tlamovci.cz
tlamovci.cz


ako vyloviť cichlidu pred vtytretím

Poradte my prosím ako vyloviť cichlidu z akvaria pred vytretím bez toho aby som musel vyberať celé akvárko.Dˇakujem.


Majkl 123
1. února 2014, 13:27


1. února 2014, 15:40 - odpověď č. 1

Kámo, tebe porozumiet, ze co chces, to bude problem!!! :-D Ja tomu rozumiem tak, ze chces odlovit asi samicu pred vytretim, ale neviem na co by si to robil!?!? Chces si z jej ikier urobit kaviar? :-D
No v kazdom pripade, ak mas zahadzane akvarko, tak odlov ryb rob v noci, ked je tma a ryby spia.

Patrik11
1. února 2014, 16:16 - odpověď č. 2

S kým se pak ta samice vytře , když ji vylovíš ještě před třením?

wladys
6. února 2014, 13:10 - odpověď č. 3

Pro Majkl: zřejmě jste měl na mysli "po vytření" a odnošení mláďat. Záleží na výbavě akvária dekoracemi. Obvykle se to ale bez vyndání kamenů z nádrže nepodaří. Obvykle to také "bez" zkouším, ale po úvodním pokusu, kdy samička zpravidla vítězí, jdu pro starý škopek a kameny s rostlinami vyndavám a samičku odlovím bez zbytečného stresu. Ještě "lepší" to mají chovatelé s členitým 3D pozadím, tam je to ještě větší problém. Zdravím.

Miroslav Kraut
7. února 2014, 9:26 - odpověď č. 4

Předpokládám, že tady kolega Kraut, má ve svých akváriích 3D pozadí a tak snad proto popisuje skutečnost o nesnadném lovu ryb s 3D.
:-))))
Jen upřesním, že v prvé řadě záleží na tvarech 3D a také na druhu ryb.
Jestliže mám v nádrži 3D, které je plné nějakých jeskyněk, hlubších spar a jiných skrýší a chci odchytit např ryby julidochromis nebo jim podobné "climbers", tak to prostě bude hóóódně těžké.
V případě 3D dělaného s rozumem, a rybí osádkou hejnových ryb jako jsou trops, mbunas, nebo jiných větších cichlid jsem při odchytu nikdy neměl problém.
Netřeba proto stavět 3D do role nějaké škodné.
Při odchytu ryb, udělá více problémů právě ten kámen v nádrži, než 3D, jak se mylně domnívá Kraut.
Základem každého odchytu by především měla být ale dostatečně velká síťka, aby se ryba nenaháněla po nádrži jako motýl, ale aby se do velké sítě chytilo klidně více jedinců, ze kterých si už vytáhnu toho, kterého potřebuji.
Je dost ve nevhodné lovit v 300l nádrži nosící samici, např... nějaké mbuny, v hejnu cca 30ti ryb a máchat síťkou v aqu, kdy nám ryba neustále mizí v hejnu a podobně, jako když pět minut mícháme polévku.
Jistě jsou zde i šikovní chovatelé, co odchovali miliony ryb a ti určitě dokáží malou síťkou 10x10 cm chytit, v 30ti hlavém hejnu napoprvé a hned, co chtějí a snad své ryby chytají i bez problému do ruky, ale takových tady bude málo a nebojím se napsat, že jen jeden.
Tak že když to shrnu, tak i u toho odlovu ryby, nebo ryb z nádrže, je potřeba popřemýšlet a udělat to tak, abych ryby stresoval nějakou nepřirozenou činností co nejkratší dobu.
Petrův zdar! :-)))

hr:-)


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 69
tučně označené položky jsou povinné