tlamovci.cz
tlamovci.cz


Karantena rybek

Ahoj, chtela bych se zeptat zkusenejsich. Co delate,.kdyz si dovezete nove rybky? Soupnete je rovnou do akva mezi stare ryby a nebo do nejake karanteny? Dnes jsem si totiz dovezla 13 ryb od vyhlaseneho chovatele a cca 6 z nich, maji bilou nit u prdele. Je to znamka nejake choroby, mam prelecit a nebo je to normal? Uz se mi to v minulosti stalo, prelecovala jsem Entizolem, prestalo to. Myslela jsem, ze to byl vyber spatneho chovatele, tak jsem si dnes zajela k lepsimu a vidim to same :(


Mona
15. února 2014, 12:50


15. února 2014, 12:54 - odpověď č. 1

Pokud máš karanténí nádrž, tak proč ji nevyužít. Je určitě lepší mít takovou nádrž v záloze.

wladys
15. února 2014, 13:02 - odpověď č. 2

No nemam prave, spoleham na to, ze kdyz si jedu pro ryby k chovateli a jeste tak znamem, ze si dovezu ryby zdrave!

Mona
15. února 2014, 21:12 - odpověď č. 3

Ryby,které si dovezu i od olympijského vítěze v chovu ryb jdou vždy do karantény,protože v každé nádrži jsou jiné chemizmy a bakterie,které můžou způsobit problém buď dovezeným rybám nebo starousedlíkům.

miran
15. února 2014, 21:18 - odpověď č. 4

Hm, tak a co ted? Kdyz to budu brat, ze jsou chore. Prelecit je uz vsechny? Nebo je dat zvlast? Ci pockat?

Mona
15. února 2014, 21:50 - odpověď č. 5

tyhle věci by měly být vyřešeny a připraveny již před dovozem nových ryb.Ryby můžou zažít stres i díky transportu a třeba vůbec nemocné být nemusí,proto ta karanténa,protože vysypat nové ryby do nádrže mezi ostatní ryby nese rizika z obou stran.

miran
16. února 2014, 21:00 - odpověď č. 6

Mono: v této fázi na nic nečekat, nic nepřelovovat a přeléčit celou nádrž.
Karanténa je dobrá, ale moje zkušenost je ta, že zdravé ryby z karantény po smíchání se zdravými starousedlíky mohou mít stejně problém, takže, ryby, které jste dovezla, mohly být klidně zdravé a vaše taky. Ideální řešení asi neexistuje. Asi nejideálnější je dát nové i staré ryby (pokud se projevují v bodě 0 zdravě) do nové nádrže, ale riziko stejně existovat bude.
Právě proto je důležité při sestavování osádky nádrže kupovat dostatečný počet mladých ryb, abychom případné úhyny během růstu nemuseli později doplňovat cizími rybami. Vím Mono, že tato rada je vám nyní "na prd" ale byla myšlena spíš všeobecně a preventivně.

miroslav kraut
17. února 2014, 10:00 - odpověď č. 7

Toto jsem již tady jednou napsal, ale na Vaše problémy se to hodí.
Karanténa by v tomto případě nic neřešila. Spirunucleus se v omezeném množství běžně vyskytuje u jezerních cichlid a v podstatě jim neškodí. Problém je, když se přemnoží jako následek oslabení imunitního systému. Toto oslabení může nastat nevhodným krmením, teplotou a špatnou kvalitou vody. Velice důležitý faktor je stres a tady je kámen úrazu zavřeme ryby do nějaké menší nádrže, které hrdě říkáme karanténa a ryby nám v ní stresují a pak často onemocní. Klasický případ předvedl ve vláknu Tropheus . potrhané ploutve i tak zkušený chovatel jako je pan Kraut foto č.25.
Co tedy poradím, kupovat kvalitní ryby u dobrých chovatelů a vytvořit jim co nejlepší podmínky. Pak nebudou problémy.

Hynek Dařbujan
17. února 2014, 11:39 - odpověď č. 8

Už to tu dlouho nebylo, co? tak se podobná blitinka dala čekat. No když to musí být a potřebuješ to k životu :-(.
V tom vlákně žádnou fotku v č. 25 nemám. Mám 2 fotky někde v č. 40 a jsou to tvoje odchovy masew, které jsem koupil od Vlasty a nejsou v karanténě, nýbrž v provizorně v odchovné nádrži na mláďata, než je prodám do zooshopu za zlomek kupní ceny, protože jsem si je kvůli šířce pruhů nenechal. Přesněji řečeno, nechal jsem si jich 8 ks z 28.
Nemají tví koníčci hlad?

Miroslav Kraut
17. února 2014, 11:48 - odpověď č. 9

...a když už jsi zase dostal nutkání se v tom opět patlat, dám sem (pro ostatní) fotku WF samců Masew, které jsem nyní vyfotil v Německu.
Byl to přebraný zbytek a HD tu o nich před pár dny mluvil. Dávám to sem pro představu ostatním, že Maswy mají běžně i takové pruhy a zdaleka ne všechny mají ideální pruhy šířky 1 cm o čemž tady HD pořádal sáhodlouhé přednášky, s tím, že je není potřeba třídit. Přesto jsou to stále Maswy.
Omlouvám se za kvalitu fotek, bylo to ve stojanu 10 cm nad zemí a špinavé sklo atd...

Miroslav Kraut
17. února 2014, 11:49 - odpověď č. 10

...a ještě jedna...

Miroslav Kraut
17. února 2014, 12:19 - odpověď č. 11

Míro, za kvalitu fotek se neomlouvej.
Ty takhle fotíš, i kdyby bylo čelní sklo vypucovanej optiwhite.
Je pravda, že tyhle Maswy mají pruh tak někde na hraně, ale zase oproti těm tvejm mrzákům, co si tady s něma kšeftoval nebo je produkovalo tvoje chovný hejno, tak to jsou výstavní fešáci s zlatožlutě probarveným viditelným pruhem.
Kup si už jednou lepší foťák za ty miliony rybek, který si už prodal, si mohl mět profi studio a nemusel si zde neustále svůj neumětel omlouvat slabou technikou, špinavým sklem, či jinými chabými výmluvami.
Ale ty už jsi takovej, tak se ani nedivím.
Přeju ti hezký zbytek dne. :-)))

hr:-)
17. února 2014, 12:32 - odpověď č. 12

MK: pokud jsem to dobře pochopil máte namíchné WF a ryby F1 generace? Prodáváte je tedy jako co? Snad ne jako F1. Děkuji za odpověď.

