tlamovci.cz
tlamovci.cz


Překážková filtrace

Ahoj, mám akva 150*60*60 a chci udělat pro tlamky malawi přepážkovou filtraci. Mohli by jste mi poradit/poslat foto jak by měla vypadat a zda mám použít filtrační hlavici nebo výtlačné čerpadlo? Děkuji za rady a názory a hlavně za obrázky. Děkuji Martin 😉👋


Martas1964
17. listopadu 2021, 9:08


23. listopadu 2021, 17:07 - odpověď č. 1

Zdravím. Zatím nikdo nereaguje, tak se pokusím já. Mám podobné akva
168x68x51. Filtr přepážkový vedle akva. Měl jsem s přepážkami cik cak a to jak vodorovnými tak i svislými. Přepážkami se zmenší průtočný profil a častěji dochází k zanesení a tím poklesu hladiny v komorách. Nyní mám jen lišty pro snadnější manipulaci s bioakvacitem. Náplň je sera siporax, korálová drť a tulsion. Protože je filtr vedle akva stačí na pohon čerpací hlava. Já mám ATMAN 302 /2 000 l/hod/. Výtlačná výška je uváděna 2 m. Ale zde není potřeba. Vývod do akva je vidět an videu.
https://www.youtube.com/watch?v=BTgI8hMNHtY

Iris
23. listopadu 2021, 17:08 - odpověď č. 2

A ještě jedno foto.

Iris
25. listopadu 2021, 12:20 - odpověď č. 3

Zdravím. Tak já zareaguji. Přepážkovou filtrací si jen přiděláváte technické problémy, které ostatně sami popisujete.
Popravdě nechápu, kdo tyto filtry historicky zpropagoval (asi výrobci akvárií nebo akvarijních systémů s ohledem na ekonomickou stránku věci), ale to přepážkování neřeší vůbec NIC. Takové filtry fungují stejně, jako třeba boční stěna z filtrační biomatrace. Pokud vám spec. fliltrační média s o něco větším povrchem, než má matrace, přemění dusitany na dusičnany třeba o 20% rychleji, stejně to k ničemu zásadnímu nepomůže. Dusičnany v akváriu zůstávají stejně a probíhá pouze nitrifikace nikoli denitrifikace. Tu žádný běžný akvarijní filtr neumí a nic vám zatím nenahradí pravidelnou výměnu vody, pokud chcete vašim rybám od dusíkatých látek skutečně ulevit. Samozřejmě pokud nemáte filtr osazený jontoměniči, které ale musíte pravidelně propírat a regenerovat a to je v bytových podmínkách dost "nepohodlné".
Ať se vašim rybám daří.

miroslav kraut
5. dubna 2022, 13:43 - odpověď č. 4

zdravím, můžete mi prosím zkouknout nakreslenou přepážkovou filtraci. Stavím nové akvárium a s takto velkou nádrží nemám zkušenosti. K akváriu mám přivedenou vodu a kanalizaci.

Petr321
6. dubna 2022, 22:13 - odpověď č. 5

Hele nejlepší pro tebe bude se zajít mrknout k někomu kdo to má,a jestli to bude na 3 metrovou nádrž dostačujici

Miran bez účtu
23. května 2022, 10:14 - odpověď č. 6

Komu není rady... :-)

miroslav kraut


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
Napište prosím číslo devětset osmdesát devět
tučně označené položky jsou povinné