tlamovci.cz
tlamovci.cz


Cyklop a tropheus

Napište prosím ti, kdo krmíte tropheusy cyklopem tak, že ho žerou v nádrž hodinu.
Rád bych si rozšířil obzory a mezery ve vzdělání.
Zatím to tu popsal jen jeden chovatel.
Prosím pouze chovatelé tropheusů.


hr
22. února 2013, 20:17


22. února 2013, 20:32 - odpověď č. 1

Mazej chrapat.

Sony12345-nepřihlášen
22. února 2013, 20:35 - odpověď č. 2

jsi těžký

miran
22. února 2013, 20:40 - odpověď č. 3

Zhasni.

tuna.fish
22. února 2013, 21:37 - odpověď č. 4

Potřebovals bys chlapče skotský střiky.

bombastic
23. února 2013, 11:39 - odpověď č. 5

Napsali vám to tři chovatelé, počty vám moc nejdou, ale to neva. Přece nečekáte, že zrovna vám to sem napíše víc lidí, aby pak čelilo vašim výslechům, urážkám z "vlezprdelismu" (vaše citace, ač vy nikoho nikdy neurážíte, už jsme tady od vás četli jiné výrazy) a zesměšňování.

miroslav kraut
23. února 2013, 15:28 - odpověď č. 6

Mirečku, už zase si to nevydržel a zase reješ.
Ale ve své jednoduchosti stejně jako tvoji věrní jsi si nevšiml že jsem zde oslovoval chovatele tropheusů a ne nějakého strojvedoucího s krpatými rybami a podobně.
Jediní dva rovní, kteří se ti stejně jako já nebojí napasat pravdu na rovinu ti zde už jasně naznačili, že jenom trouba bude podávat trophusům tolik cyklopu, že by jim trvalo hodinu jej vysbírat.
Dnes jsem rozpustil lžičku cyklopu a podal cca 80ti dospělým rybám.
Vysledek byl takový že za 5 minut nebylo v aqu co sbírat
S toho mi vcychází že jestliže máš v aqu alespoň 30 ryb tedy o deset méně než by byla polovina mých, museli by tuto lžičku cyklopu vysbírávat tak 10 až 15 minut jak tady zmiňují lidé, kteří své ryby krmí s rozumem jako HD a MP kterým děkuji za jejich objektivitu.
Mirku, já už vím proč to tvým rybám trvá tak dlouho.
Ty žereš polévku rovnou z kastrolu zběračkou, ktreré říkáš lžíce.

hr
23. února 2013, 16:20 - odpověď č. 7

Osobně nevěřím, že i 80 ryb má za 5 minut posbíraný cyclop rozptýlený po akva.
To jen aby se neřeklo, že jsem se zřekl slova, tropheuse nechovám, ale i tak tomu nevěřím, nevyjadřuj se ke mně, díky.

Bajer L.
23. února 2013, 16:22 - odpověď č. 8

ještě k tomu 80 dospělých ryb, takže to akvarium má minimálně 800 litrů a v takovém prostoru nevěřím prostě, že ryby za 5 minut vše požerou.

Bajer L.
23. února 2013, 17:09 - odpověď č. 9

Radku, chápu, že máš jiný pohled na akvaristiku než pan Kraut. Máš jiné zkušenosti , jiné názory, ale vše jde vyjádřit slušně. Já chápu, že internet snese všechno. Tehdy po telefonu jsi mi přišel jako docela slušný a normální člověk, ale to co tady poslední dny předvádíš je minimálně na zamyšlení. Tak trochu mi příjdeš jako rozdvojená osobnost.
Reagovat nemusíš jen se nad tím zkus zamyslet.

wladys
23. února 2013, 17:18 - odpověď č. 10

* minimálně 600 litrů

Bajer L.
23. února 2013, 17:29 - odpověď č. 11

Slušně se chovám k lidem co mi nepíšou že jsem magor.
Celou dobu diskuse ve vedlejším vlákně "Jak se vám líbí", se mi nelíbilo že mě Kraut nazval magorem za to že jsem napsal že krmit tropheuse cyklopem tak že jej žerou hodinu je podle mého nevhodné a reakce pana všeználka byla tak trochu přehnaná.
Proč mě zde neustále moralizujete?
Já jsem mu jen vrátil urážku.
Vždiť ta diskuse mohla skončit tak že se ktomu vyjádřily obě strany nebo i více lidí ale nikdo nemusel nikoho nazívat magorem jen proto že má jiný názor.
Kdo seje výtr sklízí déšť a už jsem tu psal že nejsem Ježíš Kristus abych tu někomu nastavoval druhou tvář.
Co takhle napsat Mirdovi, aby si příště vzal prášk než začne někoho v diskuzi častovat urážkami???

Lubore čemu věříš nebo ne není důležité jako to že zde dva chovatelé tropheusů napsali že když vlejí hejnu tops cyklop v rozumné míře a můžem se tu klidně bavit o té polévkové lžíci i o standartním hejnu 25-30 ks, tak jej spořádají za 10-15 minut.
Nechapu tedy, jak může takové hejno jinde žrát stejnou dávku hodinu.
Ta dávka tedy musí být totálně přemršťená, pro trops svým objemem jednorázové dávky nevhodná a z nádrže se tak na nějakou dobu musí stát kroupová polévka.
Toť můj názor, který tu se mnou sdílí vice lidí a i lidí kteří nemají náladu se hádat zde na fóru a napsali mi třeba mailem, že by takovou cyklopovou mlhu do nádrže s trops nikdy nevlili.
A nikdo zde pro vyslovení takového názoru nemusí nikomu psát že je magor.
S MK, ale i jinými uživateli fóra se sem tam mé praktické zkušenosti neshodují ale nepíšu jim proto že jsou magoři!!!
Až když oni urazí mě tak jim to vracím.

hr
23. února 2013, 17:36 - odpověď č. 12

Radku, myslíš, že dostáváš maily jen ty? Já jich dostávám víc než dost a jen k tomuhle tématu mi jich přišlo asi 8, ale nikdo nic nenapíše sem, konkrétně tobě.
Nicméně neumím si představit, že bych cyclopem "nakrmil" během 5 minut. To je jako by sis u koprový omáčky jen lízl suchého vejce. Toho se nemůžou ryby zaboha najest. Beru to čistě podle sebe, svých ryb, jak je krmím dlouhodobě a jak mi nesmrdí filtr. Jak to děláš ty ti neberu, jen říkám, že to není jediná dobrá "taktika".

Bajer L.
23. února 2013, 17:37 - odpověď č. 13

Jo a prosimtě nepiš takový slohy, nevím jak tě může bavit to psát, píšu pár řádků a už si myslím, jak přeháním :)
Když vidím tvlůj sloh, ani se mi nechce ho číst.

Bajer L.
23. února 2013, 17:50 - odpověď č. 14

Jen se podívejte jak reaguje zdejší intelektuálně inteligentní rádoby elita když založím vlákno k diskuzi o krmení trops cyklopem.
Pan toiota654321 , miran, tuna.ryb a nejsakej úžasňák kteží krom miorana nemají mnohdy k tématům co přispět se najednou objví a aniž bych je jakkoliv pobuřoval mě tu uráží a posílají do hajan.
Co to jako je?????
Proč se neustále navážíte sdo mě a něco mi tu vyčítáte???
Napište svým posraným kámošům, ať zklidní hormon a jestli nemají vlastní zkušenosti, kterými by mohli nějak přispět k tématu ať drži hubu a šoupou nohama.
Jejich inteligentní reakce pouze rozdmíchávají oheň.
Nebýt těchto blců, kteří se mají tendenci neustále při nějakém sporu zapojovat, aby podpořili svého guru.
byl by tu mnohem větší klid.
Jestli že se tu někdo začne urážet a hádat tak ať si to přece vyjasní sami aktéři a ne banda urážejících patolízalů.
MK se zde stal jakousi ikonou tím že odchoval dost ryb přečetl asi hodně aqa literatury a také slátal jednu brožuru, ale to neznamená že se tu bude stavět do role vrchního soudce nejsprávnějších řešení a postupů a ještě tu urážet lidi že jsou hupáci, magoři nebo že neumí psát či počítat.
S takovým přístupem ať jde do hajzlu.
Je plno chovatelů, kteří mají své identické podmínky pro ryby a postupy chovu a tento pán jak se něco neshoduje s jeho modelem chovu tak tím jasně opovrhuje a když tu někdo popíše své praktiky tak ho uráží a zesměšňuje.
Příklady jsou zde nedávné jako diskuse o velikostech ryb a podobně s MP a také neustálé napadání HD.
Tento váš šéf si o sobě myslí, že sežral akvaristickou Bibli a vše co teď vysere je zákon.

hr
23. února 2013, 18:08 - odpověď č. 15

Nemohl bys dát někde svoje foto?Chtěl bych takový hulvátský hovado vidět jak vypadá.Nejseš nervově labilní?Já jen tak,třeba Ti můžem nějak pomoct.

