tlamovci.cz
tlamovci.cz


odlovení samice

Mám samici Labidoch.mongi,která nosí mladý,jak poznat kdy jí mám odlovit a hlavně čím.Nějakým skleněným zvonem?Takových samic jiných druhů mám víc,není v mých silách přesně spočítat za kolik dní jsou mladé už soběstačné.Děkuji


radinek99
11. prosince 2012, 14:47


11. prosince 2012, 15:49 - odpověď č. 1

Myslíš asi Labichrois Hongi - nie Mongi.
Na odlovovanie rýb / alebo chytanie / slúži vynález menom SÍTKO.
Ak ju chceš odloviť, musíš mať samozrejme ďaľšie malé nádržky pre nosiace samice.
Keď samica v malej nádržke vypustí poter z tlamky, tak ten je už sebestačný - treba jemne prikrmovať buď liahnutou artémiou, alebo cyklopom. Dá sa aj napr. Sera Vipan Baby.
Samičku samozrejme môžeš nechať pri nich - treba ju vykŕmiť a dostať ju do kondície, lebo je zoslabnutá.
Ja si výtery rýb značím fixou na sklo daného akvária.
Pretože ryby dennodenne sledujem - hlavne pri kŕmení, tak to nemôže byť problém - a to mám asi trochu viac rýb, ako Ty.

jusko
11. prosince 2012, 16:10 - odpověď č. 2

samozřejmě hongi,já mám asi jen 60ryb.To jich máš určitě více.Myslíš asi síťku.To víš já nežiju jen pro tlamovce jako ty.

radinek99
11. prosince 2012, 17:52 - odpověď č. 3

Samozrejme myslím síťku - ja tomu hovorím sítko.
A ja nežijem len pre tlamovce, ale nejaké základy pri chove cichlíd treba mať.

jusko
11. prosince 2012, 17:53 - odpověď č. 4

A neni za čo!!!

jusko
12. prosince 2012, 7:36 - odpověď č. 5

Doporučuji samice neodlovovat a nekomplikovat jim situaci s návratem do sociálu hejna. V závislosti podle teploty je ideální samičku cca třetí týden inkubace odchytit velkou síťkou (předejdete zbytečnému honění samice) a embrya z ní "vyklepat" (ponořené samičce opatrně otevřít tlamku a embrya z ní vlastně vylít) ve větší misce s vodou. Ve třech týdnech jsou embrya již obvykle bez jikerných váčků a schopná normálního plavání se stejně velkými rybkami. Pokud mají ještě patrné váčky, je nutné je do úplného rozplavání těch pár dnů ponechat v samostatné malé nádrži s mírně proudící vodou.

miroslav kraut
12. prosince 2012, 8:11 - odpověď č. 6

MK:
ja svoje Tropheusy vyklepávam všetky - ako chovateľ potom už viem, čo s mladými.
U tohto akvaristu sa mi zdá aj zbytočné s mladými niečo robiť, keď nemá ďaľšie nádržky pre odchov - preto tá moja rada bola taká, aká bola.
Nech to jeho samičky vypustia v spoločenskom akva a niečo snáď prežije.

jusko
12. prosince 2012, 11:04 - odpověď č. 7

Pro jusko: souhlasím s vámi, je evidentní, že máte s rybami svých zkušeností dost. Ta rada také nebyla určena vám, ale původnímu tazateli. Zdravím.

miroslav kraut
12. prosince 2012, 11:20 - odpověď č. 8

MK:
Je mi to jasné - taktiež pozdravujem a tá vaša kniha sa mi veľmi páči - už som ju prečítal niekoľko krát dokola.
Kde by som videl nejaké fotky Vášho chovu, resp. pěstírny.

jusko
12. prosince 2012, 11:55 - odpověď č. 9

Děkuji Vám za uznání. Na mých stránkách (www.maswarium.ic.cz), byť pár let starých, si můžete udělat představu o mém skutečně drobném hobby chovu. S lety ubylo bohužel několik akvárií a přibylo pár terárií s varany, ale to je vývoj ve směru k motivaci a adrenalinu s obtížnými odchovy :-) na akvária s tanganikou ovšem zanevřít rozhodně nehodlám. Hezký den.

miroslav kraut
12. prosince 2012, 22:46 - odpověď č. 10

zdravím,tahle kniha je výborná v tom,že se dá prohlížet pořád dokola a pořád se najde něco co upoutá,akorád když otočím na konec knihy ,tak si říkám no druhý díl by nemusel být marný,měj te se

luboš kovařík
13. prosince 2012, 9:00 - odpověď č. 11

Děkuji pane Kovaříku. Ta knížka měla mít původně větší formát i rozsah stránek a mnohem více fotografií, ale nakladatelství bylo proti, protože jejich chovatelská řada mám prý prostě daný formát i počet stránek a basta :-)takže pochybuji, že by hrozil druhý díl :-). Zdravím.

miroslav kraut
13. prosince 2012, 9:57 - odpověď č. 12

Lubo: jestli chceš víc těch informací, tož si kup originály od Konikse a né jen dáké do češťiny přelúskané výcucy.