Kuneš Petr
17. února 2014, 12:48 - odpověď č. 13

Petře, tak člověče je vidět, že ty u toho čtení i přemýšlíš a i když jsem se včera díval chvíli na S.Holmse, tak tenhle detail mi unikl:-)
Jinak se těším na odpověď a troufnul bych si naznačit, že mistr buď tento zřejmí fakt, tebou odhalený, buď popře, nebo si myslím, že je tak dobrej chovatel, že jeho WF se prostě s F1 nespustí a když se tak stane, tak právo nejlepšího chovatele v ČR je takové, že i kdyby se nějakým nedopatřením stal majitelem ryb F1, tak ty u něho budou produkovat opět F1 někdy možná i WF.
:-))))

hr:-)
17. února 2014, 13:35 - odpověď č. 14

Jestli si vy mícháte WF s F1 pane Kuneši, tak je to váš problém. Já to nedělám.

Miroslav Kraut
17. února 2014, 13:37 - odpověď č. 15

Ach jo MK, ty už to zase motáš k obrazu svému. Tvrdím, že mám ryby pocházející z mimořádné a ustálené populace a nebylo je třeba třídit. To, že mám pravdu potvrzuje kvalita odchovů, neboť jsou v dospělosti velice podobní svým rodičům..
S fotkami ve vlákně Tropheus – potrhané ploutve jsem to popletl. Omluva všem. Myslel jsem foto 40 a 41. Na mylně uvedené 25 je ryba z tvého chovu „úžasná“.

Ohledně tvých představ o karanténě ještě tě mohu znova citovat.:

http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=38287

V č.105 tohoto vlákna píšeš

tak jsi viděl dole ve stojanu v karanténní nádrži bez písku 5 DOSPĚLÝCH, ale nevybarvených Cyathopharynxů.


Karanténa pro Cyathophyrynxe bez písku, tak hůř to již udělat nešlo.

Hynek Dařbujan
17. února 2014, 13:54 - odpověď č. 16

MK: teď tomu tedy vážně nerozumím. Kde máte tedy těch 8 ks ryb z chovu pana Dařbujána? Děkuji za objasnění nedávno jste mi totiž na místním fóru nabízel ryby po WF rodičích.

Kuneš Petr
18. února 2014, 10:47 - odpověď č. 17

Diky vsem, co se vyjadrili k me otazce. Rybky uz nemocne nejspis byly, protoze jsem si toho vsimla hned. Prelecim vsechny. Dekuji

Mona
18. února 2014, 12:47 - odpověď č. 18

zkouška vložení....

Miroslav Kraut
18. února 2014, 12:49 - odpověď č. 19

Pro Mona: omlouvám se vám za odbočení od tématu. Snažil jsem se vám poradit, ale posléze jsem byl opět záměrně vyprovokován, nicméně omlouva platí.
Pro Kuneš: t jakým způsobem a s jakou neomaleností se dožadujete toho aby vám někdo zdůvodňoval, jak nakládá se svými rybami, cosi vypovídá o vašem vychování. Odpovídat bych vám nemusel, ale sdělím vám to tajemství, že plavou v „koukací“ nádrži s pelmelem jiných „zbytkových“ tropheusů u mého kamaráda, kterému jsem zařizoval nádrž s tlamovci.
Pokud jsem vám nějaká F1 mláďata nabízel, pak byla od mého WF hejna. Možná byste měl lidi, které neznáte méně soudit podle hesla „podle sebe soudím tebe“.

Miroslav Kraut
18. února 2014, 12:55 - odpověď č. 20

Havleno, vy jste fakt zakomplexované ubožátko. Co vy tady hodnotíte že je „na hraně“? Viděl jste WF Maswu možná tak na internetu a to ještě vybraně zbarvenou rybu. Na hraně jsou jedině ty vaše připitomělé dedukce. Jsou to prostě Maswy z jezera a na hraně nic nemají.
Pro HD: ty jsi fakt pohádka ulhaná :-( Tu svoji „ustálenou“ 30ti člennou populaci sis ustálil vytříděním z 80 importovaných ryb. Živě jsi to vyprávěl svému kamarádovi, který to zase vyprávěl mě. Já, vím, ty zase řekněš, jedna paní povídala. Co ti také zbývá jiného. Kupoval jsi je tehdy od stejného importéra, kde já jsem teď v úterý fotil ty WF přebrané samce. Není ti z těch tvých keců občas už špatně od žaludku? Tobě ale asi ne, jak tě znám.
Kde jsi vzal, že na č. 25 je moje maswa? Taky ti umím stáhnout někde z netu fotku a napsat tam, že je to tvoje ryba. A když už jsme u toho, přijdou ti ty tvoje výpěstky na fotografiích č. 40 a 41 dle tvého tvrzení „že se velice podobají svým rodičům“ ??
Ti cyahthopharynxové byli umístěni provizorně v prázdné nádrži po mláďatech a nebyli tam kvůli karanténě, ale kvůli prodeji a byli tam pár dní. Pokud bych je tam měl v úmyslu nechat delší dobu, písek bych jim tam dal. Tobě se prostě hodí všechno, ty jsi fakt špína chlap. Zrovna ty mně budeš učit, jak bych měl chovat Cyathopharynxe.

Miroslav Kraut
18. února 2014, 13:16 - odpověď č. 21

Kraute, jsi lhář a lhářem zůstaneš.
Na tom nic nezměníš ani tím, když budeš kolem sebe kopat a prskat jako vztekající se dítě, nebo psát uhlazeně jako rádoby intelektuál, za kterého se považuješ, ale paradoxně ti nedochází, že jsi pouze chudák. Nebudu se tu rozepisovat k problému mezi tebou a HD, ale jen takovej postřeh:
Ty jsi psal, že sis nechal Hynkovejch 8 ks Masew, protože byly nej a když se tě tady ptá Kuneš na to kde ryby máš, tak tady napíšeš že je má kamarád a Kunešovi tady píšeš něco o neomalenosti tobě vlastní a podobně. Tak si normalní synku,?, nebo jsou všichni kolemtebe tak letadlo?
Dále tady píšeš něco o falešnosti fotek, takže s toho mi vyplývá, že ty Maswy, který sem strkáš že jsou od HD, jsou třeba potomstvo tvejch ryb, nebo prostě si ty fotky někde čornul, protože kdo lže ten i krade a podle toho, jak zde tyhle praktiky barvitě popisuješ, tak s nima máš jistě bohaté zkušenosti.
Měj se hezky a zase brzo napiš, je s tebou sranda.
Teda není s tebou sranda, ale jsi legrační.

hr:-)
18. února 2014, 14:09 - odpověď č. 22

MK, zase tě někdo chytil na švestách a tak už tase vyšiluješ a překrucuješ a kopeš kolem sebe.
Kde jsem vzal, že foto 25 z tohoto vlákna http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=68979 je ryba od tebe? No je u ní komentář autora. Jak prosté že.

