tlamovci.cz
tlamovci.cz


Diskusní fórum

Stránky: 1   ...............   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   ...............   304

10. srpna 2011, 11:30

Zářivka Marine Glo

Používáte někdo tuhle zářivku u tlamovců,specielně u tropheusu?Jestli ne,dala by se použít s kombinaci s bílou?


Téma založil: Smerf
[počet odpovědí 1]

10. srpna 2011, 8:06

velké poděkování

Dobrý den,chtěl bych touto cestou poděkovat Pietrovi,za jeho lidský a vztřícný přístup při řešení mého problému se zakladáním nového akvária , kdy mi jedna nejmenována profi firma špatně vyrobila 3D pozadí v akváriu. Poslední dobou mi připadá , že se tady mnoho lidí se stejným koníčkem jen hádá a tak trochu zapomíná podělit se i o ty pozitivní zkušenosti z kolegy akvaristy. Takže ještě jednou Pietro moc dík ps: vypadá to , že vše klaplo a dopadlo OK , ryby již v novém akváriu plavou.


Téma založil: Rosta
[počet odpovědí 13]

8. srpna 2011, 23:14

redukce mladého potěru

Zdravím vespolek a prosím o radu Jak naložit s přibývajícími mláďaty.
Máme akva 300l,aktuální osádka (stáří cca 3/4roku):
M.Maingano 8x
Lab.Trewavasae Rosa 10x
Metraclima Esterhae 10x
velikosti zhruba 6-9cm
Vzhledem k tomu,že ryby se čile třou a přestože spousta mladých skončila jako svačinka,pár jich útoky přežilo.Což se samozřejmě bude stále opakovat a mláďat přibývat.
Prosím tedy o radu zda je možné redukci potěru vyřešit nasazením dravce - např. Nymbochromis Polystigma? Je vůbec možné ho zařadit mezi stávající osádku ,pokud ano,tak jak starého jedince? Anebo poradíte jiný druh? O Freyeri jsem četl,že se o lovení mladých stará jen v mladším věku. /děkuji za odpovědi/


Téma založil: bert
[počet odpovědí 11]

8. srpna 2011, 17:17

Transport tlamovců

Ahoj.Po cestě z dovolené bych chtěl v Týnu nad Vltavou koupit tlamky do mého nového akva(zaběhlé, už je pro ně nachystané), ale mám to domů asi ještě 5 hodin.Vydrželi by to?Popřípadě budu rád za tip, kde nakoupit ve Zlínském kraji.Děkuji za odpověďi


Téma založil: Halford
[počet odpovědí 9]

8. srpna 2011, 14:23

Duboisi maswa - dotaz

Zdravím a mám dotaz. U některých jedinců - přesně 3 z 30-ti členného hejna Tropheus duboisi maswa došlo k vybarvení pouze jednoho pruhu - myšleno na jedné straně těla. Na druhé straně je pouze náznak. Ryby jsou staré asi dva roky. Setkali jste se s tím? Jaká je příčina? Dojde ještě k dobarvení?


Téma založil: Bentroph
[počet odpovědí 6]

8. srpna 2011, 11:01

Labidochromis sp. yellow

Nevíte někdo kolika let se dožívá tato ryba? Měla jsem párek, ale sameček dnes uemřel. Nenašla jsem na něm nic divného, jen byl zbarvený trocu do černa (ale tak vypadal už dlouho a vypadá tak i samička). Mám je přibližně tři roky a teď nevím, jestli mám kupovat nového samečka, nebo počkat až umře i samička a koupit si jiný druh (akvárium je pro cichlidy trochu malé, tak bych si koupila něco úplně jiného).


Téma založil: Hh
[počet odpovědí 19]

7. srpna 2011, 14:33

Jaký je rozdíl ?

Ahoj, prosím o radu jaká je rozdíl mezi A.Compressiceps a A.Calvus ? ,chci dát k malawkám do akva 500l na redukci potěru a Calvuse u nás nemůžu sehnat, mají jen ty Compressicepsi, Díky


Téma založil: Martin132
[počet odpovědí 21]

6. srpna 2011, 17:27

Nemocní tlamovci?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se děje s mími rybami?
V akváriu bylo vsechno v poradku mela jsem tam vápence a k tomu anubiasi. Večer jsem, ale koupila jiné kameny také vápence, ale né ty klasické jiné takové oválné. všechny jsem je dukladne omyla a dala je do akvária. Ryby bylo v pohodě. Ale ráno jsem přišla k akváriu a ryby byli u hladiny a rychle pohybovali žábrami. Jak jsem jim dala rádlo tak jedly ,ale ne tak jak vzdycky. Vzdy k ni prijdu a hned uz cekaji na jídlo. Jak jsem to uvydela vymenila jsem dva kýble vody a dala tam čistou ryby hned ožily,ale přišla jsem v pět hodin a ryby byla stejné jakoráno. Poradíte mi proím čím se to stalo? Je to reakce na jinou vodu skrz kameny? nebo neco jiného? Děkuju moc.


