tlamovci.cz
tlamovci.cz


Zive vanocni darky

Vlastnim akvarium 110x50x50cm se 2 thorakaty (pozustatek z amazonie, chystal jsem se akva jiz neosazovat a az by ryby odesly do rybiho raje, zcela bych ho zrusil, mam na stole 30l s krevetami a tak nejak staci :-)
Dcera mi venovala jako prekvapeni 4 melanochromis auratus a 4x druh co nedovedu urcit (podle fotografii na netu zrejme maylandia zebra, pokusim se vyfotit...)
V akvariu je jemny pisek, kameny, 2x koren, velky anubias, externi filtrace tetra1200.
Predpokladam, ze po mensi uprave by akva bylo pro tlamovce vhodne, ryby jsou to krasne, rad bych si je nechal.
Rad bych pozadal zkusene o radu co se tyce poctu kusu.
Problem budou zrejme velci pancernicci, je nejaka sance je mit s tlamovci v akvariu? Jsou to flegmousi a obavam se, ze po nich tlamovci brzo pujdou. Pripadne kolik mam asi casu na zarizeni jineho akva pro pancernicky? Tlamovci jsou cca 3-4cm.
Dekuji za konstruktivni nazory.


Simoon
25. prosince 2014, 12:15


25. prosince 2014, 19:29 - odpověď č. 1

Prvně bych se zameřil na osádku. Pancéřníčci se budou s tlamovci nejspíš rušit. Proto bych se vzdal buď jednoho nebo druhého. Pokud zůstanou tlamovci, tak bych vyhodil kořen a změřil vodu. Tlamovci pořebují vodu zásaditou a s minimem dusíkatých látek. Dále bych se zaměřil na vybavení akvária. Optimum je několik kamenů a 1-2cm jemnějšího (nejlépe říčního písku). A poté pak musíme doladit počty ryb. Nejlépe fungují skupiny 10 a více kusů od každého druhu... A musí se vyladit vhodná kombinace druhů. A jako poslední věc bych dceři vysvětlil že živé dárky nejsou vhodné =)

fajanek
26. prosince 2014, 9:54 - odpověď č. 2

Tak darky jsme si uz vysvetlili :-)
Chci poskytnout rybam dobre podminky,takze se do toho pustim,snazim se samozrejme studovat co se da. Pisek vhodny v akva mam (ryby uz prehazujou haldy a kopou jamy),zamerim se na aqascaping - vhodne kameny. Ted tam mam lavove, strasny lapac bordelu, rad se jich zbavim.
Testy koupim,ted jsem to neresil-2 ryby ve velkem akva,vse zajete,externi filtr,pravidelna udrzba-nulove problemy. Jen misto ruseni akva budu zarizovat dalsi :)

Simoon
26. prosince 2014, 12:13 - odpověď č. 3

Agresivní M. auratus a poměrně velká P. zebra nebude v takhle velkém akva zrovna ideální osádka, ale navýšení počtů od druhu je nutnost. Alespoň na 10, jak píše fajánek (u auratus i víc).
Při zajetém akva a dobrých vodovýměnách, pokud máte Ph v pořádku, jsou testy a průběžné měření zbytečné, navíc jejich přesnost :).

vit.sirucek
27. prosince 2014, 10:44 - odpověď č. 4

Pokusil jsem se o foto (mobil), co je to za druh?

Simoon
27. prosince 2014, 10:45 - odpověď č. 5

A jeste

Simoon
27. prosince 2014, 13:21 - odpověď č. 6

Zásadním faktem je to, co ti zde už napsal kolega vit.sirucek a to je, že tyto druhy nepatří do tak malé nádrže.
Každopádně by bylo vhodnější zvolit jednodruhovou osádku, nebo když už dva druhy, tak rozhodně jiné než ty které si tak nešťastně dostal.
Podle fotek by to mohly být ryby, které sis výše sám pojmenoval, ale u těch zeber nikdy nevíš, hlavně u těch ze zverimexů.

hr:-)
27. prosince 2014, 14:01 - odpověď č. 7

Klidne bych si nechal jen ty auratusy, jen mam tedy problem se zebrama. Je problem je vrátit, vetsi akva je z prostorovych duvodu vyloucene. Takze muzu dat inzerat, ze je daruju (treba budou mit stesti a neskonci nekde ve 100l) nebo si je prece jen nechat a pak rozvazit pocet kusu.

Simoon


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 89
tučně označené položky jsou povinné