tlamovci.cz
tlamovci.cz


chov Pseudotropheus demasoni s Aulonocary

Zdravím,

mám otázku ohledně chovu Demasonek s Aulonocary, tady na stránkách je článek o Demasonkách kde je přímo doporučený chov Demasonek s Aulonocary, ale na druhou stranu když tu někdo chtěl nebo má tuto kombinaci ostatního div neukamenují. Nemluvě o tom, že pod článkem to nikdo nekomentuje, že by to bylo nevhodné. Chtěl bych se tedy zeptat kde je pravda? Jelikož samotnému by se mi tato kombinace líbila.
předem dík za vaše komentáře
S pozdravem Jirka


Jižiček
8. srpna 2018, 11:46


15. srpna 2018, 13:43 - odpověď č. 1

Budu to sem psát asi tak popáté, ale mám dnes chvilku času, když už jsem sem dnes kvůli inzerátu zavítal :-). Demasoni a ostatní zástupce tzv. mbuny s Aulonocarami skutečně mnoho chovatelů společně chová, odhadoval bych to tak na možná i 90% takových těch akvárií jen "na koukání". Taková kombinace může při např. vločkové stravě i dlouhodobě poměrně bez problémů přežívat i relativně prosperovat (ryby se budou i třít). Pokud vás zajímá model co možná nejoptimálnějšího chovu pro ryby samotné (ne jen pro oko chovatele), pak by měly být hlavním kritériem pro sestavení společné osádky právě potravní nároky, které mají ryby dané z přírody. Demasoni i ostatní "mbuny" (Pseudotropheus, Labeotropheus, Melanochromis a další) jsou od přírody ryby řasožravé, tedy býložravé a v přírodě konzumují z 90ti% řasu z kamenů. Aulonocary jsou od přírody svým trávícím traktem nastavené především na larvy komárů a pakomárů, které loví v písku a na příjem planktonu. tato strava je ale pro mbunu (jakkoli najdou v řase i drobný podíl drobných živočichů) zcela nevhodná a příliš vydatná - nemají na ní apriori uzpůsobený trávící trakt. Proto tuto kombinace nedoporučuji jako optimální. K aulonocarám se nejlépe hodí např jiní menší "haplochromisové", např. rod Placidochromis, Copadichromis apod. K demasonům zase jiná mbuna. kamarád měl velmi dobrou zkušenost se společným chovem s Metriaclima estheraa (postaru nesprávně Pseudotropheus zebra). Volba je tedy jen a jen na vás.

miroslav kraut
13. září 2018, 20:02 - odpověď č. 2

Jen dnes není kde sehnat pěkné Demasoni,chtěl jsem je a nic se nenašlo.

Petr001
14. září 2018, 23:11 - odpověď č. 3

Pěkní Demasoni věřte nevymřeli. Stačí lépe hledat. Doporučuji navštívit pana Čuhela v Ostravě. http://www.frontosa.estranky.cz

cichlid-zrust.cz


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 58
tučně označené položky jsou povinné