tlamovci.cz
tlamovci.cz


Úhyn ancystrusů

Zdravím. Hyne mi potěr ancystrusů velikost 1cm. Z velkého množství každý den tak 10-20ks. Úhyn je vybledlý. Mohu určitě vyloučit vodu. Teplotu. Krmeni. Velikost nádrží. Úhyn trvá 10dní je to cca 10%.pak se úhyn neopakuje. Prosím o odpověď chovatele akv. Ryb. Nebo na mail. kubalek.ul@gmail.com


Jorki
30. prosince 2016, 14:55


30. prosince 2016, 21:16 - odpověď č. 1

A čím krmíte? Loni se mi stávalo pravidelne to same. Jak jsem nakrmil cyklopem uz jsem to nezastavil. Když jsem je nechal na spiruline bylo vše OK.

Roman47
30. prosince 2016, 22:06 - odpověď č. 2

Krmit cerstvě rozplavané ancáky cyklopem není moc dobré pokud není fakt prach aa nejlépe živý,lepší menší žábronoška a nejlépe budku přenést i se samcem do 10l nádržky.cyklop pak po 14dnech a samce i s budkou dát pryč,malí se nesmí rozprsknout do velkého prostoru,protoze se pak nenažerou.Nutná je i častější vyměna vody,jelikož ti malí celkem vodu zatíží.

miran bez účtu
3. ledna 2017, 10:44 - odpověď č. 3

Velmi dobrou zkušenost mám s krmením malých ancistrusů tabletami SERA Spirulina Tabs. První nádrž ve které se ancistrusi rozplavou volím menší 10 litrů. Je vybavena molitanovým filtrem a vzduchovacím kamenem. Tabletu nedávám celou, ale jen část odpovídající množství malých ancistrusů. Klíčem k úspěchu je dle mého názoru čistá voda a dávat jen tolik krmení, kolik ancistrusí v pohodě snědí. Zahnívající potrava na dně je těmto rybkám osudná.

Jan Pernecký
4. ledna 2017, 14:23 - odpověď č. 4

Zkoušel jsem SAK grün 00, i sera flóru ještě rozemletou tříštivim mlejnkem. Tablety zkusím. Je zajímavé že hynou jedinci z 300ks přiměřeně různého staří 30-40dní, tak denně 10-20ks. Zkoušel jsem i vodu, tady na severu mame tvrdou. Tak jsem zkoušel měkčí z přírodního pramene.

Jorki1
4. ledna 2017, 15:42 - odpověď č. 5

Tak ancitrus není žádný býložravec,je to uklízeč všeho vesměs mrtvého nebo zbytků a potřebuje hlavně dřevo,ze kterého škrábe myslím,že celulózu,která mu pomáhá trávit,proto držet ancáky jen na zeleném není moc dobře.Nalíhnutá artemka je nejlepší zdroj býlkoviny pro všechen potěr a když se tam k tomu frkne ta spirulinová tableta tak to je okej,toť moje zkušenost z děctví,akorát za mě nebyly ty tablety,normálně sem tam měl kus dřeva,ono to i tu vodu změkčí.

miran bez účtu
5. ledna 2017, 12:51 - odpověď č. 6

Tvrdost vody nebude problém,mám ancyky i u tlamek a odchovaj.Kořen do odchovničky,když je porostlej řasou-bonus navíc.Myslím,že je to podobné jako u býložravých tlamek.Zhruba v jednom měsíci začnou být citlivý na vydatnou stravu-pokud je ji větší množství.

digi
5. ledna 2017, 21:22 - odpověď č. 7

Nedělejte z toho zase vědu, jako jede prastarý popletený obchodník s rybama.
Ancistrus, je taková vodní koza a jeho potomstvo jak by smet. Tyto ryby lze krmit, řečeno s nadsázkou, natrhanýma novinama. V Jorki případě to vypadá na nějakou otravu bo kýho čerta.

hr


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 76
tučně označené položky jsou povinné