tlamovci.cz
tlamovci.cz


sumci k mé osádce?

Zdravím,mám H.Yellow Belly.Co nevidět budu rozšiřovat o Rhuti island atd.Řeším otázku co k nim "na dno"??co byste mi doporučili?Případně i nabídli??


Marek Soběslavský
25. srpna 2012, 11:33


25. srpna 2012, 12:42 - odpověď č. 1

zdravím,mám v akváriu ancitruse a jsou v pohodě,nepřekáží si ,nenapadaj se,hlavně zbírají krmení,které spadne na dno, připadně mužu i přenechat,mám jich tam zbytečně dost,nechám za odvoz

luboš kovařík
25. srpna 2012, 12:54 - odpověď č. 2

Ahoj Luboši,a odkud jsi?

Marek Soběslavský
25. srpna 2012, 12:57 - odpověď č. 3

ahoj,jsem z Hustopečí u BRNA,

luboš kovařík
25. srpna 2012, 13:50 - odpověď č. 4

Hustopeče? - máte výborné akce spojené s ochutnávkou vín :-)

sarka.x
25. srpna 2012, 14:05 - odpověď č. 5

ano,co se týče vína jsou tu výborné akce ,třeba burčákové slavnosti v řijnu jsou exelentní,bohatý progran,ochutnávka burčáku, vřele doporučuji,

luboš kovařík
25. srpna 2012, 21:22 - odpověď č. 6

jaj tak to já mám kus jsem totiž z Opavy.Ale díky za nabídku.

Marek Soběslavský
25. srpna 2012, 22:10 - odpověď č. 7

pro LK:
jj už jsem měla tu čest navštívit váš sklípek :-))

sarka.x
26. srpna 2012, 12:20 - odpověď č. 8

no zpátky k mému dotazu:-)ještě někdo nějaké návrhy co se týče sumců?

Marek Soběslavský
26. srpna 2012, 17:23 - odpověď č. 9

Trnovec bělopruhý. Mám dva s haps tlamkama.

mates69
26. srpna 2012, 19:58 - odpověď č. 10

Sumci do akvária nepatří! K tlamovcům už vůbec ne.

goran
26. srpna 2012, 20:12 - odpověď č. 11

respektuji Váš názor,ale nikdy jsem s nimi neměl jakykoliv problém vůčí tlamkám nebo naopak,vyčistí dno,sklo,nejsem odpůrce,ale každého věc měj te se

luboš kovařík
27. srpna 2012, 7:53 - odpověď č. 12

Souhlas s goranem. Sumci jsou převážně noční tvorové, takže jejich aktivita stoupá po zhasnutí nádrže.
Přes den po většínu času odpočívají a po zhasnutí začínají šmějdit po nádrži a shánět se po potravě, čímž mohou rušit ostatní ryby, které chtějí po aktivním dnu odpočívat.
Luboš Kovařík píše :"vyčistí dno,sklo,"
Na tohle se dá napsat že tlamovci si dokážou dno prosít stejně dobře a u mbun nebo tropheusů to s tím ožíráním dekorace a skla od řas vidím tak, že v porovnání s ancistrusem je to stejné. Mladé rybky se snaží spásat řasu aktivně, ovšem jak dospívají tak jejich aktivita se začíná směřovat více na krmiva podávaná chovatelem a zájem o řasu je minimální.
Za mě do afriky amazoňané nepatří a strkat do aqa k tlamkám péřovce a jiné rušiče nočního klidu je podle mě na úkor klidu ryb. Africké kukačky bych přidával pouze a jenom k velkým tlamovcům a to ještě pouze za předpokladu že bych je chtěl cíleně rozmnožovat, jinak bych rybám také dopřál v aqu klidu.

hr
27. srpna 2012, 13:23 - odpověď č. 13

Mám stejný názor i zkušenost jako pan Kovařík. Moje porosty anubiasů bez ancistrusů neudržitelné. Nejsem z ancistrusů nijak nadšený, jako z druhu, ale jsou to velmi dobří pomocníci. Negativní vliv respektive rušení ryb, třeba nosících samic je v mých akvárií zcela nepotvrzen.
Pro goran: a co třeba synodontisové z jezera Tanganika, že by do jezera nepatřili?, že by chyba evoluce?

miroslav kraut
28. srpna 2012, 8:15 - odpověď č. 14

Pro MK- do jezera jistě patří, ale dovolím si citovat klasika :
"akvárium není jezero." :-)))
V tomhle se s goranem shodnu zase já.

hr
28. srpna 2012, 9:48 - odpověď č. 15

Že byste zase něco nepochopil, jako s těmi neonkami...?
No necháme to být. Byla by to myslím jen ztráta času.

miroslav kraut
28. srpna 2012, 14:47 - odpověď č. 16

Pro všecny kteří to doteď nevěděli nebo snad něco nepochopili:
Mistr světa amoleta napsal jasně, že když žijí v jezeře, tak tam mohou být a navíc kdo tvrdí že tam nepatří, tak je ignorant a ten kdo tvrdí že tam nepatří ani ancistrus, tak to nepochopil.
Držte se proto všichni slova božího s odpovědi č.13 amen.

