tlamovci.cz
tlamovci.cz


Diskusní fórum

Stránky: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   ...............   309

14. prosince 2015, 20:49

Kýč nebo design?

Jsou vánoce, tak zajímavost pro akvaristy. Je to sice moře, ale snad mi bude odpuštěno.
Odpočinková zóna obchodního domu Praha-Chodov.


Téma založil: Filip Král
[počet odpovědí 2]

14. prosince 2015, 18:39

zánět oka, nemocné oko

Dobrý večer,
všimla jsem si asi před 4mi dny, že se tlamovci vypoulilo oko. Teď ho má skoro celé zakalené a opravdu zvětšené. Vyměnila jsem vodu, přidala trochu soli a zvýšila teplotu v akváriu. Přidávám foto stavu oko pár hodin před tím, než se zakalilo. Můžete mi prosím někdo poradit, o co se jedná a jak rybě pomoci? Děkuji a přeji pěkný večer.


Téma založil: Nemocné oko tlamovce
[počet odpovědí 16]

11. prosince 2015, 14:22

Poradíte mi co je to za rybu?

Pseudotropheus aurora?
Pseudotropheus aurora?

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu jaká je to rybka. Já si myslím že je to Pseudotropheus aurora, ale 100% si jistý nejsem.
PS: myslím tu vlevo co plave na mě.

Děkuji za pomoc


Téma založil: plojhy
[počet odpovědí 3]

10. prosince 2015, 14:25

Pomoc s akvariom

akvarium
akvarium

Prosím pomožte, dajte nejakú radu... behom troch dní mi cele akva zazelenalo... mesiac bolo OK... svietim 8h denne, osvetlenie je Juwel colour hilite T5 54W 1x v predu a Juwel hilite day T5 54W 1x v zadu, osadka akvaria 6ks melanochromis cyanorhabtos maigano, 6ks labidochromis hongi sweden, 6ks Labidochromis chizumulae, Chizumulu, 6ks aulonocara jacobfreibergi cape maclear, filtracia BioFlow 3.0...dakujem za rady


Téma založil: Rikino4
[počet odpovědí 4]

9. prosince 2015, 16:27

NLS cichlid formuůa

Zdravím,prosím poradíte mi kde mohu koupit v čr nebo od koho NLS cihlid formula?Děkuji moc


Téma založil: jaroslav22
[počet odpovědí 5]

8. prosince 2015, 22:34

Vyšší hodnoty NO2

akvárium
akvárium

Ahoj, tak jsem nakonec zabrousil sem s prosbou o radu nebo o Vaše zkušenosti. Stěhoval jsem nyní tropheusy z menší dočasné nádrže do větší. Nechal jsem cca týden běžet nový filtr v původní zajeté nádrži (cca 1 rok), při stěhování jsem ještě vymáchal původní zaběhnutý filtr do nového, aby se tam dostalo co nejvíce nitrifikačních bakterií. Před stěhováním NO2 na nule, NO3 cca kolem 15-20 mg/l. Stěhoval jsem komplet nádrž, včetně starého dna (jemného písku), veškeré vody (tj. 200 l) do většího 300 litrového akvária. Po přestěhování cca po 5 dnech mi najednou vyskočili hodnoty NO2 na cca 0,15 - 0,2 mg/l (dle testů od Rataje). Aplikoval jsem Sera Toxivec (druhý den NO2 na nule), poté to opět vyskočilo, takže Sera BioNitrivec (opět hodnoty téměř neměřitelné), další den opět vysoké hodnoty NO2. Dnes jsem aplikoval FilterMedium od EasyLife. A koupil jsem pro jistotu testy od Sery. Teď večer jsem měřil a naměřilo to podle hodnoto cca 1-1,5 mg/l. Dle Rataje zase jen kolem 0,15 mg/l. Mezitím tedy již několik dní aplikuji vodovýměnu (cca 100 litrů denně). Jedinou variantou je, že se narušila nitrifikace při tom stěhování a akvárium se teda znovu zajíždí. Nerad bych ryby zbytečně vystavoval vysokým hodnotám NO2. Zatím vypadají v pohodě, i když je na nich vidět, že to prostě není ono. Většinou se drží spíš v horní části akvária. Občas si loknou u hladiny, ale nijak extrémně to nedělají. Nevím, jestli těma vodovýměna spíš neškodím (většinou u toho i odsaju co nejvíc "hovínek"). Jinak vstupní parametry vody - NO2 téměř neměřitelné, NO3 jen opravdu slaboulinký nádech růžové.


