tlamovci.cz
tlamovci.cz


Osazení akvaria 240l

Dobrý den. Mé malé dcerky si přáli akvario a tak jsme pořídili Juwel Rio 240l.Následně se mým dětem líbí jako rybky právě tlamovci.Protože ale nemáme žádné zkušenosti,prosím o radu,zda je velikost akvaria dostačující a popř. jaké druhy nakombinovat..?Popř jaké rostliny?Děkuji


Bol
23. září 2014, 17:18


23. září 2014, 18:36 - odpověď č. 1

Rostlinky tam moc nevydrží, jen nějaké opravdu tuholisté. Africká jezera jsou prakticky bez rostlin, tak i nádrže typu Malawi jsou proto jen s pískem a kameny pro úkryt ryb.
Mám nádrž podobné velikosti a vybral jsme menší tlamovce mírného temperamnetu. Astatotilapia burtonii, Labidochromis caeruleus a Iodotropheus sprengerae. Do menší nádrže jako máte vy se větší druhy nehodí.

Malapa
27. září 2014, 12:18 - odpověď č. 2

Moc děkuji..

Bol
27. září 2014, 17:00 - odpověď č. 3

Hlavně akvárium moc nezakládejte kameny. Na každou stranu nádrže 2-3kameny a zbytek nechat volný pro plavání. Jinak pokud jde o druhy, tak záleží na vkusu. Pokud chce barevnou osádku, tak bych zvolil Pseudotropheus sauloisi Red Coral a budete mít krásně modré a zlaté rybky. Z mírnějších druhů by se dali zvolit i Iodotropheus sprenagerae, Labidochromisové v podstatě jakýkoliv druh (chisumulae, caeruleus, hongi...), z Pseudotropheusů jsou krásní a poměrně i mírní P. acei kteří mohou krásně fungovat jako jednodruhová osádka. Stačí jen otevřít knížku/google a vybírat. A případně se ještě poptat. Ne všechny mbuny jsou vhodné pro začátečníky. Například P. demasoni bych se určitě vyhnul.

fajanek


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 68
tučně označené položky jsou povinné