Zase tady píšeš bludy s odvolávkami na různé kamarády. Tak znova" ryby si vždycky přeberu, ale tak abych nakoupil pouze mladé jedince. To je to přebírání. Tahle dodávka byla absolutně jedinečná a proto mě na ní majitel upozornil. Že se jedná opravdu o ustálenou populaci jasně ukazuje její potomstvo. Vůbec to není nějaký můj chovatelský um, měl jsem prostě štěstí, že jsem na firmu přijel v době kdy tam byly.
Ustálenou populaci nelze nijak vybrat, ta se musí vytvořit. ať přirozeně či uměle. Omlouvám se, to je o genetice a to je pro tebe španělská vesnice.
Vůbec nechápu proč tady oponuješ fotkami ryb sice ze stejné firmy, ale o tři roky později. Co vím tak již z této lokality další ryby nikdy nedostali.
Jinak máš pravdu, opravdu se mi někdy dělá zle od žaludku, když vidím co tady předvádíš.
HD

hynek dařbujan
18. února 2014, 19:43 - odpověď č. 23

MK: podobnou odpověď jsem od vás čekal. Nějak mě nepřekvapila. Koukal jsem na vaše hejno Masew z dřívějška. Moc se té nedávné fotce nepodobaly. Kde je pravda víte jen vy sám.
Nechápu proč mě napadáte. Mám pocit, že vám něco ujelo.

Kuneš Petr
19. února 2014, 9:51 - odpověď č. 24

Pro Kuneš: tak to jsem moc rád, že jsem vás nezklamal. Mluvím s každým tak, jak mluví on se mnou. Že mi toho v životě hodně ujelo je určitě pravda. V mém hobby bych to ale neviděl až tak katastrofálně, jako vy. Smyslem mého prostorově velmi omezeného hobby chovu bylo vždy vytvořit podmínky a rozmnožit co nejzajímavější zvířata, která jsem nikdy nechoval a ani ostatní s nimi většinou neměli žádné zkušenosti nebo se chov nedařil. Pokud mi ujel vlak ve smyslu množství nebo příjmů, je mi to jedno. Ostatně vy jste zcela jistě ten, kdo to umí objektivně posoudit a máte na to vědomosti. Takovými borci se tento web jenom hemží, řečeno slovy klasika z „Pelíšků“.
Svoje hejno WF Masew jsem v posledních letech 2x doplňoval. Je smutnou pravdou, že hodně nových jedinců uhynulo, protože doplňovat dospělé hejno, je vždy problém, nemluvě už o vynaložených prostředcích. Nicméně právě u takto úzkoprofilových ryb, které lze v posledních letech sehnat velmi výjimečně, bohužel jiná možnost není. Děkuji vám za vaše hodnocení a pocity. Máte na ně určitě právo, jako každý.

Miroslav Kraut
19. února 2014, 10:09 - odpověď č. 25

Pro HD: opravdu by mě zajímalo, kde jsi mě zase nachytal na švestkách ty pseudokantore etiky. Františku D., myslím, že jedinečný jsi hlavně ty a všechny tvoje ryby. Já vím, z genetiky (určitě i ze všeho ostatního) jsi měl 1 a tak je ty tvoje přednášky o samoselekci a jedinečnosti tvého údajně nevyselektovaného hejna velmi zajímavé až zábavné poslouchat. Každý, kdo se o to alespoň trochu zajímá, ví, že se tyto ryby vyskytují pouze na dvou relativně velmi malých a omezených lokalitách a to u Cape Kabogo a u Halembe. Od tud je vozí všichni obchodníci, tedy i ten, od kterého je máš ty i já. Myslíš, že se barva ryb v letech v jezeře mění? Já o tom dost pochybuji. Jediná „jedinečnost tvojí akvarijní populace“ se dá dosáhnou vyselektováním z většího počtu ulovených ryb, stejně, jako je tomu u odchovů.
Mohu tedy dost odpověď na moji výše uvedenou otázku? Takže ještě jednou : připadá ti, že tvoje potomstvo na obr. 40 a 41 „se velice podobá svým rodičům“ a je stejně jedinečné?? Mně tedy připadá, že se jim velice (už se těším na rozbor slova „velice“) podobala tak čtvrtina. V průměru to byly normálně zbarvené nevyselektované Maswy. Jak je to možné, nevím. Třeba mi to nějak „geneticky“ vysvětlíš :-).
A když už jsi u té karantény tropheusů. Neberu ti tvůj názor. Podle mých zkušeností se ovšem tropheusové obvykle lépe karanténují v menší nezařízené nádrži (pouze s pískem), kde samci a další dominantní ryby rezignují na vytváření teritorií a nenapadají ostatní ryby. Samozřejmostí je důkladná výměna vody, kvůli obsahu dusičnanů. V takovém prostředí všichni jedinci (i slabší) mnohem lépe začnou přijímat potravu, než v ve velkém akváriu s dekorací, kde jsou napadáníi a vytlačováni na periferii a obvykle tak mnohem hůře dosáhnou obnovy své kondice zdevastované předtransportními a transportními podmínkami. Problémem je ovšem vždy částečné doplňování hejn o nové ryby. Ryby z různých skupin, byť již v dobré kondici a zdravé, mají obvykle po smíchání nakonec stejně zdravotní problémy.

Miroslav Kraut
19. února 2014, 12:55 - odpověď č. 26

Odpověď č.12 vloženo: 17.02.2014 12:32 [249]
MK: pokud jsem to dobře pochopil máte namíchné WF a ryby F1 generace? Prodáváte je tedy jako co? Snad ne jako F1. Děkuji za odpověď.
Kuneš Petr

Odpověď č.19 vloženo: 18.02.2014 12:49 [78]
Pro Kuneš: t jakým způsobem a s jakou neomaleností se dožadujete toho aby vám někdo zdůvodňoval, jak nakládá se svými rybami, cosi vypovídá o vašem vychování.


