tlamovci.cz
tlamovci.cz


Co je s rybkou??


Zdravím, mám podezření, že je ryba "těhotná". V jaké fázi je? Co v tomto případě dělat? Nemám s odchovem zkušenost. Děkuji za reakce.


MartinMartin
19. března 2015, 20:24


19. března 2015, 20:46 - odpověď č. 1

Nejlepší rada je nedělat nic.
Ten kdo nemá zkušenosti, by měl čerpat nějaké na tomto fóru četbou v desítkách diskusí na tohle téma a na základě odpovědí si udělat obrázek o tom, zda má prostředky k tomu, aby rybky úspěšně odchoval.
Když po nastudování zjistíš že ano, ale že ti není něco jasné, ptej se konkrétně.
Jestli ti nebude jasné nic, tak se na to vy..r.
Ušetříš tak rybám stres a trápení.
Přeju příjemné studium problematiky chovu, rozmnožování a odchovu ryb.

hr
19. března 2015, 22:16 - odpověď č. 2

Pokud nevis co s tim a chces odchovat mlade, tak ji dej do klidne nadrzky, kde je rybka sama pusti z tlamy pak ji odlov zpět do nadrze a krm male...

Tomas Uhlik
20. března 2015, 8:45 - odpověď č. 3

Tomas Uhlik piše něco čemu sám nerozumí.
Pouze upozorňuji na jeho nevhodnou odpověď a popisovaný postup, jenž neni vůbec vhodný.
Oddělená samice od hejna do jakési porodničky je vystavena stresu a po jejím návratu do nádrže se stává terčem útoků od ostatních ryb.

hr
20. března 2015, 14:32 - odpověď č. 4

hr:
lepšie odpovedat niečo, ako nič. Také rady ako si dal ty v prvom príspevku si strč za klobúk. Keby chcel študovať pol roka internet tak sa nebude vypytovať. Ty inteligent

pecar
20. března 2015, 15:19 - odpověď č. 5

Pecar: Havlena má pravdu. Je třeba si něco nastudovat a zvážit svoje možnosti. A rady od někoho kdo problematice moc nerozumí jsou spíše na škodu. Proto zde platí spíš " mlčeti zlato" než "napsat něco než nic"...

fajanek
20. března 2015, 20:50 - odpověď č. 6

Děkuji za odpovědi! Když se tedy rozhodnu samičku odlovit do samostatného akva, kde nebudou ryby, jak ji mám potom vracet zpět ke skupině? Reaguji na to, co píše hr. Díky za případnou reakci.

MartinMartin
20. března 2015, 21:26 - odpověď č. 7

Samička se optimálně odloví, mláďata se jí odeberou a ihned se vrací do akvária. Tím se minimalizuje riziko toho že jí skupina nepřijme. https://www.youtube.com/results?search_query=stripping+fry

fajanek
20. března 2015, 22:10 - odpověď č. 8

Martine a když nevíš jak se klepou mladé, seš si jistej že se o ně potom dokážeš postarat, aby vlivem nevhodných podmínek nepochcípaly nebo z nich nevyrostli dokřivení podražení mrzáci? :-O
Mám takový dojem, že člověk popisující nosící samici jako samici těhotnou, bude mít skušenosti pramálo.

hr
20. března 2015, 22:21 - odpověď č. 9

Ano, mám málo zkušeností a proto sem píšu, aby mi tady poradili zkušení akvaristé a né aby se mi tady pomálu smáli:-) Od toho to tady snad je! A to "těhotná" je v uvozovkách... Jinak s vyklepáním zkušenost nemám. Četl jsem ještě o plovoucí porodničce. Co si o tom myslíte? Jaký způsob by tedy byl pro nezkušené akvaristu nejlepší?

