tlamovci.cz
tlamovci.cz


LAKSIL a 3D pozadí


Dobrý den,

dávám pomalu dohromady 250l akva 100x50x50, rád bych 3D pozadí. proto jsem si to vyzkoušel na synkovo malém 25l akva.
Veškerý postup byl v pohodě: vytvaroval jsem polystyren, natřel bílým cementem se štukovým pískem, natřel třemi vrstvami černého balakrylu UNI a poté natřel Laksilem. nechal zaschnout a po dvou dnech nanesl druhou vrstvu Laksilu a místy posypal pískem.
Tři dny po napuštění akva místa bez písku jakoby zmléčněla. Už nejsou tato místa černá, ale světle šedivá, což nebyl můj původní záměr a nerad bych takto dopadl při výrobě pozadí do mého velkého akva.
Má někdo z vás podobnou nebo naopak jinou zkušenost s výrobou pozadí s pomocí Laksilu?
Na fotce to není tak znát, ale je to absolutně nepřirozený.
Předem děkuji za reakci.


Robert Černý
5. dubna 2019, 20:21


6. srpna 2019, 17:40 - odpověď č. 1

já vyráběl pozadí z polystyrenu, epoxydové pryskyřice epoxy 1200, jemný písek a pigmenty do epoxy, černý, bílý, šedý....vytvaroval jsem 12cm polystyren, spodní vrstvu jsem dal černou, na ní šedou tak, ať hluboké rýhy zůstanou černé a vrchní vrstvu bílou nebo světle šedou, tímhle odstínem jsem jen pošmrncal vrcholky a hrany "skály" a bylo hotovo, vypadá to nějak takhle, teď už i s řasou....

gesmo
6. srpna 2019, 17:42 - odpověď č. 2

finální výsledek

gesmo
5. listopadu 2019, 2:05 - odpověď č. 3

Ahoj, ten laxil je na ho..o, když už, tak polyš a pryskyřice, ale já bych tam dal tapetu a je.... Ale je to věc vkusu. Ty boule co si tam vytvořil nevypadají moc přírodně. Když se do něčeho pouštím , tak to chce se podívat na nějakou skálu a třeba si jí vyfotit a podle toho modelovat, když už nemám fantazii :-). No nic ve zlém, jen můj názor.

Frank
16. listopadu 2019, 17:57 - odpověď č. 4

A potřetí souhlasím se vším, co píše Frank 😉 Ale jak píše, je to o vkusu. Každý po svém. Ale řešil bych to přesně jako on. .

Karuza


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 52
tučně označené položky jsou povinné