tlamovci.cz
tlamovci.cz


Piskořka věžovitá

dají se nějak regulovat (a čím) nebo nějak usměrnit tihle lumpové!? děkuji za odpověď


roman pernický
19. dubna 2015, 20:20


19. dubna 2015, 21:18 - odpověď č. 1

Nijak, no regulovat se trochu dají :D poznal sem to když sem snížil rapidně počet ryb v akva a nekrmil až tolik. Tak pak piskořek ubilo :)

EgoTanga
19. dubna 2015, 22:02 - odpověď č. 2

něco odsaju,ale těch dacanů né a né aby ubylo!!! :-D myslel jsem nějakou chemii,samo bez vlivu na ryby! mám trop. red moliro,red rainbow,maswy a bemby (každé sólo hejno),děkuju za rady,kdyby šly :-)

roman pernický
19. dubna 2015, 22:15 - odpověď č. 3

Já při čištění vezmu sítko, a část písku v akva proseji, písek propadne a velké piskořky co zůstanou v sítku vyhodím, případně daruji. Chemii bych se v případě trofíku vyvaroval.

Rosta
20. dubna 2015, 7:42 - odpověď č. 4

Roman Pernický
Budete se asi smát,ale mě už ty potvory v jednom akva s Trops(180x60x60)lezly tak na nervy,že jsem si vzal dovolenou,polkl 2 belaspony na nervy a mechanicky(ručně)jsem je asi 5 hodin svědomitě a poctivě vybíral(-: Jak píšu,budete se smát,ale zhruba po měsíci jsem proces zopakoval a 90% jich zlikvidoval.Ten zbytek jsem postupně potom likvidoval vždy nad ránem,když potvory lezly po sklech a věřte nebo ne,zlikvidoval jsem je(-:
zdarvím

Vl. Šebesta
20. dubna 2015, 12:45 - odpověď č. 5

no já bych těch prášků musel spolknou mnohem víc,jak se znám jaký jsem nervák! :-)

roman pernický
21. dubna 2015, 8:33 - odpověď č. 6

Před pár lety jsem je konečně zlikvidoval tak, že jsem si dal tu práci a z nádrže po nádrži jsem vyndal vždy kameny a celé dno jsem pečlivě pod vodou (za přítomnosti ryb) prosel přes nerezový cedník (s pletivem nikoli jen dírkami), který se používá v kuchyni na slití těstovin. Takto jsem je zlikvidoval napoprvé a navždy :-)...zatím... :-)

Miroslav Kraut
4. září 2015, 19:56 - odpověď č. 7

Písek jsem zapekl v troubě a byl klid.Teplo je vyhnalo na povrch a pak už to bylo lehké....

Pos
22. listopadu 2015, 23:27 - odpověď č. 8

Jak tak čtu :D tak to asi nebude dobra varianta do nádrže když mi to radil známí že je snima spokojeny :D že prý jsou dobry pomocník.

KALVATORE
24. listopadu 2015, 14:34 - odpověď č. 9

Udělal jsem to stejně jako Rosta a funguje to na 100% a už jsem to tu ostatně min. před rokem radil. Je to jen pracné a je potřeba kameny ven z nádrže. Použil jsem kvalitní nerezový cedník se síťovinou na slévání těstovin. Měl jsem ty mizerné piskořky ve všech velkých nádržích a už je nemám bohudík nikde. Jde to :-).

Miroslav Kraut
24. listopadu 2015, 19:40 - odpověď č. 10

je to jen asi o dřině a pečlivě vše přes to sítko přebrat! zkusím to :-)

roman pernický
24. listopadu 2015, 21:28 - odpověď č. 11

Ahoj Romane, už sem moc nechodím, ale dneska jsem si smlsl a tak i odpovím, protože opět klasici alchymistických postupů, pečení šneků a následné cezení pod vlivem farmaceutik, opět nezklamali. :-)))
Prostě a jednoduše, ten písek odsaj a šoupni tam trochu nového propraného a je to.
Nemusíš u toho ztrácet nervy, vymýšlet nesmysly s cedníkama a už vůbec polikat prášky. To nech lidem co to potřebují :-)))))
Tak zase někdy a nezapomeň, že nejsnažší je dělat věci jednoduše. :-))))

hr
24. listopadu 2015, 22:18 - odpověď č. 12

v poho :-)

roman pernický
24. listopadu 2015, 22:42 - odpověď č. 13

úplně jednoduše přistav k nádrži vlečku písku, ať můžeš celý rok průběžně dosypávat písek nový.Jak jednoduché jak HR

xara
25. listopadu 2015, 6:31 - odpověď č. 14

Hr
Polikat prášky? :D :D :D Kolik ti je roků,deset? Polykat pilulky by si měl ty-na palici.