Sony12345
23. února 2013, 18:09 - odpověď č. 16

Přihodím něco k tématu: Cyclopem nekrmím, ale kávovou lžičku dafnií mají Trofíci a Petráci během 5-10 minut v pohodě vysbíranou. 500L akva s 18ks Petrochromis (cca7cm) a 33ks Tropheus (cca 5cm).

fajanek
23. února 2013, 18:17 - odpověď č. 17

To nemá ani smysl číst. Jen sem na ten román letmo koukl a vidím hned 3 sprostá slova. Nechápu.

Fajánku....dafka není Cyclop. To nemůžeš srovnávat. Nehledě na to , že vůbec nechápu proč se tady vůbec debatuje nad takovým nesmyslem. Každý snad krmí tak at se ryby dostatečně nažerou a at si při tom nezasviní filtr. Někdo má v akva silnější proudění někdo slabší. Roli hraje i rozměr nádrže, počet ryb a v neposlední řadě i to jestli to naliju do jednoho místa a nebo jestli to po nádrži rozleju.

wladys
23. února 2013, 18:24 - odpověď č. 18

přesně jak napsal wladys a nikdo kvuli rozdílnému krmení nemusí tomu druhému psát že je magor.

hr
23. února 2013, 19:59 - odpověď č. 19

to je klasika,proste problem anonymity,jiz v telefonu by si ani polovinu nerekli :-)a jde o hovno.Osobne jsem to ze zacatku resil,ze mi plave cyklop po nadrzi,ale opravdu plna kavova lzice,35 tropheusu a za 15 minut cisto,krmil jsem tim 2 x tydne a ani jeden problem,nekdy jsem jim dal i dafku,pokud zbyla. Zase jsem ale uplne presel ze sery na JBL a Tropical. Jinak je to skoda,protoze krome nadavek co napise hr,tak ma hlavu i patu a vetsinou s nim stoprocentne souhlasim.

Miky1979
23. února 2013, 20:08 - odpověď č. 20

Přesně souhlasím s wladysem. Jinak dafnii mám taky sežranou za 5 minut. Ehm, moje ryby :)

Pojďme se bavit smysluplně :), poslední dobou je to fakt o ničem a jen se tu řeší když někdo něco napíše, že to nemá žádnou váhu, protože je strojvedoucí, že ten o tom nic neví protože je retard a tak dále. Poďme se bavit smyslupně a je to. Většinou sem píšou dospělí lidé, tak by to tak mohlo vypadat.

Bajer L.
23. února 2013, 21:52 - odpověď č. 21

Souhlasím s Luborem,takže: mám akva 650litrů,v něm 25ks Tropheus duboisi,25ks Tropheus Red Rainbow,15 ks Petrochromis famula Orange Fin. Po podání 2 čajových lžic cyklopu a vytvoření mlhy jsou ryby schopné krmivo zlikvidovat nejdéle během 8-10 minut.
Ovšem moje nové hejno T.duboisi-35 ks,které je v 350 litrech konzumují cyklop daleko pomaleji,zhruba 15 minut. Vypadá to ,že na tento druh krmení nejsou zvyklí a dávají přednost vločkám.
Myslím ,že rybám je jedno ,jestli je jejich majitel strojvůdce,kopáč nebo cokoli jiného,hlavní je dostatečná péče.

Zdena K.
23. února 2013, 23:44 - odpověď č. 22

Lubore nezlob,ne dělam si prdel,píšu z hospody.

Sony12345-nepřihlášen
24. února 2013, 9:39 - odpověď č. 23

Takže pro ty, co neumějí číst napíšu ještě jednou, že kopec cyklopu na čajové lžičce je normální polévková lžíce a rozptýlí se mi to okamžitě po celé nádrži, protože mi v té 450 jedou dvě čerpadla á 1OOO litrů/hod a žerou to 45 min až hodinu, TEDY NE HODINU A NE ČAJOVOU LŽIČKU. Pokud někdo nechápe, že je velký rozdíl, jak se cyklop rozptýlí v jakém proudění vody, pak není co dodat. Pominu už to, že si tu někdo taky plete cyklop s dafkou, což je evidentně velký rozdíl. Pane Havleno, jste jako malé dítě, když už se tu hádáme o lžičky a vy víte, že moje dávka je moc, tak já vám napíšu zase, že vaše dávka (a dávka vašich kamarádů) je pro ryby málo :-) už je vám to dost velký impuls k dalšímu dětskému hádání? Sypete tu urážky a nadávky z rukávu, posmíváte se tady někomu kvůli zaměstnání a na druhé straně tady neustále brečíta, jak jsem vám napsal, že jste magor. Když čtu některé vaše příspěvky a pak si přečtu vaši třeba v č. 14, tak mi připadá, že ty ostatní slušné píše váš ošetřovatel.
Oháníte se tady, že vás podpořila dvojka HD+MP, to mě pobavilo, jejich objektivita je v případě mých příspěvků a názorů příkladná .-) na ně se můžete spolehnout.
Hezkou a klidnou neděli všem normálním lidem.

miroslav kraut
24. února 2013, 10:55 - odpověď č. 24

Míro, když nebudeš občas psát krávoviny, tak s tebou budu rád souhlasit. Tvoje komentáře mých příspěvků ti připadají určitě objektivní. Z mého pohledu jsou spíše k politování. Když nevíš kudy kam tak se mě snažíš zesměšnit a nebo se zaštiťuješ Koningsem v bláhové naději, že si to místní čtenáři nemohou zkontrolovat. Jako s těma Ilangama.

HR Vaše příspěvky jsou někdy zajímavé a zdá se, že rybám celkem rozumíte. Zbytečně ale tady vulgarizujete a to Vašim názorům rozhodně nepřidá na váze. Radím počítat do deseti než něco napíšete a nenechat se vytočit.
HD

hynek dařbujan
24. února 2013, 11:24 - odpověď č. 25

Hynku to politování je oboustranné. A případ Ilangi je evidentní příklad toho, že ten, kdo tu mate lidi jsi ty. Ta informace z knížky od Koningse, kterou sis "ověřil" je stará více než 10 let a Konings svoji informaci o Ilangi a o jejich zatřídění k druhu a výskytu později korigoval, což ty zřejmě nedovedeš pochopit, že někdo může své informace rozvíjet a korigovat. Prostě to, co tvrdíš ty je hodnotnější informace než moje a kohokoli jiného, kdo tam nebyl a basta. Protože tě dobře a léta znám, tak to chápu. Jiné už to nebude.
Podobně jako Konings (tím se mu nechci přirovnávat) já vím, že bych oproti své knize dnes korigoval informace ohledně C. gibberosa versus frontosa, informace o červených petrochromisech a informace třeba o Spathodus marlieri a o dalších druzích. To je prostě vývoj znalostí a zkušeností stejně, jako jsem před 10 lety tvrdil, že kytky k tlamovcům je hloupost a zbytečnost a dnes vím, jak hluboký to byl omyl a neznalost.
Dohadování o hloupostech kolem dávky cyklopu a invektivy hr mě opět utvrdili v tom, že dávat sem rady je opravdu mnohdy ztráta času a dozrávám k tomu, že je přestanu dávat i po mailu, protože mnoho lidí to tu jen čte, na mail (když chtějí poradit) mi napíše něco, co sem už nenapíše a to je prostě typicky české a mě to pomalu přestává bavit, jakkoli o tom vím a nezměním to.
Ještě poslední dovětek ke krmení tropheusů živočišnou potravou pro hr. Hádáte se tu o 5 gramů cyklopu a o minuty a oháníte se podporou HD a MP. HD tu radí krmit "přiměřeně" patentkou a MP artémií, což jsou krmiva, která jsou vydatností a stravitelností pro tropheusy xkrát nevhodnější (i díky tomu že jí v pár sekundách nahltají) než lžíce cyklopu rozptýlená ve celém akva. To vám evidentně nepřekáží, tolik tedy k vaší proklamované objektivitě a objektivitě vaší partičky. Já vím, jedině vy víte kolik je této potravy možné těmto rybám dát, aby to pro ně bylo "v pohodě" :-).
Tolik tedy dnes za mě závěrem k tématu a dnes k webu vůbec.
Ještě jednou přeji hezkou neděli.

miroslav kraut
24. února 2013, 11:44 - odpověď č. 26

MK cituji :_A případ Ilangi je evidentní příklad toho, že ten, kdo tu mate lidi jsi ty. Ta informace z knížky od Koningse, kterou sis "ověřil" je stará více než 10 let a Konings svoji informaci o Ilangi a o jejich zatřídění k druhu a výskytu později korigoval, což ty zřejmě nedovedeš pochopit, že někdo může své informace rozvíjet a korigovat.

