tlamovci.cz
tlamovci.cz


Demasoni choroba


Dobry den. Potreboval by som radu ohladom pseudotropheus demasoni. Mam 300l akvarium s demasonkami a yellowkami. Po cca mesiaci a pol od vpustenia do zabehnuteho akvaria mi postupne zacali zomierat demasonky(7 za 3 tyzdne), yellowky su vsetky vporiadku. Parametre vody by mali byt vporiadku(merane kvapkovymi testami). Vodu menim cca 1/3 tyzdenne, krmim ich O.S.I krmivom. Ryba sa zacne chovat apaticky, lezi na piesku v rohu a do 1-2dni ju najdem mrtvu. Umieraju postupne zatial co ostatne vyzeraju byt vpohode. Nemaju na sebe ziadne znaky utokov. Neviete mi poradit co by to mohlo byt ze to maju len demasonky a yellowky nie? Napadlo ma ci to nieje malawi bloat.


Palo636
26. února 2017, 20:51


26. února 2017, 21:04 - odpověď č. 1

Překrmuješ,nedostatečné množství vyměněné vody,filtrace je jaká a jak si zabíhal akvárko?vypadá to na bloat

miran bez účtu
26. února 2017, 21:57 - odpověď č. 2

filtracia je aqua nova ncf-1500, akvarium bolo napustene cca mesiac s pustenym filtrom a zopar gupkami predtym nez boli vpustene cichlidy. NO2 mam nemeratelne a NO3 10-20

Palo636
26. února 2017, 22:33 - odpověď č. 3

Myslíš,že takhle zajedeš nádrž??Nezajel si nic,za ten měsíc s par gupkami se ti nemá šanci vytvořit žádná konie bakterií ve filtru aby pak utáhla nádrž afrikou.Jakým Osičkem krmíš?Jestli vividcolor vločky tak pro demasoni nevhodné.

miran bez účtu
27. února 2017, 15:49 - odpověď č. 4

Bolo mi odporučené mladé kŕmiť s red power granulami a potom to vymeniť za ine krmivo.

Palo636
27. února 2017, 18:48 - odpověď č. 5

Demasoni je potravní spcialista. Krmit ho granulí je vcelku risk když nevíte co děláte. Krmivo Red Power neznám, jako základ krmte vločky se zeleným základem.

snake1194
27. února 2017, 20:51 - odpověď č. 6

Napiš tu prosím tě jméno toho,kdo ti tohle poradil,protože to je totalní nesmysl.Tohle krmivo je doboručené karnivorním druhům ryb,to,že je tam spirulina nic neznamená ta je dneska všude a navíc granule mladým demasoni vůbec.

miran bez účtu
27. února 2017, 21:40 - odpověď č. 7

Kupoval som to spolu s rybami od pana Fuljera.

Palo636
27. února 2017, 22:08 - odpověď č. 8

Tak to si zabil starec. :-))))))))) Chtěl jsem to jméno tady ze srandy napsat a ono fakt. :-))))))
Ale tak chápu, kšeft je kšeft.

hr
27. února 2017, 22:46 - odpověď č. 9

Tak to ke fakt mazec.

miran bez účtu
28. února 2017, 2:10 - odpověď č. 10

To Palo636: Pro P. demasoni mám vyzkoušené krmivo Sera Flora, občas (2 - 3 x týdně) SAK green granule velikost 0, jako doplněk (1 x týden) malé množství mraženého cyclopu nebo odskořápkované artemie, vše bez problémů. Protože zřejmě nemáte zajetý filtr, budete muset měnit min. 50 % vody každý týden. Krmte raději menší dávky, co sežerou do 1 - 2 minut třikrát denně. Myslím si, že lepší je jednodruhovka pro P. demasoni. Taky záleží, kolik vám těch ryb zůstalo, v menší skupině to moc nefunguje. Aby se mělo hejno šanci rozrůst, potřebují mladé ryby dostatek úkrytů.
Doporučuji vám si ten filtr zajet radikálnějším způsobem a to získat od nějakého akvaristy bordel z vypraného filtru, který nalijete do akvária.

T.V.
28. února 2017, 9:12 - odpověď č. 11

Ďakujem za rady. Dnes skočím zohnať séra floru, cyklop som 1x týždenne kŕmil aj doteraz. Demasoniek mi ostalo asi 13, tak ešte pár týždňov nezvysim počty a budem meniť viac vody nech sa filter lepšie zabehne a potom doplním demasoniek aspoň do 20. Úkrytov mám v akva dostatok, keď sa ryby schovajú tak ich takmer nevidno a niekedy ešte pridávam ďalšie kamene keď najdem.

