tlamovci.cz
tlamovci.cz


Zbarvení rybek

Dobry den, rád bych se zeptal zda a co používáte pro ideálni zbarvení ryb. Konkrétně se mi jedná o ps saulosi coral red. Popř co by mohlo způsobovat, že nemají svoji krásnou červenooranžovou barvu.


Radek S.
30. prosince 2017, 11:47


30. prosince 2017, 12:06 - odpověď č. 1

Kvalitní krmivo Radku,ideálě živý cyklop,ze sušených např.OSI-vivid color,Tropical cichlid color,vše vločky.Je jich víc,NLS a další.Google je mocný,zkus hledat info tam.V neposlední řadě také kvalitní,čistá,nezatížená voda.Zdravím.

Vl. Šebesta
30. prosince 2017, 13:22 - odpověď č. 2

Krmivo používám převážně Sera flora, občas Sera san. Určitě tedy zkusím změnu. Voda standard z řádu (samozřejmě s aqatanen na odchlorování) kterou pravidelně měním vč. odkalování dna.
Určitě se toho na googlu dá najít spousta, ale říkal jsem si, že by možná bylo fajn si tady o tom s někým “popovídat 😊.

Radek S.
30. prosince 2017, 13:33 - odpověď č. 3

http://shop.aquamaster.cz/index.php/sortiment/krmiva-mrazena-blister/cyklop-astaxantin---100-g-blister-detail
Umělá krmiva jsou pouze doplněk stravy.Ryby je nutné krmit nejlépe přirozeně. Bohužel ze serou neuděláš rybu "barevnější".Stěžejní je také genetika ryby atd. atd. atd.

Pietro bez.přihlášení
30. prosince 2017, 14:54 - odpověď č. 4

Takže když si dám vaše příspěvky dohromady, tak ideálně základ OSI, Tropical atd. a k tomu jako doplněk cyklop s astaxantinem? A pak samozřejmě hromada dalších faktorů ale na odpíchnutí aspoň takhle.

Radek S.
30. prosince 2017, 17:04 - odpověď č. 5

Radku,jak píše Pietro,těch faktorů je mnohem víc a bohužel jedním s těch nejpodstatnějších je genetická výbava(dispozice) ryby.Ten Astaxantin je v podstatě jen tmavočervené barvivo a patří do skupiny karotenoidů.Existuje buď v přírodní formě -maso lososů,krevet atd nebo se získává uměle z řas,které ho obsahují.Pořád je to ale jen jakýsi "pomocník",doplněk barviva přidaný do umělých krmiv nebo třeba do cyklopu-viz ten odkaz od Pietra.Podstatné je ale to,že např. F1 ryba(potomek odchytových rodičů) by měl mít lepší gen.předpoklady docílit barvy rodičů než ryba gen.F 2,3,5,10.A aby to nebylo tak jednoduché,pořád jsou to jen "předpoklady".Neznamená to,že by ryba např.gen.F2 nemohla zdědit lepší gen.výbavu než ryba gen.F1 od stejných WF rodičů.Před mnoha lety jsem asi během 4 let odchoval Tropheusy WF až do F3 generace(F1 a F2 do dospělosti,F3 už jen do cca 5cm.) a ve všech generacích byly ryby různě barevné.Jinými slovy,vybrané ryby F2,F3 byly hezčí než ty barevně "nepovedené" z generace F1.Dokonce si troufám tvrdit,že některé ryby z odchovů byly hezčí než WF rodiče (-: Dodávám,že všechny gen. byly krmeny stejným krmením.
Zdravím.

Vl. Šebesta
30. prosince 2017, 18:59 - odpověď č. 6

Saulosi coral red chovám.Krmím vločkami,granulemi,tabletami různých značek.Ničím živým cíleně nedokrmuji.Zdravý i barva ryb je vynikající.Ovšem je třeba říct,že to jsou kříženci.Tím pádem je možný vyšší výskyt nestandartě se chovajících,vypadajících nebo zbarvených jedinců.

digi
30. prosince 2017, 19:29 - odpověď č. 7

Kříženci to jsou,ale několik let ustálená forma takže žádne výkyvy ve vybarvenosti nejsou,pokud samice nejsou sytě oranžové tak je to nekvalita,žádná žlutá nebo světle oranžová,ale plná sytá oranžová.Co se týče krmení,tak cyklop je nejlepší zimní,protože ten je plný přírodního karoténu a jinak ke to nezbytné krmení pro všechny ryby.Takhle vypadá kýbl,když dojede v zimě domů z rybníka.Karoténem je nabarvený i kýbl.

miran bez účtu
30. prosince 2017, 20:51 - odpověď č. 8

Tak s tím,že žádné výkyvy ve vybarvenosti nejsou,ale pokud-tak je to nekvalita-jsi mě opravdu dostal.Věřím,že velký firmy maj krmení zmáklý.Používám mnoho let různé značky a to mě v tom utvrzuje.Samozřejmě je možno použí třeba řasu,ale nenapíšu,že je to nezbytné.Jinak hezkýho Silvestra a Novej rok.

digi
30. prosince 2017, 22:06 - odpověď č. 9

OK, děkuji za vysvětleni

Tadek S.
26. ledna 2018, 16:34 - odpověď č. 10

Tak aby se tu oběvila i nejaká zpětná vazba...Je to cca měsíc co jsem na základě vašich rad rybkám změnil krmivo. Koupil jsem mražený cyklop ( bez astaxantinu ), který momentálně tvoří zhruba 70% jídelníčku. 30% jsem nechal na vločky. Opravdu to hodně pomohlo a rybky vážně co se barevnosti týče pěkne prokouli. Takže ještě jednou díky.

Radek S.


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 98
tučně označené položky jsou povinné