Téma založil: James
[počet odpovědí 11]

8. prosince 2015, 14:38

Skladba ryb

Zdravím,

orzhodnul jsem se, že po letech udělám z původně společenského akvária Tanganiku. Potřeboval bych potvrdit nebo vyvrátit, zda můj výběr ryb bude v pořádku.
Velikost nádrže 100 x 40 x 50 (d x š x v). Mám 3D pozadí ale nakonec jsem se rohodnul pro černou tapetu, abych ušetřil drahocenné litry.

Moje představa je mít v akváriu Neloamprologus signatus (10 ks). Nechci mít jednodruhovou nádrž, takže zvažuji co k nim dát.
Vybral jsem:

Paracyprichromis Nigripinnis (8 - 10 ks)
Altolamprologus Compressiceps Gold Head (4-6 ks)

Je takováto osádka reálná? Není těch ryb moc?


Téma založil: hanacius
[počet odpovědí 2]

6. prosince 2015, 18:09

Nimbochromis livingstonii

Nimbochromis livingstonii
Nimbochromis livingstonii

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, teda skôr sa uistiť či ide o rybu Nimbochromis livingstonii. Mám ju doma a nevedela som prísť nato čo je to za rybu a potom som ju asi konečne našla. Myslím že je to ona ale stále mám pochybnosti pretože nenašla som nikde presne v takých farbách ako mám ja. Podobá sa veľmi so škvrnami ale nikde som nevidela takú čo by mala tak sfarbené bruško. Myslíte teda že je to ona? alebo môže byť s niečim skrížená ?


Téma založil: Kristína
[počet odpovědí 2]

4. prosince 2015, 9:04

akvarium s Cyphotilapia

Dobrý den,
chtěl bych si založit akva s Cyphotilapia frontosa nebo giberosa, ještě envím přesně co a jakou formu.
Na internetu jsem viděl že spousta chovatelů má u nich třeba nějaké snekáče. Vypadá to úplně úžasně. Jen se moc nevyznám ve šnekáčích resp. do teď jsem byl orientován na malawi. Mohl byste mi někdo poradit něco ohledně výběru správných šnekáčů a počtu k Cyphotilapia.Akva bude 500-600l cca. Dík moc.


Téma založil: tomas1
[počet odpovědí 61]

2. prosince 2015, 23:12

Akvarijní pozadí - jak odlepit

Ahoj, měl bych dotaz ohledně akvarijního pozadí BTN slim.
Mám je vlepené do akvária - silikon po celém obvodu. Nyní musím akvárium z důvodu vady vyměnit, ale rád bych pozadí použil v novém.
Zkoušel už to někdo nějak vyndat? Co použít - nůž, teplo, chemie, ...
Dík za každou radu.


Téma založil: PP
[počet odpovědí 4]

2. prosince 2015, 22:13

Tropheus - nemoc?

Ahoj,
mám akvárium 300 litrů (120x50x50), kde mám dospělou skupinu Tropheus duboisi. 20 jedinců. Krmím Sera Flora, Sera San, JBL NovoMalawi, Sera Spirulina tabs (pouze tato krmiva). V nádrži se začali objevovat dlouhé výkaly. Nejsou ale bílé ani průhledné, ani se netáhnout za rybami. Mají většinou kolem 1-2 cm dlouhé, světle hnědé. Ryby se chovají normálně, ke krmení jdou všechny, nijak nezvykle se žádné ryby nestraní. Ani nevím, jestli je to od více ryb nebo jen od jedné či dvou, protože výkaly najdu na substrátu nebo padající ke dnu ve sloupci vody. Všechny ryby plavou v pohodě, neustále se namlouvají a vytírají. Díky za radu, jestli mám teda preventivně léčit bičíkovce nebo to nechat být.


