tlamovci.cz
tlamovci.cz


Uvolnovani castecek molitanu pri manipulaci s filtrem

Z noveho biomolitanu s hrubou strukturou se mi pri manipulaci s nim stale do vody uvolnuji castecky molitanu. Zkousel jsem ho nekolikrat vyprat ve vane, proplachoval jsem ho proudem vody, ale je to porad stejne. Z nepouziteho kusu, ktery zbyl po odriznuti filtru, se taky práší, kdyz s nim klepnu o ruku. Je to normalni, nebo mi prodali nejaky "zvetraly" kus? A muze to zpusobit problemy rybam? Pozoruju, ze to obcas pozvykaji a vyplivnou, ale mohlo by se pri krmeni prihodit, ze by to omylem spolkly? Zatim jsem do akvarka nainstaloval sitku na chytani ryb, do ktere zachycuji po hladine plovouci smeti.
Jedna se o tento molitan:
http://www.levnaakvaristika.cz/p/filtracni-biomolitan-houba-hruba-10x50x50-cm


Jiří Behyňa
19. září 2015, 14:10


20. září 2015, 10:46 - odpověď č. 1

Nevím nevím, nic takového jsem u biomolitanu nikdy nepozoroval. Prostě uříznu, maximálně tak propláchnu pod tekoucí vodou a šup do nádrže, žádný nepořádek z toho není. Možná je to zmetek nebo nějaký starý kus co se začne drolit, jinak to ale je pevný materiál.

VGregr
21. září 2015, 9:04 - odpověď č. 2

Z noveho a kvalitniho biomolitanu se urcite nic neoddeluje. Za velmi rozumnou cenu jde koupit bioakvacit ve fa. Jezirka Banat. Nejlepe vychazi odrezky, ktere maji primo v prodejne a z nich si vybrat a doma seriznout na potrebny rozmer. Ikdyz mi to urizli i primo na prodejne.
http://eshop.jezirkabanat.cz/zahradni-jezirka/bioakvacit-biomolitan-filtracni-pena:35/

BobX
23. září 2015, 13:34 - odpověď č. 3

Dik za odpovedi, uz jsem to projednal s prodejcem a slibil vraceni penez

Jiří Behyňa


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
Napište prosím číslo šestset třicet jedna
tučně označené položky jsou povinné