tlamovci.cz
tlamovci.cz


Osádka nádrže 250x60x75

Zdravím, vím že už se to tady několikrát probíralo, ale zeptám se zkušenějších na názor.
Zakládám akva o rozměrech 250x60(výška)x75(hloubka) s osádkou zaměřenou na jezero Tanganyika. Filtrace bude řešena vnitřní komorovou filtrací na každé straně nádrže. Plus v záloze je jeden externí filtr na 600 litrů. Takže počítám čistý objem cca 1000 litrů. Jako dekorace budou skalky s kamenů a ulity.
Co se týká osádky chtěl bych ji co nejvíce rozmanitou aby byly obsazeny všechny patra nádrže. Ale žádné velké ryby jako frontosy apod. Sice by se mi zamlouvalo i hejno Tropheus moorii red rainbow kasanga, ale jelikož by se neshodovaly potravní návyky s ostatní osádkou tak je nejspíš oželím. A nacpat do takové nádrže jen tropheusy mi přijde škoda.
Takže uvažuji nad kombinací druhů:
Cyprichromis
Paracyprichromis
Xenotilapia
Altolamprologus
Julidochromis
Nějaké šnekáče
V počtech, druzích, případně v kombinaci si nechám poradit.
Taky záleží které druhy seženu pokud možno z jednoho zdroje.
Díky za názory a nápady.


PetrZZ
25. března 2018, 22:44


25. března 2018, 22:50 - odpověď č. 1

Na takové ryby sis nemusel lepit takovou vanu,s takovým obsazením to bude vypadat prázdně a ty ryby jelikož jsou menší se tam ztratí.

miran bez účtu
25. března 2018, 23:02 - odpověď č. 2

Cyprichromis bych s Paracyprichromis nemíchal. Paracyprichromis je výrazně pomalejší. Tahle kombinace se mi neosvědčila. Možností jak nakombinovat nahoře zmíněné ryby je mnoho. Cyprichromisů bych dal alespoň 30ks (je to pak super podívaná), na dno 15ks Xenotilapia (Kilesa, ochrogenys..), ostatní ryby po 6-10ks podle druhu. Šnekáče bych vybíral spíše robusnější druhy nebo je raději vypustil. V kombinaci s Xenotilapia budou dost bojovat o životní prostor. Stejně tak bych volil spíše menší Julidochromise (transcriptus, gombe, dickfeldi).

fajanek
25. března 2018, 23:07 - odpověď č. 3

To že se ztratí bych netvrdil. Zde je moje 300x80x60cm Tanganika a ryby vidím dobře.

fajanek
25. března 2018, 23:19 - odpověď č. 4

Tak já myslím, že když bude větši hejno menších ryb tak to bude vypadat hezky přirozeně. A když těch hejn bude víc druhů tak se bude stále na co koukat. No šnekáče bych chtěl nějaký zachovat. A u těch cyprichromisů nechat jen jednu variantu, jinak by se křížily že?
Jinak vidím, že máš jako pozadí černou tapetu, všichni mě od ní odrazují, že mám dát modrou, ale černá mi přijde přirozenější.

PetrZZ
25. března 2018, 23:37 - odpověď č. 5

fajanku pokud si ty spokojen je to tvoje volba,za mě to vypadá srandovně,pár sardinek rozprsklých v prostoru,bez urážky,vypadá to hodně prázdné,černé pozadí to celé jestě uvede do deprese,do takové nádrže těch cyper tak 100 a ne 30 je to stejný efekt jak z neonkama jsou to hejnové ryby a to doslova,které žijou pod hladinou prosvětlené sluncem a ne v jeskyni.Druhá věc,kombinace s paracyprichromisema je výborna,tak stejně tam můžou být microlepidotusy do takové nádrže,navzájem se nekříží a docílit tak 100hlavého je jednodušší a ty ryby pak fungujou jinak,jsou daleko klidnější.A třetí není žádné umění slepit si tří metrovku a dát tam ryby,že to má efekt jak kdybych tam plivnul a nebo tam nalít cokoliv abych za rok přišel na to,že i ta tří metrovka není tak velká na všechny ryby dokupy.Na ten spodek to zase není tak jednoduché jak píšeš,protože chování xenotilapií,potřebuje trošku zkušeností a kombinovat to s jinýma druhama není tak lehké a není xenos jako xenos,ale pokud má borec dost peněz tak...