Santa z afriky
13. prosince 2012, 13:22 - odpověď č. 13

Santa z afriky: to bola dost od veci pripomienka. Nemyslim, ze mas pravo hodnotit niekoho dielo, pokial si sam nikdy nic podobne nenapisal. A silne pochybujem o tom, ze je to obycajny preklad, kedze aj reakcie na tomto fore svedcia o tom, ze MK do nej vlozil svoje vlastne skusenosti. A keby to aj hned bol len vycuc zahranicnej literatury, nemas pravo ho odsudzovat len kvoli tomu. A ked uz uznavas holandskeho odbornika na africke cichlidy, aspon by si sa mohol z ucty k nemu naucit spravne napisat jeho meno.

canart
13. prosince 2012, 13:39 - odpověď č. 14

Pro canart: děkuji Vám. Víte, lidská zlomyslnost, hloupost a hlavně závist je standardní výbavou většiny živočichů žijících v české kotlině. S tím člověk nic nenadělá. Jen hlupák,kdyby byl schopen vůbec nějaké dílo vyplodit, by nečerpal ze zkušeností a poznatků svých vzdělanějších a zkušenějších kolegů, kteří třeba ryby o kterch píšete viděli "in natura", k čemuž já jsem příležitost něměl. O překlad samozřejmě nejde. Při popisech přírodního prostředí jednotlivých druhů jsem samozřejmě zejména od pana Koningse (kterého považuji za největšího odborníka) čerpal a nevím, co bych měl ve svém popisu měnit. Nějak mi to moje logika nebere, ale asi existuje několik druhů logiky, tedy spíš určitě :-). Jinak při popisu chovu a doporučení pro akvárium jsem vycházel výhradně ze svých zkušeností a z toho, co jsem kde viděl. Mám na mnoho aspektů pro chov "afriky" v akváriu odlišné názory, než třeba pan Konings, ale to je myslím normální a ty jsem ve své knížce uvedl. Děkuji a zdravím.
P.S. výše uvedená slova jsem samozřejmě nepsal jako odpověď pro santu z afriky.

miroslav kraut
13. prosince 2012, 13:45 - odpověď č. 15

Kanart: a ty si kto? Nemyslim, že máš právo ma vychovávať! napísal som len odporúčanie pre hodnotnejšie informácie...nič viac

Santa z afriky
13. prosince 2012, 13:52 - odpověď č. 16

Santa klid,nebo te tu roznesou všichni na kopytech.

jaroslav sidak
13. prosince 2012, 14:13 - odpověď č. 17

Santa: o mna tu nejde. To od teba nebolo odporucanie, ale znevazenie prace ineho. A nevychovavam, iba upozornujem. Hodnotu informacii nech posudi ten, kto si precita knihy od oboch autorov. Mozno sa ti to zda divne, ale niekto nevie napr. anglicky a niekto chce informacie vo forme, aku ponukol MK.

Miroslav: prave preto som to napisal, lebo nemam rad taketo vyjadrenia, ako napisal Santa. Ani Konigs nezacal vo svojej praci od nuly a tiez cerpa z prac a vedomosti a skusenosti inych autorov...ale toto vysvetlovat niekomu, kto asi nema sajnu o publikovani, je zbytocne.

canart
13. prosince 2012, 14:30 - odpověď č. 18

Kanart : prestaň upozorňovat a nauč sa správne chápať význam viet

Santa z afriky
13. prosince 2012, 15:37 - odpověď č. 19

Fanta: rozkaz! Myslim, ze moje chapanie viet je na dostatocnej urovni, ale pochybujem o tvojej schopnosti sa spravne a najma slusne vyjadrovat.

canart
13. prosince 2012, 22:10 - odpověď č. 20

díky,ale stačí mi tenhle přehled informací,mám aji svoje zkušenosti,celkem na urovni,jen se mi ta kniha líbí,na tom není nic špatného,

luboš kovařík
14. prosince 2012, 9:27 - odpověď č. 21

Nepísal tu teraz niekedy Hr, ze pôjde robit malym černoškom Santika?

A+I
14. prosince 2012, 9:39 - odpověď č. 22

To A+I : ... :-))))))))

ondrášovi
14. prosince 2012, 11:02 - odpověď č. 23

Pro A+I: taky mně to napadlo...prostě standard. Ale nechme to být...jako že na to nikdo nepřišel. Já myslím, že se teď jako hr začne divit, co se to tu o něm píše.

miroslav kraut
14. prosince 2012, 11:09 - odpověď č. 24

:-) ... pismeno Ř je vyhradne ceska specialita. Nikdo jiny na svete ho nema, pouze jeden kmen Krovaku v Africe tuto souhlasku vyslovuje. A ted koukam, ze ho maji uz i na klavesnici.

A+I
14. prosince 2012, 12:19 - odpověď č. 25

Pro MK k odpovedi cis.14:Samozrejme ze mate odlisne nazory na chov ryb nez Konings,protoze vy jste spis chovatel,kdezto Konings je vice prirodovedec.Proto jsou pro mne Vase zkusenosti s chovem mnohem cenejsi nez jeho.A ke knize:Zkuste druhe rozsirene vydani,treba to u vydavatele klapne.

petrikza
15. prosince 2012, 10:13 - odpověď č. 26

Když budu chtít mistrovi Krautovi cokoliv napsat, tak se podepíšu.
Napsat někomu něco narovinu a ještě od podlahy mi nedělá problém a proto se nepotřebuju schovávat za nick nějakého děduli ze severního pólu. Kdy už vám to dojde?

hr


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 36
tučně označené položky jsou povinné