tlamovci.cz
tlamovci.cz


Společenská nádrž Tanganyika

Zdravím přátelé,
chctěl bych si nechat poradit s osádkou Tanganyiky. Mám tu nádrž o objemu 240 l (120x40x50) s postaveným filtrem na dalších 40 l. Čistý objem vody je tedy okolo těch 240 l. Voda má ideální parametry pro Tanganyiku. Byl bych moc rád, kdybyste se podělili o své zkušenosti a doporučení k zarybnění. Mám určité představy a požadavky. Pak mám taky nápady, které si rád nechám potvrdit nebo vyvrátit, jelikož jsem některé ryby ještě nechoval. Budu vypisovat následující ryby do skupin podle důležitosti od ryb, které bych nejradši po ryby, které by mohly doplnit osádku, ale nejsou nezbytné. Poprosil bych Vás, jestli byste mi pomohli vybrat kombinaci a počty ryb do obývákové nádrže, na kterou bude i pěkný pohled.

V nádrži určitě chci c. leptosoma utinta, dále by tam měl být párek leleupi. Skvělá by byla taky skupinka 1 samec a pár samic callochromis macrops red. To je trojka ke které mám určitý platonický vztah.

Pak přemýšlím o rybách, které by je doplnily. Napadají mě mušláci. Spíše l. ocellatus/similis/mutlif. než calvus/compres. Přítelkyni okouzlily n. sexfasciatus/tretocephalus (má ráda pruhované ryby) a ophthalmotilapia boops. musím říct, že poslední dvě ryby se mi velmi líbí, ale trochu se bojím.

Je nutné podotknout, že kromě c. leptosoma na žádné z ryb netrvám a rád si nechám poradit i jiné.

Aneb jak by vypadala vaše Tanganyika v obýváku? Ještě dodám, že je v plánu do roka upgrade na nádrž 150x50, ale to nyní nehraje zásadní roli.


Honza1
2. ledna 2019, 12:53


24. ledna 2019, 14:15 - odpověď č. 1

Zdravim, jak uz jste si mozna precetl ve starsich prispevcich, Vase nadrz je pro tlamovce dost mala. Když tam date Vaše 3 oblibene druhy, uz to bude dost, takze další urcite nedoporucuji.

OR
16. února 2019, 17:56 - odpověď č. 2

Tanganika je bez Y T

Tommy Von


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 82
tučně označené položky jsou povinné