Beka
26. listopadu 2015, 18:07 - odpověď č. 15

Jsem rád, že mám nové fanoušky. :-)))
Jinak xara, zkus si ještě jednou pomalu pročíst co píšu a třeba ve své jednoduchosti, kterou přisuzuješ mě, pochopíš obsah mého textu v č.11

Beka, schopnost napsat správně vyjmenované slovo, bez hrubky, není ovlivněno tím jestli je mi 10 nebo 50, tak že za hlupáka, co by se měl zamyslet, tady nejsem já.
Zkus se nad tím zamyslet a možná na to přijdeš.

Mějte se hezky kluci nebo holky.

hr
26. listopadu 2015, 18:31 - odpověď č. 16

cituji:Prostě a jednoduše, ten písek odsaj a šoupni tam trochu nového propraného a je to. Jednoduché jak HR.

xara
26. listopadu 2015, 19:13 - odpověď č. 17

No dobře, když vidím že jsem narazil na pomalejšího jedince, neztrácím zprvu trpělivost a snažím se o vysvětlení.
Roman se zde ptá, jak na piskořky a já mu radím písek s piskořkama odsát a vyhodit a dát novej propranej.
To je celé bez nějakých laboratorních prací pod vlivem medikamentů.
V č.13, kde si to nepochopil, mi píšeš něco o vlečce písku a tak následně v č.15 reaguju, aby sis to přečetl znovu a pomalu a možná by si pochopil, že tebou zmiňovaná vlečka písku nebude potřeba a možná by ti i došlo, kdo že je jednoduchý.
Jenom že ty si mě neposlechl a zase si bez rozmyslu zbrkle reagoval a tudíž, jak vidno, nic nepochopil. :-)))
Měj se hezky ahoj.

hr
26. listopadu 2015, 19:50 - odpověď č. 18

při pravidelném týdenním čištění samo odsávám ty lumpy a až mi ten křemičitý písek,který s vodou odsaju ubyde ,přepraný trochu zase dosypu! :-)

roman pernický
26. listopadu 2015, 19:51 - odpověď č. 19

dosypu jednou za čas myšleno :-D

roman pernický
26. listopadu 2015, 21:48 - odpověď č. 20

Prostě a jednoduše, ten písek odsaj a šoupni tam trochu nového propraného a je to. To znamená že když to 36x do roku trochu odsaješ tak,jednoduše přistav k nádrži vlečku písku, ať můžeš celý rok průběžně dosypávat písek nový.Jednoduché jak HR.

xara
26. listopadu 2015, 22:52 - odpověď č. 21

Romane myslel jsem, že jsi mě pochiopil, ale teď po tvé reakci nevím.
Na reakce xara už nereaguji, protože zde už nepomůžu.
Romane jestli chceš, můžeš se piskořek zbavovat pečením, lovením přes sítko a k tomu polykat prášky a podobné další techniky hodné vousatých mistrů.
Moje rada byla taková, že v aqu odsaješ celé dno se všemo piskořkami i jejich vajíčky, která jsou v substrátu a tím se jich zbavíš.
Potom do nádrže dáš písek nový.
Jakékoliv částečné odsávání a dosypávání nic neřeší.

