tlamovci.cz
tlamovci.cz


Tlamovci rodu Pseudocrenilabrus

Dobrý den,
chtěl bych se optat, zda-li někdo má zkušenosti s agresivitou tlamovců rodu Pseudocrenilabrus. Kdysi jsem ve společenském 100 litrovém akváriu měl Pseudocrenilabrus multicolor společně s neonkami či živorodkami a nikdy nebyl problém. Nevíte někdo, jak jsou na tom s agresivitou vůči ostatním rybám Psudocrenilabrus nicholsi, Pseudocrenilabrus multicolor victoriae...?
Díky za případné odpovědi.


Pavel Jíra
8. září 2014, 14:01


8. září 2014, 15:46 - odpověď č. 1
Pseudocrenilabrus philander dispersus
Pseudocrenilabrus philander dispersus

Tyto říční cichlidy nejsou agresivní vůči sobě nebo jiným.Pouze v období tření mohou samci vykazovat vetší aktivitu agrese mezi sebou.
Osobně jsem choval Pseudocrenilabrus philander dispersus. Ryba příbuzná Pseudocrenilabrus multicolor victoriae (Seegers, 1990).

pietro
8. září 2014, 17:32 - odpověď č. 2

Dík moc za odpověď. Proč se ptám. Dcera by chtěla do svého 120 litrového akvária, kde má mečovky a paví oka nějakého tlamovce. Ps. multicolor bych se nebál, ti si vždy všímali sami sebe, měl jsem 3 samce a 6 samic. Ale Multicoloři zrovna barevností neoplývají, zajímaví jsou jen při zepředu dopadajícím světle. Zajímavější by určitě byli Ps. nicholsi nebo Ps. multicolor victoriae, ale s nimi už zkušenost nemám. Nerad bych, aby se dceři z akvária stalo "popraviště".

Pavel Jíra
10. září 2014, 20:44 - odpověď č. 3

Pseudocrenilabrus nicholsi jsem choval a z moji zkušenosti s nimi žádný problém ve vztahu k ostatní osádce akvária nebyl. V době třeni se samečci trochu naháněli, ale nic dramatického. Větší problém je, sehnat je. Poté, co jsem si je chtěl znovu pořídit jsem zjistil, že je nikdo v mém okolí nemá.

BobX
11. září 2014, 21:03 - odpověď č. 4

BobX: A že se ptám, s jakými rybami jste nicholsi měl pohromadě? Měl bych je (nebo multicolory) s živorodkami. O mečovky se nebojím, ale Paví oka, u těch si jistý nejsem.

Pavel Jíra
19. září 2014, 8:06 - odpověď č. 5

Omlovám se za pozdní odpověď, ale byl jsem pryč. Ps. nicholsi jsem měl v akvárium s tlamovci(odchovy mladých). Byly tam i nějaké Black molly, ale jen nějakou dobu, když kolegovi prasklo akvárium. Menších ryb ani Black moly si Ps. Nicholsi si nijak zvlášť nevšímali. Jak se budou chovat k pavím okům, těžko říci. Znáte někoho, kdo ty Ps. nicholsi chová.

BobX
22. září 2014, 12:31 - odpověď č. 6

Problém je v tom,že tyto ryby obývají odlišné biotopy jako zde zmíněné živorodé. Drobné rybky živorodek se stanou vítanou potravou cichlid.

pietro
23. září 2014, 7:37 - odpověď č. 7

Po Ps. nicholsi jsem se zatím nesháněl, zatím jsem řešil pouze jejich možné soužití s jinými rybami. Nikoho tedy neznám. Zřejmě zkusím zase Ps. multicolor, s těmi jsem kdysi neměl sebemenší problém, resp. ostatní ryby včetně dospělých Pavích ok. Nicméně Ps. nicholsi mě ale stále lákají, jednou na ně třeba také dojde...

Pavel Jíra
23. září 2014, 8:56 - odpověď č. 8

Pro vážné zájemce mohu P. nicholsi dodat, pište mi prosím na email.
HD

hynek dařbujan posta@hyn


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 96
tučně označené položky jsou povinné