tlamovci.cz
tlamovci.cz


Aulonocara jen samci ?

Zdravim, snazil jsem se tu dohledat neco na tema chovani jen samcu aulonocar v nadrzi. Esteticky takova nadrz vypada opravdu pekne, ale je to vubec realne nebo bude agrese nejak vyrazne vyssi? Dejme tomu 2 samce od druhu a napriklad 6 druhu. Hodne takovych akva je na youtube. Je to jen ciste hypoteticka otazka. ;)


Radek#
16. března 2017, 18:38


18. března 2017, 11:26 - odpověď č. 1

Zdravím tě já takhle aulonocary chovám nějaké samice to chce už kvůli tomu, že se samci předvádí a ukazují barvy ale stačí jich pouze pár ono je jim potom jedno jestli to je samice jejich barevné formy nebo ne. Konflikty samozřejmě jsou, ale není to nic co by nebylo běžné ty budou vždycky. Akorát se musíš smířit s tím, že můžeš zapomenout na odchovy protože pak člověk neví jaká ryba to vlastně bude takže neprodejné. Ale na koukání rozhodně mohu doporučit.

Petr 20
20. března 2017, 7:37 - odpověď č. 2

Zdravím, takové akvárium je možné a Petr to popsal správně (hlavně s těmi případnými mláďaty, na to fakt pozor), moje zprostředkovaná zkušenost je ta, že se samci vybarvují i zcela bez samic, viděl jsem u známého v Německu. Rvavost při šesti druzích resp. geografických rasách bude naopak nižší, než u méně druhů nebo ras, ale 2 samci mi přijdou málo a mohli by se vzájemně "hledat" a mydlit, osobně bych tam dal tak alespoň 4 - 5 ks...záleží samozřejmě na velikosti nádrže a je potřeba měnit pravidelně podstatnou část vody, ale taková nádrž je opravdu "show" a pokud by se vám ti samci povedli třeba i ve WF "kvalitě" barvy, tak by asi každý před nádrží padl na pr....:-)))

miroslav kraut
20. března 2017, 10:16 - odpověď č. 3

Miroslav kraut- nadrz mam 150x40x50.takze kdybych zvolil po 4 kusech bylo by to lepsi ? A je teda lepsi pridat pár samic nebo ciste akva se samci. Akvaristikou se zajimam cca 2 roky takze nejake zaklady uz mam ;). Jen nevim co znamena wf kvalita.je to stejny jako generace f1,,2 ?

Jinak dekuji obema za rady.

radek#
20. března 2017, 11:25 - odpověď č. 4

Nemáte zač, rádo se stalo. WF = Wild Fish = ryba z importu přímo z jezera. Ta barva je tam obvykle o něco výraznější než u odchovů, myšleno klasické zbarvení přírodní populace nikoli akvarijních barevných mutantů.
Když tu 300 litrovou nádrž nenacpete kameny a budete pravidelně měnit hodně (2/3 - 3/4) vody, tak by tam mohlo být klidně cca 20 dospělých samců. Jak si to uděláte a jestli tam dáte samice je úplně vaše věc. Já bych si to udělal bez samic a dal bych tam 4 druhy resp. geografické rasy á 5 ks. Pecka by asi byla tmavě modrá geogr. rasa "Lwanda", která má ve wf kvalitě široké žlutozelené lemy nepárových ploutví (jak vypadají akvarijní F1 nebo F2 bohužel nevím), nádherně žlutou "Maleri" nebo "Usisya" (žlutá s modým ocasním násadcem a ocasem) a samozřejmě hodně červenou barevnou pěstírenskou mutaci "Fire Fish" - pokud červenou seženete, už to zdaleka není, co to bývalo před pár roky. Nějaký další druh nebo druhy vám určitě nějaký malawář (což já nejsem) ještě poradí, Aulonocar je opravdu spousta a skoro všechny jsou nádherné...skoro si říkám, že dát tam jenom ty zmíněné 3 druhy po 7 kusech by také nebylo marné, spíš naopak :-)...ale nikomu nebudu vnucovat můj vkus.
Zdravím vás.

miroslav kraut
20. března 2017, 21:15 - odpověď č. 5

Já jsem bral vždy 7 ks od každého druhu a pak je selektuji a nechávám pouze ty nejbarevnější, vyjde to sice celkově draze, ale myslím, že to stojí za to ono není záruka, že když vezmete 4 ryby od krásného samce, že se všechny potatí co mám zkušenost bývají dva nejkrásnější a pak jde barva u ostatních dolů. Co se mě týká nechávám vždy 2 nejhezčí samce od každého druhu. A celkem asi 3 samice v celém akva.Ryby jsou barevné, ale přeci jen když působí na samici tak je ještě vytáhnou. Momentálně mám nádrž silně přerybněnou a chystám probírku. Mám druhy aulonacara marmelade OB, aulonocara calico,a, usysia, red rubin, a nyassae, pokud byste na sebe nechal na webu kontakt ryby Vám mohu postupně přenechat zatím by bylo k mání 1 ks samec nyassae a nějaké marmelády OB cca 3ks za symbolickou cenu postupně budou další jak budou dorůstat. Mám tam i další druhy, ale ne aulonocary ty půjdou brzo taky z akva.

Petr 20
21. března 2017, 15:02 - odpověď č. 6

Momentalne mam v akvariu 8 ks fire fish puvodem od pana fuljera ze slovenska a 9 ks usysia od pana vladimira null z ostravy. Snad jsem nepopletl jmena ;) a prave cekam az se vybarvy a pote provedu selekci jen mozna ty fire fisky necham vsechny. No jeste uvidim.

Petr 20 - jen se zeptam odkud jste? O ty chlapaky bych mel urcite zajem.

radek#
21. března 2017, 15:36 - odpověď č. 7

jsem z Vysociny prosim ozvete se mi na mail spawn20@seznam.cz mohu poslat mailem fotky a bude to i jednodussi komunikace mohu pripadne poradit kde sehnat dobre ryby.

petr 20
21. března 2017, 18:18 - odpověď č. 8

A jeste se zeptam kdyz tam dam 4 samice nebudou nejak extremne zatezovany co se tyce rozmnozovani. Jako ze budou tak casto nosit az se utrapi hlady?

radek#
22. března 2017, 8:16 - odpověď č. 9

Zdravím radku: zatěžovány budou úplně stejně, jakoby byl v nádrži samec jeden nebo dva. Aulonocary se obecně třou velmi snadno, velmi často a velmi dobře donášejí potěr, takže je to pro ně namáhavé tak jako tak. Problém budete mít spíš s množstvím potěru, protože bude pravděpodobně poměrně velké a bude muset vymyslet jeho likvidaci, což není nikdy příjemné (tedy mě osobně - proto jsem samice v tomto případě nedoporučoval), velké množství úplně maličkého vypuštěného potěru pochytají ostatní ryby - samci, ale něco se pravděpodobně ukryje a zbyde.
Zdravím.

miroslav kraut
22. března 2017, 17:21 - odpověď č. 10

P. Kraut- No určitě by mi bylo líto likvidovat kvanta prcků. Takže bych to vyděl bez samic. Tak díky moc za rady =)

radek#
22. března 2017, 17:21 - odpověď č. 11

P. Kraut- No určitě by mi bylo líto likvidovat kvanta prcků. Takže bych to vyděl bez samic. Tak díky moc za rady =)

radek#
28. března 2017, 9:14 - odpověď č. 12

Není vůbec zač Radku, rádo se stalo, hlavně ať se rybám daří.

miroslav kraut


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 54
tučně označené položky jsou povinné