Téma založil: Lexik
[počet odpovědí 5]

1. prosince 2015, 17:28

Osvětlení Malawi

Dobrý večer, chci se zeptat vyrabím akvarijní kryt a uvažuju nad dvěma kombinacema zářivek at mi vyniknou ryby a at nechřadnou anubiasy zatím mi pěkně rostou.Co máte vy,neptám se na LEDKY :)

Osram skywhite 880 + Hagen Power Glo

nebo

Osram skywhite 880 + Sylvania Aquastar

díky ;)


Téma založil: Guffy
[počet odpovědí 13]

1. prosince 2015, 16:24

Socolofi a yellow

Ma někdo spolu jen tyhle dva druhy-socolofi a yellow?Šla by když tak poslat fotka jak vypadají v hejnu a nebo nějaké podobne?Chtěl bych tyhle dva druhy asi tak po 18 kusech do akvária 360l


Téma založil: Marťas
[počet odpovědí 4]

30. listopadu 2015, 21:52

Úhyn ryb po dokoupení nových

Stav z dnešního dopoledne
Stav z dnešního dopoledne

Filtr:Crystal Profi e1501 1400l/h
Filtrační médium:
1. Původní součást filtru, modrá filtrační hmota (něco jako hrubý a tuhý molitan), hrubá + jemná
2. Keramické válečky
3.-4. originál kuličky co byly k filtru
Na filtru nasazen difuzér pro vzduchování, předfiltr nemám. Filtr čistím vždy jen z poloviny, 1x za cca 1/4 roku.
Rozměry akva v cm: 160d * 38h * 68v (cca 400l)
Krmiva: Hikari pro cichlidy, různé druhy, Tablety TROPICAL Green Algae Wafers, krmím jen co ryby hned požerou, jednou týdně nekrmím vůbec.
Ryby: Tlamovec čelnatý (1x samec, cca 9let, nově 1 cca 2letá samice ze Sklorexu v Brně.)
Tropheus zebra red cca 13ks různě staré, od cca 6měs. do cca 7 let, mezi nimi i 4ks nové, zakoupeny stejně jako samice tlamovce čelnatého.
Cca 15 tlamovců které nemám určené, vypadají stejně jako oranžové zebry, jen jsou světle šedo-modré, opět různě staré.
4 ks neurčených, bohužel nemám foto.. samci jsou štíhlí, kovově modří se žlutou skvrnou od tlamky až po hřbetní ploutev.

Situace:
Akvárium jsem "zdědil", včetně jeho osazenstva. Funguje bez nějakých problémů už tři desítky let, z toho posledních cca 12 let s tlamovci. Těm se čas od času daří odchovat i nějaké mladé rybky.
V akváriu NENÍ písek. Jen kameny, zřejmě nějaký druh žuly. Voda je tvrdá, brněnská, jediná chemie je (spíš dosud byl) preventin a sůl. (v malých dávkách vždy po částečné výměně vody, tj 1x za cca 7 dní). Proti chlóru nic.
Topí se na 26°C.

Akva provozuji dle rad původního majitele cca 4 roky bez jakýchkoliv problémů (uhynuly cca 4ryby za celou dobu, dle pův. majitele staré kusy).

Ano, nejsem akvarista, ano, měl jsem si zjistit jak se o akva a rybky starat i z jiného zdroje než od původního majitele a ano, pokusím se všechny chyby napravit. Bohužel, už je možná pozdě.

Pokud jste doteď nad otřesnými podmínkami ještě nezavřeli stránku, to horší se stalo teď před týdnem.

Byl jsem koupit novou zářivku do brněnského Sklorexu a samozřejmě jsem se tam "zamiloval" do rybek. Chtěl jsem (ano, jsem naivní idiot) do chovu dodat novou krev, aby se rybky nekřížily jen mezi sebou a svými potomky.