Komentář: informace jsou informace a rozvíjet je a korigovat může jen lhář, který je přizpůsobí k obrazu svému. S informacemi se pracuje tak, že se vezmou na vědomí.
Prostě Ilangi a Chilangi žijí pohromadě jak jsem měl možnost vidět. Vůbec při tom nezáleží k jakému podruhu patří. Konings to ve své knize potvrdil, tak co tady zase mlžíš.
HD

hynek dařbujan
24. února 2013, 13:23 - odpověď č. 27

Když jsem zkusil mým čichounům cyklop tak se urazili, a 2h to zbýral snad jen filtr a škodá jako šneci :-)
To je jak závody v pojídání habáčů :-) rychlejší vyhrává.
Když budu žrádlem šetřit což nedělám by to taky žrali.

Pavel 86
25. února 2013, 9:43 - odpověď č. 28

Mistr Kraut radí pátrá informuje.

Udělám tu takový malý přehledný rozbor toho co se tu v posledních dnech semlelo abyste v přehledném souhrnu sami mohli posoudit to, jak si zde mistr slušně řečeno protiřečí a tak trochu se v tom motá.

Odpověď č.77 vloženo: 19.02.2013 12:57 [150]
Pokud dáš čtyřikrát týdně odpoledne do nádrže lžíci cyklopu, tak to budou delfíni hodinu chytat po nádrži a určitě je nenacpeš jako v desetiminutách vločkovým. já to takhle praktikuji třeba i u tropheusů a proto jsou přiměřeně velcí a nejsou tak robustní, jako je vídám jinde, to může být ekvivalent i u C. moorii.

Perfektní mistrova rada, krmte tropheusy stejně jako masožravce.
Co to tam píše o deseti minutách a vločkovém???
Že by mistr krmil ryby vločkovým 10 minut???
No fuj, ale u toho kdo leje do nádrže tolik cyklopu, že ho tropheusové vysbírávají hodinu se není čemu divit.

Odpověď č.83 vloženo: 21.02.2013 06:51 [217]
Pro tapisleca: na nasávání vnějšího filtru je dobré nasadit kostku bioakvacitu jako mechanický předfiltr, který pravidelně (cca týdně) perete a rázem vyřešíte i problém s planktonem. Vypínat filtr by byla samozřejmě hloupost. Zdravím.

Zdse mistr radí a informuje o tom že vypínat filtr je nesmysl.
No v případě nalití takové dávky cyklopu že ji ryby sbírají hodinu by to byla sasi jejich vražda ale v rozumné dávce klidně filtr vypněte.
Dělá to tak spousta akvaristů, kteří krmí tak že za 10-15 min je po cyklopu. Za tak krátkou dobu ryby s objemů vody sice nějaký kyslík pravda spotřebují ale nikdo s toho nebude umírat, lekat či nějak malátnět.

Odpověď č.94 vloženo: 21.02.2013 13:52 [78]
Nadále si myslím, že vypínat filtr zbytečně, což je tento případ, je hloupost. Jde to vyřešit předfiltry obvykle zcela jednoduše. Ryby mají při příjmu potravy vyšší pohyb a tedy i vyšší frekvenci dýchání. Většině z nás čerpadlo filtru slouží zároveň také jako zdroj prokysličení vody a v této fázi ho zbytečně vypínat je tím víc hloupost a při krmení planktonem nejde o 15 minut, ale ani tak.

Mistr se opakuje a zdůvodňuje své tvrzení .
Ale mistře vypnout filtr na 15 minut nebo klidně i na tu hodinu, by nebyl žádný problém.
Zkušení akvaristi zde popisují, že není problém ani po deseti hodinovém vypnutí filtru.
Nehledě na to, že dost lidí má v aqu vzduchovací kostku a tak v případě vypnutí filtru u krmení kostka pracuje dál a když ne, tak jak jsem psal, nic se neděje.

Odpověď č.96 vloženo: 21.02.2013 16:04 [78]
U mně palvou v cyklopu ryby: trophíci cca necelou hodinu, xenos, cyprichromis atd cca 1,5 hodiny. Vše naplno zapnuté a normálně v chodu.

To musí být v aqu mlha hustá tak, že by se dala krájet, mistře.

hr
25. února 2013, 9:44 - odpověď č. 29

Odpověď č.108 vloženo: 22.02.2013 12:50 [106]
Vrchovatá čajová lžička nebo rovná polévková lžíce planktonu je vzhledem k počtu 45 ks dospělých tropheusů dávka skutečně nízká a optimální, tím spíš, že při jejím "lovu" v proudící vodě vydají mnohem víc energie než ve dvou minutách, kdy se v momentě nacpou vločkami nebo v horším případě granulemi a pak někde postávají.

Mistře, mám takový dojem že jste psal v č.77 něco o deseti minutách krmení vločkami???
No tak buď jste dostal během psaní rozum a uvědomil jste si, že taková dávka nebude pro trops moc dobrá a své horentní krmné dávka jste trochu korigoval nebo jste tu dělal blbce z panasonika, kterému jste nenápadně chtěl naznačit, že jeho ryby jsou tak vysoké proto, že je hovado, které sype rybám vločky tak, že je žerou deset minut.
Mimochodem mistře ono té vydané energie v té nádrži při hodinovém žraní cyklopu u trops bude stejně jako když nic nežerou .
Moji trops plavou po nádrži neustále a předpokládám že i u ostatních chovatelů a to že při začátku krmení trochu nacákají je určitě nestojí nějak moc sil, aby kvůli tomu kolabovali jako netrénovaný člověk po uběhnutí třech kilometrů.
Snad jen vaše poznatky jsou jiné, jak také popisujete v předchozí reakci č.108, kde v poslední větě popisujete své krmné zlozvyky.

Odpověď č.112 vloženo: 22.02.2013 14:08 [106]
Pro hr: já už k tomu dál nic nemám, pokud si nadále myslíte (a evidentně myslíte), že vrchovatá lžička cyklopu je pro 45 velkých tropheusů nadměrná dávka, tak není ani o čem diskutovat. Taky nechápu jak můžete porovávat lžičku vloček (možná 100 nebo 200 ks vloček) což trophíci pochytají za pár minut a lžičku cyklopu, kde je těch buchanek několik tisíc možná řádově víc a proto je chytají tak dlouho, přičemž objem krmiva je podobný. Jo a po nakrmení uvedeným množstvím cyklopu, nakrmím ještě cca poloviční dávkou spiruliny. Jak říkám, asi už dál není o čem.

hr
25. února 2013, 9:46 - odpověď č. 30

Mistře, proč to těm vašim Trofanům trvá hodinu, když všem ostatním chovatelům stejnou dávku sesbírají za těch zde zmiňovaných 10-15 minut.
Neměřte prosím dávky cyklopu podle mistra, ale podle toho aby ryby byli schopné takovou dávku posbírat v krátké době a ne aby ji sbírali hodinu!!!
Vy co máte méně dokonalé filtry než mistr, tak předejdete nasátí cyklopu do předfiltrů nebo dokonce, což je hnus největší,í do filtrů kanystrových.,
Pozor cyklop je ruzně veliký a i do drobných otvorů na předfiltrech se můžou usadit menší kousky které se vlivem sání dostanou dále do houby odkud nemusí jít nani vyprát a proto se tam mohou potom rozkládat.
Na to bych chtěl upozornit všechny normální Mudli, protože Brumbálovi a jeho učňům se cyklop do matrací nedostává a když jo tak nezahnívá.
Asi nějaká kouzla.


Odpověď č.114 vloženo: 22.02.2013 15:39 [78]
Pro hr: někdy mě na krátkou dobu dokážete přesvědčit, že se s vámi dá normálně mluvit, ale vzápětí zase o tom, že jste prostě afektovaný magor. Jakoukoli sem dám radu, zkušenost nebo názor, okamžitě mi podsouváte, že to někomu nutím a že to tak musí dělat, kdežto vaše rady a zkušenosti jsou něco jíného. Jak říkám magor.
Jo a ještě drobnost, s tím nasáváním cyklopu do hmoty jste zase mimo mísu, je to o konstrukci nasávání, jejím rozdělení, tloušťky matrace a minimální síle sacího proudu, ale


proč bych vám to vysvětloval, vy máte dopředu jasno. Vy planktonem trophíky nekrmíte a všichni, kdo to dělají, to dělají špatně. Ale já tady někomu něco nutím a vy ne. Fakt zábava :-)

hr
25. února 2013, 9:47 - odpověď č. 31

Zde to očividně mistr nevydržel psychicky a bez jakéhokoliv povšimnutí své skupiny učňů z Bradavic, mě tu veřejně urazil.
No k věci.
Ale ale ale, mistře na koho tu zkoušíte s tím prouděním a podobně když už níže nebudete vědět z které do které, tak tam budete zase psát o tom že vám to tam proudí jako vzteklé a že 1000 l za hodinu a jednou je to polévková lžíce podruhé zase vrchovatá polévková lžíce jindy hodina jindy jen čtyřicet pět minut.
Prostě argument střídá argument a čím jich více vychrlíte tím více se vtom běžný čtenář ztrácí a vy jste na koni.
Ale když to po vás mistře čtu tak pro mě je váš ten kůň je jenom dřevěnej a houpací.
Houpat se klidně můžete, můžete pohoupat i své věrné ve změti zmatečných informací, ale já se houpat nenechám.
Mistře, ta vaše tajemná konstrukce a její rozdělení zní jako plán na Tleskačovo létající kolo, ale je jen T kus na kterém jsou dvě trubky a místo jednoho biovakcitu máte dva, na každé trubce jeden.
Proto váš další kulišácký termín, který se tváří velice důležitě, „minimální síla sacího proudu“, je k smíchu )))))
Zní to sice tak jako by vám v akqu frčel fitr 1000 l za hodinu, ale trubky sály jenom tak decentně jako u pomalu tekoucích filtrů.
Každému kdo se nenechá hopat na tom vašem dřevěném koníkovy a má svých pět pohromadě je jasné, že je to hovadina a zase jen takový terminus technikus na nakrmení neznalých čtenářů, kteří to bohu žel žerou.
Ano jasno mám a jestli tropheusy krmím planktonem tak určitě ne tak aby to žrali hodinu.

