tlamovci.cz
tlamovci.cz


Krmeni NLS

Zdravim mate nejake zkušenosti s objednáním krmiva NLS ze zahraničí? Neni nejaky problem se zasláním je normalne povoleno?


wert_x
14. dubna 2015, 16:27


14. dubna 2015, 17:39 - odpověď č. 1

Proč to objednávat ze zahraničí, když to koupíš i u nás???
http://www.africancichlid.cz/krmivo/

EgoTanga
14. dubna 2015, 18:12 - odpověď č. 2

Prosím o zaslání cenove nabidky na email michalkrak21@gmail.com. Děkuji

wert_x
14. dubna 2015, 18:59 - odpověď č. 3

tady máš přímo zdroj a napiš si tam sám,je to úplně jednoduché:-))
http://cichlidpoint.webnode.cz/nls/

miran bez účtu
15. dubna 2015, 9:27 - odpověď č. 4

Když je tady řeč o těchto krmivech, myslíte že je dokáže nahradit Sera San, nebo jsou tyto 2 prostě v něčem lepší? Jedná se mi teď o krmení mbun... Taky jsem se po nich před nějakým časem sháněl a nakonec se přiklonik k lépe sehnatelné již zmiňované Sera San. Co si o tom myslíte?

Radek S.
15. dubna 2015, 10:05 - odpověď č. 5

NLS a OSI - vyhozené peníze. Neříkám, že jsou špatné, jsou to výborná krmiva. Nicméně vyrábí se v USA, doprava je drahá atd. Sera je německá, určitě výrazně nezaostává v kvalitě (spíš to bude úplně to samé) a je podstatně levnější. Všichni velcí chovatelé používají Seru a ryby jsou krásné, vybarvené, zkrátka takové jak mají být.

VGregr
15. dubna 2015, 11:06 - odpověď č. 6

Krmení mbuny by se mělo odehrávat ve stejném modelu, jako krmení např. Tropheusů. Osobně dávám přednost vločkovému krmivu pro jeho jednodušší použitelnost při krmení, vločky se okamžitě potápějí a jsou pro ryby s dlouhým střevním traktem podle mého názoru vhodnější a méně snadno se s nimi překrmí, než v případě granulí. Osobně používám pro býložravé ryby dlouhodobě sera floru a spirulinu.
NSL je určitě kvalitní krmivo, jsou to ovšem všechno pouze granulky a mají velmi vysoký obsah bílkovin - kolem 50%, což mi nepřijde pro býložravé ryby vůbec optimální.
Pokud někdo chce používat krmení typu NSL má i evropskou variantu. Velmi podobné krmení vyrábí i f. Tropical (myslím, že je název aquatic nature (?), které má velmi podobné složení, velikost, vůni i vzhled a navíc tu velkou přednost, že se okamžitě tyto drobné granulky nasakují a potápějí, což u NSL tak není.
Tolik můj názor resp. zkušenost.

Miroslav Kraut
15. dubna 2015, 11:17 - odpověď č. 7

MK: krmení NLS Cichlid formula má 34% bílkovin a složení docela vhodné pro mbunu i trops.
Granulky se také potápějí, sáknou přiměřeně.

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 12:07 - odpověď č. 8

Takhle mně to asi stačí... Děkuji za rady

Radek S.
15. dubna 2015, 12:26 - odpověď č. 9

Radek S:
jestli je to lepší nebo horší než sera, tak za sebe upřímně říkám, že nevím. Vyzkoušel sem kde co, ted krmím NLS Cichlid formula+ Tropical Malawi+ Hikari. Zatím nedokážu objektivně posoudit, jestli sou ryby po NLS barevnější, vitálnější, líp se třou....
Mě to příde takový pořád stejný, at sem krmil, čím sem krmil:-))
Rozhodně ale už nebudu krmit Tropicalem Malawi, chutná to divně:-) a zvláště mladé rybky to žerou tak vybíravě, se zase vrátím k Seře a zkusím Spirulinu od Artemia Koral Gmbh, po zkušebním vzorku se jen zaprášilo.