Odpověď č.23 vloženo: 18.02.2014 19:43 [52]
MK: podobnou odpověď jsem od vás čekal. Nějak mě nepřekvapila. Koukal jsem na vaše hejno Masew z dřívějška. Moc se té nedávné fotce nepodobaly. Kde je pravda víte jen vy sám.
Nechápu proč mě napadáte. Mám pocit, že vám něco ujelo.
Kuneš Petr

Odpověď č.24 vloženo: 19.02.2014 09:51 [78]
Pro Kuneš: tak to jsem moc rád, že jsem vás nezklamal. Mluvím s každým tak, jak mluví on se mnou. Že mi toho v životě hodně ujelo je určitě pravda.
Miroslav Kraut

..........................................................

Mirdo, Kuneš se slušně táže ty prskáš a škrábeš jako vypelichanej kocour.
Ty si ale hrubián, styď se!
Ty, takovej vzor slušnosti, ctnostných zásad a pevných nervů. :-)))

hr:-)
19. února 2014, 14:00 - odpověď č. 27

MK nenapsal jsem, že jsem tě nachytal na švestkách já, ale že tě zase někdo na švestkách nachytal. To je rozdíl.

V jiném vlákně se vede debata na téma WF a že by je neměl chovat každý.
Dříve jsem tě řadil mezi zkušené chovatele, ale postupem času, jak jsi se tady odkopával jsem začínal měnit názor. Věta, kterou budu citovat mě utvrdila, že to s tvojí odborností je na pováženou
Cituji MK z 24.
Svoje hejno WF Masew jsem v posledních letech 2x doplňoval. Je smutnou pravdou, že hodně nových jedinců uhynulo, protože doplňovat dospělé hejno, je vždy problém, nemluvě už o vynaložených prostředcích.
No, opravdu by se WF neměly prodávat každému.

Hynek Dařbujan
19. února 2014, 14:12 - odpověď č. 28

Chlapi, to musi bavit furt se tak hadat. Na kazdem vlakne neco, jak male decka...

Mona
19. února 2014, 15:17 - odpověď č. 29

HD - osobně nevěřím, že by mistru Krautovi někdy umřela ryba jinak, než na velmi vysoký věk.
To on tady asi napsal jen tak, aby se přiblížil trochu normálním smrtelníkům. :-))))

Mono, přesně jak píšeš jako děcka :-))), tak alespoň nějak se lze vrátit do dětských let a móresů.
Musíš to brát s nadhledem, protože polovina zdejších lůzrů kdyby neseděla u internetu a zeptala by ses jích na nějaké věci okolo akvaristiky, tak by ti jen stěží dokázali odpovědět.
Zvláštní... a přitom je to tady samej akvarista - lékař,právník,psycholog, psychiatr a jiní inteligentní vzdělaní lidé.
Jak ale píšu, většina z nich vděčí za své ještě mnohdy špatně opsané vědomosti právě pouze internetu. :-))))

hr:-)
20. února 2014, 18:17 - odpověď č. 30

Hmmm, příspěvku 29 bych věřil kdyby ho psal někdo jiný. Ale jinak dobrý, heslo "looser volá chyťte loosra" už jsem někde slyšel...

St.
20. února 2014, 20:15 - odpověď č. 31

Pro HD: klasická invektiva typu Dařbuján alias Fr. Doležal. Myslím, že tvoje úspěšnost introdukce WF tropheusů do akvárií je podobná, jako u všech zkušenějších chovatelů, tedy přibližně stejná a je dána především výchozím zdravotním stavem resp. kondicí importovaných ryb u obchodníka a velkým dílem štěstím. Nečekám ale nic jiného než to, že se nás tady všechny budeš snažit přesvědčit, že tobě nikdy nic neuhynulo a že umíš všechno nejlépe i v tomhle. Kdybych tě neznal, tak bych tomu třeba i věřil.

Tvoje „objektivní“ hodnocení mého chovatelského umu mne zajímá opravdu pramálo. Myslím, že je zbytečné ti sem znovu psát o mých odchovech některých druhů, u kterých se tobě nedařil. Myslím, že normálně myslící člověk si to přebere sám. Ostatní výplody jsou od tebe zase jen účelové diskreditační bláboly, což je tvůj životní styl a nebudu tu hrát překvapeného, protože tě znám tolik let.

Když už jsi tu měl opět potřebu se rýpat v té staré kauze, tak ti zopakuji svoji základní otázku. Už potřetí, tak už snad zvládneš odpovědět: připadají ti tvé odchovy na obrázcích 40 a 41 že se „velice podobají svým rodičům“?? Děkuji předem za odpověď pane doktore-genetiko.

Nechci tě nějak znepokojovat, ale v otázce karantény tropheusů ve velkých zařízených nádržích (viz můj poslední odstavec) tu opravdu kážeš dost diskutabilní věci a rozhodně bych tvoje doporučení neviděl jako optimální. Mluvím teď o aklimatizaci celých nových skupin nikoli o introdukování několika jedinců do původní sžité skupiny.

miroslav kraut
20. února 2014, 20:48 - odpověď č. 32

Kraute, mě udivuje tvoje drzost tvrzení, že ony ryby na fotkách bereš skálopevně jako fakt, že to jsou potomci od masew HD.
Je zvláštní, že všem kteří mají od HD maswy od stejných rodičů, jsou rodičům opravdu podobné a u pár lidí jsem je už viděl vybarvené. Dále je zvláštní, že dost lidí kteří je také mají, si je dokonce zde i jinde pochvalují, ale nějakou reklamaci či stížnost podobného kalibru jako od tebe, jsem ještě nečetl ani neslyšel.
To je zvláštní, tak buď tady někdo lže, nebo je tak mizernej chovatel, že i genetickou informaci zbarvení ryb po rodičích, dokáže odchovem v nevhodných podmínkách pokazit tak, že ryby změní svou barvu, což je nemožné, tak že asi tady bude platit ta varianta č.1 ta o tom, že tady někdo kecá, aby druhého pošpinil.
Měj se krásně a piš dál básně. :-))))AHOJ

hr:-)
20. února 2014, 22:02 - odpověď č. 33

MK, tvůj problém je že "přání je otcem tvých myšlenek" a tak co ty myslíš vzhledem k tomu jak to děláme na firmě vůbec nemá žádnou hodnotu.
HD

Hynek Dařbujan
21. února 2014, 2:04 - odpověď č. 34

Kdo je nespokojen s Maswami od pana Dařbujána, tak by to již dávno napsal na tento web. Stejně jako se to stalo panu Krautovi. Viděl jsem několik hejn F1 masew od pana Dařbujána a všechny byly nádherné.

dubici
24. února 2014, 8:36 - odpověď č. 35

Pro HD 1 dubici: znovu: připadají ti tvé odchovy na obrázcích 40 a 41 že se „velice podobají svým rodičům“??.
Vím, že se ti nechce odpovídat, ale mohl bys to zkusit.

miroslav kraut
24. února 2014, 8:52 - odpověď č. 36

Pro MK: znovu: Připadá ti důvěryhodné, sem strkat nějaké fotky ryb a tvrdit o nich, že to jsou odchovy od HD?
Vím, že se ti nechce přemýšlet, ale mohl bys to zkusit.

hr:-)
24. února 2014, 9:15 - odpověď č. 37

Havleno,tvůj monolog je už docela nuda,překvap mě.

