tlamovci.cz
tlamovci.cz


pseudotropheus socolofi

Chci se zeptat zkušených,čím krmit samice po vypuštění potěru?Jsou oslabené a nerostou tak dobře jako ostatní.


Kupeček
12. prosince 2012, 19:14


12. prosince 2012, 19:26 - odpověď č. 1

problém je ten,že ryby začínají nosit příliš brzo a furt,proto nemají šanci se nažrat a růst normálně.jinak kvalitním žrádlem OSI a NLS

miran
12. prosince 2012, 19:42 - odpověď č. 2

Jo to je právě ono,nosí mi už brzy a pořád.Samci jsou pomalu jednou tak větší.

Kupeček
12. prosince 2012, 19:57 - odpověď č. 3

Proto chovám samce a samice od začátku odděleně.

miran
12. prosince 2012, 20:28 - odpověď č. 4

Dejte sem prosím někdo odkaz kde se nejlépe nechá koupit O.S.I. a NSL.

Kupeček
12. prosince 2012, 20:37 - odpověď č. 5

Pro miran:napíšeš mi prosím jaké druhy krmení by byly nejlepší pro pseudotropheus socolofi.Krmím jen sera flora a cyklop mražený,to je asi málo.Děkuji.

Kupeček
12. prosince 2012, 20:39 - odpověď č. 6

Pane Kupečku, pokud máte zájem pošlu vám kompletní nabídku krmiv O.S.I. a NLS.
Nemusíte se ničeho bát. Zde chodí lidé, kteří tím krmí ale „ bojí se to zveřejnit“. Jelikož by pak dostali vyhubováno!!! Kontakt na mě najdete všude nebo na zdejší inzerci.

pietro
13. prosince 2012, 9:09 - odpověď č. 7

Pro Kupeček: sera flora a plankton je pro socolofi naprosto dostatečné a optimální, ale můžete samozřejmě krmit i jiným krmivem, dejte ovšem pozor na příliš vysoký obsah živin u některých krmiv, což není pro mbunu vhodné.
Pokud máte socolofi v Fx generaci a třou se v příliš malé velikosti, tak doporučení mirana o oddělení pohlaví je jistě dobrá rada. U vás už je ale obávám se pozdě. Musí se to udělat u mláďat, než se začnou třít. Optimálnější je ovšem pořídit si mbunu s lepším genetickým základem, ovšem kde jí vzít, když to u nás 95% lidí mydlí pořád z ryb dovezených tak před dvaceti lety. Zdravím.

miroslav kraut
13. prosince 2012, 14:26 - odpověď č. 8

K odp. 6:
Proc by meli dostat vyhubovano?? S krmivem NLS se krmilo tady na Tlamovcich i na Akvamalawi uz v roce 2004-2005, kdy fora vznikla. Dobre si pamatuju, jak se to tady i na AM vselijak shanelo, kdo mel nekoho v USA, aby to mohl posilat. Myslim, ze i Canart ho v tu dobu kolem 2005 takhle nejak shanel ...
My jsme se dokonce tenkrat s lidma tady na foru spojili v SZ, pokud by potrebovali v tom nejak pomoct, tak ze klidne.
Nikdy nikdo nikoho nehuboval za to, ze krmi s NLS - co to ma znamenat za poznamku?

A+I
13. prosince 2012, 15:43 - odpověď č. 9

ja krmim aj OSI, aj NLS (ako pise A+I, od r. 2005) a este mi za to nikto nehuboval :) A preco by aj mal? A ked chce, moze, co to zmeni? To je predsa moja vec, cim krmim, pokial to nejde proti samotnym rybam...druha vec je, ked budem niekoho napdat za to, ze krmi napr. Sera a budem tvrdit, ze je to nespravne krmenie.

canart
13. prosince 2012, 17:17 - odpověď č. 10

Už se perou!Myslím že tato otázka byla pro to aby Vy profesionální chovatelé,jste poradily.Tím nemyslím pana Krauta,ten sem už svoji radu dal,za kterou mu děkuji.Teď čekám na Vás ostatní.

Kupeček
13. prosince 2012, 17:40 - odpověď č. 11

Kupeček: Nikto se nepere :) Bol som spomenuty, tak reagujem, aby nevznikli dohady. Ja som krmil aj Sera (San, Flora), teraz krmim prevazne OSI a NLS. Povazujem ich za kvalitne krmiva, mam s nimi dlhorocne pozitivne vysledky na mnohych rybach, tak nimi krmim. Kvalitnych krmiv a znaciek je vela, treba sa pozriet na zlozenie a zastupenie zivin a podla toho krmit. No a tiez zavisi na dostupnosti a cene. Niekto nechce zhanat OSI a NLS komplikovane, tak siahne po tom, co ma "za rohom" alebo vyhodnejsie.
Samicku po vypusteni mladych je treba krmit tym, cim aj pred vyterom. Aj ked potrebuju mierne vydatnejsie krmivo, netreba riskovat problemy zaradenim takehoto krmiva a "ladovanim" vychudnutej samice. Ako spomenul MK, pridavok cyklopu je velmi vhodny.

canart


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 31
tučně označené položky jsou povinné