PS: Mirdo mám takovej dojem, že když goran napsal že do aqa nepatří a ty mu tu argumentuješ něco s jezerem tanganika tak jedinej kdo něco nepochopil seš ty.
Mimochodem když se chceš vracet k neonkám, tak se nejprve nauč vyjadřovat tak aby ti bylo rozumět a potom to bude fajn.
Jinak mě fakt bavíš. :-)))))

hr
28. srpna 2012, 14:57 - odpověď č. 17

Hr ty jsi opravdová lopata,která se tetelí ve své vlastní tuposti.kdo ví jestli tu nepíšeš i jako goran,aby sis tady nahrával co nejvíc.Jinak sem si vyměnil mail s panem Milarem,a ten už SWEDEN nemá,prodal to známým za lidovku.Takže akorát tady balamutíš lidi,hraješ machry a k smíchu si tady ty.

miran
29. srpna 2012, 7:12 - odpověď č. 18

Mirane já vím zase svoje.
Ono je lepší takovému rejpálkovi co si pouští hubu na špacír na internetu a do všeho moc šťourá napsat, už nic nemám prodal jsem a trouba snad dá pokoj. :-)))
To je věc jedna a ta druhá je, že když budeš chtít lézt Mirdovi do zadnice, tak to dělej alespoň soukromě takhle je to dost trapné ty patolízale.

hr
29. srpna 2012, 7:55 - odpověď č. 19

Pane Havleno, najměte si zas nějakou plachetnici a odplachtěte dělat nasírače na nějaký jiný web a tady si zase budeme normálně psát o rybách.
Tak zakomplexovaného chytrolínka, jako jste vy, aby baterkou pohledal. Ale třeba ty vaše výplody někoho baví. Já už vaše invektivy komentovat dále nebudu, protože vím, že na to celý natěšený čekáte. Diskuse je fajn, ale s normálními, psychicky vyrovnanými lidmi a to není bohužel váš případ.

miroslav kraut
29. srpna 2012, 11:30 - odpověď č. 20

HR plachtíc a brázdíc vody internetu má stále potřebu přesvědčovat všechny o své vyjímečnosti a nám blbejm akvaristům zasílá celé své curiculum vitae abysme viděli cože to jsme za neschopný blby :)
To na co jsem narazil mě opravdu pobavilo. Reakce, že musí být HR agentem OO7 pri tom všem co vlastně dokáže, mne pobavila ještě více
http://rybicky.net/forum/17821--cestina-a-odbornost?od=51
zde je úryvek

VZKAZ od HR

"Po přečtení a zapojení se do vlákna čeština a její pravidla nebo jak se to jmenuje v oddělení POKEC mě pomalu ale jistě přechází chuť sem cokoliv psát.
Je to sprosté a ubohé vlákno učitelů českého jazyka.
Já chodil 8 let na sportovní hokejovou školu a je to jako bych já napsal že ten kdo neuběhne 1500 m pod pět minut nebo neudělá výmyk či netrefí z pěti pokusů tři krát basketbalový koš je lenoch či hlupák.Sorry ale to mě jako hlava nebere a tvrzení vás neomylných jedničkářů mě tak trochu uráží. Pár IQ testů absolvoval a můžu říct že výsledky byli velice dobré a to že bych byl líný tak to už mě doslova zvedá ze židle, protože když si vezmu že mám dvě zaměstnání, rodinu, akvárium cca 900l vlastní a ještě stavím cizí nádrže na klíč, tři psi, rodinný dům s 2000m2 zahradu a velké jezírko s rybami, mimo jiné jezdím dost na kole, pravidelně chodím na begbinton, nohejbal a thajský box,v zimě běžky a snowboard, tak ať mě opravdu nikdo z gaučových typů co píší přez Word a jiné programy, tak aby jim to opravovalo samo nebo prostě češtinu ovládají bezchybně a nemají stejný problém jako já, nesahají na můj pravopis, který mám potvrzený od lékaře že jsem prostě dys, nebo nepíší že jsem lenoch. Na tom vašem egoistickém vlákně jsem se obhajoval jako stará bylinkářka před inkvizičním zasedáním v Kladivě na čarodějnice a nakonec jsem to smutně vzdal, protože ti co chyby nedělají se tam začali plácat po ramenech a vtipkovat o hovně a ti co mají stejný problém jako já a necítí nebo ví že to není k vůli jejich lenosti raději drži hubu, teda kromě mouchy, aby také nebyli za lenochy a blbce.
To je k smíchu já měl na SOU v třetím ročníku tři dvojky jinak samé jedničky a někdo mi tu bude předhazovat že jsem neměl snahu, drill a podobné teorie to je smutné.
No nic kolegové akvaristi jsem rád že jste to celé vyřešily a udělaly ze mě lenivého hlupáka.
Děkuji Havlena Radek"

starej akvarista
29. srpna 2012, 13:16 - odpověď č. 21

No snažím se do takovýchto "plodných" debat nepřispívat ale tentokrát mi to nedá, fakt příspěvek č.20 je výborný a přesný. Škoda že admin na tomhle fóru moc nefunguje, hr je na jasný ban a černou listinu v jakékoliv trochu normální společnosti.