hr
25. února 2013, 9:48 - odpověď č. 32

Odpověď č.129 vloženo: 23.02.2013 11:29 [75]
Pro Miran a Lubor: děkuju, takhle s tím krmí hodně lidí, ale chápu, že to sem radši nenapíšou, ač sem jinak píšou. Pana Pařízka stejně nepřesvědčíte, že nic nikam nezalézá a nic nesmrdí, protože jsem to sem napsal já a on prostě musí mít vždycky opačný názor.Hynku, nezklamal jsi, platí stejné jako u MP, hlavně mít opačný názor. Udělej si doma zkoušku a třeba na několikáté pochopíš, že je rozdíl mezi vrchovatou lžičkou (propraný cyklop drží tvar jak kopečková zmrzlina) a lžičkou. Proto jsem taky napsal, že vrchovatá lžička nebo rovná lžíce, množství je to totiž přibližně stejné.

Mistr a jeho falešný alibismus a děkovačka nejvěrnějším učňům. Cituji :
„Pro Miran a Lubor: děkuju, takhle s tím krmí hodně lidí, ale chápu, že to sem radši nenapíšou, ač sem jinak píšou. „
To je směšné jako sám autor.
Vždyť tu napsali alespoň čtyři chovatelé býložravých trops nebo petros že jim stejné dávky ryby konzumují za těch zmiňovaných 10-15 minut.
Když MP napíše že cyklop muže do matrace zalést a potom tamzahnít a zasmrádnout a mistr píše opak , tak kdo má pravdu??????
……………….Chvíle napětí……………………………….
Anooooooo. Samozřejmě mistr. Proč,?, protože je prostě mistr a máme ho rádi.
Mistře vy tu děláte rozdíli s litry , filtry, a teď zase že je lžice a lžička vrchovatá jako s kopečkem zmrzliny, ale to už jsou skoro dvě polévkové lžíce.
Že vy nás tu vodíte za nos a jenom tak nás tu zkoušíte ???
Mistře vy jste ale čtverák.
Každopádně i když mě bavite tak musím podotknout že se v tom motáte jako cyklop v tisíci ltrovém proudění u dvoutrubkového nasávání.

hr
25. února 2013, 9:48 - odpověď č. 33

Odpověď č.23 vloženo: 24.02.2013 09:39 [75]
Takže pro ty, co neumějí číst napíšu ještě jednou, že kopec cyklopu na čajové lžičce je normální polévková lžíce a rozptýlí se mi to okamžitě po celé nádrži, protože mi v té 450 jedou dvě čerpadla á 1OOO litrů/hod a žerou to 45 min až hodinu, TEDY NE HODINU A NE ČAJOVOU LŽIČKU. Pokud někdo nechápe, že je velký rozdíl, jak se cyklop rozptýlí v jakém proudění vody, pak není co dodat.

Mistře tak dost, jistě chápete, že takovou mozkovnu jako vy tu má málo kdo nebo snad nikdo a proto ty vaše příklady už se mi trochu motají.
Tak jak to bylo normální lžice je kopec cyklopu na čajové lžičce a vté vaší 450l nádrži jedou dvě 1000 l čerpadla no to musí být jako na horské dráze. Jestli dobře čtu a to jste mi tu několikrát napsal že neumím číst.
Tak vám odepíšu a to jste mi tu několikrát napsal že neumím psát, že jestli dobře počítám, když jste mi tu napsal kolikrát že počítat neumím tak počítám že máte ve 450 l 2000 l za hodinu prouděníé i kdyby vlivem matrací to nějak kleslo tak dejme tomu 1500l je stále moc.
Nejsou ty vaše ryby vyčerpané a snad proto jim trvá hodinu v takové pstruhové bystřině sbírat cyklop hodinu????
Hmmm, váš závěr jasně naznačuje že jediný kdo to opět chápe jste zase jenom vy mistře a všichni ostatní jsou tupci nehodni vaších zkušeností a času.

hr
25. února 2013, 9:49 - odpověď č. 34

Odpověď č.25 vloženo: 24.02.2013 11:24 [75] Dohadování o hloupostech kolem dávky cyklopu a invektivy hr mě opět utvrdili v tom, že dávat sem rady je opravdu mnohdy ztráta času a dozrávám k tomu, že je přestanu dávat i po mailu, protože mnoho lidí to tu jen čte, na mail (když chtějí poradit) mi napíše něco, co sem už nenapíše a to je prostě typicky české a mě to pomalu přestává bavit, jakkoli o tom vím a nezměním to.
Ještě poslední dovětek ke krmení tropheusů živočišnou potravou pro hr. Hádáte se tu o 5 gramů cyklopu a o minuty a oháníte se podporou HD a MP.

Jak jsem psal znechucený mistr vkládá svá poslední slova s obsahem znechucení nad celou fraškou a nepochopením, až na pár skalních, jeho myšlenek a zákonů.
V touze že se ho snad věrní žáci veřejně zastanou a poprosí mistra ať zůstane vlkádá nemilosrdně tento ortel:
„Dohadování o hloupostech kolem dávky cyklopu a invektivy hr mě opět utvrdili v tom, že dávat sem rady je opravdu mnohdy ztráta času a dozrávám k tomu, že je přestanu dávat i po mailu, protože mnoho lidí to tu jen čte, na mail (když chtějí poradit) mi napíše něco, co sem už nenapíše a to je prostě typicky české a mě to pomalu přestává bavit, jakkoli o tom vím a nezměním to.“

Také se vyjadřuje o bezvděku těch, jenž škemrají v mailu o mistrovi rady a později sem ani nenapíšou jak jim sám velký mistr dobře poradil.
Nebo neděkují proto že by mistrovým rébusům nerozuměli????

Věrní mistrovy žáci, nebojte se on se vrátí a svým světlem inteligence spálí všechny magory , hlupáky a jiné podřadné jedince kteří neumí číst ,psát nebo počítat, neboť těmito vědomostmi a mnohými jinými vladne nejlépe on sám, veliký mistr.
Vždycky se vrátil a jeho věty : „končím, už jsem nebudu přispívat nebo to je za mě vše“ a podobně, jsou vlastně jenom takové mistrovi žertovné pozdravy, které doopravdy znamenají za minutu nebo brzy nashledanou či nepřečtenou.
Jak jsem psal je to čtverák a šprýmař.

hr
25. února 2013, 10:00 - odpověď č. 35

Mrknul jsem na to a když jsem viděl tu slohovku,tak mě to hnedle odradilo.To snad ani nikdo nečte.

Sony12345
25. února 2013, 10:02 - odpověď č. 36

Chápu, čtení může být pro někoho namáhavé.

hr
25. února 2013, 10:06 - odpověď č. 37

Ach jo. :-(

petrikza
25. února 2013, 10:25 - odpověď č. 38

Jsi nemocnej člověk

Bajer L.
25. února 2013, 13:25 - odpověď č. 39

moc pismenek tady.
prosim o natoceni procesu krmeni a hozeni linku na youtube

roman pavel
25. února 2013, 13:54 - odpověď č. 40

Hr neber to na sebe, je to totiž o Kalouskovi... :-))

http://klokocnikova.blog.idnes.cz/c/153973/Ten-Kalosek-by-si-mel-omevat-prirozeni-vlazno-vodo-rika-Pepin.html

Kozlik
25. února 2013, 15:55 - odpověď č. 41

Pane Havleno. Doporučuji vyšetření u Psychiatra!
Vaše diagnóza, je velmi vážná. Rozdvojení osobnosti je v dnešní době celkem úspěšně léčitelné.
Jsem překvapen jak zde Admin nechá takové lidi diskutovat.
Nejhorší web, který jsem náhodně navštívil, abych načerpal určité informace a co jsem našel.
Jen zoufalce, kteří nemají ani kousek lidskosti! Divím se, že vás ještě nikdo nezažaloval.