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 13:12 - odpověď č. 10

Pro MP: je to otázka, co je pro koho přiměřeně. Tropical se potápí ihned a všechen. NSL postupně a jeho určité množství plave několik minut po hladině. Nevím, jestli mám doma od NLS vzorek právě vaší Cichlid formule, ale na mém kbelíku je min 48% bílkovin a to prostě vhodné pro mbunu a tropheus není. To, že s tím mnoho chovatelů krmí, je věc druhá, ale nevypovídá nic o jeho vhodnosti. Jestli máte doma psa, zkuste mu nabídnout obalovaný smažený karbanátek z polotovaru a nebo kvalitní psí granule. Co bude žrát "lépe"? Podívám se na ta procenta ještě jednou a upřesním.

Miroslav Kraut
15. dubna 2015, 13:39 - odpověď č. 11

Docela by mne zajímalo "složení" těch bílkovin. Výrobci sice udávají procentuelní obsah bílkovin jako takových, občas udávají i složení krmiva (rybí moučka,obiloviny,sojová moučka,proteinové koncentráty,sušené kvasnice,oleje,tuky atd.), ale o tom, kolik procent živočišných a kolik procent rostlinných bílkovin krmivo obsahuje, se nic nedovíme. Podle mého názoru je ale zcela zásadní, kolik procent bílkovin ŽIVOČIŠNÉHO původu krmivo obsahuje (jinými slovy kolik tam výrobce narval rybí moučky). Je obrovský rozdíl, jestli řekněme 40% jsou rybí produkty(nedejbože maso z teplokrevných živočichů), nebo lepek (rostlinná bílkovina).

brbla
15. dubna 2015, 13:43 - odpověď č. 12

MK: tak to máte small fish formula, ta je určená pro tetry, parmičky atd.
jestli je vhodná, nevhodná pro mbunu-sera flora měla historicky obsah bílkovin taky nějak okolo 47% +-, a jak se s ní krmilo..., obsah bílkovin se v krmení řeší až posledních pár let.
Jinak pro mbunu a trops bych prostě používal NLS Cichlid formula, bo je to krmení pro tyhle ryby postavené, granulky plavou na hladině hlavně díky povrchovému napětí-jsou malé, nejsou nijak přehnaně tvrdé, problém s plováním se dá odstranit chvilkovým namočením ve vodě...
ano-granule tropical mají jinou strukturu, jsou extrudované a okamžitě přijímají vodu, NLS změknou o něco později...
ale jak říkám, nevím, zda je NLS nějak výrazně lepší, než krmení ostatní...
btw- psí granule-neporovnával bych to, velký výskyt tzv. civilizačních chorob u psů i koček je způsoben právě krmením granulema, kdy se při jejich přípravě zužitkuje kde co, kromě masa.... jsou na to docela prukazné studie. Opravdu kvalitních "psích granulí" je minimum výrobků....

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 13:52 - odpověď č. 13

brbla- to nikdo neuvádí, pro ryby to není zcela zásadní. Jako myšlenka je to hezká, ale třeba krmení spec pro tropheusy postavené čistě na nějakém řasovém základě by bylo neuměrně drahý...
žádný umělý krmení není na přirozeném základě. bo copak ryba v přírodě potká pšeničný klíček, soju, kvasnici, mrkev, kopřivu, česnek, spirulinu atd?
a přesto na tom ty ryby nějak prospívají...

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 14:58 - odpověď č. 14

NLS ani OSI jsem nikdy nezkoušel. Vlastně jsem docela dlouhou dobu krmil pouze Sera Flora a artemkama. Po nějakých dřívějších diskuzích zde na fóru, že bych měl rybky něčím z tohoto krmit s ohledem na zbarvení apod. jsem vybral právě tu Seru San. Jen jsem využil již založeného vlákna, abych se třeba něčemu zase přiučil. Ale vidím že ve finále to bude asi celkem jedno jestli to nebo ono(myslím z těchto 3 krmiv). Je to tak jako u většiny - každý chovatel má trošku jiné zkušenosi a věří něčemu jinému, ale nic z toho není na škodu.

Radek S.
15. dubna 2015, 15:06 - odpověď č. 15

Pro MP: k poslednímu odstavci v č. 12...ne, nepochopil jste...myslel jsem to jinak...myslel jsem tím to, že zvíře si prostě vybere to chutnější a nezdravější (stejně, jako my) a u ryb je to stejné. Spousta chovatelů posuzuje kvalitu a vhodnost krmiva pro ryby podle toho, jak hltavě jim to ryby žerou. To je samozřejmě velmi zavádějící a je to mnohdy způsobené jen jeho ochucením nebo množstvím chutné byť nezdravé a často i levnější složky v daném krmivu.