miran bez účtu
25. března 2018, 23:41 - odpověď č. 6
kitumba
kitumba

Cyprichromise jen jeden druh. Ale barev se člověk vzát nemusí jelikož jsou i "multibarevný" rasy. Např. Kitumba a Moba. Šnekáče bych dal větší párový jako jsou ornatipinnis, boulengeri, meeli aby se zvýšila šance že si bez problémů uhájí svůj prostor. Pokud jde o pozadí, tak mám černou skoro všude. Líbí se mi víc jak modrá.

fajanek
25. března 2018, 23:47 - odpověď č. 7

Miran: Mám tam jen 30ks jelikož mi tam odrůstá 20ks Cyatopharnyx. V další nádrži mám skupinu 50ks Cyprichromis. Když budeš dobře číst co píšu, tak se nahoře dočteš že jsem psal ALESPOŇ 30ks Cyprichromis. A pokud jde o Xenotilape, tak si znova přečti odpověď číslo 2 ať to nemusím psát znova.

fajanek
25. března 2018, 23:47 - odpověď č. 8

*Cyathopharynx

fajanek
26. března 2018, 0:01 - odpověď č. 9

Nevím co má cyatopharynx substrátová cihlida společného s nedostatečným počtem cyprichromisů,kteří žijou pod hladinou a nijak se neruší,a co se týče tvé odpovědi č.2 ohledně xenos tak sem to pochopil jak sem to pochopil,tak se vyjadřuj přesně a polopaticky,protože tvé odpovědi jsou nejasné.A napsat do 1000lirů aspoň 30kusů může být stejně neřešící 32,takže vynech capslock.

miran bez účtu
26. března 2018, 0:08 - odpověď č. 10

Jak jsem psal v počtech si nechám poradit. Chci aby nádrž byla co nejvíc druhově rozmanitá. Nemá to být jen estetický doplněk místnosti, ale hlavně přijatelné bydliště pro obyvatele.
A co Xenotilapie nahradit něčím jiným třeba druhem Callochromis, nebo nějaké jiné vhodné druhy.

PetrZZ
26. března 2018, 0:11 - odpověď č. 11

Společného mají to že až Cyatopharnyx odrostou, tak bych musel řešit kam dát 70 Cyprichromisů. 30 Cyprichromusů je počet který v pohodě funguje. Nechci mít při pohledu na akvárium pocit pohledu na sádky v Třeboni.

fajanek
26. března 2018, 0:18 - odpověď č. 12

Fajánku cyatopharynx dorostou a budou využívat plochu dna,cyprichromis se zdržují jinde a nijak je neomezují,kombinace těchto ryb je výborná,čekal sem,že tvé znalosti jsou na vyšší úrovni a tvůj zoufalý brek,že nechceš třeboňské sádky se 70cyprama ve 3metrovce je zcestný.

miran bez účtu
26. března 2018, 0:28 - odpověď č. 13

Zkus si najít na youtube Cyathopharyx. Plavou víc ve vodním sloupci jak u dna. U dna jsou nejčasteji dominantní samci. Pokud jde o moje znalosti, mysli si co chceš, je mi to volný. Žíly mi to opravdu netrhá.

fajanek
26. března 2018, 0:38 - odpověď č. 14

Petře teorie,že chceš mít nádrž co nejpestřejší byť má 2.5metru funguje od začátku nasazení ryb tak 7-8měsíců.Všeobecně platí,že čím méně druhů tím méně starostí u lidi bez zkušeností.
Pokud chceš xenotilápie,do téhle nádrže ti navrhnu melanogenis 15kousků,jsou to větší ryby,k tomu můžeš dát 15calvusů black navrch můžeš dát 20nigripins klidně na půl s albínama,20 nějakých microlepidotusů,třeba kasai,mboko,caramba,a 30cyper leptosoma nějaké jumba třeba yellow head,kitumba,kekese těch variant jsou mraky.A na závěr jedna malá rada-všechny tyhle ryby mají rády slunce a to doslova znamená přirozené denní světlo,žádné přebuřené zářivky.

miran bez účtu
26. března 2018, 0:51 - odpověď č. 15

Fajánku buď více akvarista než youtuber,těch nádrží jsou tam mraky,ale opravdu vyhovující pro ty ryby je tak 1%.Cyatopharyx poplave,ale nijak si nepřekáží s cyprama a to většinou ještě samice,samec si hlídá svůj lávorek,protože to hejno těch cyper vytvoří samicím,které se nechtějí třít vynikající úkryt a únikovou zónu,ne ať tě napadne si zase nechat třeba 1+2,připravíš se o podívanou na ryby a jejich
přirozené chování opřené o vzájemnou oponentůru samců,kteří se nelikvidují,což třeba u opthalmotilápií je přesný opak v nedostatečném počtu,ale model by měl být stejný.

