tlamovci.cz
tlamovci.cz


Kameny a mušle z moře, ANO či NE ?

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli mohu do akvaria dát kameny a mušle z moře,které jsem si nedávno přivezla z Itálie.Vše jsem vypekla v troubě na 200 stupňů a umyla vodou,ale pořád je z nich cítit sůl. Tak by mě zajímalo jestli to nemůže nějak uškodit rybám, a co mám případně ještě udělat abych je tam mohla bezstarostně dát.
Předem děkuji za každou radu. :)


Olča
7. září 2012, 12:38


7. září 2012, 12:44 - odpověď č. 1

Rozhodně nedávat. Kameny snad, mušle ne.

Jaromír Ševčík
7. září 2012, 13:06 - odpověď č. 2

Jaromír Ševčík: A jaký je důvod, proč je nedávat?

mattes
7. září 2012, 13:29 - odpověď č. 3

Já si myslím , že sůl z moře udělá rybám jen dobře a hlavně jí v těch mušlích není až tak aby to ryby vůbec zaregistrovali. Já je dávám do AQ už léta.

monky
7. září 2012, 13:30 - odpověď č. 4

Podle mého se z ní uvolňuje, nebo časem určitě bude uvolňovat vápník. Jedna mušle asi vadit nebude, ale... Dle mého to není ani pěkné a do sladkovodního akvária prostě nepatří. To je ale jen subjektivní názor akvaristy amatéra

Jaromír Ševčík
7. září 2012, 13:36 - odpověď č. 5

Důležité je, k jakým rybám to chcete dát. Pokud je to k cichlidám z afrických jezer, pak to "chemicky" rozhodně není problém, spíš naopak a mohu to vřele doporučit. Sám vápencové mořské kameny používám ve svých nádržích v podstatě výhradně. Výborně se do jejich dutin umísťují rostliny. Mušle už mně osobně přijdou příliš "mořský design" a nedal bych je tam. Používal sem je pouze kdysi účelově pro tření Altolamprologusů, tam jsem si ten "designový prohřešek" zdůvodnil preferencí těchto úkrytů těmi konkrétními rybami. Jinak je věc vkusu každého, co si do akvária dá, samozřejmě pokud to nepůsobí nevhodně chemicky (třeba u teter z měkké kyselé vody by to mohl být problém) nebo pro ryby přímo nebezpečně (nevhodně postavené skalky, ostré hrany, těsné škvíry apod. Zdravím.

miroslav kraut
7. září 2012, 14:54 - odpověď č. 6

Kameny z moře určitě.Já je sice mám taky,ale do akva už je nedávám.Jsou hodně děrované a drží se v nich bordel a dokonce se mě tam sekla ryba.Mohu je však doporučit přesně jak píše p.Kraut.Mušle atd je opravdu na vkusu.Já mám v akva 1 mušli,jednoho ježka a asi 4 klepeta od kraba.Je to vše tak nějak aby to nebylo moc na očích.

vaku70
7. září 2012, 15:07 - odpověď č. 7

Hlavně to i dost dobře vypadá.:-))

vaku70
7. září 2012, 16:04 - odpověď č. 8

K rybám co potřebují Ph7 a víc je cokoliv s vápencem žádoucí. U ryb co chtěj Ph5-7 zas vápenec nežádoucí.
Sůl je i k léčbě tak klídek.

Pavel 86
7. září 2012, 17:13 - odpověď č. 9

Děkuji za rady,hned jsem klidnější když vím že je používají i jiní:)
Ješ´tě bych se chtěla zeptat jaké rosliny jsou vhodné k tlamovcům,když jsem si je pořizovala bylo mi řečeno že to nemá cenu protože je snědí,ale tady vid´ím na spoustě fotkách že je to možné,ŕáda bych tam dala něco zeleného a umělé rostliny mi přijdou jako kýč.

Olča
7. září 2012, 17:34 - odpověď č. 10

K tlamovcům se hodí všechny typy anubiasů (jsou to tuholisté rostliny) nebo třeba cryptocoryne ponogetifolia.
Anubiasy nesázet do písku uhnily by Vám, ale nejlépe připevnit k dekoraci (do dutin kamenů apod. I tu cryptocorynu bych dala do nějakého malého květináčku a šikovně zamaskoval, jelikož k tlaovců je je ideální vrstva písku do 2cm.

sarka.x
7. září 2012, 17:35 - odpověď č. 11

oprava "aponogetifolia" - uteklo mi "A"

sarka.x
8. září 2012, 18:49 - odpověď č. 12

Morske kameny doporucuji navic ty z jadranu povazuji vubec za ty nejhezci..vypaji fakt moc pekne taky jsem si pred par dny dovezl z chorvatska na ten prostredni mam bolestivou vzpominku nebot jsem nebyl jediny komu se zalibil :-)))) mela tam obyvak kudlanka nabozna...:-)))))

tati
5. srpna 2015, 15:52 - odpověď č. 13

dobrý den, chtěla bych se zeptat-mám 120 l velké akva . v něm skaláry ,tetry ,paví očka...mohla bych do akvárka dát jednu pěknou mušli?jestli teda ano měla bych ji do něčeho nejdříve namočit ?ocet nebo něco? děkuji za rady

luci


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 20
tučně označené položky jsou povinné