Téma založil: Marta010
[počet odpovědí 11]

6. srpna 2011, 15:05

Podezření na motolici

Zdravím,
Potřeboval bych poradit zda se jedná o motolici. Koupil jsem 4 pseudotropheus zebra red/red a jedna z nich měla na sobě pár černých teček a trochu i na ploutvých, nevěnoval jsem tomu pozornost a teď mě ostatní ryby začaly apaticky plavat ze strany na stranu a objevily se na nich taky černé tečky. Přikládám foto: tahle ryba to měla jako první a řekl bych že je na tom ze všch ryb nejlíp. Díky za rady.


Téma založil: BUS
[počet odpovědí 6]

Zdravim,

již 2 roky a kousek mám doma tlamovce a nikdy jsem se nesetkala s jinou nemocí nežli s nálevníky. Nyní jsem ale zakoupila od jednoho chovatele hejno mladých pseudotropheus zebra blue/blue. Po týdnu mi začli umírat jak tito, tak i mí původní tlamovci, ale hodnoty ph a NO2 jsou v pořádku.

Příznaky: nejprve plachost a trhavé pohyby, poté apatie a plavání ve svislé poloze, ocasní ploutev vypadá jako by byla ochrnutá, poté rybka pomalu přestává plavat úplně až si lehá na dno na bok a pomalu přestává dýchat.

Včera jsem všechny nakažené rybky dala stranou, ale všechny uhynuly. Dnes již opět jedna mrtvá a další plavající svisle.

Nejsem si vědoma nějaké nákazy z krmiva, jediné mě napadá, že koupení tlamovci byli nakažení, ale nevím čím. Mám podezření na ichtyosporodiózu.

Pžikládám obrázek jak rybky plavou, foto není moje, ale vypadá to uplně stejně.


Téma založil: janavino
[počet odpovědí 5]

Mezi akvaristy jsem narazil na používání antibakteriálního léčiva Biseptol 480. Tento lék obsahuje:
- 80 mg trimethoprimum
- 400 mg sulfamethoxazolum
Jak tento lék užívat? Máte s ním někdo zkušenost?


Téma založil: dubici
[počet odpovědí 3]

4. srpna 2011, 21:22

Nove aqua pro HAPS

Vim, jeste neni zarizene, ale protoze jsem jiz zde mnohokrat psal kvuli rozmerum, zatezi na podlahu, kvuli rybam a mam velkou radost, jak to dopadlo, tak aspon zatim fotka prazdneho aqua.Napoustet budu, az se za tyden vratim z dovolene(pro jistotu)Aqua je 195 dlouhe, 60 sirka a 53 vyska, celkem 620l, bude tam stavajici haps (cyrtocary a firefishe a zbytek dokoupim )do stavajiciho 320 l hrana 120 pujde hejno trophiku, asi 30 ks duboisy, pokud od nekoho sezenu.Dam pak foto, az bude nove aqua zarizene Miky


Téma založil: Miky1979
[počet odpovědí 12]

4. srpna 2011, 16:51

Tanganjika vs Malawi

Ahojte,
viete mi poradit, ci sa daju kombinovat rybky z jazera Tanganjika s rybkami z Malawi? Presnejsie - mame rybky z Tanganjika (Neolamprologus crassus, Neolamprologus leleupi a Neolamprologus multifasciatus) a chceli by sme kupit rybky Pseudotropheus demasoni. Je to mozne, alebo nie? Ak nie, mozete konkretizovat preco? Dakujem za radu. :-)


Téma založil: ZuzanaT
[počet odpovědí 105]

4. srpna 2011, 9:22

Natural bornTanganika

Ahoj všem fandům ryb a afriky zvlášť.Na AM jsem přišpendlil odkaz na video s mím aqem.Jelikož nevím kolik vás tam chodí,nebo ne a slíbil jsem i zde že ho prezentuji,tak tady je.
http://youtu.be/9acCFCfAD-M


