tlamovci.cz
tlamovci.cz


Sfarbenie wf

Dobrý deň.Nedávno som bol na návšteve u jedneho chovateľa tropheusov u nás na Slovensku.Ponúka odchovy po wf rybách.Podmienky na chov mal výborné ale dost ma zaskočila farba rýb.Tie ryby boli všetky tmavé nevyfarbené skoro až čierne.A také isté boli aj mladé rybky.Je to normálne že sú takto vyfarbené wf ryby že to majú zo stresu je to predsa dosť veľká zmena prostredia.Zaujímalo by ma či budú ich odchovy také tmavé tiež alebo sa vyfarbia lepšie.Aké máte skúsenosti.Mal som záujem o kúpu rýb od neho ale ma to pravdupovediac odradilo lebo tie ryby boli všetky tmavé a to ich mal cez 10 druhov.Nechcem vobec sa nikoho ničím dotknúť len ma to zaujíma lebo mám záujem o f1 maswy a preto som ho aj navštívil.Ďakujem vám za odpovede


Zetko
18. dubna 2017, 18:56


19. dubna 2017, 7:54 - odpověď č. 1

Ryby mají tendenci se přizpůsobovat okolnímu prostředí. Pokud má tebou zmíněný chovatel tmavý interiér akvárií, tak i ryby budou spíš potemnělé. Zřejmě máš na mysli chovatele z Veĺkého Biela.....určitě bych se nákupu takových ryb nebál, pokud jim připravíš vhodné podmínky, tak ony se rozzáří....neboj

mattes
19. dubna 2017, 9:21 - odpověď č. 2

Mám podobný názor jako matttes, už jsem to tu také mnohokrát psal, tedy že tmavé pozadí nebo kameny v akváriu působí na ryby tak, že ztmavnou aby se přizpůsobily.
Další věcí je to, že mnoho lidí je někdy popletených z nepřiměřeně přibarvených a upravených fotek tropheusů, kterých je plný internet a ve skutečnosti je pak barva o několik stupňů méně volume, to je ovšem zcela normální.
Důležité je také světlo v akváriu. Skutečné zářivé barvě tropheusů, které mají na slunečním světle v jezeře, se mohou přiblížit jen při skutečně silném osvětlení přirozené denní nebo sluneční (výbojky) barvy nebo při ozáření bleskem fotoaparátu. Proto bývají obvykle na fotografiích mnohem barevnější, než v akváriu a přibližují se barvě na záběrech z jezera v mělké prosluněné vodě hloubky cca 2 - 5 metrů, ve které nejčastěji žijí.
Pravdou je také to, že se např. u jižních T. moorii nebo červených T. spec. red většinou fotí dominantní samci, kteří jsou v plných barvách. Je normální i v přírodě, že subdominantní samci a samice mají barvy tlumenější. Kamarád, který se v jezeře potápěl, mi říkal, že např. červení T. spec. red se jeví už na 2 metrovou vzdálenost jako celkově hnědé až skoro černé ryby a pestrá barva je ta tam :-).
U T. duboisi ale většina těchto faktorů odpadá, samci i samice jsou zbarvení stejně a v akváriu vypadají vždy poměrně výrazně. V příloze foto mých WF ryb z mého akvária tak jak vypadly před pár dny. Skutečná F1 mláďata tedy mohu poskytnout, ale pochybuji, že by se Vám takovou dálku chtělo jet :-).
Zdravím

miroslav kraut
19. dubna 2017, 14:21 - odpověď č. 3

Kraute tvůj elaborát o zbarvení ryb byl po mattesově stručném a výstižném vysvětlení zbytečnej jako jeho autor. To by si ale nebyl ty, aby si něčí odpověď ještě neopsal, v domnění, že se tak stane odpovědí lepší.
S tvrzením, že tmavá dekorace má vliv na celkové vybarvení hejna tropheusů samozřejmě nesouhlasím.
U tropheusů je intenzita vybarvení nebo ukazování určitých barevných znaků otázkou především celkové nálad hejna nebo jednotlivých ryb. Jakékoliv barvy mohou být v mžiku potlačeny, třeba jen pouhým příchodem cizí osoby před akvárium.
Ještě mě pobavilo jak si hned nenápadně nabídl ryby k prodeji :-).
Šmelinář a chudák k tomu se nezapře.

hr
20. dubna 2017, 0:08 - odpověď č. 4

hr, jseš svými reakcemi více než trapnej. Sleduji tě již delší dobu a za chudáka jsi tady jen ty. Je mi tě líto.

jas
20. dubna 2017, 7:42 - odpověď č. 5

Vďaka za odpovede.Mattes trafil si sa.A dám na tvoju radu a nebudem sa tej tmavej farby báť.MK ďakujem za ponuku.

Zetko
20. dubna 2017, 10:27 - odpověď č. 6

pro Zetko: ta ponuka byla jen formální a vzhledem ke vzdálenosti jen hypotetická :-), jak jsem psal. Spíš jsem se snažil poradit, a jak to může být nebo bývá s barvou tropheusů v akváriu versus fotografie. Ať se daří.

Havleno, omlouvám se, ale tvůj příspěvek jsem nečetl, ani nebudu, určitě se ti ale pěkně povedl.

miroslav kraut
20. dubna 2017, 17:13 - odpověď č. 7

Když jsem byl malý děcko a s někým jsem se nebavil, tak jsem mu taky říkal že ho neposlouchám když na mě mluví... :-))))))
Popsal jsem tady jednoduše jak je to s vybarvením trops, ve spojení s jejich momentální náladou, kondicí, atd...
Ty si pouze něco zdlouhavě opsal a ještě blbě. Potom co sis přečetl můj příspěvek si zareagoval jako to uražené děcko a nestyděl si opět zalhat, že si to nečetl.
Ty si prostě kašpar, ale stejně tě mám rád, protože je s tebou sranda jakej si popleta. :-))))

hr
2. května 2017, 10:31 - odpověď č. 8

Havleno, k tobě bez komentáře.

miroslav kraut
29. června 2017, 14:49 - odpověď č. 9
Teraz majú okolo 4cm
Teraz majú okolo 4cm

Tak rybky sú už mesiac doma ale mali len okolo 3cm no už podrástli a na niektorých už začína byt vidno prefarbovanie ale len troška na vrchu chrbta.Majú na to ešte dosť času.Je ich 41 a dostavajú sera flora,san,osi spirulina a mrazeny cyklop raz týždenne.Pridám dalšie foto ked budú vyfarbené.

Zetko
24. října 2017, 20:42 - odpověď č. 10

Jedna fotka z prefarbovania.

Zetko
25. října 2017, 11:38 - odpověď č. 11

No k Maswám se tu toho napsalo až až myslím :)
Tady moji mlaďoši po WF rodičích. Budou na prodej. Jedná se o roční skupinu v počtě 30ks.

EgoTanga
25. října 2017, 22:50 - odpověď č. 12

EgoTanga pěkné Maswy. Od koho je máte? Pokud opravdu uvažujete o prodeji. Napište mi na mail zrust.tomas@seznam.cz
Díky

RUMburak123


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 40
tučně označené položky jsou povinné