Sony12345
24. února 2014, 12:20 - odpověď č. 38

Ty mi v jednom vlákně napíšeš, že už na mě nebudeš reagovat a v druhém hop a je tu lidoop sony.
Přemýšlel jsem jak tě překvapit a jediné co mě napadlo je, že když shlédneš video z přidaného linku, snad dojdeš vnitřního klidu.
http://youtu.be/Uf-MovYLwtA

hr:-)
24. února 2014, 14:32 - odpověď č. 39

hr:tuhle pohádku mám moc rád,potěšils mě.No cesty Páně jsou nevyzpytatelné,mám kašlíček a rýmičku,pan doktor napsal recepis a nemůžu za svoji mašinkou.Manželka přijde domu až večer tak kde najdu nejlepšího kamaráda na pokec?No přece tady.

Sony12345
24. února 2014, 14:39 - odpověď č. 40

No tak hledej dál, snad ho najdeš.

hr:-)
24. února 2014, 14:41 - odpověď č. 41

hr:já myslel,ale tebe,většího troubu,bych nikde nenašel.

Sony12345
24. února 2014, 14:50 - odpověď č. 42

No vidíš jak jseš chytrej kluk. Já vím že jsi myslel mě, to by došlo snad i těm tvejm kamarádům v té vaší putice.
Ale jak vidno, tak tvoje inteligence se opět projevila a zase si se odhalil.
Píšeš:
"tak kde najdu nejlepšího kamaráda na pokec?No přece tady."

a potom:
"já myslel,ale tebe,většího troubu,bych nikde nenašel."

No vidíš, takže tví kamarádi jsou troubové a ty taky a snad proto si tak rozumíte.
Musím tě zklamat já trouba nejsem a tak budeš muset hledat dál sobě rovného "inteligenta"

Přeji hodně úspěchů v hledání a ta rýmečka ať se ti večer trochu roztáhne na pořádnej moribundus a pořadně tě pokroutí.
Večer na tebe sešlu temnou kledbu Woodoo od černokněžníka Zababy.

hr:-)
24. února 2014, 14:58 - odpověď č. 43

och,tys mě ale dostal,celej se klepu.Koukám,trochu ujížděj nervy,ale neboj troubelínku,to přejde.

Sony12345
24. února 2014, 15:07 - odpověď č. 44

Sony seš normální? Ty si vážně myslíš že ovládám Woodoo nebo že se znám s černokněžníkem Zababou?
Ty vole, už naty příběhy o mašinkách nehleď, máš stoho halušky. Že jsem ti ten odkaz posílal. Ty už určitě jedež tak desátej díl. No až tě bude večer bolet hlava, tak se neboj, ani já ani Zababa v tom prsty nemáme.

hr:-)
24. února 2014, 15:17 - odpověď č. 45

hr:tak teď jsem fakt málem spadnul ze židle,nezlob se na mě,ale udělals ze sebe takovýho trotla,že jsem si málem cvrknul.Hele dám tak dvě hoďky pokoj a pak můžem kecat dál.Zatím se dej do kupy chlape.

Sony12345
24. února 2014, 16:06 - odpověď č. 46

Neměl by si ležet, s tak závažnou diagnózou ?

hr:-)
26. února 2014, 10:29 - odpověď č. 47

Pro HD: bohužel nechápu souvislosti v odp. č. 33., co a jak děláš na firmě je mi opravdu docela fuk.
Zajímala by mne spíše tvoje odpověď na mou otázku, zda se potomstvo tvých masew, které jsem koupil „velice podobá svým rodičům“ a je tedy, podle tvých slov výjimečné. Na druhé straně si ale myslím, že nemáš dost soudnosti a sebereflexe abys to udělal a odpověděl. Snažil jsem se to staré téma prohádané v několika vláknech už uzavřít. Překvapuje mne tvoje potřeba to neustále otevírat. To už je snad nějaká patologická potřeba. Pokud to ovšem stále znovu otvíráš, nečekej ode mne, že ty tvoje plky tady budu akceptovat.
Sám dobře víš, že tvoje hejno WF je „jedinečné“ jedině tím, že je prostě vyselektované (stejně jako moje WF hejno) podle šířky pruhu a že základní selekce podle pruhů probíhá již v Africe, než jdou ryby na export a druhou si dělají zákazníci v obchodě, pokud mají to štěstí, že dorazí právě ve chvíli, kdy je „na skladě“ ryb ještě dostatečné množství a mohou si tedy vybrat ty s opravdu nejširšími „dokonalými“ pruhy, což byl evidentně tvůj případ. K tvým nehorázným blábolům s jednostranným účelem patří ovšem to, že máš ryby jedinečné a geneticky zvlášť ustálené a že plodí výjimečné potomstvo. Dokladem toho, že plodí „obyčejné“ potomstvo hezkých masew s „normální“ tedy proměnnou šířkou pruhu, jsou právě obrázky č.40 a 41 v jiném vlákně, které jsi nedopatřením vytáhl znovu na světlo ač se tě o to už opravdu nikdo neprosil. Péče chudáčka pana avleny o tebe je až dojemná, ale každý, kdo to vlákno sledoval ví, že jsou to skutečně tvoje odchovy a že jsem je přivezl od dobrého a důvěryhodného chovatele, našeho společného kamaráda. To, že to tu on přímo nepotvrdil, je věc druhá, ale nikoli podstatná. Prostě tak to tu chodí.

