tlamovci.cz
tlamovci.cz


Prosím o radu při stavbě prepazkoveho filtru

Ahoj všem potřeboval bych poradit jak udělat vnitřní prepazkovy filtr. Mám akva 240x55x55 a čím víc o tom čtu tím méně vím :/ proto bych chtěl požádat někoho kdo by mi udělal schéma a vysvětlil jestli přepážky být mají či naopak. Čerpadlo mám objednané s regulací o průtoku 6200l opravdu moc všem děkuji


Hoonzzaa (okodan56@gmail.com)
17. září 2020, 22:17


17. září 2020, 22:32 - odpověď č. 1

Jen oprava email je lokodan56@gmail.com

Hoonzzaa (lokodan56@gmail.com)
7. prosince 2020, 8:41 - odpověď č. 2

Zdravím, mě by popravdě zajímalo, co vás ke stavbě takového filtru vede, protože je zbytečně složitý a funguje úplně stejně jako obyčejná dostatečně velká filtrační matrace. je to hodně práce a někdy zbytečně hodně peněz za stejně málo muziky, odstraňovat dusičnany z vody stejně nebude, což nedělá žádný standardní vnitřní ani externí filtr i kdyby měl 50 přepážek :-)
Je ale samozřejmě vaše věc, co chcete v akva mít a jak složitě filtrovat. Jen bych rád našel tu logiku, kterou tam postrádám. Hlavně si nenechte namluvit, že takový filtr je dobrý proto, že lépe čistí vodu a nemusí se tolik měnit voda. To by byl opravdu velký OMYL.

Miroslav Kraut
8. prosince 2020, 10:22 - odpověď č. 3

Zdarec pane H.
Vzhledem k datu dotazu máte asi již vyřešeno. Ale i tak něco z vlastní zkušenosti. Přepážkový filtr mám již třetí. První dva byly systému přepážek cik cak a to jak vodorovně, tak i svisle. Nakonec je tam filtr bez přepážek, jen s lištami pro snadnou manimpulaci s bioakvacitem. Pokud je více vrstev tesně na sobě tak při vyndávání nabo vkládání o sebe drhnou. Při systému cik cak se zmenší průtočný profil a při zanesení přední komory dojde k poklesu hladiny v ostatních komorách a to dokonce může skončit v extrémním případě tím, že v poslední komoře zůstane čerpadlo na suchu. Více komor umožňuje i více druhů filt. medií.
A jak se říká, pokrok nezastavíš. V jedné z komor mám selektivní ionex, který váže ionty dusičnanů a vymění je za ionty NaCl. Pak je možno prodloužit interval výměny vody. Např, já ze 14 dnů na 25. Po nasycení se ionex regeneruje solankou a je opět použitelný. Je potřeba jen vyladit průtok do filtru a ven z něj. Každý máme nějaké názory i zkušenosti. Možná Vám to pomohlo a tak hlavně ať se daří. A podívat se můžete zde... https://www.youtube.com/watch?v=n8PvFCRftZI&t=71s

Iris


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
vepište prosím do políčka toto číslo 93
tučně označené položky jsou povinné