miran bez účtu
26. března 2018, 4:40 - odpověď č. 16

No a co taková osádka:
Altolamprologus calvus 8 ks
Cyprichromis leptosoma (jeden druh) 40 ks
Chalinochromis brichardi 6 ks
Paracyprichromis nigripinnis 20 ks
Julidochromis dickfeldi nebo gombi 6 ks
Nějaké šnekáče
Mohlo by to být?
Akva bude hned za oknem takže skoro celé odpoledne tam může svítit slunce.

PetrZZ
26. března 2018, 9:04 - odpověď č. 17

Kdybych si chtěl nechat 1+2, tak si nepořizuju 20 mláďat.

fajanek
26. března 2018, 9:24 - odpověď č. 18

Fajanek vs Miran, chlapi, vy už mi bavíte skoro jako kdysi Kraut Dařbuján.... a z těch Cyatopharynx možná bude Fajánek rád i za ty dvě nebo tři samičky, rozhodně nemůže počítat s 50 na 50. Já z mých prvních patnácti pořízených ryb měl 15 samců...

Jaryn
26. března 2018, 9:48 - odpověď č. 19

Petře dívej,dej si do té nádrže co chceš a kolik chceš,příjdeš na to sám,po čase.
Fajánku nevím jaký máš plán,protože ty tvé předešlé osádky byly 1+2,pak máš zkreslené informace o přirozeném chovaní těchto ryb
Jaryne oba výše zmínění pánove jsou vynikajicí akvaristi,takže doufam že si pochytal při tom bavení dost informací chovu.To byla vyloženě smůla s těma samcema,pamatuju si inzerát s fauny,ja sem to měl z 15ryb 7:8,ryby si vždycky chytám sám.

miran bez účtu
26. března 2018, 12:46 - odpověď č. 20

Miran: Jak můžeš vědět jaký byly moje předchozí osádky akvárií a v jakých byly počtech když jsi u mě nikdy nebyl? Vaříš z vody. Jediný ryby co jsem měl v počtech blízkých 1+2 byli dravci z Malawi u kterých se v dospělosti víc jak jeden samec v akváriu chovat téměř nedá. Radši si doplň informace o společném chovu Cyprichromis microlepidotus a leptosoma. Tyto ryby se křížit dokážou. Nedávno jsem výsledek jednoho takovýho křížení viděl na vlastní oči.

fajanek
26. března 2018, 13:12 - odpověď č. 21

Fajánku tvoje úsudky o dravcích z Malawi jsou jen potvrzení o tom co říkám o tvém chovu v nedostatečném počtu a inspirací z youtubu,případ kříženců cyper to bude stejný případ jako ty,osobně tomu nevěřím ani náhodou.

miran bez účtu
26. března 2018, 13:54 - odpověď č. 22

Ty jsi snad někdy choval dravce z Malawi že to dokážeš posoudit? Dravci nemyslím neviňátka jako jsou Dimidiochromis nebo Nimbochromis. Champsochromis, Tyrannochromis nebo Buccochromis to je jiná liga. Schválně m ukaž foto tvojí dlouhodobě fungující nádrže s vícero samci těchto ryb. Pak ti to budu věřit.

fajanek
26. března 2018, 14:22 - odpověď č. 23

Ne fajánku ty si byl první a jediný kdo tu ty ryby měl,tvůj problém je,že si někde slyšel 1+2 nebo asi viděl nejspíš tenkrát u Michala,který ty ryby tak koupil a vychoval,ale nikdy sis sám nezkusil 10ryb vychovat nebo koupit skupinu WF a pozorovat jak se chovají tak neplkej blbosti.Nastal tu takový trend koupit Wf 1+2 a podle toho se to bere jako,že tak jeto správně.
O těch cyprech napiš Konningsovi,že je cyp jak lampa a že tomu nerozumí,bo tam jak to plave v těch tisíci hlavých hejnech dokupy to musí být jedna nehorázná křižovatka.

miran bez účtu
26. března 2018, 14:40 - odpověď č. 24

Blbosti plácáš ty. Skoro všechny dravce jsem kupoval ve velikosti 1-4cm v počtech 10-20ks a vychoval si je od malička do dospělosti. A pokud jde o tvůj výblitek s Konningsem, to netřeba komentovat. Jen blbec může srovnávat jezero a akvárium.