Miroslav Kraut
26. února 2014, 10:31 - odpověď č. 48

Závěrem bych tedy chtěl ještě poznamenat, že poslední čerstvé fotografie WF samců Masew (č. 9 a 10) jsem sem dal (když už jsem byl znovu vtažen do těchto sporů) především proto, aby lidé kteří neviděli importovaná nevytříděná hejna masew (a těch lidí je tu většina), nepodléhali iluzím a tvým proklamacím, že širokopruhé maswy v jezeře plodí zase jen širokruhá a výjimečná mláďata a že ryby s pruhem poloviční, třetinové nebo nestejnoměrné šířky, než ta vybraná a vyfocená někde v knize na obrázku, nejsou maswy. Mně v této otázce udělal asi před 3 roky jasno, jeden starý a proslulý německý importér (nestor všech importérů v Německu), který mi ukázal neselektované hejno masew (z Halembe) za cca 27 euro s proměnnou šířkou pruhů (některé ryby jen cca 2mm) a pak vyselektovaná jedince s širokými pruhy za skoro 40 euro. Všechno to jsou od tebe hlouposti a manipulace, které se tu snažíš už přes dva roky lidem nacpat do hlavy a všechno jsou to jen účelové bláboly. Je jasné, že vyselektované rodiče mohou produkovat širokopruhých mláďat větší procento, ale podíl širokruhých mláďat v potomstvu je a bude vždycky dílem štěstí a i mláďata s poloviční nebo třetinovou šířkou pruhu narozená WF maswám, jsou zase jen maswy a mají také právo na život ač si to možná egoističtí lidé, jako jsi ty, s absolutní absencí empatie, nemyslí.

Miroslav Kraut
26. února 2014, 11:09 - odpověď č. 49

O HD starost nemám a tak tvoje tvrzení o nějaké péči je směšná.
Pouze raguji na tvoje připitomělé průhledné obviňování a směšné argumenty.
Když se někdo zastane tebe ve sporu děkuješ tady a nazýváš tyto lidi inteligenty a podobně.
Jsi vlezdoprdelista stejně jako ti, jenž lezou do prdele tobě.
Nedávno si mi tady psal něco o tom, že když jsem rozrušen, tak dělám pravopisné nebo jiné chyby. Já ty chyby dělám většinou náhodně, jak se mi to zadaří napsat a případně opravit.
Vidím a čtu, že máš ale podobný problém, který si chtěl přisoudit mě.
Já nejsem pan avlena ale Havlena. Jméno a příjmení začíná vždy velkým písmenem, ty trdlo.
A taky Maswy nemají kruhy, ale pruhy.
Když chceš poukazovat na něčí pravopis, tak musíš v prvé řadě umět sám psát bez chyb, jinak je normálním lidem jasné, že jsi jenom kretén, co káže vodu a chlasatá víno.
Když se vrátím k tvé myšlence o těch zmiňovaných rybách, tak když tady budeš do nekonečna opakovat, že Maswy od HD u tebe odrostlé, mají mizerné pruhy, tak tím se to nestane nějakou nevyvratitelnou pravdou.
To je jako bych sem, já vložil fotky nějakejch hnusnejch Duboisů a tvrdil, že jsem získal mladé ryby od jednoho člověka, který je u tebe koupil od tvého chovného hejna a že ty hnusné ryby jsou tudíž od tebe.
Kdybych tady potom opakovaně poukazoval na takové fotky s oním tvrzením, myslíš že by to nabylo větší věrohodnosti????
Zkus si odpovědět sám, ale nadutec tvého kalibru, si bude jistě myslet, že má pravdu.
No věrohodné by to bylo, protože takovejch případů už tady pár bylo, kdy jsi lidi podvedl z nějakejma vyšmelenejma rybama.
Na rozdíl od tebe, ale má HD Maswy kvalitní tak, že krom tebe si zde nikdo nestěžuje, a že těch lidí tady pár bude co má jeho Maswy.
Tak že omluv se za neustálé napadání, mužeš si dát i pár facek, potom navštiv lékaře a dej mu přečíst tlamovce.cz.
Jistě ti poradí jak dál, aby si se přestal pochcávat, když se ti večer zdá o Maswách.

hr:-)
26. února 2014, 12:17 - odpověď č. 50

Hele,Havleno,co kdybys nám sem hodil taky nějaký fotky,ryby,nádrže co máš doma.Mě by to třeba zajmalo neber to teď jako provokaci.

Sony12345
26. února 2014, 13:30 - odpověď č. 51

MK, je již zcela zbytečné psát o Maswách ve vztahu jaké ryby jsi prodával ty a jaké já. Všichni soudní již v tom mají dávno jasno Vůbec ani neřeším jestli fotky nějakých ryb zachycují ryby z mého chovu či ne, protože to víš jen ty a tobě se věřit nedá. Každopádně jsou tyto ryby boží oproti tomu, co jsi jako "Maswy" prodával. Jako důkaz přidávám foto od Šárky (abych neporušil autorské práva) a není co řešit.
Dále tady někde píšeš, že výsledek aklimatizace ryb záleží hlavně na štěstí. No možná tak u tebe a proto ty výsledky. Spoléhat na štěstí jako profesionál opravdu nemohu, to bychom brzy zakukali.
HD

Hynek Dařbujan
26. února 2014, 15:14 - odpověď č. 52

MK: Také jsem ten příběh slyšel a již mám předobjednané Maswy s pruhy jako Ikola:-)
možná, že i ta druhá třída bude ucházející:-)

Martin_Parizek
26. února 2014, 19:48 - odpověď č. 53

Hoši serte na velikost pruhů,hlavně že to ve zdraví plave a dělá nám to všem radost!!!! nemyslím to,že se tady pořád dohadujete o pičovinách (omluva všem)!!! :-( jinak zdravím prudiče radka havlenu (nic ve zlém :-)),který mi hodně poradil a díky jeho radám mi v akvárku 450l plavou zdravé ryby a pořád se třou !!! ale musím uznat,že někdy je to od něj hodně přiostřené!!! nic ve zlém radku,roman val.meziříčí

roman pernický
27. února 2014, 9:29 - odpověď č. 54

Hynku, jinou odpověď na mou otázku, zda se ty ryby velice podobají svým rodičům, jsem od tebe ani nečekal. Dobře víš od koho jsem je koupil a že jsou to tvoje odchovy, ale ty jiné odpovědi, než křivé ani neumíš.
Nejzábavnější je číst to, jak člověk jako jsi ty u kterého je lež denním chlebem, rád obviňuje ze lží někoho jiného.
Za mně už dál bez komentáře.