Koupil jsem tedy 9 nových rybek. Ptal jsem se prodavače, co mám udělat když nemám karanténní nádrž a ten mi prodal Prevent od Dajany, že to bude OK, že s tlamovci nikdy není problém.

3. den po vypuštění nových rybek se u původního tlamovce čelnatého, vitálního silného samce objevilo vypouklé, takřka vyhřezlé oko. Pův majitel doporučil odpustit cca 1/3 vody a dávkovat pol. žíci soli do akva + Preventan dle návodu na balení.

6. den od prvního pozorování problému s okem (vzniklo to přes noc, doslova) byl samec netečný, zdržoval se v jeskyňce z kamenů, nežral a prakticky jen seděl na dně. Na radu pův. majitele jsem vyměnil další vodu, opět cca 1/3 a znovu "dokořenil" solí a Preventanem.

Začal jsem pozorovat zvláštní chování u ostatních rybek. Většina se drží u dna, některé zase u hladiny. Na těle některých starších ryb jsou patrné flíčky tmavé barvy, jakoby ranky po vypadaných šupinách. Ryby jsou jakoby širší, zvlášť část mezi prsními ploutvičkami je jakoby zduřelá. Některým se třepí ploutve. Jen mladé rybky se chovají stále stejně, bez jakýchkoliv příznaků. Všechny zatím žerou (kromě tlamovce čelnatého s postiženým okem).

Dnes, 10. den od prvního problému se stav starších ryb zhoršil. Zašel jsem do Sklorexu, kde mi prodavač hned po sdělení problému řekl, že mi žádnou náhradu za nemocné ryby dát nemůže (aniž bych o to jakkoli žádal). Řekl jsem mu, že po něm chci jen radu co dělat. Prodal mi Baktopur od Sery, že to určitě pomůže. Pokud ne, prý by doporučil antibiotika.

Doma jsem aplikoval Baktopur a stav starších ryb se dramaticky zhoršil. Začaly jakoby zhluboka dýchat, některé plavou hlavou dolů. Dvě už nepřežily a další vypadají také dost zle.

Mladé ryby jsou pořád bez příznaků.

Podle návodu mám zítra akva nechat být a další den opakovat dávku. Nevím, když vidím výsledek první aplikace Baktopuru, jestli od druhé aplikace raději neupustit..

Vím, že jsem dělal hodně chyb, že ryby jsou v nevhodné nádrži, voda nebyla měněna dost často, neodstraňoval jsem chlór a dal si ryby z obchodu rovnou do "zajetého" akva. A nejspíš jsem toho pohnojil ještě víc.

Ale co teď? S čím začít? Jak rybám pomoci z nejhoršího? Děkuji za každou radu..


Téma založil: Jara
[počet odpovědí 11]

30. listopadu 2015, 8:35

Střevní parazit?

Vím, že toto téma tu bylo rozebíráno již Xkrát a také jsem spoustu vláken pročetl. I přes to si dovolím požádat o radu, protože každá situace, myslím, žádá jiné řešení.

V nádrži o čistém objemu vody cca 700 litrů mám hejno cca 65 Tropheusů + nějaké Eretmody. Asi týden zpět si tak polovina hejna přestala všímat krmení a po nádrži tu a tam plave to, co nikdo z nás nechce vidět - bílé až průsvitné výkaly. Povětšinou delší a užšího (nepravidelného) průměru, než ty běžné - hnědozelené.

Může to být počáteční stádium střevního parazita? Co byste navrhli za řešení? Nemám žádnou jinou nádrž a filtruji skrz externí komorový filtr.