PhDr. Jan Svoboda
25. února 2013, 17:56 - odpověď č. 42

Vážený pane Svoboda,Váš sloh je hóóódně podobný jednomu rádoby "doktorovi-ichtologovi".Nejste už trochu starý na takové hry?

karapoc_nepřihlášen
25. února 2013, 19:52 - odpověď č. 43

karapoc: že by Dr. Choholoušek =)

fajanek
26. února 2013, 13:24 - odpověď č. 44

Pro Jan Svoboda: děkuji Vám.
Pro HD k odp. č. 26: evidentně neumím čáslavsky, protože pokud myslíš vážně, co jsi napsal, tak tvoje samolibost dostoupila už vrcholu. Pokud se něco nového dozvíš o určitém druhu a napíšeš, že je to jinak, než jsi původně myslel, tak pokud tohle, je v tvém podání lhaní, tak to asi přemýšlíme opravdu každý jinak.
V "proslulém" vlákně o maswách(vlákno o C. moorii bylo v tomto směru ještě jasnější-tam jsi opravdu vědomě lhal) si nejdříve napsal, že každá maswa má pruh jako z knížky a že se netřídí, pak po půl roce jsi napsal pod tíhou argumentů (nejen mých), že se samozřejmě třídí a po dalším půl roce, když jsem se tě ptal nad fotkou jednoho z tvých odchovů, proč má tedy ta daná ryba úzký pruh, jsi napsal "tak se něco odštěpilo". To si tedy vědomě celou dobu lhal nebo jsi později jen korigoval svoje informace na základě nového poznání o něčem obecně??
Konings napsal v roce 1999 v knize, že je Ilangi jižní druh T. moorii a nyní korigoval informaci na to, že je to druh T. spec. red dle rozboru DNA. V tvém podání logiky tedy v knížce z roku 1999 lhal. Když pominu v podstatě naprostou jistotu křížení dvou ras stejného druhu na jedné lokalitě, myslíš, že nemůže existovat další lokalita, kde žijí? Existuje přece více ras tropheusů, které žijí na více lokalitách. To si myslíš, že když jsi tam zrovna nebyl, že tam nemůžou žít, že ta lokalita neexistuje? Nemyslíš, že to s tím jájovstvím už trošku přeháníš?
Stejně já vím o některých rybách (teď nemyslím jen ILangi) nové informace, oproti informacím,které jsem o nich měl v roce 2006, když jsem psal svoji knížku. To jsem v té knížce tedy v tvé verzi myšlenkových pochodů lhal? Připadá ti, to co jsi napsal normální a logické?

miroslav kraut
26. února 2013, 15:03 - odpověď č. 45

MK nemám čas, jen poznámka, můj průvodce měl prošťouraný každej metr jižního pobřeží. Kdyby byla jiná lokalita, tak by mi o ní řekl.
HD

hynek dařbujan
26. února 2013, 16:25 - odpověď č. 46

Dobrý téma:-))
Fakt sem potěšen, že sem s HD takřka nerozlučná dvojice, co nemá nic jinýho na práci, než jít chudákovi MK po krku:-))
My si totiž s HD denně minimálně 3 voláme a domlouváme se, co kdo napíše, aby to bylo přesně v opozici proti MK:-)

Já za to nemůžu-filtry mám obyč z hrubýho bioakvacitu, poháněný vzduchem, přesto sou schopný nasát poměrně dost planktonu( když ho tam tedy dám hodně) a mejch 35 ryb (max) v akváriu tu kostičku planktonu nebo rozpuštěnou vrchovatou lžičku sežerou do 15 min. Uplně nejdrobnější zbytky planktonu pak ignorují. Tolik má zkušenost. dokážu si představit takové množství, aby to ryby žraly hodinu, ale to mi příde kontraproduktivní.
Něco jiného je krmení živým planktonem, tam to ryby fakt žerou dlouho, ale to je tím, že je to nějak víc baví a živý plankton už z podstaty lépe plave:-). Ovšem živým krmím už velmi zřídka.

Martin_Parizek
26. února 2013, 16:30 - odpověď č. 47

MK: ta artemémka není muj vynález, krmí tím i jiní, velmi renomovaní chovatelé u nás i na Slovensku. Proč se neinspirovat u zkušenejších?
Já v tom nevidím problém, pokud krmím tak, že to ryby sežerou behem minuty dvou, mají to jen na přilepšenou +- dvakrát do týdne.
btw-i vločky se dají podávat tak, že je ryby vysbírávají velmi dlouho:-)

Martin_Parizek
26. února 2013, 18:20 - odpověď č. 48

Co kdyby jste už jednou pro vždy opustili osobní rovinu a povznesli se nad osobní spory ,a pokud možno je vyřešily někde u piva.Protože takovéhle ptákoviny řešily u mě baby v práci,a nemohli si přijít na jméno kvůli tomu že jedna o druhé řekla že má větší prdel.., a ta ¨,že nemá zase kozy...Mě je celkem jedno jaké mají mé Maswi pruhy a od koho je mám..,nebo jestli jsou mé Ilangi nebo Chilangi žluté nebo žlutější.Ryby mám pro radost a né na kšeft.To nebude asi případ HD,toho to živí..,a proto se na to zřejmě dívá jinak.MK to dělá hobby na úrovni a snaží se mít doma to nej..Rady od obou beru s váhou,ale přečtu si rád názory jiných....Jinak jsem viděl skupinu Masew od obou výše uvedených chovatelú pohromadě a byli super,neměli na čele vytetováno MK nebo HD,a na šířku pruhú jsem nekoukal :-)

Člověk občas v přízpěvcích tápe a není schopen dobrat se rozumného rozboru pomocí pádných argumentú..,místo toho jej čeká peprná konverzace :-(,někdy fakt dost hustá.Je to web přístupný každému..,i dětem..!
No a dnes jsem dal svým mazlíkům 2 lžíce cyklopu,mám jich 95 v 1200 L, vypnul jsem filtr a trvalo jim to asi 25 minut.Úplně drobné částečky ovšem nesebrali.Vločky sežerou během 2 minut,a to jich můžu dát hromadu..
Doufám že jsem nikoho neurazil.. :-)

Barvář
26. února 2013, 20:31 - odpověď č. 49

Pro barváře, asi budete hodně překvapenej. ale akvaristikou se zabývám protože to je moje záliba i radost. To, že mě to zároveň živí vyšlo jen tak mimoděk. Určitě se najde nějaký chytrák, který bude tvrdit, že je to jinak, že ví lépe než já proč chovám ryby.
HD

Hynek Dařbujan
26. února 2013, 20:39 - odpověď č. 50

ví někdo přesný údaj kolik proteinu má v sobě 100gramová dávka cyklopu?

miran
26. února 2013, 20:44 - odpověď č. 51

myslim,že je to všechno strašně důležitý

Miky1979
26. února 2013, 20:44 - odpověď č. 52

koho to nebavi,at mrkne do miho vlakna,jak se ted trou zrovna rostrati

Miky1979
27. února 2013, 8:05 - odpověď č. 53

k 50, miran v procentech Cyklop má 6,2% protein, 2,6% tuk, 6% vláknina, 5 % popeloviny. (popeloviny jsou v podstatě minerály)
Heavy metal
HD

Hynek Dařbujan
27. února 2013, 8:35 - odpověď č. 54

Není to nějaká chyba? Já bych to tipoval tak na 45-55 % bílkovin.

mattes
27. února 2013, 9:02 - odpověď č. 55

Vzhledem k tomu že většina tělesné schránky bude protrein, tak bych to typnul stejně jako tadyhle mattes.
Třeba to Hynek vysvětlí.

hr
27. února 2013, 9:31 - odpověď č. 56

Je to jednoduchý, uvedl jsem procenta vycházející z objemu těla, které je z velké části tvořeno vodou. Ty Vaše odhady jsou správné, ale vychází z procent vzhledem k sušině. Sušina je u cyklopu kolem 20%.
Ještě poznámka, co jsem měl možnost pozorovat tropheusy v přírodě tak jsem viděl, že plankton loví spíše mlaďoši. Dospělé ryby se věnují ožírání kamenů (řasy a benthos v nich žijící)
HD

