tlamovci.cz
tlamovci.cz


LAKSIL na 3D pozadí

Dobrý den,
předělávám 3D pozadí. Na původní vrstvu z Epoxy jsem nanesl vrstvu Laksilu a zasypal piskem. Kde to spatne krylo, zopakoval jsem. Pozadi vypada ok, ale v mistech, kde se Laksil setkal s polystyrenem (vršek a trochu po stranách pozadi) došlo k naleptání polystyrenu. Už jsem se tu dočetl, že je to normální reakce...chci se proto zeptat, pokud dam tohle pozadi do akva, nebude tam ten naleptany polystyren delat nejakou neplechu? Něco se z nej uvolňovat? Vzhledove je to ok, jde mi jen o tu chemii...diky.


MrRema
16. prosince 2016, 10:37


18. prosince 2016, 10:38 - odpověď č. 1

Laksil nenaleptá polysteren.Dělal jsme pozadí natřené balakrylem a nakonec 5-6 vrstev laksilu(musí se naředit)pozadí mi vydrželo v akva léta a když polostlo řasou bylo od přírody k nerozeznání a ryby na to nic neříkaly.

adam1108
21. prosince 2016, 8:17 - odpověď č. 2

no jsem si jistý, že ho naleptává. :-) Vám ho pravdepodobne ochránila vrstva toho balakrylu...ale diky za reakci. Snad to tedy nic neprovede. Mam tam uz tyden par krunyrovcu a vypadaji v pohode...

MrRema
22. prosince 2016, 12:54 - odpověď č. 3

Laksil stojí pár korun a je možno pozadí vystínovat jakoukoliv vodouředitelnou barvou.Dá se to super vystínovat a dosáhnout jakéhokoliv efektu.Já malovat neumím,ale moje dcera mi to vřdy vystínovala a vystihla barevné podání,že se to od skutečné přírody nerozeznalo.Přes to jsem pak nejlépe sprejem přestříkat aspoň 6-8vrstev Laksilu.Ten musí být naředěný.Ve vodě mám životnost ověřenou 8 let a nic se nezměnilo.Pro ryby bezpečné.Oproti pryskyřici jednoduché,laciné a výhoda barevného podání.

adam1108
19. září 2017, 11:45 - odpověď č. 4

Dobrý den,
Nevíte prosím někdo cim ten laksil ředit?

Těhňajs


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 27
tučně označené položky jsou povinné