MartinMartin
20. března 2015, 22:49 - odpověď č. 10

Držel bych se spíš klasického akvária. Plovoucí porodnička nese riziko že staré ryby mrňata poškodí. Navíc bude krmení propadávat/utíkat mimo porodničku. Odchov se řešil o pár vláken níž. Tak ať se neopakuju http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.php?cisloTema=87232

fajanek
20. března 2015, 23:14 - odpověď č. 11

dej ze 3 malé šutry k sobě nech malé skulinky a ono něco přežije,je to lepší než stresovat ryby,

luboš kovařík
21. března 2015, 13:57 - odpověď č. 12

Rozhodně bych se držel rady Luboše.
Opravd nechápu, kde se v člověku bere jakási touha něco odchovávat.
Martine vysvětli mi jednu věc proč chceš ryby odchovat???????????????????????
Je tady spousta zkušedných chovatelů co produkují kvalitní ryby.
Takové ryby když si pořídíš a budeš se dobře starat, tak ti v aqu vydrží klidně třeba deset let a není potřeba něco rozmnožovat, když máš řádně zarybněno.
Opravdu nechápu proč?
Děkuji za upřímnou odpověď.

PS:nikdo se ti nevysmívá.
Vvětšině lidí co tu přispívají dlouhodobě je jasné že takových lidí jako ty, co mají doma ryby 3 měsíce a objevili nosící samici a chtějí něco odchovávat je tu spousta.
Ale už méně z vás, za tu dobu co ryby máte, byla schopna si něco nastudovat a dle vlastního rozumu zvážit, jestli má vůbec cenu experimentovat s životy rybek, nebo je nechat raději přirozeněji slupnout chovnou skupinou.

hr
21. března 2015, 18:58 - odpověď č. 13

Ryby jsem neměl v plánu odchovávat. Když už ale samice začala nosit, tak to asi nenechám jen tak. Všechno je jednou poprvé. Ryby mám rok, bohužel ale všemu nerozumím protože je mi 14 let. Sehnal jsem si nádrž 40l. Asi si něco počtu a zkusím mladé "vyklepnout". Nevím ale přesně jak dlouho samice nosí. Nemohl by mi tady někdo zanechat odkaz něco o vyklepnuti? Díky

MartinMartin
21. března 2015, 22:57 - odpověď č. 14

Odkaz je v odpovědi 7.

fajanek
22. března 2015, 9:53 - odpověď č. 15

To že je ti 14 let tě neomlouvá nebo neobhajuje k tomu, aby si něco zkoušel na živých tvorech.
Měl si to nechat tak jak je.
Vysvětlení si dostal ze všech možných směrů a variant.
Už není co dodat.

hr
22. března 2015, 10:35 - odpověď č. 16

Dodatek: Odchov je vrcholem péče o akvarijní ryby. Nenech se Martine odradit hlupákem

aquain
22. března 2015, 18:41 - odpověď č. 17

Martine, v tomto případě tedy hlupákem není "hr". Možná se Ti podaří rybky vyklepat, potom ve čtyřicítce odchovat do určité velikosti. Pak ale přijde otázka co s nimi dál. Umístit je, aby přežily ve společné nádrži s dospělýma si Ti těžko podaří . Toto bys měl zvážit.
Pozor na rady od někoho, kdo "už s tímto webem skončil" :))

supina nepřihlášen
23. března 2015, 7:32 - odpověď č. 18

Pro MARTINMARTIN: pokud budeš mít zájem, tak ti dám zadarmo starší akvárium 50, 100, nebo 400 l a k tomu použité filtrační čerpadlo 1 200l/h, zaběhnutý filt(bioakvacit) a také osvětlovací těleso 2 x T5 ze zářivkami. Ale hlavně ti poradím jak s chovem

A určitě najdeme i nějakou vápencovou dekoraci

Není lepší zážitek než pozorovat rozmnožování a odchov akvarijních ryb
aquain@seznam.cz nebo 603 52 32 59

A dej si pozor,hlupáků je tady na webu víc

aquain
23. března 2015, 12:22 - odpověď č. 19

Myslím, že fakt, že má Martin zájem se něco dozvědět, že ryby pozoruje a stará se o ně jak jen nejlíp umí a že se nenechal odradit, je dobře pro ty ryby co má a v budoucnu určitě mít bude.
Za mne palec nahoru.
Pokud jsi Martine z okolí Prahy, pošli mi sz (soukromou zprávu) s kontaktem a já se ozvu.