hynek dařbujan
27. února 2013, 12:28 - odpověď č. 57

Všechny zdravím,tak jsem po delší době nakoukl na tlamovce a pročetl si zdejší vlákno.Ke své smůle jsem zjistil,lépe nabyl dojmu,že celou tu dobu,co Tropheusi chovám a krmím,to dělám vlastně špatně!
Dopředu avizuji,že se za vlezdoprdelistu nepovažuji(nemám to skutečně zapotřebí) a je mi vcelku jedno,kdo příspěvek,ke kterému mám potřebu a zájem se vyjádřit napsal,to jen pro případ,že by mě chtěl někdo do této kategorie pasovat.
Cyklopem samosebou své ryby krmím,zpravidla 2x týdně,většinou úterý a pátek,v sobotu výměna vody.Spousta z Vás se tu pozastavuje nad krmnou dávkou a dobou,kterou ryby u MK potřebují k tzv.vyčištění nádrže od krmné dávky cyklopu v jeho podání.Za sebe musím napsat,že na tom(způsob krmení MK)nevidím nic špatného a to ani v krmné dávce,ani v době,kterou ryby na její skonzumování potřebují,dělám to ostatně podobně.Jediný rozdíl je v tom,že já tam to množství naleju nadvakrát,asi se čtvrthodinovým odstupem.O nějakém zatížení vody dusíkatými látkami z krmiva,které ulpí ve filtračních médiích nemůže být vůbec řeč,protože před žádnou týdenní výměnou vody jsem nenaměřil NO3 nad 50mg.Bavím se o zhruba 800l nádrži se zhruba stovkou dospělých Trops, množství vrchovatá polévková lžíce.Uvnitř dvě čerpadla Atman s molitanem a venkovní kýbl Eheim s předfiltrem z molitanu.Vnitřní kostky čistím v akva vodě na střídačku každý týden při výměně vody,venkovní kýbl podle průtoku zhruba jednou za rok,ale s tím,že předfiltry peru každý,nebo každý druhý den,klidně pod vodovodní vodou(jejich plocha pro nitrifikaci je zanedbatelná)a z hlediska času mi to zabere asi 5 min.
Nebo v čem je tedy problém?V krmné dávce?Nikdy jsem neměl problém s trávením u ryb a jejich případnými potížemi s vylučováním.
Nebo v čase,který ryby potřebují ke zlikvidování krmné dávky? U mnou popisované nádrži a dávce to je určitě půl hodiny,započítal li bych čas,po který ryby vyzobávají cyklop ze dna,z filtračních médií,hladiny,šutrů a rostlin,klidně to může k té hodině být.
Že je argument o zahnívajících zbytcích zavádějící,popisuji výše,dodávám ovšem,že to platí pouze při pravidelné týdenní údržbě akva(výměny vody a proprání filtračních médií uvnitř nádrže).
Pokud mám dle mého názoru ryby nakrmit,nezdá se mi krmná dávka na počet ryb a množství vody nijak přehnaná,rybami je vždy bez následků zkonzumovaná.
Už jsem to sice avizoval na začátku příspěvku,ale přesto to zopakuji,MK jsem viděl 3x v životě,bydlí asi 300km ode mě a nemám v žádném případě potřebu se jeho názoru zastávat-ostatně si myslím,že to ani nepotřebuje.
Spíš by mě zajímalo,co,proč a z jakého opodstatněného důvodu je můj způsob krmení špatně.
zdravím.

Vlastimil Šebesta
27. února 2013, 12:52 - odpověď č. 58

Jen doplněk k poznámce v č.56. Na snímku je vidět to co je v poznámce popsáno. Foceno někde v Sambii.
Zdraví Vás
HD

hynek dařbujan
27. února 2013, 13:28 - odpověď č. 59

Pro Hr
Ještě si dovolím dodat,že ryby u mě žádných obludných rozměrů nedorůstají a naopak se nejedná o žádné nedorostlé jedince,prostě ryby ve vel.cca 10cm(u WF to je samosebou dané velikostí při pořizování,při rozumném krmení moc už zpravidla nevyrostou).Mám li možnost a nechci WF,pořizuji si F1 generace od důvěryhodných chovatelů a to ve vel.cca3,max 4cm,větší už bych si nevzal,zastávám názor,že by si ryby na moje nádrže,vodu,krmení,složení hejna a pod.měly zvykat co nejdříve a jaké jedince si z nich udělám už záleží pouze na mě a na podmínkách,které jim vytvořím.Tak jak jsem před pár lety uznával pouze krmivo Sera(flora a san),dnes je výběr mnohem pestřejší,velice oceňuji spirulinu od Tropicalu,OSI-vividcolor vločky,NLS cichlid formula,Seru samozřejmě používám dál.
Radku,budeš li mít po přečtení mého příspěvku č.57 potřebu mi sdělit,že jsem idiot,který o rybách nic neví a všechno dělá blbě,v pořádku,ale prosím jen věcné a opodstatněné argumenty(-:.Ostatně moje nádrže a ryby jsi viděl,nové nádrže a osádky v nich ti k nakouknutí nabízím,pozvání platí.Vem si stopky a nějakou odměrku,předvedu ti můj způsob krmení cyklopem na vlastní oči(-:Samozřejmě v úterý nebo v pátek,jinak máš smůlu(-:|(-:(-:
zdravím

Vlastimil Šebesta
27. února 2013, 14:09 - odpověď č. 60

TO HD: Myslím si že jste obchodník.., a to usuzuji z našeho tel. hovoru cca. před rokem ,kdy jsem se k Vám chtěl přijet podívat na Maswi a Vy jste mi do telefonu sdělil, že si mám ryby vybrat,ale že na nějaké prohlídky a vybavování čas nemáte.. Tak jsem si ryby koupil u chovatele,který si na mne čas udělal..
Tak to dopadá s lidmi,u ktrých se koníček změní v práci..
Nemyslím to zle ,ale to je realita .

Barvář
27. února 2013, 15:28 - odpověď č. 61

Vlasto, děkuji za objektivnost. Myslím, že tvoje obavy jsou zbytečné, ani hr ani MP natož HD na tebe tak reagovat nebudou. Tady je totiž od jmenovaných pánů vždy vše objektivní a to za každou cenu. Děláme sice oba všechno v podstatě stejně, od zářízení akvárií, hustoty ryb a jejich sociálu výměny vody (parkéta HD), růst ryb (parketa zejména MP) až po krmení, ale s tebou oni mít problém nebudou. Přitom jsme k tomu přišli oba vlastní cestou a netrápí nás nějaká ta koruna na provoz abychom si tu pitomě museli zdůvodňovat nesmysli s malou "dostatečnou" výměnou vody a třeba s "maximální" teplotou 24 st C. To jen já to tu každému nutím nesmysly a svoje dogmata. Přitom je mi fakt buřt, co si který jouda do akvária dá. Chci jen vždycky pomoci jeho rybám k lepšímu životu, proto ty rady a své zkušenosti a investice svého času.
Karle, (k č.60) to, co tu popisuješ, jsem slyšel u mě doma od různých chovatelů x krát (škoda, že to sem pak nenapíší, no, ono to chce kousek ososbní odvahy) ale tady se pan HD presentuje poněkud v jiném světle. Asi náhoda.

Miroslav Kraut
27. února 2013, 15:31 - odpověď č. 62

Promiňte: správně má být "zdůvodňovat nesmysly".

Miroslav Kraut
27. února 2013, 15:59 - odpověď č. 63

a to já na VŠ klidně reagovat budu:-)
já se jen pozastavil nad tím, že tropheusové vysbírávávají plankton hodinu, moje ryby to mají sežrané mnohem dříve.
Všiml jsme si jistého rozdílu při praní filtru při častějším krmení cyklopem a při krmení méně častém. Rozdílu v tom, co z toho filtru ždímu a jak je to cítít. A to i při týdenním intervalu praní filtru. Zřejmně sem jediný, ale přežiju to:-)
VŠ svoje zkušenosti nepopisuje jako jediné správné dogma a je ochoten o nich polemizovat. A třeba jako takový já, si tohoto sdělení velmi vážím.
Jen mě tak napadá, že možná bude drobný problém v tomhle:
ryby dávkou planktonu nakrmit vs ryby dávkou přikrmit.
Já plankton pro ryby beru jako příkrm, jako zpestření potravy, ne je tím do sytosti nakrmit.

Martin_Parizek
27. února 2013, 16:00 - odpověď č. 64

ryby-myšleno tropheusy a pod.

Martin_Parizek
27. února 2013, 16:06 - odpověď č. 65

Barvář, zase vedle prostě nemám čas a již mě unavuje bavit se s lidmi, kteří o tom nic nevědí. Pro odborníky si čas vždy najdu. Opravdu nemám nervy na ty akvaristy, kteří chtějí dvě žluté a tři červené ryby. Až se budu starat o 4 akvária jako MK, tak budu mít času na klábosení až, až. Přijeďte se podívat, moje firma je rozhodně zajímavější než já sám.
HD
HD

Hynek Dařbujan
27. února 2013, 16:38 - odpověď č. 66

:-) Koupil jsem 38 WF Ilang žlutých,35 WF Murag proužkatých,s tečkovanou hlavou a 30 Masew F1,protože WF jsem nesehnal.., pěkně barevných.. Já Vás nenapadám,jen jste mne stroze odbyl..,a to mě mrzelo.Vaše fa. bude zcela určitě zajímavá,jen z toho co jsem viděl na netu,ale nerad lidi okrádám o čas.Snad bude ještě někdy sraz cichlidářú u Vás a nebudete se muset věnovat pouze neználkovi.Znám to z práce..,bohužel jako zaměstnanec,tudíž se musím kousnout do p...,a strohost s ironii si odpustit.