Palo636
28. února 2017, 10:13 - odpověď č. 12

Nemusíte schánět vyloženě Sera Floru, je na výběr spousta kvalitních vločkových krmiv např. od Tropicalu, Ocean Nutrition atd. Důležité je složení, musí obsahovat zelenou složku, co nejvíce balastních látek a vlákniny. Naopak co nejméně tuků a bílkovin

snake1194
1. března 2017, 12:09 - odpověď č. 13

Základ je už v miranově odpovědi č.1. Hlavní problém není v krmivu (pokud přejdete na krmení "zelenými" vločkami), ale především na nedostatečné výměně vody. S tím nemá zajetí filtru nic společného. zajwetý filtr je podmínkou, kdy tam vůbec ryby vpustím, ale ani zajetý filtr neodstraňuje z vody dusičnany - bohužel. Je potřeba měnit vodu, čím víc ryb (a zejména býložravých s velkým množstvím exkrementů) a čím víc nahusto (což je u demasoni správně) tím víc je potřeba měnit vodu. Kdy už se tu proboha ztratí ta všeobecně "úžasná" rada s 1/3. VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM, ZEJMÉNA KDYŽ JDE O ŽUMPIČKU, KTERÉ VŠICHNI ŘÍKÁME AKVÁRIUM :-). Já u svých tropheusů měním týdně 3/4 až 4/5 a demasoni není nic jiného než ekvivalent tropheuse, jen plave v jezeře Malawi.

miroslav kraut
1. března 2017, 12:21 - odpověď č. 14

Pokud tazatel píše, že NO2 je neměřitelné a NO3 10-20, tak o žádné žumpičce nemůže být řeč. Pravdu má pravděpodobně miran a to v tom, že problém bude v nevhodném krmivu. Někdo se tu zase chce vytahovat a kalí vodu. Je potřeba pozorně číst a potom něco dedukovat se zdělených faktů a ne hned z patra mistrovat.

hr
1. března 2017, 12:44 - odpověď č. 15

A někdo tu chce zase slintat za každou cenu jeho zaujaté blitinky viď Havleno. Žumpičkou jsem myslel všechna naše akvária (včetně mých) nikoli konkrétně tazatelovo, takže se na nikoho nevytahuji. V jezerech o kterých se tu bavíme jsou totiž dusíkaté látky v hodnotách nulanulanic, proto jsou naše akvária žumpičky. Už jsi to pochopil i ty? Když tak příště pozorně čti, ale u tebe to bude asi jedno viď ty hromádko komplexů :-).

miroslav kraut
1. března 2017, 13:33 - odpověď č. 16

Kraute, já čtu pozorně a tak vím, že ty máš nejlepší odchytovej materiál, krmíš nejsprávnější dávky nejlepšího a nejvhodnějšího krmení, vytřels všechny ryby světa a ty africký dokonce několikrát a snad si údajně vyšlechtil okřídlený druh tropheusů, které si vypustil do Tanganiky, ale ti prý tam odsuď uletěli a vrátili se k tobě domů, protože máš prostě v akvárkách lepší podmínky než v jezeře. Taky se o tobě říká, že když prodáváš staré vynošené ryby, které už ti nevynáší zisk, že ten kdo si je od tebe odnáší, v do poloviny naplněném kyblu nebo pytlu s vodou, že když doveze ryby domů, tak pytel nebo kýbl je plný nebo dokonce přetéká. Je to údajně tím, že ty ryby pláčou. Rozhodně žádnou žumpičku nemáš. Ostatní možná mají, ale ty ne, to neříkej, ty jeden čtveráku :-)
Tak a teď k odpovědi na č.15. Já jsem pochopil že si psal o žumpičkách, jako o akváriích obecně( i když s tebou souhlasím, že je často nelehké ti rozumět) ale ty si nepochopil že hodnoty, které uvádí tazatel č.2, nemohou být nazývány žumpou a tudíž tvoje dokola papouškované vousaté brepty o jezeru a akváriu jsou tak trochu zcestné, jako jejich autor sám. Za mě každopádně platí to co jsem k tomuto problému (ne, teď nepíšu o tobě Kraute) napsal v č.14 a to že na vině je pravděpodobně nevhodné krmivo. Mirečku, vím že to těžce poneseš a budeš kolem sebe kopat jako miminko a argumentovat nějakou lží, jak je ti vlastní, ale prostě v tomto případě nemáš pravdu, spletl ses. Přeju ti pěknej den a všem ostatním ne. :-)

hr
1. března 2017, 20:51 - odpověď č. 17

Jsem na pochybách??? Ano jsem, jelikož nevěřím, že by Imro nebo Karin ti poradil pro tyto ryby nevhodné krmivo. Problém může být kdekoliv!! Většinou je problém v chovateli. Měnit voda se má dle potřeb chovaných ryb a naměřených hodnot!!! Krmit ryby je také o zkušenostech jelikož, každý druh má jiné potravní požadavky. Je lépe krmit méně ale vícekrát za den. Opět zde záleží jaké druhy ryb a stáří plavou v nádrži. Málo kdoví, že ryba vyloučí močí 1,5 denně své váhy. To znamená, vyloučí tak více než (obsah střev). Proto voda rychle ztrácí na kvalitě. Vše lze eliminovat vhodným biologickým filtračním materiálem. Jakože houba (molitan) + nějaké čerpadlo = častější a masivnější výměna. Bohužel některé akvaristické začátky jsou složitější než si někteří myslí.

Pietro bez reg.
12. března 2017, 22:43 - odpověď č. 18

Ďakujem za rady :) začal som kŕmiť menej, preliečil som entizolom a pre istotu mením viac vody a ryby sú oveľa vitalnejsie, takže chyba bola určite v množstve kŕmenia. Odvtedy mi už ani nič nezomrelo. A určite si nemyslím že mi pán Fuljer poradil zle krmivo, len som s ním nevedel kŕmiť. Tak pre istotu mám zatiaľ séra floru.

Palo636


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 43
tučně označené položky jsou povinné