miroslav kraut
27. února 2014, 9:44 - odpověď č. 55

Autor příspěvku č.54 zase v poslední větě vědomě lže, což nemohu nechat bez povšimnutí.
Dále je vtipné, když člověk který lže, se snaží něco tvrdit tak, aby to bylo věrohodné a to ještě jako v případě, když zloděj křičí chyťte zloděje!
:-)))

hr:-)
27. února 2014, 10:33 - odpověď č. 56

MK neustále mě tady osočuješ ze lhaní, myslím že je na čase to taky dokázat. Osobně jsem tě tady usvědčil již mnohokrát. Za tvé narcistické komplexy opravdu nemohu.
HD

hynek dařbujan
27. února 2014, 12:14 - odpověď č. 57

Nevím sice z čeho jsi mě tady kdy usvědčil a je mi to už opravdu jedno.
Pokud se dožaduješ rekapitulace tvých lží, mohu ti osvěžit paměť. Tak tedy například:
1.Lžeš, že mláďata masew s užšími pruhy, než mají rodiče nejsou maswy, že se takové rby v jezeře nevyskytují a že se neselektují.
2.Lžeš, že jsi nevytřídil své 30ti členné wf hejno z cca 80 ks a že nebylo již vyselektované.
3.Lžeš v celé tvé verzi o cythopharynxech, které jsi u mě koupil s upozorněním na nejasnost ras a za poloviční cenu.
4.Lžeš, že nevíš, že ryby - maswy na ob. 40 a 41 nejsou od tebe.
5.Lžeš, že jsi neprodal přerostlé dospělé Gibberosy Sambia F1 jako WF „Blue Zaire“.
6.Lžeš ve vlákně o mláďatech C. moorii o ověřování.
7.Lhal jsi o tom, že moji noví mutantní Tropheus „Kiriza Gold OB“ jsou obyčejní kříženci Kiriz a Kiriz Gold, což je nesmysl.
8.Lžeš, že jsi se nevydával za Fr. Doležala a nepomlouval mně, protože tvoje proslulé „jest-li“ tě prostě usvědčilo a z toho se už nikdy nevylžeš (mimochodem p. Pařízku, slovo „jest-li“ je ryzí hloupost a výplod vašeho kamaráda HD a normálně neexistuje. Nejedná se o zastaralý knižní výraz, jak jste se tu snažil zcela nezaujatě vysvětlit. Tak se používá pouze přípona „-li“ a používá se k různým slovesům nikoli k pseudoslovu „jest“). Takového prasáckého šméčka je totiž schopen jedině samolibý a arogantní člověk tvého zrna.
Omlouvám se ti, určitě jsem si nevzpomněl na všechny tvoje lži. Tady není co dokazovat. Vždycky to bude jen tvrzení proti tvrzení, to bys mohl, při svém tak často proklamovaném vzdělání, vědět. Že to lži byly, víš sám moc dobře a mohu ti je tady připomínat donekonečna, pokud o to stojíš. Já nikoli, protože to tu jen zaneřáďuje povídání o rybách.
Mně vůbec nevadí se tu s tebou dohadovat o rybách a vyvracet tu tvoje bláboly o tom, že tropheusům stačí teplota 24 st - to je normální diskuse, ale ty máš neustále potřebu každého trochu slušného chovatele jen shazovat a zesměšňovat z pozice svých kubíků vody a tun rybího masa a z nesmyslné obavy konkurence. Jsi jako malé dítě, které se chlubí větším houpacím koněm, než má jeho chudší kamarád. Mnohokrát jsem se to tu už ve vláknech snažil ukončit. Ty máš ovšem zřejmě patologickou potřebu si svoji ulhanou hubu stále o mne otírat, proto odpovídat znovu musím.

Miroslav Kraut
27. února 2014, 12:26 - odpověď č. 58

MK hezky jsi se rozepsal,
to co označuješ jako lži jsou jen tvoje domněnky, dokázat lež to je již něco jiného.
Představuji si to takto např:.
kauza prodej podvodný Cyathoparinxů

Jednou jsi tvrdil že se jednalo o nedospělé ryby a podruhé že se jednalo o ryby dospělé. Tak tedy jednou jsi musel lhát.
To je důkaz.
Jo a jinak tě mám na háku.
HD

Hynek Dařbujan
27. února 2014, 13:45 - odpověď č. 59

Představuj si co chceš ty Franto Doležale a notuj si tady v těch vašich blitinkách s "překleplým hr eretmodem".

miroslav kraut
27. února 2014, 14:02 - odpověď č. 60

59 Jo MK jsi v koncích a tak se zmůžeš jen na trapné prohlášení

hynek dařbujan
27. února 2014, 14:30 - odpověď č. 61

Kraute, uvědom si jednu věc a to, že já na tebe neraguju proto že bych měl potřebu nějak obhajovat HD.
Myslím, že se dokáže plnohodnotně obhájit, z těch tvejch bludů, sám.
Já pouze rauguju na pitomce, kteří mě uráží nebo podobně jako ty neustále napadají.
To že to bývá ve spojitosti s HD je pouze tím, že tvoje chorobná schizofrenie, tě nutí neustále ho napadat a obviňovat a potom to tady obrcet, že strůjcem je on.
Kdyby si takhle nadutě reagoval na kohokoliv jiného, tak se taky ozvu a napíšu ti své, protože lidi jako ty, jsou úchyláci, kteří by zasloužili pár po tlamě.
To ale po síti nejde a tak nezbývá něž vést s tebou tuhle tupou válku, protože tobě jakožto nadutému narcisovi, nikdy nedojde, že by měl o své trapnosti pomlčet a zdržet se svých nedospělých výlevů.
Zarážející je pouze jeden fakt a to ten, že když se hádám já s některým z tobě podobně uvažujících blbců, tak bývám neustále upozorňován, že jsem nějaké zlo těhle stránek a podobně.
Když reješ, obvyňuješ a urážíš ty, tak nikdo ani ťuk.
No a tak jsem tady opět já, abych tu světovou rovnováhu vyvážil. :-))))
Přeju ti hezkej den a zkus dodržet tak týden půst psaní na tlamovce a uvidíš jakej klid tady bude.
To ty ale nedokážeš, protože i když se tady neustále oháníš hláškama, že už se nebudeš vyjadřovat, tak stejně přijdeš zase s tou samou písničkou.
Prostě ubožák.

hr:-)
27. února 2014, 14:38 - odpověď č. 62

hr:ty seš vážně kretén

Sony12345
27. února 2014, 14:46 - odpověď č. 63

MK: kamarád, doktor z Litomeřic, 63 let, to normálně v psaném projevu používá. s HD se tuším nezná, tlamovce nečte, tedy vodsud to asi nemá:-)