fajanek
26. března 2018, 15:02 - odpověď č. 25

S tím Konningsem to byla narážka na to jak lidi jako ty chovají ryby v nedostatečných počtech,a tu fotku s pár svýma odchovama si strč někam,na te fotce nejde nějak poznat 1až 4cm,ty ryby jsou stejně velké,stejně jako těch 16-20kusů,nikdo nekupuje tyhle ryby v takových počtech a nechat si pak 1+2?,stejně jako prezentace tvých fotek tady na webu,kde najednou máš tyhle ryby 1+2 velké začínáš lhát,takže už jeto ztráta času pro mě.Ještě můžeš zkusit napsat,že 1cm měli champso,2cm dimidio,3cm nimbo a 4cm ty calica,kua ,že tě to baví.

miran bez účtu
26. března 2018, 15:04 - odpověď č. 26

Sorry ujela mi šestka místo nuly.

miran bez účtu
26. března 2018, 16:47 - odpověď č. 27

30ks Cyprichromisů je pro mě dostatečný počet ryb na fungující skupinu. Dravce jsem bral 1-4 cm podle druhu. Champs byli největší. Calico jsem nikdy doma neměl. A ano, nechal jsem si v každý nádrži 1+2 až 1+4 jelikož to bylo z dlohodobýho hlediska nejpoklidnější. Ale to nepochopí člověk jako ty, který ty ryby viděl maximálně na obrázku. Nemám potřebu se tady handrkovat. Svoji odpověď na dotaz tazatele jsem napsal a je jen na něm co si z toho vezme. Tímto to pro mě tady hasne. O mě a mých rybách si můžeš myslet co chceš, jen tady nepiš bludy a domněnky co sis uplácal ve svým mozečku.

fajanek
26. března 2018, 16:47 - odpověď č. 28

.....

fajanek
26. března 2018, 17:28 - odpověď č. 29

Fajánku já proti tvým rybám nemám vůbec nic,ale proti tvým názorům a informacím ano,co se týče calica,takto byla aulonacara ob je to úplně jedno pro mě je to stejná ryba
Osadka cyper v počtu 30kusů je dostačující tak do nádrže 400-500litrů ne do nádrže jednou tak větší a co se týče těch ryb,tady na webu nejsem půl roku a ryby nechovám dva a nesmysly rozhodně neplácám.

miran bez účtu
26. března 2018, 17:48 - odpověď č. 30

Jediný Aulonocary co jsem kdy měl byly Fire Fish a to je minimálně 6let. Až budeš mít cestu kolem Kutný Hory, můžeš se stavit a podívat se jak u mě strádá 30 Cyprichromis Kitumba v 1500l akva...

fajanek
26. března 2018, 17:53 - odpověď č. 31

A ta flekatá ryba co si měl na fotce byla co?byla ještě v síťce myslím a byla v nádrži s těma venustusema?

miran bez účtu
26. března 2018, 18:19 - odpověď č. 32

Tato? To je Fossorochromis ve stresovém zbarvení. Venustuse jsem měl v obou nádržích stejně jako Fossorochromise.

fajanek
26. března 2018, 18:34 - odpověď č. 33

Ne ta ryba byla žlutorůžová jak aulonacara ob nebo calico,pamatuju si tvé fotky z tvého profilu

miran bez účtu
26. března 2018, 18:54 - odpověď č. 34

Tak to mě napadá jedině tato fotka Buccochromise. Z nedravců jsem měl v akváriích jedině pár kousků Otopharynx lithobates Zimbabwe Rock. A po začátku Copadichromis trewavasae (ale ti jsou modří).

fajanek
26. března 2018, 18:58 - odpověď č. 35

Zde jsou obě nádrže. Opravdu tam nic žlutooranžovýho neplavalo.

fajanek
26. března 2018, 19:07 - odpověď č. 36

Zkusím to pohledat,tady na webu,zatím se měj

miran bez účtu
26. března 2018, 19:33 - odpověď č. 37

No pánové děkuji za vášnivou debatu i když jste celkem odbočily, ale něco jsem z toho pochytil.
Jinak dovolím si ješte jeden dotaz. Můžete doporučit nějakého chovatele nebo importéra kde bych sehnal povícero druhů z Tanganyiky? Díky

PetrZZ
26. března 2018, 20:03 - odpověď č. 38

Záleží na lokalitě. Chovatelů je v ČR relativně dost. Která část republiky by to měla být?

fajanek
26. března 2018, 20:49 - odpověď č. 39

Já jsem zlínský kraj, ale nemám problém někam i dojet.

