tlamovci.cz
tlamovci.cz


Tlamovci- napuchle, zakalene oko

Zdravim. Potrebovala bych pomoc. Mam doma akvarium cca 250l s cca 18ti Tlamovci. Mam externi filtr Fluval+vzduchovac. Je to cca 4 dny co jsem koupila dve rostlinky, ktere jsem bohuzel vlozila cca na jeden den do kyble s vodou z kohoutku a nepreprala jsem je v akvarijni vode. Bohuzel vcera jsem zpozorovala, ze ma jeden Tlamovec napoukle, zakalene oko a drzi se spise u dna, prijde mi apaticky,ma problemy s plavanim. Dnes uz jsem zjistila, ze to zacinaji mit i dalsi tlamovci, jinak az na ty oci vypadaji zdrave...nejsou pohubli ... Vubec netusim co stim...a ani nevim z ceho to je, nikdy se mi nic podobneho nestalo. Ma stim nekdo zkusenosti? :(


Marie
19. ledna 2017, 22:26


19. ledna 2017, 23:07 - odpověď č. 1

Marie dej sem foto rybky.Napiš jaké hodnoty má voda.S roslinkami jsi mohla do akvária něco zanést-baktérii,parazita....Ovšem propláchnutím v akvarijní vodě se nic nevyřeší.

digi
22. ledna 2017, 10:27 - odpověď č. 2

Paní Marie. Už na facebooku vám zkušení chovatelé psali v čem je problém. Ryby vám otrávilo NO2. Při takové koncentraci dusitanů podle vašeho testu vody, bez zásahu uhynou ryby všechny. Nefunguje vám nitrifikace, rostliny s tím nemají nic společného.

snake1194


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 83
tučně označené položky jsou povinné