toto vlakno melo prejmenovat na: "Zahadna nemoc hr" .

Aces, ja si opravdu myslim, ze vase ryby nejdou nemocne, ale podle toho jak to popisujes, ze musi byt neco s vodou. Mate vlastni studnu nebo vodu z vodaren?
Meli byste ted vodu testovat hlavne na cpavky (NH3/NH4), dale na NO2, na pH popripade jeste na tvrdost KH a GH. Toto jsou nejdulezitejsi hodnoty, aby byly v poradku.
- Cpavky musi byt nulove,
- NO2 musi byt nulove,
- NO3 by nemelo pred vodovymenou presahnout 50,
- pH by melo byt kolem 8,
- KH by melo byt minimalne 5,
- GH kolem 12 i vys.
Voda napoustena do akvaria nesmi obsahovat chlor a stlacene plyny, ktere jsou ve vodovodni vode z vodaren i ve spodni vode. Proto se voda napousti pres nejakou zuzenou sterbinu na konci hadice, aby se plyny zmenou tlaku uvolnily.
Jednou psal nekdo o podobnem problemu, kdy meli svoji vlastni studnu a do spodni vody zacala vnikat z poli hnojiva a ryby umiraly.
Taky nemuzes prat filtr tak, aby byl jako vytazeny z pracky - jak uz psali kluci nahore, odpust do cisteho kyble vodu z akvaria a v ni vyper filtr, muzes to opakovat treba 5krat za sebou, az je voda cista, ale mela by to byt voda z akva nebo voda bez chloru. Pisek by se nemel pri odkalovani moc rozryvat, protoze na jeho povrchu (JENOM na povrchu) zije obrovske mnozstvi nitrifikacnich bakterii). Delej vodovymeny aspon polovinu nadrze jednou tydne, vodu napoustej kolem 26`C a zaroven, jak Ti radili nahore, sniz teplotu vody v akva na cca 26`C. Pri vodovymene pouzivej neco na odstraneni chloru, jine sragory do akva vubec nelij.
Ted ale napred zmer ty hodnoty, protoze neco proste musi byt spatne a pak se zase ozvi. Abys nemusela kupovat testy na tvrdost, kterou staci v podstate zmerit jen jednou, tak si muzes zavolat do vasich vodaren, tam Ti ji sdeli a nebo si odnes trochu vody do akvaristiky a tam by Ti to snad meli otestovat vsechno (bezna praxe u nas).
Pokud byly ryby zvykle u chovatele na pH 8, coz je spravne pH pro afriku, a vy mate jen 7, tak je to stresuje a i to muze byt pricina problemu. Taky kdyz jste zacinali, vam mohlo na jare a v lete tect vyssi pH z vodovodu, protoze vodarny zvysuji pres leto pH, aby nerezavely trubky a ted, kdyz zacalo tect nizke, jsou problemy. Proste muze, ale nemusi to byt pricina.

A+I
21. listopadu 2011, 7:55 - odpověď č. 49

Aces, jeste mne napadlo se zeptat, jestli mate v akvariu vzduchovaci kaminek, protoze voda tepla 28`C spatne prenasi kyslik. Nevim, jak moc ten vas filtrik vzduchoval.

A+I
21. listopadu 2011, 8:19 - odpověď č. 50

Mirane ty chahcare, já jsem to pochopil moc dobře, ale tobě nedocvaklo jak jsem to myslel takže jediný kdo to nepochopil jsi ty.Asi ti uhlí tlačí na mozek.
Aleno, jestli by se toto vlákno mělo jmenovat záhadná nemoc hr, tak v to mpřípadě by ses ty měla pod většinu tvých přízpěvků podepisovat jako: Vaše vyšinutá Alena.

No zvrhlo se totu zase v hon na hr ,po klidné diskusi se oběví kozlik šikula, který má 7 cm od bílé zdi aqo a začne tu převracet něco co jsem napsal.
Nic nového zde neporadil jen si přišel rýpnout.A hned tu byl další kozlík s ameriky s podobnuo hláškou jakože pozor vše co jste doposud napsali bylo zbytečné a špatně, dávejte bacha, protože jsem ráno sežrala hrnec chytré kaše, tak vám všem teď napíšu jedinou možnou správnou odpověď.

Klasika lidi co nemají nic k tématu, nebo vůbec nepřizpívají protože sami toho moc neví se najednou angažují jenom aby si kopli, plivli a nějak mě tu urazili jak se to tu stalo tradicí.
Vám vše vskazuju že jste ubožáci,na které bude nejlepší vůbec nereagovat a ostatním normálním lidem jako vždy,ať se daří.

hr
21. listopadu 2011, 8:27 - odpověď č. 51

Chlapče je mi tě vážně líto. Pokud ti vadí mých 7 cm, koukni se do kalhot, máš to tam taky.
A s tím co napsal altruista zcela souhlasím.
A taky si zajdi k očnímu. Bílá a světle modrá o které píšu, jsou stále "světlá pozadí", která dle tebe nemají ryby v lásce. Na rozdíl od tebe Miran to pochopil.
Ty jsi totálně out!