PetrZZ
26. března 2018, 21:05 - odpověď č. 40

Ze zlínskýho kraje mě nikdo nenapadá. Možná někoho bude vědět Miran. Má to z Havířova k vám blíž. Já spíš jezdím pro ryby na západní a jižní část republiky.

fajanek
26. března 2018, 21:47 - odpověď č. 41

Ryby co dotyčný chce je schopen tady v čr dát najednou dohromady snad Hynek Dařbuján anebo Jirka Štětka.Na Slovensku snad tři,čtyři lidi Janko Komár,Jan Vilhán ze synem,Milan Foťko,Imro Fuljér.

miran bez účtu
26. března 2018, 21:52 - odpověď č. 42

Našel jsem nabídku pana Hřivňáka co jezdí k nám na burzu a v nabídce má spoustu druhů na objednání. Zkusím se spojit s ním.

PetrZZ
26. března 2018, 22:57 - odpověď č. 43

To jdeš opravdu dobrou cestou,objednávat si ryby od překupníka co objíždí burzy,aniž by si viděl rodiče a prostředí chovny-čistotu v nadržich a vše okolo.:-)

miran bez účtu
26. března 2018, 23:07 - odpověď č. 44

Petr: Radši si rozmysli jaký konkrétní druhy chceš do akvária dát, zjisti si u koho jsou k dostání a trochu se projeď autem. Sice to bude osádka z vícero zdrojů, ale rozhodně lepší jak ryby od překupníka. Dotyčného pána neznám, ale přijde mi to jako risk. Ryby můžou být pěkné a taky nemusí.

fajanek
26. března 2018, 23:11 - odpověď č. 45

Jak jsem psal zkusím se s ním spojit, ať zjistím co je to zač. Pro ryby bych si chtěl stejně zajet osobně ať vidim odkud to pochází.
Já ho neznám osobně, takže nevím jestli je to přímo chovatel, překupník apod.

PetrZZ
27. března 2018, 19:39 - odpověď č. 46

K odp.23-pro mirana-podotýkám,že žádný WF nemám,ale zajímá mě to chování.Je podle tebe u WF a Fx rozdílné?A v čem?Dík za odpověd.

digi
28. března 2018, 1:00 - odpověď č. 47

Tak rozdíl mezi wf rybama a rybama odchovanýma v nádrži je schopnost se rozmnožit a spolehlivě donosit a postarat se o potomstvo,mají to dané v sobě,díky svým rodičům-hlavně u tanganiky,třeba u f-1 to jde u některých druhů hůř nebo vůbec a nemusí to být chovatelem a najdou se případy i v Malawi.Vyloženě rozdíly v chování asi nejsou,protože to je součásti DNA těch ryb,ale nedokážu to tvrdit 100%,určitě je důležitá starost a péče chovatele,pokud tomu da co je třeba bude pěkná i f-2,f-3,později už bude docházet k fyzickým změnám,jiný tvar těla,hlavy,tlamy,horší barvy
.A nakonec některé druhy ryb tu třeba nejsou a v okolním zahraničí těžko sehnatelné,takže proč neudělat radost sobě dalším akvaristům.

miran bez účtu
28. března 2018, 11:11 - odpověď č. 48

To,že jsou některé druhy těžko sehnatelné i ta radost,jsou jasný argumenty.Co se týče těch změn,jsem dost skeptickej.Nevěřím,že se DNA může změnit tak rychle.Vliv nevhodných podmínek může mít vliv na všechny tyto změny,ale každé nové mládě je na tom stejně jako WF.Ovšem nejsem profík v genetice,takže se mohu i mýlit.Každopádně děkuji za odpověd, hezký den

digi
28. března 2018, 13:36 - odpověď č. 49

DNA a fyzický vzhled je něco určitě jiného.Ty rozdíly se projeví už na f-1čkách a je to zapříčiněno příjmem potravy.Pokud někdy uvidíš tlamu divoké mbuny tak si všimni postavení tlamy,velikost pysků a těch kartáčů co na nich mají je to velký rozdíl,protože na rozdíl od odchovů jim nepadá nic z hora,ale musí škrábat řasu z šutru,nebo třeba mláďata od ryb řadících se do skupiny,,big lips,,mají pysky o 50-60%menší,a ktomu všemu jsou ty ryby odmala zvyklé bojovat o život,takže i celková zarputilost je na těch rybách větší.Ty změny se projevují celkem rychle,už jen proudění vody u odchovů má vliv na stavbě těla,a nebudu tu rozebírat krmení:-)

