tlamovci.cz
tlamovci.cz


vločkové krmivo

Zdravím i když je tu spousta diskuzí o tom čím krmit tak i přesto se chci zeptat sám na vaše názory zatím na doporučení v prodejně sem krmil jen JBL malavi a 1x týdně mraženou potravou ovšem rád bych pro své tlamky pseudotropeus zebra a socolifi zpestřil jidelniček a chtěl jim vločkové krmivo namíchat a přidat i granulovou stravu nejspiše SAK gren+energi proto uvítam vaše rady jaké nejvhodnější vločkové krmivo pořídit a namíchat vím že JBL malavi není to pravé i když má visoký podíl spiruliny jako např SERA flora a podobné..


Jarda26
3. ledna 2015, 9:19


3. ledna 2015, 10:10 - odpověď č. 1

Granulovaná strava je velice často jen alternativa vloček o stejném složení. Obecně doporučuji krmit vločkami.

HD
3. ledna 2015, 10:56 - odpověď č. 2

A důvod toho všeho? Myslíš že vločková monodieta spestřená mraženým krmivem rybám nesvědčí? Já bych osobně zbytečně neexperimentoval jelikož rybám je jedno co žerou. Důležitá je hlavně kvalita krmiva. Nevím nic o kvalitě těch vloček, jelikož JBL jsem nikdy nekrmil. Já krmím Sera a mražený, mláďata mají mražený a granulky NLS Small Fish... Co tak vím tak nejčastěji tady lidi krmí Sera, OSI, NLS, Hikari...

fajanek
3. ledna 2015, 11:02 - odpověď č. 3

Jardo, mrkni se na netu na složení podobných krmiv pro byložravé a porovnej složení.
Ono kolikrát když je na obalu napsáno Malawi a fotka nějaké mbuny, tak to nemusí být zrovna nejlepší varianta pro byložravé.
Jinak kluci předemnou, si myslím, že napsali jasně a zřetelně, že jakékoliv zpestřování objemější stravou nebo vícero kombinacemy, je zcela zbytečné a mnohdy spíše na škodu.

hr:-)
3. ledna 2015, 11:18 - odpověď č. 4

Neni to o tom ze by to nesvedcilo tlamky sezerou vse co jim nasipu nekdy jeste pred tim nez to dopadne na hladinu jen jsem se setkal i s nazory ze zrovna JBL malawi je sice s velkym obsahem spiruliny ale ta neni uplne vse
A asi nejvice pouzivana je znacka sera kterou nekteri kombinuji napr flora+san
a vitapan. Chci jen pro tlamky plnohodtnou stravu aby jim neco nechybelo.jinak diky za rady.

jarda26
5. ledna 2015, 9:40 - odpověď č. 5

Dobrý den,
s krmením JBL Novo Malawi určitě neuděláte chybu. Má nízký podíl bílkovin, tuků, ale i menší podíl vlákniny v porovnání s dalšími krmivy. Osobně krmím Tr.Ilangi a brichardi JBL Novo Rift (Sticks), zejména večer, obsah bílkovin je ještě nižší než u Novo Malawi, podíl vlákniny vyšší než u jiných krmiv. Dále krmím NLS s podobným nutričním obsahem jako JBL Novo Rift a také Sera Flora - poměrně vysoký obsah bílkovin, více tuku a málo vlákniny v porovnání s výše uvedenými druhy krmiv, občas dám mražený cyklop a žábronožku. Ryby prospívají bez známek potíží v jakémkoliv ohledu.
Hezký den

Pan Tau


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 91
tučně označené položky jsou povinné