tlamovci.cz
tlamovci.cz


Povlak na oku

1
1

Zdravim prosím o radu o co se jedná a po případě jak to lecit pseudotropheus elegans ma takový jako belavy povlak na oku. Ale jinak normalne plave vše v normálu nijak se nestátní. Prosím o radu děkuji moc. Jinak stáří cca rok a do dnes žádný problém.


Radek'''
5. dubna 2017, 19:20


5. dubna 2017, 19:25 - odpověď č. 1
2
2

Ještě 1 foto

Radek'''
6. dubna 2017, 9:05 - odpověď č. 2

Zdravím Radku, bude to nejspíš jen zaplísnění (ta fotka není moc dobrá:-) z nějakého drobného souboje nebo úrazu o dekoraci v akváriu, pokud to má jen ta jednotlivá ryba. Ideální by byla výměna části (min 2/3) vody, pokud jste ji nedávno nedělal, překontrolování případně zvýšení teploty na 27°C a preventivní mírné osolení vody - např. 1 lžíce na 10 litrů vody - dobrá je hrubá kuchyňská mořská sůl bez přidaného fluoru. Předpokládám, že vzduchu je ve vodě dostatek, pokud ne, zesilte vzduchování nebo přisávání vzduchu od čerpadla. Mělo by to během dvou, tří dnů zmizet, poté znovu vyměňte vodu abyste roztok rozředil. Pokud plíseň nezmizí, doporučuji rybu odlovit do samostatné nádrže a aplikovat speciální léčivo na plísně např. od výrobce SERA, případně ještě o stupeň zvýšit teplotu.

miroslav kraut
6. dubna 2017, 13:18 - odpověď č. 3

taky se přikláním k mechanickému poškození, které se během krátké doby většinou zahojí. Aplikace soli je prospěšná, jen já osobně bych asi nedával tak velkou koncentraci jak je uvedeno v odp.č.2

mattes
6. dubna 2017, 19:35 - odpověď č. 4

Takze jen monokl :) tak to je fajn. Dekuji za odpovedi.

radek'''
7. dubna 2017, 9:17 - odpověď č. 5

Mattes, je zcela evidentní že Kraut používá jinou velikost lžíce, tudíž několik jeho lžic, se rovná objemu jedné tvé lžíce. Uvedu příklad. Když dáš ty jednu polévkovou lžíci např...na 50 l vody, tak Kraut dá 5 lžic na 50 l vody a množství použité soli bude v obou případech vlivem rozdílně velkých lžic stejné. Jestliže ale používáte lžíce stejné, tak věz že Krautova odpověď č.2, kterou si tak nevhodně atakoval, je jediná správná.

hr


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 61
tučně označené položky jsou povinné