Téma založil: hr
[počet odpovědí 9]

4. srpna 2011, 0:46

Tlamovci začátečník

Dobrý den chtěla bych si pořídit akvárko mohu poprosit o rady jaké druhy,jak velké akvárko atd děkuji jsem u těchto ryb začátečník


Téma založil: Martina Machulková
[počet odpovědí 4]

3. srpna 2011, 17:10

CO pod akvárium

Dobrý den, nechal jsem si udělat skříň pod akvárium (300l) a chtěl bych se zeptat, zda MUSÍ být pod akváriem polystyrén nebo nějaká podobná věc nebo můžu bez problémů a obav položit akvárium na skříň? Děkuji Tom


Téma založil: Tomáš Křupka
[počet odpovědí 7]

V diskusi na tomto fóru je několik doporučení ve způsobu léčení a dávkování Entizolu na léčení vnitřních parazitů. Vybral jsem ty nejčastěji doporučované. Pokud s něčím nesouhlasíte, tak uveďte svůj postup.
Dávkování:
- 1 x denně 1 tableta (250 mg) na 25 litrů vody po dobu 5-8 dnů - u běžných ryb. Tím názvem běžná ryby je myšleno všechny ryby mimo Tropheusy? Lze toto dávkování použít i pro tetrovité ryby? Někteří toto dávkování uvádíte i u Tropheusů v počátečním stádiu onemocnění.
- 2-3 x denně 1 tableta (250 mg) na 25 litrů vody po dobu 5-8 dnů - nejčatěji je toto dávkování uváděno u Tropheusů. Platí i pro jiné druhy ryb? Třeba u mbun nebo Haps v pokročilém stádiu?

- Dále se doporučuje nesvítit.
- Nekrmit nebo jen velmi mírně.
- Nechat běžet filtraci.
- Někteří doporučují navýšit teplotu na 28 - 29 stupňů.
- Před první dávkou vyměnit i 2/3 vody s řádným odkalením.
- Každý den měnit 1/3 vody před další dávkou Entizolu.
- Při léčení nepřidávat NaCl - pokud ji někdo přidává
- Možné léčení Entizolem v kombinaci s Baktopurem Direct.
- Většina z vás tvrdí, že nedojde k úplnému poškození nitrifikačních bakterií. Po ukončení léčby se nitrifikační bakterie snadno obnoví bez přidání nových nitrifikačních bakterií.

První příznaky nemoci:
- průsvitné, nitkovité výkaly
- odmítání potravy
- vyhledávání klidného místa, kde nejsou rušeni ostatními rybami.


Pokud jsem něco uvedl špatně nebo máte jiné doporučení, tak neváhejte a pište.


Téma založil: dubici
[počet odpovědí 135]

2. srpna 2011, 21:31

Zakalena voda

Ahoj,
chtel bych Vas pozadat o radu.
Nejsem v akvaristice zacatecnik, ale momentalne si nevim rady. Zakoupil jsem 500litrove akvarium o pro tlamovce. Zakoupil jsem 80kg pisku specialne pro akvaristiku, objednal filupinsky vapenec cca 70kg a v hornbachu koupil 3 velke kusy dreva. Filtr mam Eheim 600l.
Problem je, ze akva se po hned po napusteni pruzracne vody do 3 jakovy zakaluje. V podstate neni to nic hrozneho, ale voda je hned nazloutla. Myslel jsem si, ze toto pousti drevo, ktere je impregnovane, tak jsem pred ulozenim do akva nekolikrat odrhnul kartacem a to vazne hodne, pisek samotny i kdyz je udajne prany neolikrat propral a akva bylo cele ciste i tak umyte. Napustim vodu a do 3 dnu od krasne pruzracne vody co jsem napustil je voda zazloutla az hneda... svetla/zarivky mam koupene specialni spise studene barvy.
Akva jsem jiz cele 3krat vypustil a pak napustil a stale se opakuje tentyz jev.
Jsem z toho docela prekvapeny, protoze toto se mi jeste nikdy nestalo, nacem je pravdou nemel jsem takto velke akva. Na nicem jsem nesetril, vse je kvalitni a stalo radu penez. Jedine co me napada, ze koreny, ktere nejsou male, stale pousti impregnaci ci barvu samotnou. Asi vyndam jak vapec, tak drevo a budu pozorovat sam. Mate nekdo nejake napady, prosim?
Moc dekuji!