Kozlik
21. listopadu 2011, 9:16 - odpověď č. 52

No tak mi napiš proč si všichni dávají modré nebo zelené pozadí??????????????
Nechápu teda proč si to většina chovatelů nenechá bíle a matlaj na zadní skla barvu nebo tapety ,no proč napiš ??????
Asi ti dojdou argumenty že,?,ale naběhl sis pěkně ty chytrolíne.
Jsem zvědavej jestli kromě trapných urážek dokážeš vypotit také nějakou srozumitelnou odpověď co bude dávat smysl.

hr
21. listopadu 2011, 9:26 - odpověď č. 53

Hr, davej bacha, at ti nepraskne cevka!
Nekdo se zepta, cim to je, ze mu umiraji ryby a cos ji poradil proti umirani? Ze to vypada na otravu amoniakem a aby si vymenila pisek, nalepila tapetu, vyhazela plastikovy kvitka, snizila teplotu, poridila jen Saulosi a Yellows, u kterych by umirani zrejme pokracovalo, pokud se nenajde pricina..
Jses na palicu, ukaz mne, kde a cim jsem tady smetla to, co jste psali prede mnou. Tobe se v hlave neco hemzi! Napsala jsem, ze toto se muze resit az pak, az budou ryby OK, ale ted ze se musi prijit na to, co je spatnyho. Ale ty ve svych fantasmagoriich a halucinacich vsechno totalne prekrucujes proti vsem. Prej tu nemam nic k tematu, no to mne podrz! Hlavne ze ty mas vzdycky k tematu co rict, vedce, asi jako kdyz misto mne odpovidas kde se vzala na svete Prisavka thajska Gold, samozrejme ze sis to zase vyfantaziroval a hlasil do sveta jak je prej umele vyslechtena :-))) . A pak ty medeny rozvody, prej se na pitnou vodu uvnitr cinuji, haha, to sis zase nekde vygooglil poradnou ftakovinu a zase ji hlasis do sveta presvedcujes lidi o svym fantazirovani, kterymu sam veris.
A vubec, jedinej, kdo tady plive, kope a urazi jses akorat ty a bude lepsi na Tebe vubec nereagovat - a to doporucuju sobe a vsem ostatnim. Od tebe radsi dal, chlapce, odpoved 41 = 100% - zrejme sem zavital ten povestny Darbujanuv psycholog, kolega od MUDr. Chocholouska :-)).

A+I
21. listopadu 2011, 10:02 - odpověď č. 54

To so jsem napsal v č.6 byl stručný popis toho co má tazatelka udělat za předpokladu že chce dále chovat afriku a k tomu jsem dopsal ať si pročte zdejší forum kde zjistí další podrobnosti a že když nebude něčemu rozumět ať se ptá.Už po několikáté tě žádám nestrkej mi do úst slova která jsem nepsal (výměna písku).
Když jsem někde neměl pravdu např téma z mědí vysvětlil jsem proč a uvedl jsem věci na pravou míru, tak tomu bylo i s přísavkou kde jsem také napsal proč jsem si to myslel.
No schválně sem můžeš dát na obě vlákna link a hned budeme vědět s čeho mě tu jen špiníš .Jak vidno tak tobě už cévka praskla a ne jedna.Ta Coca cola co ti teče v žilách ti natekla do hamburgru co máš v hlavě, tak se přestaň vztekat ať ti není zle.

hr
21. listopadu 2011, 10:03 - odpověď č. 55

Jo a ještě něco, kozlik ja čekám na tvou odpověď...

hr
21. listopadu 2011, 10:25 - odpověď č. 56

Hr, Colu nepiju a hamburgery nejim, takze mas smulu, raple.
S piskem se omlouvam, nepsal jsi aby vymenila pisek, ale aby rozdelila kameny na dve hromadky, to je sakra rozdil!
No to ses ted ale vyznamenal! Na SOS hromadneho umirani ryb davat rady do budoucna, ze pokud bude chtit nadale chovat afriku, aby rozdelila kameny na dve hromadky atd... to jsou jak rady do zahrady, porad nic proti umirani ryb - zadny badani PROC, zadny mozny uvahy nebo reseni.
Tak se nestarej o to, co ji radim ja, Tys uz svoje odpovedi vycerpal nade mnou, ja jsem uznala, ze nejsou kompletni a tak jsem napsala svoje i s odkazy. To jsi ty ale rozhodne nemohl unest, ze te nekdo prevalcoval.

Aces, az budes mit hodnoty, tak se ozvi, tady jsou skoro vsichni normalni, neboj ;-) .

