tlamovci.cz
tlamovci.cz


Hrbohlavec africký

Ahoj mohl bych chovat alespoň 1 pár hrbohlavců v akváriu 160L nebo je to pro ně moc malé. Teď je tam jen motýlkovec africký a 3 ancistrusi. Děkuji za odpověd


Štenci
18. prosince 2011, 15:29


18. prosince 2011, 16:55 - odpověď č. 1

asi ano,ale na hrane, v literature pisou od 200,myslim je ma Miran,treba napise

Miky1979
18. prosince 2011, 19:24 - odpověď č. 2

Jake ma rozmery akva? Jestli neni vyska nejak moc vysoka na ukor delky a sirky, tak ano mohou tam byt bez problemu.

melanochromis
18. prosince 2011, 19:52 - odpověď č. 3

Rozměry jsou 100x40x40

Štenci
18. prosince 2011, 20:49 - odpověď č. 4

btw... kde se dají sehnat?

Kropasow
18. prosince 2011, 23:04 - odpověď č. 5

Mám jeden pár 80l,jinak jsem je vychoval ve 150.Mají dva roky samec 15cm samice 11cm a děcka 1 měsíc.Tato várka bude k odběru kolem března cena 30kč kus.

miran
18. prosince 2011, 23:07 - odpověď č. 6

Tady ještě jedno foto.

miran
18. prosince 2011, 23:10 - odpověď č. 7

Tady ještě jedna fotka,když se poprvé vytřeli ještě v té 150,měli cca 15měsíců,parádní podívána jak se starají o mladé.

miran
19. prosince 2011, 16:25 - odpověď č. 8

Mirane Hrbohlavce prodej jako par !!
To nejsou tlamovci jak sam jiste vis. Par se vytvari na cely jejich zivot.
Nerozdeluj je. Prodej je jako par a nebo nic.
Dik

melanochromis
19. prosince 2011, 16:27 - odpověď č. 9

Jinak cena by mela byt vyssi nez 60 KC za par. Podle mne 150-200 KC za par.
Ovsem to je tvoje vec.
Ja svuj par prodal za £40

melanochromis
19. prosince 2011, 16:28 - odpověď č. 10

40 liber

melanochromis
19. prosince 2011, 16:33 - odpověď č. 11

Pro melanochromis-to sis tu odpověď č.5 trochu zle vyložil.
Doporučuji přečíst ještě jednou.

hr
19. prosince 2011, 17:24 - odpověď č. 12

Melanochromis-Hr má pravdu neprodávám pár,ale nabízím odchovy za 30kč za kus který má 4-5cm.Pár si cením na 600kč,ale neprodal bych ho.Jejich produkce teď je 70-100 mladých,a na veškery odchov mám odbyt,když to vemu kdybych těch párů měl 10 a dělal jen Hrbohlavce tak bych byl v balíku,aspoň mi to tvrdí borec,který je ode mě bere vždy všechny.občas něco pustím panu Čuhelovi,ale jinak pro běžné zákazníky,kteří si je neobědnají dopředu,tak nemám nic.
co se týče ryb samotných,nejsou nijak moc aktivní ani nároční na prostor.Jsou spíše uté svojí budky,kterou pokud jim chovatel dá nějaké dno tak si jí utvoří tak jako kdyby byla v důlku,aby zmírnily mladým proudění vody.V literatůře píšou potravu složenou ze živočišné složky,ale já je krmím Sera Flora+koretra,když nemají mladé.Když mají mlade tak jen cyklop,ikdyž to nejsou tlamovci tak mají rádi čistou,čerstvou vodu,která se trochu hýbe,nemusí to být vlnobití,ale drobný pohyb je lepší,kvůli lepšímu okysličení.Ty ryby neplavou,ale spíše tak hopsají mají redukovaný plynový měchýř.Co se týče tvrdosti vody,píšou všude že měkkou,ale já jim dávám normálni vodovodní + sodu.Po začátečních zkušenostech,kdy jsem vodu neupravoval,jsem přišel na to,že ryby ve tvrdší vodě rychleji rostou a nemají žádné střevní problémy,ze startu jsem právě pozoroval nafukování ryb a musel jsem nasazovat Bactopur direkt.jinak je taky důležitá pro odchov zařídit kvalitní vyměnou čistou vodu.ryby pak fakt rostou jak z vody.
Co se samotného chovu,těhle ryb týče tak pokud člověk dodrží všeobecné pravidla pro chov afrických ryb,čelní hrbol se samcům výtváří celý život,takže tady platí přímá úměra(podle mě)čím větší hrbol tím starší ryba.jinak co se týče barevnosti,tak žádný multicolor to není,ale tyhle ryby mají své kouzlo někde jinde.Opravdu vybraný pár dovede prosperovat a dobře se starat o své potomky,sranda je,když začne končit den a já ty nádrže nemám osvětlené,tak rodiče ty mladé chytají do tlamy a plivou je do budky a už jim nedovolí ven.Tady utěhle ryb jsem si udělal zkušenost,že není dobré jim brát budku s jikrama nebo čerstvě rozplavanýma rybama.Měl jsem dva páry,ale jeden byl ve společnosti jiných ryb a jak jsem jim vzal budku tak samec samici ubil.takže teď jim nechávám mladé od doby nakladení jiker 2 měsíce,pak je odlovím a za 14 se vytřou znovu.všiml jsem si taky,že dokud ti mladí nezmizí znova se nevytřou,není to tedy třeba jak u Lamprologus Brichardi.Dělám to taky proto,že si samice odpočine a kvalitně se zaplní a samec ji nehuntuje.Momentálně scháním další druh a Steatocranus Tinanti.Mají ještě bizarnější vzhled než tihle Steatocranus Casuarius.
takže pokud má někdo zájem to zkusit tak směle do toho.