Barvář
27. února 2013, 21:25 - odpověď č. 67

Pro Barváře, no kdybych byl hlavně obchodník, tak bych Vás přeci "neodbyl", ale sliboval bych hory doly, jen abych z Vás nějakou tu korunku dostal. To přeci denně vidíme. Obchodník jserm dost mizernej, protože moje chování k lidem není rozhodně salonní a že jsem nezkrachoval je jen díky fundovanosti, kvalitě a solidnosti. Moje pozvánka stále platí.
HD

hynek dařbujan
27. února 2013, 21:31 - odpověď č. 68

za sebe,Hynek obchodnik urcite je:-),ale ja pokud jsem mu zavolal,vzdy jsem byl vitan,bud mel cas,nebo jsem si tam proste sam coural a pokud jsem chtel ryby,mohl sam nalovit.A jednou,nebo dvakrat jsem mu volal o radu,nemel problem

Miky1979
27. února 2013, 21:35 - odpověď č. 69

no,ted uz mam od Hynka jen strigatuse,chudak je tam utaplej :-))a vlastne bych potreboval samici,ale uz odrostlejší,mala by to asi nedala v tamni konkurenci

Miky1979
27. února 2013, 22:24 - odpověď č. 70

Pro MP
Martine,k těm filtrům(vnitřním) asi takhle.Kdybych měl potřebu něco psát a vehementně obhajovat bez osobních zkušeností,mohl bych si vymyslet ledacos.Já tu potřebu vážně nemám a každé slovo mého příspěvku je pravda a vychází skutečně jenom z toho,co ve svých nádržích léta praktikuji.Přiznám se,že žádné médium nemám v nádrži déle než rok,rok a půl,vždy s dostatečným předstihem si v akva zajedu novou kostku a tu podle mého subjektivního názoru nejopotřebovanější prostě vyměním.Dříve jsem si to dokonce hlídal takovým způsobem,že při vylití cyklopu do nádrže jsem vždy jedno čerpadlo vypnul,nechal jsem běžet vždy to,které bylo na řadě s údržbou.Dnes se přiznám,že už to tak pravidelně nehlídám,občas zapomenu nebo se na to prostě vykašlu(-:Připouštím,že je možné,(nemám důvod ti nevěřit)že molitany při pravidelném krmení cyklopem jsou cítit jinak,než molitany z nádrže,kde se cyklopem nekrmí.Dokonce je to i logické,přece jenom část cyklopu v těchto molitanech mezi vypráním ulpí a po čase se to projeví tím,co popisuješ.Souhlas.Na funkci tohoto molitanu to ale vliv nemá žádný a to je podle mě to podstatné,uznávám ale,že s tím někdo může mít problém a ne každému to může tzv.vonět(-:
Druhý tvůj postřeh-nakrmit nebo přikrmit cyklopem je taky logický a na místě,je to ale na uvážení každého chovatele individuálně,jakou variantu si zvolí.Budu ale tvrdit za ty roky,co to praktikuji jediné.Zdravý Tropheus ve zdravé vodě nemá problém tuto krmnou dávku(nakrmení)2-3x do týdne strávit a vyloučit.Samozřejmostí je kvalitní cyklop.Pakliže se u někoho tyto problémy čas od času objeví,já si dovolím tvrdit,že je to způsobené vždy nekvalitní vodou,ta je dle mého názoru tím spouštěčem problémů se zažíváním a vylučováním Tropheus.Nikoho ale přesvědčovat nechci a nebudu,každý si může svůj názor léty odzkoušet a udělat sám.Ještě bych snad k této problematice dodal,že je vhodné před i po nakrmení cyklopem přidat Tropheusům trochu spiruliny(ty víš jistě proč).Osobně jsem velice spokojený s Tropicalem.
Tvůj názor,jak uvádíš-bereš dávku cyklopu jako příkrm(přilepšení) akceptuji.Nejen to,dokonce ho všem,kteří mají jakékoliv obavy o zdraví svých chovanců a nemají třeba s chovem těchto ryb největší zkušenosti(teď proboha nemyslím tebe(-:) doporučuji,je to pořád lepší,než rybám ač v dobré víře uškodit.Je rozdíl jím krmit ryby,které jsou na něj zvyklí od narození,jinak je to u ryb,které ho vidí(cyklop) poprvé třeba v jednom roce věku a ještě třeba současně se změnou prostředí,změnou parametrů vody a pod.I takové případy znám.To by ale bylo na delší debatu.Jinak za názor dík,nemám s tím problém,naopak si myslím,že smysluplná debata na jakékoliv téma může začínajícím chovatelům těchto krásných ryb něco přinést.
Jo a za to tykání se taky omlouvám,nějak jsem to začal a už se mi to nechtělo opravovat(-:
zdravím.

Vlastimil Šebesta
28. února 2013, 9:00 - odpověď č. 71

Ahoj Vlasto, máš to za sto.
Sto bodů, ale nejsem si jistej, jestli kladných nebo záporných.
Přečetl sis pořádně, co si napsal v č.57 ???
Ty souhlasíš s MK skoro jako vždy, protože to jak píšeš, děláte stejně.
Hned tě ale vyvedu z omylu.
Odpovědi MK:
„Pokud dáš čtyřikrát týdně odpoledne do nádrže lžíci cyklopu, tak to budou delfíni hodinu chytat po nádrži a určitě je nenacpeš jako v deseti minutách vločkovým. já to takhle praktikuji třeba i u tropheusů“
„Vrchovatá čajová lžička nebo rovná polévková lžíce planktonu je vzhledem k počtu 45 ks dospělých tropheusů dávka skutečně nízká a optimální“
„U mně plavou v cyklopu ryby: trophíci cca necelou hodinu“

Odpovědi VŠ:
„Cyklopem samosebou své ryby krmím,zpravidla 2x týdně“
„rozdíl je v tom,že já tam to množství naleju na dvakrát,asi se čtvrthodinovým odstupem. „
„Bavím se o zhruba 800l nádrži se zhruba stovkou dospělých Trops, množství vrchovatá polévková lžíce.“
„U mnou popisované nádrži a dávce to je určitě půl hodiny, započítal bych li čas, po který ryby vyzobávají cyklop ze dna, z filtračních médií, hladiny, šutrů a rostlin, klidně to může k té hodině být.“

Tak že shrnu. MK krmí svoje ryby tak, že jim 4x týdně vleje do nádrže obsah cyklopu takový že 45 ks dospělých ryb ho žere ve 450 l nádrží cca hodinu.
Ale ty Vlasto se svým modelem krmení se řadíš úplně někam jinam, jestli sis toho nevšiml. Ty krmíš2x týdně tedy o nějakém krmení nemůže být řeč spíš o přikrmení jak tu správně poukázal MP dík. Dále krmnou dávku rozděluješ na dvě částí s patnácti minutovou pauzou, kdy ryby mají čas vysbírat cyklop jak sám píšeš s hladiny substrátu a filtrační kostky.

hr
28. února 2013, 9:00 - odpověď č. 72

Tak a teď trochu matematiky pro ty co neumí počítat, jak s oblibou píše zdejším uživatelům MK.
MK má nádrž 450 l se 45 rybami a jeho ryby krmí lžící cyklopu a jak píše, tak v něm plavou necelou hodinu.
VŠ má nádrž 800 l se 100 rybami a jak píše ryby i s 15 min přestávkou plavou v cyklopu půl hodiny a když prohledávají nádrž od zbytků tak i hodinu.
Nebudeme se tu bavit o zbytcích ale o tom jak dlouho v tom plavou.

Když to tak trochu srovnám, tak kdybych napsal, že Vlasta má na polovinu své nádrže tedy 400l 50 ryb a MK na 450 l 45 ryb, tak je to srovnatelné množství, ale aby nebyl MK nějak ukřivděn, tak musím pro přesnost napsat, že Vlasta má na svůj objem o deset ryb více než MK.
VŠ na svůj celkový objem dává vrchovatou lžíci MK zarovnanou.
Tedy v případě poloviční dávky je to jako by oba lili jednu lžíci ke cca 40-45 ks ryb do nádrže 400-450.
Takže se zdá že oba akvaristé tyto býložravé ryby krmí stejně špatně.
Omyl, zdání klame a co se zdá je sem.
Už jsem tu psal, že nejsem oslík který bude přikyvovat všemu, co zde někteří rádoby velikáni napíšou a že mám rozum svůj.
Vlasta totiž nelije stejnou dávku, jak by se mohlo jemu, ale i ostatním zdát, ale jak napsal tak lije mezi ryby polovinu vrchovaté lžíce cyklopu, tedy zarovnanou lžíci stejně jako MK ale POZOR!!! Mezi 1000 ks trops, kteří tuto dávku musí mít tak do deseti minut vysbíranou aby vlasta po vysbíraní mohl udělat 15 minut pauzu nebo tuto pauzu klidně začít počítat hned po vlití a za těchto dohromady 25 minut nebo pouze těch Pauzových 15 minut vlít rybám zbytek dávky, kterou opět ryby sbírají v celkovém součtu času jak VŠ píše cca půl hodiny a potom se hrabou v nádrži, prohledávají dno nebo kostky filtru.