Miroslav Kraut
15. dubna 2015, 15:55 - odpověď č. 16

MK: pointa byla v tom, že karbanátek i granule (drtivá většina) jsou ve finále pro psa stejně nevhodné....

s tím krmením je to těžké- Při posuzování kvality a vhodnosti krmení jde i o kombinaci toho, jak to ryby žerou a jak po tom následně prospívají. K čemu bude super kvalitní krmení, když ho ryby prostě žrát nebudou? Naštěstí je to jen hypotetická otázka, kvalitních a vhodných krmiv je dostatek a dá se bohatě vybírat i podle toho, co rybám více chutná.
Jinak vhodnost a kvalita nemusí jít ruku v ruce- viz sera granu red-kvalitní krmení, ale pro tropheusy zcela nevhodné:-)
Levné, nekvalitní ale výborně ochucené krmivo je mýtus, levná a nekvalitní krmiva jsou "nechutná" už z podstaty.
PS: i ty pstruží granule chutnají mnohem hůř než sera flora, vím, o čem mluvím:-))

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 16:06 - odpověď č. 17

MK: přehlédl jsem že píšete o kvalitních psích granulích, to pak ano.
a ještě doplnění-
když něco ryby sice z chutí žerou, ale je to pro ně nevhodné, tak se to na nich rychle negativně projeví, tedy není důvod takové krmení dále používat. Tohle snad umí vyvodit každý, tedy doufám:-)

Martin_Parizek
15. dubna 2015, 18:50 - odpověď č. 18

Pro Radek S.: U mbun mám dobré zkušenosti s vločkovým krmivem Novo Malawi od firmy JBL(36% bílkovin). Dobrá cena za jednolitrovou pixlu je tady http://www.aqua-obchod.cz/vlockove-krmivo/30-jbl-novomalawi-1-l-4014162300119.html, ale každý ať si vybere dle svého...

Kozlik
15. dubna 2015, 20:28 - odpověď č. 19

Tema jsem zalozil z duvodu ze cena bude prijatelnejsi pokud si krmeni objednam sam z usa ale slysel jsem ze eu zakazalo dovoz kvuli etiketam tak jsem chtel vedet jestli neni problem s dovozem...a ja osobne krmim serou a videl jsem odchovy krmene NLS a byly podstatne vetsi coz me donutilo premyslet nad NLS

wert_x
16. dubna 2015, 8:04 - odpověď č. 20

Místní debata o krmivech mi připomíná debatu o nesmrtelnosti chrousta.
Jak asi chovali ryby naši otcové a dědové, když žádná "báječná" krmiva nebyla k dispozici.
Vzpomínám si, že někdy kolem roku 1983 jsem krmil T.duboisi šílenou směsí špenátu a hovězího srdce a kupodivu se rybám vedlo a pamatuji si na rekord, kdy jedna samice vypustila 36 ks zcela vyvinutých mladých.
Varování, píši to jako perličku. Rozhodně nedoporučuji k následování.

HD
16. dubna 2015, 9:32 - odpověď č. 21

Tvrdit,že NLS a OSI jsou vyhozené peníze může opravdu tvrdit jen člověk co si koupí jednorázově 300gramovou pixlu a čeká zázrak ze dne na dne.Já tím krmím už více jak 3roky,po stejně dlouhé době krmením Serou.Udělal sem pokusy na odchovu ryb,kde dva stejné druhy byly krmeny těmito krmivy a ten rozdíl byl vždy kosmický.Technologie a použití surovin na výrobu jsou úplně jinde a už sem to tu jednou psal a jako první jsem tu na to upozornil,že hodnoty na kýbnlech Sery z Kutné hory se notně lyší,kvalita v loček je úplně jina atd.Jsem rád,že na to už dneska přišlo hodně lidí,kteří to tu sem radši nenapíšou aby nevypadali asi hloupě-je to jejich věc a tohle krmení neotřebuje reklamu za každou cenu.
Mirku tobě sem posílal Small Fish,který má obsah proteinu 48%,NLS má ještě řadu Cihlid Formula ta má 34% NLS All Purpose Formula ta má 37% a je opravdu rozdíl ve kvalitě bílkoviny nejde jen o procenta.Protein z bůčku je někde jinde než z pravé svíčkové a tím i celkový přínos.
Hynek má pravdu,že kdysi se ty ryby krmily jinak a taky to nějak šlo,dnes je v tom moc vědy.
Každopdně kdo chce krmit NLS nesmí spoléhat jen tohle,ale musí přidat i mraženou složku,cyklop,atd.
Rozdíl mezi kýble Serou a NLS je u kýble 2kg materiálu cca 300kč.