miran
19. prosince 2011, 17:41 - odpověď č. 13

Omlouvam se , uz to vidim.

Jinak ja choval opravdu take dlouho Hrbohlavce. Jen netusim na co pouzivas sodu. Ph by melo byt spise mensi. Je to zbytecne.
Ja mel Hrbohlavce pet let. Jeden par jsem si nechal a druhy prodal.
Ja je krmil hlavne s artemii a granulemi od NLS a samozdrejme i s jinymi krmivi.
Ja take obdivoval jejich pud ochranovani jejich potomstva.
Pri obrane sveho potomstva zautoci na cokoliv i na cloveka.-)
Jejich domovinem je reka Kongo a proto je dulezite mit silnejsi proud. Jsou velmi choulostive na nedostatek kysliku a vymena vody je stejne dulezita jak u tlamovcu, ne-li vice.
Jikry mohou hodne plesnivet a je zapotrebi pridat sul, jedna polevkova lzice na 100L vody. Nejlepe morska sul.
Je pravda, ze mlade je lepsi ponechat ve spolecnosti rodicu dokud se par opet nevytre, protoze samec muze usmrtit samici s myslenim ze je pozrala.
Mirane kazdopadne jsem rad, ze hrbohlavci jsou v kurzu a ze neztraci na sve oblibe u akvaristu.
Zdravim

melanochromis
19. prosince 2011, 23:49 - odpověď č. 14

Melanochromis-když jsem vodu neupravoval tak dva těry šli do kopru.odchovy se začali nafukovat a pošli.Vodu upravuji jen sodou,zvýším ph a ryby rostou perfektně a žádný problém,ona ta soda prostě to ph drží v rovině,nemá klesající tendenci.Osobně si myslím,že ten kámoš to vozí do Polska na burzu,momentálně je tam akvaristika na velkém vzestupu a je tam dle mého soudu hlad po takových těch nekomerčních rybách,jen prostě ryby zajímavé z chovatelského hlediska.Říkám mít 10 párů a vyprodukovat 1000 mladých měsíčně tak nemusím chodit do práce,jenže mě baví i jiné ryby,a jelikož zatím bydlím v 1+0 cca 14 metrů čtverečních tak na byznys můžu zapomenout:-))musím více zapůsobit na mojí přítelkyni aby se ze sféry fitnes(má fitstudio)přenesla do akva sféry,čiky vyhátíme a postavíme stojany s akvárkama:-))

miran
25. prosince 2021, 23:26 - odpověď č. 15

Zdravím, chtěl bych si pořídit hrbohlavce africké. Má někdo na prodej? Díky

Ruďák


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 85
tučně označené položky jsou povinné