tlamovci.cz
tlamovci.cz


Poradíte prosím, co mohu přidat?


Dobrý den, máme akva cca 300L, v něm 8 ks Melanochromi maingano (převaha samic), 6ks Labidochromis caeruleus yellow (2 samci, 4 samičky) a 6ks Labidochromis Caeruelus Nkhomo Reef (2 samci, 4 samičky). Je to pěkné, ale líbila by se mi k nim ještě nějaká jiná barva, ideálně červená. Poradíte, co bychom mohli přidat, aby to bylo ok a aby jich stačilo max těch 8-10 ks? A ideálně aby byli pěkné i samičky, měli jsme tu ještě ps.flavus, ale ty šli z domu právě díky nevýraznosti samiček. Chceme to mít pestré na oko, odchovávat nemáme zájem, ryby sice nosí jak pitomé, ale mláďata si "naštěstí" všechny sežerou.Napadá mě leda něco z Aulonocar, ale nemám s nimi dosud žádnou zkušenost. Díky za tipy.


Tereza
6. července 2017, 16:23


10. července 2017, 20:33 - odpověď č. 1

Přidal bych od těch dvou druhů, které už tam máte.
Jestli chcete přidat Aulunocary, tak jsou vcelku nenáročné, ale věřte, že budou potravově s mbunas strádat.

dh
10. července 2017, 21:02 - odpověď č. 2

Kvalitní Metriaclima estherae red/red

miran bez účtu
11. července 2017, 9:42 - odpověď č. 3

Ano, ty jsou nadherne. Ale kde je sehnat, mate tip?

Tereza
11. července 2017, 18:58 - odpověď č. 4

Tady zkuste napsat,ten pán má ryby ode mých chovných ryb.

miran bez účtu
11. července 2017, 19:00 - odpověď č. 5

Ještě ten mail:-)tropheusbrno@seznam.cz

miran bez účtu
12. července 2017, 9:23 - odpověď č. 6

Diky za kontakt, jiz jsem mu psala. Kolik byste doporucil pridat? Staci 2 samci a 6 samicek? A nemate prosim nejakou fotku dospelych z vaseho chovu? Pripadne webovky? Nasla jsem je ruzne, pekne cervene, ale i vybledle, spis oranzove..

Tereza
12. července 2017, 9:24 - odpověď č. 7

Myslim foto, jak vypadaji v akva. Dik

Tereza
13. července 2017, 13:13 - odpověď č. 8

Já nevím jak to děláte s tím poměrem samců a samic.
Ryby koupím jako malé a pak čekám co z toho vyroste. Nic přece nebudu zabíjet, abych dodržel nějaký hloupý poměr. A když jsou samci jen dva, tak může ten dominantní brzo zabít toho slabšího a taky nemusí, protože taky záleží na povaze toho dominantního.

kan
17. července 2017, 10:32 - odpověď č. 9

Zdravím vás Terezo, když odečtu ty kameny (je jich tam mnoho), tak je v té nádrží něco málo přes 200 litrů vody. Do tak relativně malé nádrže přidat skoro největší zástupce mbuny, což jsou Matriaclimy, je podle mého názoru nevhodné. Pokud budete pravidelně měnit 3/4 vody nádrže týdně, pak je to možné ale i tak je to na hraně.
Osobně se ztotožňuji s odp. č.1 - pro stávající osádku určitě lepší volba.
Mimochodem, žádná opravdu červená mbuna neexistuje, pokud odhlédnu od samců jedné rasy Labeotropheus trewavasae, ale tam jsou zase šedé myšky samičky. Metriaclimy jsou oranžové, někdy krásně sytě někdy vybledlé, to záleží na původu rodičů a čistotě a kvalitě chovu. Nebavím se teď samozřejmě o dokrmování barvivy, což mi přijde hloupé.
Opravdu červené ryby z Malawi jsou některé Aulonocary (potravně nedoporučuji chovat s mbunou, ale výborně by šly k Labidochromisům, což mbuna není), a pak Haplochromis borlei a Haplochromis boadzulu - rodová jména budou nejspíš po neustálých revizích jiná, ale druhová jsou stejná. U zmíněných druhů, včetně Aulonocar, jsou ale červení jen samci a Haplochromisové jsou do vaší nádrže poměrně dost velcí.

miroslav kraut
23. července 2017, 16:53 - odpověď č. 10

Čemu prosím vadí ty kameny? Že ubírají místo? Nebo podpoří agresivitu - hádky o teritorium? Nebo jiný důvod? Mohu ubrat, kolik ideálně nechat? Díky.

Tercovka
24. července 2017, 8:52 - odpověď č. 11

Zdravím. Uhádla jste oba důvody. ideál by byla tak polovina a dát je třeba do dvou skupinek aby v akva vznikl velký úplně volný prostor pro subdominantní jedince.
Pokud to hodně tmavé v pozzadí jsou kořeny-dřevo, pak je doporučuji z akva také odstranit. Výrazně snižují okyselováním pH vody, což je u afrických jezerních cichlid velmi nežádoucí a optimální je mít ph 7,5 - 8. Písek na dně se mi zdá velmi hrubý a osobně bych ho tam měl max. polovinu. Když ho prohrabete, neměla by se vůbec kalit voda, u této vrstvy a hrubosti o tom dost pochybuji.
Jsou to ale samozřejmě jen doporučení a dobře míněné rady, co je dobré pro ryby a jak bych to řešil já. Jak si akva nakonec uděláte a co si tam dáte, je úplně vaše věc.

miroslav kraut


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 34
tučně označené položky jsou povinné