Téma založil: Fox12c
[počet odpovědí 3]

29. listopadu 2015, 23:36

Led osvětlení

Dobrý den, chtěl jsem se optat zda-li máte zkušenosti s tímto osvětlením.LED osvětlení akvária HI-LUMEN150 - 120xLED 60 W.
Nebo jestli nevíte někdo kdo vyrábí osvětlení? či nějakou rampu na 160 cm dlouhé akva? chtěli bychom ho hezky rozzářit. Jedná se o dominantu pokoje. Líbilo by se nám takovéto osvětlení.
https://www.youtube.com/watch?v=sWD9jfUzq2c

děkujem za rady a názory a tipy


Téma založil: Goosy
[počet odpovědí 7]

28. listopadu 2015, 18:00

Jaké druhy a kolik?

Zdravím,zakládám nové akvarko 380l a chťel bych poradit jaké druhy a počet?Chtěl bych nějaké modré(socolofi),žluté a nebo oranžové.Diky moc


Téma založil: Tomaš.M
[počet odpovědí 1]

27. listopadu 2015, 20:53

Prosím o radu

Zdravím,zakládám nové akvarko 380l a chťel bych poradit jaké druhy a počet?Chtěl bych nějaké modré,žluté a nebo oranžové.Diky moc


Téma založil: Tomáš.V
[počet odpovědí 1]

26. listopadu 2015, 13:42

Problém po každé výměně vody

Dobry den chci se zeptat jestli to je normální jev po výměně body popřípadě co změnit. Akvarium mam 300l menim 1/3 vody tydne z řádu a přidával jsem doposud stop chlor od Dajany,na příští výměnu uz mi došel thiosiran sodny.Vypnu filtr,menim vodu,odkalim,napoustim vodu a na závěr pridavam odměrky dajany podle mnozstvi vyměněne vody na odchlorovani,zapinam filtr,vzduchovani apd. Nevim jestli je to normalni,ale po kazde výměně se ryby začnou šílene otirat o dno a jsou naježene.Nijak se nerypu ve dňe jen povrchove odsaju bordel.No2 a No3 dobre,Ph 8+,kh +- 20, gh pod 6. Děkuji za rady


Téma založil: Guffy
[počet odpovědí 30]

25. listopadu 2015, 12:45

Určení druhu

?
?

Dobrý den, nevíte co by to mohlo být za tlamovce? Vím, že fotka je dost nekvalitní :(. A předpokládám, že pohlaví už by určitě určit nešlo, že? Předem děkuji za odpověď :).


Téma založil: Marti_na202
[počet odpovědí 0]

25. listopadu 2015, 12:04

Lepení Akvarka 165*65*65 cca 700L

Všem Ahoj je někdo schopný nebo se tím zabívá.Potřeboval bych slepit akvarko o těchto rozměrech co jsem uvedl.Bude stačit síla skla 8mm.? V okolí Liberce Děkuji


Téma založil: KALVATORE
[počet odpovědí 19]

24. listopadu 2015, 10:07

Plaší tlamovci

Ahojte měl bych dotaz, mám tlamovce poměrně dlouho, daří se jim praidelně se mi vždy rozmnožují odchovávám mladé, ale mám jediný problém... Jsou vždy jen u dna téměř a přijde mi, že nejsou moc rozplavané, spíš jen tak pomalu plavají, ale že by vyloženě šmejdili po akva asi moc ne, přitom vše je v pořádku. Nevíte co s tím ? Nicméně, když přijdu k akva nebo jdu krmit okamžitě vystartují a šmejdí


Téma založil: Jiri
[počet odpovědí 0]

22. listopadu 2015, 19:52

Chov 2 druhu Tropiku v 400 L nádrží

Nebude problém ohledně křížení druhu T.Bemba a T.Bulombora děkuji


Téma založil: KALVATORE
[počet odpovědí 10]

20. listopadu 2015, 20:27

je toto Acei?

je toto Acei?
je toto Acei?

A jeste jeden dotaz toto je Acei ?


Téma založil: Jiri
[počet odpovědí 6]

20. listopadu 2015, 20:26

Je to aulonocara orange?

Lidi poradte mi s tdmito druhy jake to jsou na kazde strance nachazim jiny nazev ... Dle meho Aulonocara orange ne ?


Téma založil: Jiri
[počet odpovědí 2]

Stránky: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   ...............   309


Založit nové téma