tlamovci.cz
tlamovci.cz


Úhyn tlamovců

Ahoj pořídil jsem si akvárium 250l a do něho asi 30tlamovců 5-12cm.dal jsem do něj bakterie které mi prodali v Hornbachu a po 5 dnech jsem do něj ryby dal.po 14 dnech mi ryby začali umírat a to ty největší.vyměnil jsem 1/3 vody a dal nové bakterie a to Bactoesex a do 1/3 filtru jsem dal zeolit.nyni mi tam zbylo asi 10 malých rybek.jak dlouho mám počkat než dám nové ryby a bude to už v pořádku nebo mi uhyne i zbytek ryb.Děkuji za rady


Harizon
15. listopadu 2019, 17:12


16. listopadu 2019, 17:36 - odpověď č. 1

Ahoj, máš to vše stejné, jako já v jednom akváriu. Taky 250l a taky 30 ryb. Já se držím toho, čím míň je potřeba do akva přidávat, tím líp. Čili nikdy jsem cíleně žádné samostatné bakterie nedával. Už jsem s nimi zakládal akva vícekrát a nikdy takový problém. Zkus to bez nich, prostě jen napustit čistou vodu, nechat cca 10-14 dnů filtrovat bez ryb a potom bez jakýchkoliv přísad dát ryby. Jediné co jsem dal, je Safe Start od Tetry, a to dávám při každé výměně vody. Nebo potom klidně jen Aqua Safe. Na odbourání nebezpečných látek, jako chloru, zinku, dusitanů a podobně. Dávám vodu rovnou z vodovodu ani ji nenechávám nikdy odstát a vše v poho.

Karuza
4. května 2020, 18:42 - odpověď č. 2

Před několika lety jsem prodal akváriu a teď si budu pořizovat nové 500 litrů tlamovců tanganika-malawi.Nikdy bych nekoupi rybu v Hornbachu i jiných marketech,Každý che hned větší.Já vždy a opět budu kupovat od pana Čuhela z Ostravy je to doslova PROFÍK s Velkým F.Vždy u něho kupuji malé tlamovce cca 3-4 cm a než je tam dám.Tak vždy předem nechám 14 dni akvárium s vodou odfiltrovat a jedině do něho dám sůl a sodu a menší přísadu na vznik biotopu a ještě se mi nestalo že by mi ryby uhynuly.

Miroslav Pavelek


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 53
tučně označené položky jsou povinné