hr
28. února 2013, 9:00 - odpověď č. 73

Tak a teď milí pozorní čtenáři si můžete sami udělat závěr.
Napovím, že MK leje svým rybám dávku, kterou žerou hodinu a Vlasta, byť se mu to nezdá krmí vzhledem k množství ryb, objemu nádrže a rozdělení dávky a také ne 4x ale 2x týdně naprosto jinak než MK.
Mimochodem Vlastíku já ti nemusím psát že jsi Idiot, když to není nutné, ale měl jsem to nutkání abych ti pravdu řekl.
Po té co jsi napsal úvodní referát o vlezdoprdelizmu a potom si srovnával svůj naprosto vhodný a rozdílný příkrm ryb, ke krmení jaké tu popisoval a obhajoval MK a ještě sis neodpustil tu idiotskou poznámku o idiotovi, tak ano měl jsem chuť ti něco podobného napsat.
Napíšu ti ale jinou věc a to že máš spíše štěstí, že MK stejně jako ty nepochopil, že oba krmíte naprosto rozdílným způsobem a tak ti on nenapsal že jsi MAGOR , ale tato maličkost ti v tvé objektivitě a nezaujatosti asi stejně jako rozdílnost vašeho krmení unikla.

hr
28. února 2013, 9:02 - odpověď č. 74

Mimochodem Vlasto, jsem rád, že jsi stejně jako já měl snahu panu Krautovi ukázat, že tropheusi by se měli krmit s citem a ne jako vepři.
Díky :-)))

hr
28. února 2013, 9:07 - odpověď č. 75

Malá ale důležitá oprava č.72.
Vlasata leje cyklop k 100 ks trops a ne 1000 ks.

hr
28. února 2013, 10:06 - odpověď č. 76

K prvni vete odp. 73:
Ja, mily a pozorny ctenar, jsem si definitivne svuj zaver sama udelala.

A+I
28. února 2013, 10:27 - odpověď č. 77

Zavolejte už někdo doktora !

Medic, hej medic !

Bajer L.
28. února 2013, 10:29 - odpověď č. 78

pane Kraut obdivuji vaši trpělivost a smekám před Vámi klobouk.

karapoc1973
28. února 2013, 13:17 - odpověď č. 79

Pro Hr
Radku,ta podle tebe idiotská poznámka a vůbec obsah všech zhruba 7 posledních řádků v č.59 bylo myšleno ve srandě,myslel jsem,že to tak i vezmeš.Soudil jsem tak na základě naši debaty ve vláknu o pozadích,kde jsme také každý zastávali a obhajovali jiný názor.Také byly některé věty myšleny s obou stran ve srandě a nebyl problém.Proto se v těchto větách z mé strany objevilo několik šmajlíků,které měly můj záměr navodit.
Radku,ještě jednu věc ti napíšu.Nevím,jaký máš názor na mě nebo moje myšlenkové pochody,ale ubezpečuju tě,že vím naprosto přesně co jsem napsal a taky proč jsem to napsal,věř tomu.K mé nezaujatosti a objektivitě-už jsem to tu několikrát uvedl,mě je skutečně jedno,kdo ten který příspěvek napíše,nevyjadřuji se k pisateli,ale k obsahu toho kterého příspěvku,ke kterému si myslím,že se cenu vyjadřovat má.Je zde na fóru spousta fundovaných akvaristů,nebudu jmenovat,nechtěl bych na někoho zapomenout,s kterými nemám problém o čemkoli smysluplném diskutovat,tebe nevyjímaje.Píšu jak píšu,snažím se ale nikoho neurážet,zastávám názor,že je lepší mít o dva kamarády víc,než o jednoho zbytečně přijít.Vysvětlí li si obsah předchozí věty někdo tak,že se jedná o vlezdoprdelismus,je mi líto.
zdravím

Vlastimil Šebesta
28. února 2013, 13:33 - odpověď č. 80

Vlasto, co jsem napsal jsem napsal.
Neustálé popichování a všímání si mé osoby, už mě také nebaví a potom se nediv mím reakcím.
Já když mluvím, tak sprostá slova používám minimálně, ale tady nemůžu jinak.
Ono totiž můžeš člověka urážet i bez použití sprostých slov, ale to zdejší inteligenti asi nepostřehnou a i když mi Kraut jako první po výčtu toho že neumím psát, čist, nebo počitat napíše, že jsem magor a já mu na to odpopvím, tak se nikdo nepozastaví nad jeho chováním a začína se tradyční lov na čarodejnici hr.
Vlasto, co ti mám vysvětlovat nebo proč se mám obhajovat.
Mě jsou všichni tihle neznámí lidé, skrívající se za jménem nebo přezdívkou toptálně ukradení a když mě budou srát a urážet byť za použití slušných slov, tak jim bez pardonu napíšu co si o nich myslím.
Mimochodem, tyhle naše dvě vsuvky, nemění nic na tom co jsem napsal o rozdílnosti krmení cyklopem u tebe a u Krauta.
Ty stopky si vezmu a až pojedu tak ti dám dopředu echo aby si měl připravenej rozmraženej cyklop.Kdyby mi to nevzcházelo na út, nebo pá, tak ten termín pro jednou přehodíš, třeba s pátku na sobotu nebo tak.
Myslím že se tomu ještě zasmějem.

hr
28. února 2013, 16:46 - odpověď č. 81

K 79
Bože já jsem idiot,za tu hrubku v č.79 se stydím-šmajlíci samozřejmě měli můj záměr navodit,nikoli měly.Jdu se udat(-:

Vlastimil Šebesta
1. března 2013, 11:01 - odpověď č. 82

VŠ: v poho, sme asi tak stejně staří nebo minimálně velcí, že?:-)))
ok,byla doba, kdy jsme pevně věřil na "plankton" a říkal si, že je to rozhodující složka v uspěšném množení těchle ryb.
Ale názor jsem změnil:-). Hlavně z toho důvodu, že parametry mnou užívané vody jsou značně proměnlivé, tedy s tím jen přikrmuji, navíc si plankton chytám sám, a sem rád, když něco nachytám:-). Ono vůbec krmím raději tak, že ryby vlastně jen přikrmuji:-), lepší lehce hladový tropheus než mrtvý tropheus:-), to samé platí o eretmodusech a spol, ty se dokážou tak natláskat, že mají břicha jako balonky, což není rozhodně dobře.
Souhlasím s postřehy o planktonu, je to přesně tak, ryby na něj musí být zvyklé, a nemají se s tím krmit při nějakých změnách prostředí. Je to takový meč, co má dvě ostří:-))
O té dobré funkci molitanu zadělaného planktonem trochu pochybuji, ale to není kruciální otázka bytí a nebytí.

Martin_Parizek
1. března 2013, 11:05 - odpověď č. 83

a vůbec, celá planktonní otázka je trochu "na palici":-)
Docela nedávno se to tu skoro do krve pohádalo, že tropheusové v jezeře nemají šanci sežrat byt jen jedinou "buchanku", protože tam prakticky nejsou.
a v akvárkách je tím vesele cpeme a je to dokonce jedna z podmínek toho, aby ryby vypadaly jako v jezeře....
No nic, to sou ty paradoxy moderní doby:-))

Martin_Parizek
1. března 2013, 12:12 - odpověď č. 84

Mp
Martine,s 82 souhlas a s Tvoji větou-"lepší lehce hladový tropheus než mrtvý tropheus"-na 100% pravdivé a výstižné(-:
Ono by se to téma dalo rozvádět do nekonečna.To ale myslím není smyslem této debaty.
Taky souhlasím,resp.se shodujem v tom,že kvalita vody je jeden z rozhodujících faktorů pro bezpečné krmení cyklopem.
K tomu stáří(mládí),no,nejsem už zrovna v prvním rozpuku,ale starý si nepřipadám,s tou váhou po té,co jsem skončil s aktivním sportem to taky není žádná hitparáda,ale jsou na tom někteří i hůř(-:
zdravím

Vlastimil Šebesta
1. března 2013, 12:23 - odpověď č. 85

VŠ: tím jsem uvedl to tykání:-)
viz Svěrák/Smoljak Veselé příhody z natáčení:-)

Martin_Parizek
1. března 2013, 12:40 - odpověď č. 86

Vlasto, kecáš včera když jsem tě viděl tak jsi vypadal na dvacet maximálně na dvacetjedna let.
HD

hynek dařbujan
1. března 2013, 13:23 - odpověď č. 87

Pro MP
Jasnačka,tykáme,jde přece o h...o,ne?Čau Marťo(-:
Pro HD
Hyno,to ale bylo až potom,co ti vystřelila ta gumka při vybalování do oka,ne?No na druhou stranu,kolikrát od protějšku slyším,že mám nápady jak 18leté(no popravdě říká,že jsem blbej jak 18leté),tak nevím(-:

Vlastimil Šebesta


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 16
tučně označené položky jsou povinné