miran bez účtu
28. března 2018, 19:53 - odpověď č. 50

Když jsem odchovával mladý(saulosi,maingano,yellow),strkal jsem jim šutry a kořeny od neonek.Do 3cm se krmili jen řasou.Nulové ztráty.Ted tomu nechávám volný průběh,občas něco přežije.Oč pomaleji nabírají,o to jsou zarputilejší.:)

digi
28. března 2018, 20:12 - odpověď č. 51

No právě malá mbuna potřebuje nejvíc kvalitní býlkovinu,tady nejde o ztráty,ale co té rybě dá do vínku chovatel a pokud stím umí zacházet tak ztráty nejsou žádné a pokud se stane,že padne nějaký kus,to se prostě stává.Vše se pak projeví na rybě později.

miran bez účtu
1. dubna 2018, 16:16 - odpověď č. 52

No s tou řasou to spíš byla reakce na ty změny fyzického vzhledu,když baští řasu,je to pro ně přirozený,v jezeře mladý taky nikdo nepřikrmuje.:)

digi
1. dubna 2018, 18:35 - odpověď č. 53

V jezeře se ta mladá rybka živí ze startu vším co kolem ní plave,hlavně drobné organismy ve vodě,plankton atd.,který je tam běžný,princip je úplně stejný jak s rybama tady v rybníku.

miran bez účtu
2. dubna 2018, 10:05 - odpověď č. 54

Píšeš:(Pokud někdy uvidíš tlamu divoké mbuny tak si všimni postavení tlamy,velikost pysků a těch kartáčů co na nich mají je to velký rozdíl,protože na rozdíl od odchovů jim nepadá nic z hora,ale musí škrábat řasu z šutru),ted:(V jezeře se ta mladá rybka živí ze startu vším co kolem ní plave,hlavně drobné organismy ve vodě,plankton).Myslím,že si to trochu odporuje.WF nechovám,ale pár jsem jich viděl a tudiš musím říct,že u mě mají fx zřejmě perfektní podmínky.

digi
2. dubna 2018, 21:56 - odpověď č. 55

Včem si to jako odporuje?ty máš pocit,že ta samice rybky vypouští a ty jdou hned škrábat šutry???:-)
Stalo se ti někdy,že ti samice vypustila ryby do nádrže?jestli jo tak si musel vidět jak to proběhlo ne?

miran bez účtu
3. dubna 2018, 17:13 - odpověď č. 56

Ale jo vypustila,ale v akváriu nemaj prckové tolik klidu,spíš se schovávaj.Za to když byli zvlášt a měli jen řasu tak škrábali.Když začneš přikrmovat,je řasa až na druhým místě.V akvárku moc řasy není,za to u neonek byla,tak jsem mohl prckům dopřát.Je mi jasný,že když odchováváš ve velkym,tak to nejde.

digi
3. dubna 2018, 17:29 - odpověď č. 57

Myslíš že v jezeře to je jinak?že tam ti mladí mají větší klid?je to úplně stejné,jediný rozdíl je v tom,že to žrádlo je v té vodě všudypřítomné a je fakt,že samice hledá adekvátní místo kde ty mladé pustit,ale jinak ti malí dělají,že jsou neviditelní.

miran bez účtu
3. dubna 2018, 19:45 - odpověď č. 58

Nevím kolik toho v jezeře ve vodě plave,ale jestli je toho spousta,nechápu moc specializaci řasožroutů.Mám zkušenost i s malejma přísavnákama,když můžou radši si smlsnou na něčem jinym(řasa až na posledním místě).Ale tam je to pro ně asi ještě nebezpečnější(ještě delší střeva-nebezpečí zahnívání stravy).Ovšem věřím i tomu,že firmy co vyráběj krmení to maj zmáklý.Rozhodně díky za info.:)

digi
3. dubna 2018, 21:40 - odpověď č. 59

Tak krunýřovci potřebují mít ke kvalitnímu trávení v nádrži dřevo,které škrábou a to jim pomáhá trávit veškeré marasy co sežerou.

miran bez účtu


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 54
tučně označené položky jsou povinné