miran bez účtu
16. dubna 2015, 11:22 - odpověď č. 22

Miran: izolovaný protein z bůčku je v zásadě to samé, jako izolovaný protein ze svíčkové, efekt má naprosto stejný.

Martin_Parizek
16. dubna 2015, 11:34 - odpověď č. 23

Co se týče růstu mladých ryb, je to zcela jasné-
když je krmíte krmením s vyšším obsahem bílkovin, tak rostou rychleji, než když je krmíte krmením s které má obsah bílkovin nižší.
když by někdo chtěl mít super rychlý růst-tak at krmí skrettingem nebo perlou:-) Otázkou pak je, jestli to už není trochu kontraproduktivní:-)
Ale obecně -krmiva cílená na mladé rybky mají vyšší obsah bílkovin s ohledem na potřebu růstu organismu ve vývinu:-)
Většina značek na to má i speciální produktové řady...

Martin_Parizek
16. dubna 2015, 11:36 - odpověď č. 24

HD: pořád lepší se bavit o krmení, než donekonečna řešit, kolik demason do 200l......

Martin_Parizek
20. dubna 2015, 14:52 - odpověď č. 25

Rozhodně nechci jít do nějakého hlubšího sporu ohledně kvality krmiva, nemám k tomu dost podložených informací. Podložených znamená nezávislých. Přijde mi jen značně diskutabilní a nepodložený ten argument, že krmiva NLS jsou „někde jinde“, než krmiva značky Sera. Na obalech krmiv nebo v tvrzeních na stánkách výrobce?? To snad ale nemůže rozumný člověk v dnešní době brát za bernou minci nebo ano? Kde je možné si ověřit ten kosmický rozdíl v surovinách? Dělal někdo seriozní laboratorní rozbory a porovnání surovin u obou krmiv? Když se dívám v jaké virtuální realitě a reklamní masáži Amerika funguje, byl bych malinko ostražitý:-). Tvrdit, že špičkový německý výrobce krmiv kosmicky zaostává mi prostě přijde mimo, když vím, jak v Německu musí fungovat výrobci potravin a jak rozšířené, oblíbené a sledované je tam naše hobby, jakož i ostatní chov zvířat a vše, co pro ně tamní firmy produkují. Bavím se samozřejmě o krmivech Sera zakoupených v Německu, ale to už se tu probíralo.
Opravdu nemám potřebu někomu radit, čím má krmit nebo to, že americkými krmivy krmit nemá. Je to každého svobodná volba a s krmivy NLS určitě nic nepokazí. Mám ale potřebu mírně korigovat případný dojem, že po vločkovém krmení sera budou mít jeho ryby špatné podmínky pro svůj vývoj. Jako důkaz přidávám fotografie (uznávám, že ne moc dobré :-) mých T. duboisi Maswa. Jedná se o právě se dobarvující F1 mláďata, která v životě neviděla nic jiného než vločkovou sera floru a spirulinu, za to mají co nejvíce čisté vody :-). Hezký den všem.

Miroslav Kraut
20. dubna 2015, 15:34 - odpověď č. 26

MK
Miro neprovokuj,jo?(-:(-:)-:Maswy jsou to krásný,mají jen jednu chybu-neplavou u mě!!!
K těm krmivům,používám všechno,Seru-San a Floru,Tropical-spirulinu 36%,NLS,OSI,všechno to jsou špičky na trhu a určitě spolu s kvalitním cyklopem pro ryby to nejlepší,co jim můžeme v podmínkách chovu v akváriích nabídnout.Myslím si,že je to stejné jako srovnávat německý Mercedes nebo Audi s americkým Lexusem nebo jak se ty jejich chrchly jmenujou(-:
zdravím

Vl. Šebesta
20. dubna 2015, 18:36 - odpověď č. 27

:)))) leda , že by ti Američani měli trochu šikmý oči...