brbla
23. března 2015, 17:13 - odpověď č. 20

Brblo přál bych ti být v kůži takových ryb, které se dostanou do rukou lidem, kteří nic neví, pořídí si je a když po roce objeví v uvozovkách těhotnou samici, tak chtějí něco separovat nebo klepat.
Mám takové tušení že MartinMartin toho moc nebude vědět ani o filtraci, výměnách a chemizmu vody, krmení atd...atd.
¨Chytrá hlava" která sem už nepřispívá tu bude radit a pobízet k odchovu.kvaristika a chov zvířat začíná studim informací.
Kdo to tak nedělá je péro.

hr
23. března 2015, 18:22 - odpověď č. 21

Každý s tím jednou začal a zkušenosti neměl. Proto jsem si toho hodně početl, teď jsem získal nové zkušenosti. Neříkejte, že vy hr jste byl od začátku profesionál. Také vám zřejmě někdo musel poradit a kdyby vám každý říkal to co vy mě, tak byste se asi daleko nedostal. S odchovem opravdu zkušenost nemám ale jak můžete vědět, že i s tím ostatním? Pro brbla: z okolí Prahy bohužel nejsem, nicméně díky za podporu!

MartinMartin
23. března 2015, 19:07 - odpověď č. 22

aquain: Souhlasím s poslední větou. Někteří tu už dokonce "nejsou" :))

supina nepřihlášen
23. března 2015, 19:26 - odpověď č. 23

MartinMartim: Pokud si myslíš (spíš by si měl ale být jistý), že máš dost poznatků ohledně provozu odchovné nádrže, všeho, co se týká krmení mladých a pokud máš už samozřejmě takovou nádrž připravenou, tak vyklepání mladých už je to nejjednodušší. Pokud ne, klidně nech mladý svýmu osudu, vše si v klidu prostuduj, promysli, pořiď nádrž a za nedlouho se jistě dočkáš další "těhotné" :)) samice.
Tu nabídku na darování nádrže využij. Ale doporučuju Ti stejně počkat na další nošení...

supina nepřihlášen
25. března 2015, 5:38 - odpověď č. 24

MartinMartin nemusíš mi vykat.
V době kdy jsem začínal s akvaristikou bylo k dispozici pouze několik knih a to s poněkud složitými postupy. Technika byla v té době dost mizerná a koupit třeba světlo na aqo nebo sehnat i tu knihu bylo nemožné nebo dost složité.
Vzhledem k tvému věku si to ale nedokážeš ani zřejmě představit.
Zkus si sehnat nějakou knihu třeba kolem roku 1980 a zkus se z ní naučit akvaristice.
Já tvrdím, že získat dnes informace o akvaristice k dané "biotpní" nádrži je mnohem mnohem snadnější a tak jak to děláš ty, je odsouzení hodné.
Nic špatného jsem ti nenapsal a radu jsem ti dal tu nejlepší, ale tvá touha něco zkoušet, aniž by si věsdomosti měl, mě staví ve tvých očích do role člověka co nechce poradit.
Podtrženo sečteno to s tím začínáním s akvaristikou okomentuji slovy rádoby klasika :-)))
"muíš porovnávat porovnatelné"

hr
25. března 2015, 6:56 - odpověď č. 25

Pro MartinMartin: pokud mohu poradit, využijte nabídky p. Moravce (aquain) v odpovědi č. 18. Má chov afrických cichlid v malíčku, velmi rád vám poradí, protože je to navíc nezakomplexovaný, laskavý a slušný člověk.
Rozhodně se nenechte odradit invektivami a zesměšňováním individuí typu hr (Havlena),supina a jim podobných.
Zdravím

Miroslav Kraut
25. března 2015, 7:24 - odpověď č. 26

Jako amatér jsem odchoval patero mladých, ale vždy to dělám tak, že odlovím samici do menšího akva a počkám až vypustí mladé sama. Nechám je ještě chvíli spolu a pozoruji, jak mladé vypouští a zpátky sbírá do tlamky. Po návratu samice do velkého akva jsem nikdy nepozoroval nějakou reakci na vrácenou rybu. Někomu se už stalo, že nepřijalo hejno vrácenou samici nebo je to jen kec, jako spousta věcí na netu?