Martin_Parizek
27. února 2014, 19:24 - odpověď č. 64

Havleno, uvědom si, že jsi jedno velké lejno, které se neumí chovat, a jsi obyčejný řadový akvarista, který si hraje na něco co není. HD a MK nesaháš ani po prsty u nohou a všechny tvoje rádoby rady jsou načtené a pocházejí ze zkušeností třeba rad MK a ostatních zkušenějších kterého si tu neustále bereš do své uslintané mordy:-) Odtahni, a webu se uleví

červenka
27. února 2014, 19:44 - odpověď č. 65

To je jako říkat vosám, aby odletěly, aby se těm, co šlapou do jejich hnízd ulevilo. Svatá prostato!

easy
28. února 2014, 8:27 - odpověď č. 66

Easy, lidem jako je tady červenka, sony, komoň a jiní, kteří svými výpady, které jsou doprovázené urážkami a podobně, poukazují paradoxně na mé hrubé chování, a dále se semnou zapojují do debaty o hovně, i když je celou dobu upozorňuji, že jim pouze odpovídám, je zbytečné něco takového vysvětlovat, protože jsou prostě postiženi diagnózou, kterou by rádi přisoudili mě a tak zřejmě pod tlakem takového defektu, jsou nuceni neustále reagovat a nedochází jim onen fakt, že takovým chováním nic nevyřeší, ba naopak.
Sice se říká, že bláznům a pánům se nemá odporovat, ale já toho názoru nejsem a takovým lidem prostě vzdoruji.
Je to mnohdy i zábavné, když se v takové situaci ukáže, že člověk který se stavěl do role pána je pouhý blázen. :-))))

Červenko, já se ale s Krautem ani Dařbujánem nesrovnávám.
Pouze přispívám na tenhle web jako ostatní, a když do mě nikdo nereje a bavíme se normálně, tak je to vždy slušně.
Vzhledem k tomu co píšeš a jak to píšeš, je mi jasné že jsi jednodušší typ člověka a tak se na tebe ani nezlobím, že se k tomu vyjadřuješ, pouze se ti vysmívám.
K vyčteným zkušenostem jsem tady už psal něco málo sonymu, ale rád ti to vysvětlím znovu.
Věc se má tak, že každý člověk který se chce něčemu věnovat, nemusí to být nutně akvaristika nebo chov zvířat, musí nebo by měl v prvé řadě nastudovat obsáhlé info ohledně oné problematiky, které by se chtěl věnovat a potom může na základě praktických zkušeností různé věci porovnat, nebo si poupravit k obrazu svému, tak aby mu fungovali co nejlépe v jeho podmínkách a proto vyčtené informace a zkušenosti jsou alfou a omegou každého správného počínání.
Je mi jasné že chudáci jako ty a výše jmenovaní, jste odkázání právě pouze na určitou radu, podle které jedete jako podle kopíráku, a ještě když je pod takovou věcí podepsán nějaký váš GURU, tak jste schopni jeho názor obhajovat až do krve oproti jinému, byť by ten druhý byl také správný nebo použitelný, ale to vy, pro svou omezenost nedokážete posoudit a tak se držíte své omezenosti ve smečce, která vrčí a štěká na vetřelce, který si troufl na vašeho alfa samce.
Je to celé velice směšné.
Někdy je zde docela povedená diskuse, kde se střídají nenásilně různé názory na věc a celá debata je tak velice informativní a je z čeho vybírat. Velikou škodou jsou však tupci vašeho ražení, jenž se do diskuzí přidávají právě pouze s nějakou touhou se zavděčit náčelníkovi a obhájit jeho názor a tak, jak jsem psal, začínají ňafat a prskat kolem sebe.
Co k tomu ještě dodat???
Asi jen tolik že tenhle hloupý proces zřejmě nikdy neskončí, protože hlupáků je na světě prostě moc a každý web jich má několik.
A Červenko, ještě závěrem bych měl na tebe dotaz. Když už si se začal, nebo začala takhle zapojovat do obrany svého pána, tak mi napiš, jaké zajímavější info, ti zde mistr Kraut za tento poslední týden napsal???????????????????????????
Napovím jen, že krom neustálého obviňování a hádek, toho bylo po skromnu.

hr:-)
28. února 2014, 8:44 - odpověď č. 67

K 66: Hr., k odpovědi na otázku kdo je jak otravný pro ostatní si prosím spočítej počet písmen v odpovědi 65 a 66, třeba na to přijdeš.

St.
28. února 2014, 9:02 - odpověď č. 68

St. otravnost se neměří délkou textu, nýbrž podle jeho obsahu.
Mylel jsem, že to víš, ale zkus se nad tím zamyslet, třeba na to příjdeš. :-))))

hr:-)
28. února 2014, 9:14 - odpověď č. 69

Hr., pokud text nemá obsah měří se fakt otravnost délkou. A v tomto případě neplatí čím delší tím lepší ale přesně naopak:)

St.
28. února 2014, 9:18 - odpověď č. 70

Dobře, tak víš co,?, napiš to co já, v podle tebe dlouhém textu znovu, v textu kratším, tak aby nebyl "otravnej" a ukaž mi, jak se to má dělat.
Do té doby budu brát tvoje tvrzení jako pouhé tlachání bez důkazu.
Předem děkuji za názornou ukázku. :-))))

hr:-)
28. února 2014, 9:26 - odpověď č. 71

Dobře, udělám to pro Tebe a ukážu Ti to v následujícím příspěvku 71A který vůbec nenapíšu. Prostě blábol čím kratší tím lepší, nejlepší žádný (0 znaků).

St.
28. února 2014, 9:37 - odpověď č. 72

Jásně jak jsem psal vedle. Je to věc názoru pod rozdílným úhlem pohledu.
Já jsem ale paličák, kterej odpovídá hlupákům na jejich prvotní zbytečné reakce nesiouvisící s tématem, nebo jimi samotnými, viz..červenka a podobní.
Proč nereaguješ na ně a nenapíšeš jim, že takovejma reakcema jen zbytečně prodloží už tak zaplebvelené vlákno???
A jsme zase u toho názoru a postoje sdíleného s davem, který se většinou toleruje a podporuje.
Já prostě tohle nemám rád a tak budu psát dál.
Když to půjde tak krátce a když bude potřeba tak dlouze.

hr:-)


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 93
tučně označené položky jsou povinné