supina nepřihlášen
21. dubna 2015, 8:26 - odpověď č. 28

Pro VŠ: nevím o tom, že bys sis pro ně chtěl přijet a tak plavou u mně.
Vlasto, ten autopříměr jsi nezvolil úplně šťastně :-) protože právě Lexus je luxusní značka od výrobce Toyota a podle mého názoru strčí do kapsy i Mercedes, no a Audi tak 3x :-). Mimochodem Američani by takové auto v životě nevymysleli a nevyrobili. Sám už právě celkem 5. Toyotu mám (nyní ojetou RAV 4 III. generace), takže vím o čem mluvím a když už je to tu chvilku o autech, tak můj názor je ten, že někteří japonští výrobci (Toyota, Subaru, Honda) dělají lepší auta, než Němci. Stačí se podívat na žebříčky spolehlivosti německého TUV (ekvivalent našeho STK - fungující ovšem poctivě) na starší ojetá auta, kde se spolehlivost už jaksi sama ukáže, bez reklamních žvástů výrobců. Jak už jsem uvedl, mám nyní už 5. model toyoty...najel jsem na nich celkem cca 400 000 km bez jediné závady...před tím jsem měl škodovky a VW (průměr) a 2 fordy (už nikdy! :-)....tolik tedy můj malý auto-moto koutek :-))...omlouvám se akvaristům.

Miroslav Kraut
21. dubna 2015, 10:24 - odpověď č. 29

MK
V pohodě Mirku,já auta nějak moc neprožívám (-: a přiznávám,že jim ani nerozumím.Pro mě je to věc,která mě odveze kam potřebuju a je mi celkem fuk,jestli je německá,japonská nebo americká(-:
Co jsem tím chtěl říct v souvislosti s výrobci krmiv pro akva ryby jsi jistě pochopil a ostatním,kteří autům rozumí a je to jejich vášeň se omlouvám,že jsem luxusní Lexus z koncernu japonské Toyoty přisoudil americkým imperialistům (-:
zdravím

Vl. Šebesta
21. dubna 2015, 10:40 - odpověď č. 30

Imperialista jako imperialista :-))...omluva přijata:-))

Miroslav Kraut
21. dubna 2015, 12:29 - odpověď č. 31

Krmiva Sera jsou vyráběna a skladována stejně bez ohledu na to pro jaký stát jsou obaly určeny.

HD
21. dubna 2015, 12:43 - odpověď č. 32

Když tomu věříš....tak si kup Nutelu v Bavorsku a u nás v Bille a porovnej si chuť...na obalech je taky to samé...
Na svůj věk jsi dost naivní.

Miroslav Kraut
21. dubna 2015, 13:30 - odpověď č. 33

K Nutele se nemohu vyádřit, protože k tomu nemám patřičné informace. Se Serou to je jinak, párkrát jsem tam byl a tak vím o čem píši.

HD
21. dubna 2015, 13:54 - odpověď č. 34

když myslíš...

Miroslav Kraut
21. dubna 2015, 16:16 - odpověď č. 35

Mirouš zase fantazíruje.Hold šprechťaci maj všechno in.

Jackie
22. dubna 2015, 0:12 - odpověď č. 36

Ted zrovna vytvarim takzvany evropsky shrimp mix jako doplnkove krmivo.
Jinak pomalu vsechny vlocky na spirulinove bazi jsou kvalitni.
Jinak co se tyce granuli, tak mam dobre osvedcene Hikari cichlid excel sinking "potapejici".

Melano
22. dubna 2015, 14:24 - odpověď č. 37

Sera u nás docela podražila, znám pár chovatelů, co přešla na Tetru, a sou zcela spokojení, ryby mají pěkné...

Martin_Parizek
23. dubna 2015, 15:16 - odpověď č. 38

Sera podražila i v Německu ...cca o 25%...neřeším, zůstávám jí věren, jsem s ní spokojený a moje ryby myslím též :-)

Miroslav Kraut
28. dubna 2015, 23:46 - odpověď č. 39

Naopak..sice Serou už nekrmím,ale podle přehledu objednávek z dob,kdy jsem ji kupoval,jí mají ve stejném obchodu dnes levnější o 35kč,než v roce 2011 :-)

David Pešík


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 76
tučně označené položky jsou povinné