Téma založil: LittleFish
[počet odpovědí 25]

2. srpna 2011, 16:50

Cyprichromis leptosoma Mpulungu

Můžou být spolu s tropheusama?


Téma založil: Smerf
[počet odpovědí 11]

1. srpna 2011, 22:46

Armageddon v AQ, proč? :((((

Přátelé akvaristi, už název tématu odpovídá tragédii, to co se mi stalo dnes večer bych nepřál žádnému akvaristovi. Žádat Vás o radu už je ted asi zbytečné, ale bych byl velice rád, kdybyste mi napsali možné příčiny co a proč mohlo zbůsobit totální masakr ryb v AQ abych se tomu dejme tomu příště vyvaroval. Začnu od začátku, nejsem začátečník, akvaristikou se zabývám přes 15 let, ale toto mě hlava nebere. Jednalo se o AQ malawi o objemu 200litrů, přiznávám bylo přerybněné, ale to z duvodu, kdy jsem musel narychlo udělat ze dvou AQ pouze jedno AQ, ale ryby si cca měsíc, žili bez problému, akční, chut k jídlu, samozřejmostí byla častější výměna vody, vše OK. Už tam chovám pár let i Hrotnočelce, říkám mu had. AQ mám u rodičů, ale rodiče jsou naučeni jak se o ryby starat, takže pochybení z jejich strany je naprosto vyloučené. Dnes dopoledne jsem byl u rodičů, samozřejmě krmím si rybky starým dobrým krmením, které moc dobře znají a je bez problému (základní typ krmiva od Tetry + JBL Malawi). Ničemu jsem nepřikládal pozornost, pže tlamovci jak je jejím dobrým zvykem, žrali jak urvaní, takže vše OK. Když sem se vrátil dnes večer do svého bytu, tak mám telefon od rodičů, že co sem udělal s AQ, že VŠECHNY ryby jsou u dna mrtvé!!! Tak v tu chvíli sem si myslel, že jde o špatný vtip, okamžitě jsem přijel domů a totální masakr, jak kdybych měl v AQ nějakýho teroristu, nějakým zázrakem přežili 2 ancíci a můj milovaný had, který mě při výlovu stihnul ještě vydesit, pže mi vyskočil ze sítky, je dost velký a má teda fakt sílu, celkem adrenalin ho lovit. Mangána, aulonocary, pseudotropheusy, prostě všichni OFF. Prosím, nemáte někdo nějakou radu/nápad co se mohlo stát, že během cca 5ti hodin vymře celé AQ? Mě napadlo, že museli dostat 220V, ale to by se minimálně vyhodily pojistky, nebo by prasklo celé AQ, zářivky by buchly, ale nic vše bylo OK. Dále se vylučuje uvaření vody po erroru topítka/žádné topítko v AQ nemám. Tak pak jedině snad nějaká náhlá otrava, ale z čeho? Mám vnější filtr, kde jsou pouze keramické kroužky, molitany a aktivní uhlí od sery. Co mě zneklidnilo a přikládám se na stranu otravy je to, že když jsem částečne vypouštěl vodu y AQ, tak voda pěnila v kýblu, jako kdyby jste tam kápli JAR. Přikládám fotky, jsem bezradný a nevím co a jak dál, děkuji moc za Vaše postřehy a omlouvám se za ten román, ale snažil jsem se napsat vše důležité.


Téma založil: ToGi84
[počet odpovědí 30]

1. srpna 2011, 22:44

Co je to za nemoc?

Ahoj, pozná někdo z odborníků, co je to za nemoc? Zatím jsem měl jen u callochromis macrops a eretmodů. V akva to postihne vždy jen jeden druh ryb. Je to evidentně přenosné, některé jiné druhy ryb jsou vůči tomu imunní. Skvrna se postupně zvětšuje až postihne celé tělo. Trvá to asi měsíc až dva. Ryby po většinu času jí, není ani plachá. Nakonec jí to ale přemohne a chcípne. Už jsem se ptal dříve jinde, ale nikdy žádná uspokojivá odpověď. Problém u callochromisů je ještě zajímavý tím, že to vždy napadlo jen samce, samice žily ještě řadu let poté. Kamarád z Prahy měl u stejných ryb naprosto stejný průběh, postupně přišel o všechny samice. Ryby u původního chovatele jsou léta úplně bez problémů v super kondici. Budu rád za jakýkoliv tip. Díky,

David


Téma založil: David Ženčák
[počet odpovědí 35]

1. srpna 2011, 10:14

Chápu to správně?