hr
27. listopadu 2015, 10:44 - odpověď č. 22

hr
Vážený pane hr,ano,máte pravdu v odp.15-Beka,že Vaše neschopnost napsat pár vět tak,aby v nich nebylo vždy několik hrubek opravdu nezáleží na věku pisatele.
Vše je dáno u každého člověka neurony v mozku.Do vínku jich každý při narození dostane dost,ale to není to podstatné.
To, co určuje naše schopnosti a duševní vlastnosti ale není počet neuronů,nýbrž počet a způsob jejich spojení nazývaných synapse. Větší nebo menší duševní kapacita,naše inteligence a intelekt, to vše je určováno právě počtem synapsí.A tady máte dle mého názoru velký deficit,za který si ale z velké části můžete sám.
A ještě jednu pravdu máte.Vy skutečně nejste za hlupáka,Vy totiž nefalšovaným hlupákem zřejmě jste,nebo se tak alespoň neustále presentujete.A nemám na mysli pouze Váš pravopis,na který poukázal(a)Beka.
Sama sobě se divím dvěma věcem.Za prvé že jsem se rozhodla Vám napsat svůj názor,ale Vaše arogantní a narcistické jednání jsem nemohla ignorovat,zdejší fórum čtou mé děti.A za druhé mě udivuje,že s Vašim IQ vůbec trefíte každý den sám domů.Ale jinak Vám přeji vše dobré,musíte být v běžném životě totiž hodně nešťastný člověk ať už víte o eliminaci piskořek v akváriích sebevíc.
Mějte se pěkně.

občasná čtenářka
27. listopadu 2015, 12:03 - odpověď č. 23

rade už vím jak jsi to myslel! a na kamenech se vyskytují nebo jsou jen v písku!?

roman pernický
27. listopadu 2015, 15:19 - odpověď č. 24

Romane dáma má přednost a proto milá občasná pisatelko, tvůj rádoby odborný výklad je jistě velkým přínosem pro všechny akvaristy a jsi patrně na stejném stupni intelektuálního vývoje jako lidé jenž zde nemají k problematice akvaristiky co napsat, ale přispěvky poukazující ne na něčí, ale hlavně a převážně na můj pravopis.
Schválně si zkus pročíst kolik lidí zde píše nejen z hrubkama ale jako dobytci, že jim není vůbec rozumět. Výsledek tě možná překvapí, ale spíš ne, protože už teď vím, že si nic ověřovat nebudeš a ti jenž mě neustále na pravopis upozorňují nebo reagují utočně na nějaké rady, aniž by sami něco poradili, jsou prostě a jednoduše lidé jenž zesměšnují sami sebe mnohem víc než moje hrubky mě.
Sám sobě se právě divímn proč tobě a tobě podobným to tu dokola opakuji, když vím že jsi jen další pomalejší člověk, co si neuvědomuje, že svým příspěvkem pouze a jenom podpoří bandu stejně omezených lidí jako jsi sama.
Tak a teď se o tobě tvoje děti ovládající perfektně gramatiku dočtou, že jsi zabržděná, ale nic si s toho nedělej, protože třeba někde s kamarády sledují tajně nějaké fekal porno a ty žiješ v domění, že jsem to já, kdo kazí morálku tvojich ratolestí.
Přeji tobě i dalším pisatelům a čtenářům méně omezených lidí jako jste vy, kteří přispívají k nepodstatným věcem netýkajících se tématu akvaristiky a hned zde bude veseleji a slušněji.
Ještě si prosím ve své vší slušnosti všimni jak ohleduplně mi zde dáváš jakýsi výklad a v závěru mě stejně urážíš a tak se v prvé řadě zamysli sama nad sebou.
Pozdravůj odemě svoje děti xara a Beka
Čus.

hr
27. listopadu 2015, 15:25 - odpověď č. 25

Sorry Romane, no tak to vem chlape z gruntu.
Prostě odsaj písek, dej novej a vyvař šutry.
Houbičkou projeď dno nádrže, kdyby tam byly nějaké vajíčka, tak narušení nerozchodí a co by si neutřel, tak jistě vyčmuchají a seškrábnou trophs.
Když si vypereš napřed trochu nového písku, potom vytáhneš a dáš vařit šutry a mezitím co se budou vařit odsaješ a utřeš dno, tak za dvacet minut jsou nový písek i vyvařené šutry zpět. Uff :-)))))
Tak ať se ti dílo daří.

hr
27. listopadu 2015, 15:56 - odpověď č. 26

A co filtr ty jednoduchej chytrolínku? tam piskořky nebudou?

xara
27. listopadu 2015, 16:21 - odpověď č. 27

Xara odpovím tí za tvého bratra, kterého se zde ptáš.
Narozdíl od tebe vím jakej filtr Roman má a věř že tam nebudou.
Pozdravuj svou zabržděnou matku.

