tlamovci.cz
tlamovci.cz


Nová nádrž setup 160 x 70 x 60

Zdravím všechny. Po dlouhý době bych si chtěl opět založit akvárium a rozhodl jsem se pro Malawi. Rozměry jsou fixní, pač na délku se víc nevejde a hloubku a výšku pro mě nemá smysl navyšovat. Po pročtení 20 stránek tohto fora a zhodnocení vlastních možností jsem se pro začátek rozhodl pro filtraci složenou z 2 x atman 203 s prútokem 2000l/h a na každém kostka hrubého bioakvacitu pp1 - 10 x 10 x 50cm. Jaký je váš názor? Případně jestli máte jiné doporučení ohledně čerpacích hlav v podobný, nebo třeba i menší ceně ? Časem možná pořídím i vnější filtr.
Líbí se mi pestré akvárium a osádku mám zatím namyšlenou takhle : labidochromis caeruleus yellow a haps - nějaké aulonocary firefish, ob marmelade, cyrtocara moorii, Placidochromis sp. phenochilus Tanzania lupingu , Placidochromis phenochilus Mdoka white lips, Otopharynx lithobates Black orange dorsal.
Co se týče počtů, tak jelikož to budou vše mladé a tím pádem menší ryby plánuju ze začátku spíš větší počty min. 70 ks, s tím, že časem se ukáže jak to bude fungovat až budou dorůstat a případně se to upraví, nicméně nádrž plánuju mít spíše přerybněnou. Jednak se mi líbí více ryb a prý to pomáhá tříštit potencionální agresi ryb. 
Písek křemičitý z invitalu 0,8 - 1,2 v malý vrstvě. Pár kamenů, ne moc. Kamenolom neplánuju. Vzadu a na bocích tapeta od invitalu s motivem kamenů. Otázka k nalepení tapety - je potřeba kupovat lepidlo napr. Juwel poster fix, nebo máte praktickou zkušenost s něčím jiným...všiml jsem si, že někdo navrhoval použití stolového oleja, nebo mýdlové vody..?.. nemělo by to negativní efekt na silikonové spoje ?
Jinak jsem mezi Vyškovem a Prostějovem. Kdyby byla možnost se přijet k někomu podívat a pokecat, tak budu rád. Taky budu časem potřebovat bordel z filtru, kdyby byl někdo ochotný.


rs
1. září 2022, 13:12


1. září 2022, 21:34 - odpověď č. 1

Hele zvol atman 2x atman 202 a dvě největší houby.203 je celkem hlučny a bere oproti 202 dost wattů,a nepotřebuješ tam mít mixer,na tuhle nádrž to bude stačit,a taky tam nemusíš nasekat tolik ryb,zbytečně,hapky nejsou mbuny

Miran bez účtu
2. září 2022, 20:47 - odpověď č. 2

Děkuji za názor. Už bylo objednáno, 203 stejně nebyl skladem, tak jsem místo něj pořídil ¨mnohoúčelový top výrobek¨ unistar POW 300 - 4. Taky 2000 l/h, ale přijatelnější spotřeba oproti 203. Regulovatelný, takže nepojede asi naplno, ale v případě potřeby bude alespon rezerva, což je myslím dobrý. Co se týče hluku, tak nejsem  myslím žádný extra senzibil, něco snesu, tak uvidíme. Někde jsem četl, že tyhle hlavy někdy dost vibrují když jsou na přísavkách na skle a je lepší bez přísavek, ale nějak si to neumim představit, jak by to drželo...?Pod pojmem největší houba myslíte 10 x10 x50? Včera jsem objednal molitan a dnes už je tady. 50 x 50 x 10. Původně jsem myslel , že to nařežu na 10 cm, ale když tak premýšlím, tak to asi udělám větší. Min. 50 x 15, nebo rovnou 25 x 50 ? Jo, z estetického hlediska to bude asi bída o tom žádná. Navíc jěště mezi ty filtry nastrkám 2 x 300w topení.  Ráno jsem vymaloval kumbál a zítra budu stavět podstavec . Rám a asi 9 noh ze smrku 8x5 a navrch prkna, nebo uvidíme co doma najdu. Nato 3cm polystyren obyč fasádní. To by snad mělo stačit. Akva je prý už ve výrobě, tak možná příští týden už bude doma. Jěště musím pořešit světla. Mám tady nějaký 20w led pásky s regulovatelným zdrojem, tak to chci použít, ale jěště vůbec nevím jak to udělám, jak led pásky správně umístit aby bylo akva pěkně nasvícené, aby byl k tomu dobrý přístup, aby mi tam nelezli kočky a aby to bylo taky estetický.

rs
11. září 2022, 19:35 - odpověď č. 3
Podstavec a kryt s ledkama v procesu.
Podstavec a kryt s ledkama v procesu.

Scháním bordel z filtru na zajetí nádrže. Měl by někdo tip Prostějov, Olomouc, Vyškov, Blansko nebo někde kolem.

rs


VLOŽIT ODPOVĚĎ
Za jméno můžete uvést i kontakt
Napište prosím číslo šestset dvacet osm
tučně označené položky jsou povinné