Nevím jestli to chápu správně.Na německých stránkách je uváděno WF-divoké a pak WFNZ znamená u nás F1?


Téma založil: vaku70
[počet odpovědí 2]

31. července 2011, 20:58

dotaz na sodu

Dobrý den,prosín Vás jak dlouho mi soda udrží vyšší Ph v aq než začne klesat? Jaké máte zkušenosti z praxe? Při každé týdenní výměně vody znovu sodu přidáváte kdo máte nízké Ph? Díky


Téma založil: JCHP
[počet odpovědí 1]

31. července 2011, 20:53

Jak dlouho působí soda?

Dobrý den,prosím Vás jak dlouho mi soda udrží vyšší Ph v aq,než začne klesat?Díky


Téma založil: JCHP
[počet odpovědí 9]

31. července 2011, 15:16

Chovatelé Petrochromis v ČR a SR

Ahoj, můžeme si udělat přehled, kdo chová jaké Petrochromisy + vaše zkušenosti?

Já mám již několik let trewavasae a famula kaiser, obě skupiny se třou ve společné nádrži naprosto bez problémů, v nádrži měním asi 700-800 litrů vody týdně. Samci si drží teritorium asi 1 metr. Nebýt calvusů v nádrži, tak se mi tam přemnoží :-)

Dávám přednost F1, protože se snadno začlení do hejna když spolu vyrostou, nemám žádné problémy s agresivitou. Žádná ryby nebyla nikdy fyzicky poškozená. Mladé ryby nechávám ve společné nádrži, rád pozoruji, jak se schovávají ve velkých trsech cryptocorin, které trochu cupují, ale ne tak zas tak hrozně.

Měl jsem i skupinu dorostlých P. ephippium od pana Krauta, ale při výměně vody v období po povodních mi přežily jen 2 ryby (a to jsem dávkoval 3ml 10% roztoku Thiosíranu sodného na 100 litrů měněné vody jako pokaždé). Nepomohlo ani rychlé odlovení do jiného akva... Dnes aplikaci thiosíranu sodného ještě posilňuji velkým filtrem s aktivním uhlím na přívodu vody (+ předfiltr 20 um).

Aktuálně jsem zapojil do akva 2x Tunze 6105 (asi 13.000 litrů za hodinu) s usb multicontrollerem proti sobě, což dělá parádní pohyb vody podobně jako v jezeře. Důvod byl ten, že mám relativně hodně velkých kamenů v akva, kde se držel bordel. Takhle se mi všechno dostane dříve nebo později do filtru pod akvárkem, který 1x týdne komplet umeju a vytřu houbou, takže je jako nový. Filtrační náplň jsou biokoule, které jen propláchnu v akvarijní vodě a při výměně hodím do kýblů (jsou v síťovkách, takž to jde rychle a nepřijdu o skoro žádné bakterie, respektive je to stejné jako, kdyby při odstávce čerpadla ležely ve filtru - lepší by bylo, kdybych jim ještě vzduchoval pro přísun kyslíku pro bakterie). Čerpadla určitě můžu doporučit, akva s rybama, které v přírodě žijou v neustálém pohybu vody má úplně jiný rozměr! A to nemluvím o nočním LED světle, které je součástí balení Tunze :-)

Takže moje zkušenosti:

- co největší akva
- co největší výměna vody s aplikací aktivního uhlí a thiosíranu
- co nejvíce ryb
- co nejméně druhů
- dokonale čistý filtr bez detritu s podmínkou zachování nitrifikačních bakterií na filtrační náplni
- biokoule místo biomolitanu pro snadné praní
- neustálý pohyb vody

O čem ještě uvažuju:
- použít odpěňovač s ozonizátorem - hledám, jak bezpečně aplikovat, Schuran vyrábí model pro sladkou vodu, ale nenašel jsem míru efektivity
- kontinuální měření ORP a Ph pro sledování/kontrolu, kdy vyměnit vodu
- další techniky, které používám v mořském SPS+LPS akva

Založil jsem podobné vlákno i na http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=5127, ale všiml jsem si, že tam už moc lidí nepíše.

Jaké druhy Petráků máte a jaké jsou vaše zkušenosti/vychytávky/ponaučení?

Díky,

David Ženčák


Téma založil: David Ženčák
[počet odpovědí 13]

Stránky: 1   ...............   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   ...............   304


Založit nové téma