hr
27. listopadu 2015, 16:32 - odpověď č. 28

hr
Melanoides Tuberculatus-tedy piskořka věžovitá,není to náhodou hermafrodit a navíc se rozmnožuje partenogeneticky - to znamená, že k reprodukci není potřebné páření s jiným jedincem, každý si vystačí sám :-) Jediná zatoulaná piskořka tak může zaplnit akvárium svým potomstvem. Mimo to dochází i k normálnímu rozmnožování s pohlavním spojením dvou jedinců. Piskořka je živorodá, nosí váček s vyvíjejícími se mláďaty v hlavové části, někdy údajně i na ulitě.Vajíčka jsou až do ukončení vývoje uchovávána v pohlavních vývodech samice.Ta má také tzv.úložní váček,ve kterém má uloženo sperma z dřívější doby a může se proto množit i několikrát bez přítomnosti samce.
Takže o jakých vajíčkách mluvíš-smažených nebo sázených?A že by trops seškrabávali malé,cca 1 mm velké vylíhnuté piskořky jsem si nějak taky nestačil všimnout,čeho jsem si ale všiml několikrát je to,že při praní vnitřních i kýblových bioakvacitů jich tam je vždy nepočítaně.Doporučení:
-ručně -je to pracné jako prase a ne vždy 100%
-ryby -čtverzubci-piskořky zalezou do písku,protože je čtverzubci někdy požírají-opět vás jich ale v žádném případě nezbaví
-krevetky Macrobrachium-výsledek stejný jako u druhého příkladu.
Závěrem si tedy myslím,že výměna písku nic z dlouhodobějšího hlediska neřeší nic,musel bys je zlikvidovat ze všeho-matrace,filtrační hlavy,hadice,pozadí,za pozadím,z rostlin,šutrů,topení,prostě ze všeho,na co a kam se můžou dostat.
Zdravím.

Vl. Šebesta
27. listopadu 2015, 16:33 - odpověď č. 29

Tady tou odpovědí ukazuješ jakej jsi jednoduchej trouba.A pozdravuj svého jednoduchého otce.

xara
27. listopadu 2015, 17:19 - odpověď č. 30

Vlastimile, vzpomínám si že jsem tuhle věc už někde někdy četl, ale už nějakej ten pátek jsem ponořenej zcela a jen do mořské akvaristiky a informaci o rozmnožování piskořek ve svém softveru neukládám.
Nebuď internetový rádce a necituj mi tady prosím tě odborné články o piskořkách. Jestli je piskořka živorodá nebo je nosí čáp, nemění nic na faktu, že já jsem se takhle jednoduše piskořek zbavil.
Každopádně alespoň jsem ti dal pěknou příležitost mě skoro poučit a jistě sis udělal radost.
Na druhou stranu bych to samé jako ty uděla taky, protože alespoň se informace uvádí na pravou míru.

Jednoduše řečeno, ty radíš pětihodinovou procedůru pod vlivem léků, zřejmě na nervy a následné dovysbírávání.
Já radím cca půl hodinový proces.
Prostě každý to děláme nějak.

hr
27. listopadu 2015, 17:42 - odpověď č. 31

tak co ty jednoduchej tvore? co jsem ti psal o filtru co? pročti si pomalu a v klidu odpověď č.27 troubo

xara
27. listopadu 2015, 19:19 - odpověď č. 32

hr
Já neradím vůbec nic,pouze jsem ke zdejší problematice napsal v př.4- 20.4.2015(pokud ti to uniklo)svůj názor,nic víc.
Rovněž dnes-27.11.2015-tedy po více jak půl roce jsem napsal další př.28,ve kterém se snažím vysvětlit,proč výměna písku problém vyřešit nemusí a zpravidla také nevyřeší.
Jestli žiješ v nějakém virtuálním světě a máš pocit,že nemám na práci nic rozumnějšího,než psát příspěvky na tlamovce za účelem oponentury nebo dohadování se s hr,tak jsi na omylu.
K tvé poznámce v č.30-až si budu chtít udělat radost,tak si něco koupím,rozhodně si ji nedělám tím,že poučuji hr.To už je jenom zřejmě tvoje paranoa.
zdravím

Vl. Šebesta
27. listopadu 2015, 21:40 - odpověď č. 33

Ahoj Romane,zkus šneka Anetome helena(Clea helena).Je to dravec!Mě šest kousků vymlátilo všechny piskořky ve čtyřstovce.

petrikza


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 59
tučně označené položky jsou povinné