Kan
25. března 2015, 17:29 - odpověď č. 27

TO Miroslav Kraut: Už jednou jdem Vás upozornil, aby jste si nebral mé jméno do úst, tak to prosím respektujte.

supina nepřihlášen
25. března 2015, 19:49 - odpověď č. 28

Supino, ty jsi ale idividuum. :-)))
Jestli chceš, aby tě kouzelník Kraut pochválil, stačí s ním souhlasit. :-)))

MartinMartin jen bych tě chtěl upozornit na to že Miroslav Kraut je místní lhář a podvodník.
Můžeš si to sám ověřit podle toho co píše.
cituji odpověď 25:
" Rozhodně se nenechte odradit invektivami a zesměšňováním individuí typu hr (Havlena),supina a jim podobných."

Přečti si znovu moje reakce a supinovi na tvůj dotaz a sám uvidíš, že žádné invektiva ani zesměšňování tam nenajdeš.
Pouze upřímnou dobře myšlenou radu.
Takže pozor na lháře a intrikána Krauta co kšeftuje s odchytovejma rybama a sebranku patolízalů točících se kolem něj!!!

hr
25. března 2015, 20:16 - odpověď č. 29

MartinMartin,spíš pozor na zákeřnýho psychopata Hr, co kšeftuje s akvarijním pozadím co sám patlá a účtuje si tisíce. Je to magor co mu chcípá jedna ryba za druhou a radí a povyšuje se nad akvaristy, co něco na rozdíl od něj umí. Je to šmejd.

Vr
25. března 2015, 20:49 - odpověď č. 30

hr: Tak o takovou pochvalu vážně nestojím:)

supina nepřihlášen
26. března 2015, 12:21 - odpověď č. 31

Pro supina: vaše upozornění mne zajímají jako loňský sníh...s některými lidmi prostě komunikuji a bud komunikovat ve smyslu přísloví: "na hrubý pytel hrubá záplata".

Miroslav Kraut
26. března 2015, 15:32 - odpověď č. 32

Kraute, zvláštní je že pytel jako ty, tu bude psát něco o látání pytlů.
Zase si pobavil, díky. :-))))

hr
26. března 2015, 17:08 - odpověď č. 33

TO Miroslav Kraut: Pokud jste to nepochopil, tak s Vámi v žádném případě nekomunikuju. Jen upozorňuju, aby jste si nebral mé jméno do úst. Tak to prosím respektujte.

supina nepřihlášen
26. března 2015, 18:22 - odpověď č. 34

Supino, tady se na respekt nehraje, tak čeho žádáš?Nebo SIS všimnul,ze se tu lidi respektují? Ty respektuješ druhé?
Ty budeš stejný blb jak ten hr. Tlachy tlachy

Vr
26. března 2015, 18:39 - odpověď č. 35

To Vr: Jo budu :))

supina nepřihlášen
26. března 2015, 19:23 - odpověď č. 36

Přiznání je polehčující okolnost, aspoň že to víš.

Vr
7. dubna 2015, 17:16 - odpověď č. 37

Je opravdu nutné všechna témata zaplevelovat sra...mi podobného typu? Chodil jsem na tenhle web od začátku, ale poslední dobou se to skoro nedá číst. 3/4 jsou balast, kterým se musí člověk probrat. Žiju venku a tohle chování typu pavlače moc nechápu, u nás to takhle nefunguje. Neříkám, že se tu všichni milují, ale neuráží se takovým způsobem jako lidé tady.
Abych nebyl úplně OT Pro Martina: HR má pravdu, pokud Ti ale někdo zkušený nabídl pomoc, využij ji a třeba se podaří odchov dotáhnout do úspěšného konce. Navíc to bude nejcennější zkušenost.

JOupic
7. dubna 2015, 19:17 - odpověď č. 38

TO Martin Martin. Tak jak jsi to vyřešil? Můžež poreferovat?

supina nepřihlášen


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 33
tučně označené položky jsou povinné