A+I
21. listopadu 2011, 10:49 - odpověď č. 57

Jak píšeš pár normálních jedinců tu je ale ty k nim určitě nepatříš.
OPAKOVANĚ tě žádám aby si mi nestrkala něco co jsem nenapsal inteligentko.
Nepsal jsem že se živíš americkým národním jídlem a že piješ jejich slastný nektar, nýbrž že ti tento mok koluje v žilách a hambáč máš v hlavě i když teď o tom značně pochybuji.
Jak už jsem psal byl to jednoduchý model toho jak to do budoucna provozovat.Ale zbytečně ti to tu nebudu opakovat když nemáš v hlavě ani ten rozmočenej hamburgr.Tak se měj ty stará ameriko.
Jo ještě něco, mohla bys pomoct tvému chytrému kolegovi kozlíkovi, co by mohl tak asi argumentovat k tomu bílému pozadí ať si alespoň trochu nápomocná a neplácáš jen nesmysli.

hr
21. listopadu 2011, 10:49 - odpověď č. 58

Každej si se svým akva udělá to co se mu líbí. Někdo si tam dá modrou, někdo zelenou, někdo to nechá bez pozadí. Jestli to nechápeš, tvůj problém.
Trapné urážky tady okolo sebe pliveš jen ty sám. Přečti si celé tohle vlákno a to hlavně tam, kde jseš sám podepsanej. Pak si udělej skóre urážek a uvidíš, že jsi jednoznačně vítěz...

Kozlik
21. listopadu 2011, 11:15 - odpověď č. 59

Pro kozlík to je argument za všechny prachy nic lepšího si ani nemohl napsat, protože vůbec nevíš hochu.:-)))))))))))))
A co se týká vulgarit nebo urážek, tak nic tak hrozného jsem nenašel pouze a jenom adekvátní reakce na tupost některých zdejších přispivatelů.

hr
21. listopadu 2011, 11:40 - odpověď č. 60

A+I Testy máme jak na ph, které je dobré, tak na GH a KH a všechny jsou v normě. Jinak jak se vypustí voda z půlky z akva a pak se dopouští, tak ne preš hadici z vodovodu? Jinak vodu máme z vodáren. Teplotu v akvu udržuji na 25 °C.

Aces
21. listopadu 2011, 12:42 - odpověď č. 61

Ahoj,jelikož se mi nechce číst zdejší hádky, tak nevím zda ti to tu už někdo napsal,no pokud ano,tak se omlouvám a pokud ne tak by jsi si měla koupit test na NO2 a proměřit vodu,pokud je to akvárium nově napuštěné bude zřejmě NO2 vysoké a to ti zabíjí ryby.

Duffman
21. listopadu 2011, 20:42 - odpověď č. 62

Koukám opět plodná diskuse, která se skoro netočí kolem tématu. Je mi líto lidí který se na něco potřebují dozvědět a musí se prokousávát podobnou kopou sr... které se vylouply zde. Někteří jedinci by se měli zamyslet nad významem tohoto fóra a začít se podle toho chovat. Ne každý je zvědavý na to jak si tady někdo léčí svý pochroumaný ego a nebo řeší osobní spory...

fajanek
20. března 2020, 11:20 - odpověď č. 63

Dobrý den, poraďte mi prosím co je rybičkami, mám tlamovce mix a najednou nějak lapají po dechu, jsou u hladiny a zdá se mi že jsou apatický, že jak kdyby neviděli, občas narazí do nějakýho kamene nebo pozadí, včera sem to viděl u jedné ryby, tak sem komplet vyčistil alba, vyměnil půl vody, dodal Aqua regulátor a ráno se probudil a akvárko jako kdyby celý špatný.. testy vody ukazují že by to mělo být snad v pohodě, NO2 a NO3 tak nevím, poradte prosím, děkuji za rady

Dan z Brna
20. března 2020, 19:16 - odpověď č. 64

Klasika nefunguje filtr,a to komplet vyčistit akvárko je to nejhorší co může člověk udělat!

miran bez účtu
15. dubna 2020, 1:51 - odpověď č. 65

Tak mě po dvou (možná třech letech) napadlo zase kouknout na "Tlamovce", jestli se tady náhodou něco nezměnilo. A jaké překvapení, nezměnilo se nic! Pořád stejní prudiči, pořád stejné urážky, pořád stejné kydání hnoje jeden na druhého. Zejména takový neomylný a všemi milovaný "odborník" hr. je přímo ozdobou tohoto webu a jeho šťavnaté příspěvky plné hrubek jsou pro většinu začínajících akvaristů jistě přínosem.
Mněl bi se nat sebou zamislet a vrátit se do třeťý třýdy. Tam tušým probýrajý základi pravopysu...
Děkuji, stačilo. Už sem zase dlouho nepáchnu :-(

RITCHI
15. dubna 2020, 17:05 - odpověď č. 66

Prosím tě zkus se podívat na datumy😁

miran bez účtu
15. dubna 2020, 17:05 - odpověď č. 67

Prosím tě zkus se podívat na datumy😁

miran bez účtu


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 74
tučně označené položky jsou povinné