St.
29. srpna 2012, 14:35 - odpověď č. 22

Mirdo ty tu na mě reaguješ nejčastěji a vždy jako první společně se svým panošem miranem.
Snažíš se psát jakýmsi rádoby intelektuálním slohem, ale urážku tam vždy nezapomeneš vsunout.
To samé až na ten sloh předvádí kolega miran.
Když prostě máte se mnou takový problém, tak nechápu proč pokaždé když něco napíšu na tento web, který vám nepatří, máte potřebu neustále na mě reagovat a rýpat jako děti.
Zřejmě se bude jednat o nějakou poruchu osobnosti.
Mirdo ty mi snad čteš myšlenky ano od 1.9 do 20.9. se letím mrknout do Anglie, tak tam budu od tebe všechny pozdravovat.

Pro starého idiota akvaristu už jsem psal že na tebe nebudu reagovat, ale nechápu co se ti nezdá na mé reakci z vlákna o češtině ? Jsi prostě chudák.

A jentak pro St. a ostatní co nezasahují do plodných debat ale stejně reagují.
Rozhádal jsem se s dost lidmi na tomto webu a je dobrým zvykem u zdejších blbců že když se po nějaké době objevím a něco napíšu tak se okamžitě seběhnou a hnedle mají připomínku s urážkou.
Je třeba se dívat nezaujatě na komentáře a všímat si kdo první začne koho popichovat urážkami.
Já ban mám a věřím že kdyby nějaká černá listina byla, tak asi budu na prvním místě protože se tu pravidelně schází většina štamgastů kteří mě prostě nemusí a ti méně inteligentní musí reagovat na mé věcné připomínky urážkou. Nezlobte se na mě ale já se tu nenechám urážet od nějakých dědků co opisují německé akvarijní knížky nebo blbečků s uhelných oblastí.
Přečtěte si moji reakci č.12 kde normálně diskutuji.
Jako první reaguje kdo jiný MK a hned to tomu hr ukáže, že to tak není a že jenom on napíše jedinou a správnou odpověď.
Následuje moje dpověď č.14 nenásilná a snad vtipná, podotýkám i nadále bez urážky. Okamžitě přispěchává nerudný a zmatený stařec Don Kichot de la Kraut a dává mi jasně najevo že jsem hlupák. A v jeho těsném závěsu jeho věrný sluha Sancho Panza miran a ten narozdíl od Krauta se nesere s nějakou rádoby intelektuálštinou a sděluje mi jak mu zobák narostl že jsem namachrovaná lopata tetelící se ve vlastní tuposti.
Tož tak milé děti co dodat, hr je a nadále zůstane vyvrhel v této nepovedené společnosti a vy ostatní si nezapoměňte pochválit vaše nejlepší aqa a ryby v nich, protože jenom vy zdejší štamgasti jste opravdoví experti na chov afrických cichlid a také na donese volající vlezdoprdelizmus.
S pozdravem hr.

hr
29. srpna 2012, 18:31 - odpověď č. 23

HR,
BAN, (česky zákaz) uděluje majitel/správce serveru za porušování pravidel.
Pokud jste ban dostal, tak jste pravidla tohoto webu porušil a jste pro tento web nežádoucí.Tím, že zde i pres tento zákaz přispíváte nerespektujete rozhodnutí správce serveru.

Pro HLUPÁKA každý hloupý!

starej akvarista
29. srpna 2012, 19:32 - odpověď č. 24

Hr ty jsi prostě uplakaný lulínek,který se staví hrozně rád do role chudáčka.Z tebe jako z prvního se vždy sypou hrubé urážky,protože nejsi schopný uznat pravdu jiných,nebo,že se někomu něco podaří,hlavně když je to holka.To jenom potvrzuje,že jsi ubrečená lopata s velkým egem a malým pé...:-)))

miran
31. srpna 2012, 21:36 - odpověď č. 25

Začalo se sumcem a už jsme u hada :-)).

Pavel 86
31. srpna 2012, 21:39 - odpověď č. 26

křížovky mi nikdy nešly a to druhy hadů docela znám

St.


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 20
tučně označené položky jsou povinné