tlamovci.cz
tlamovci.cz


Diskusní fórum

Stránky: 1   ...............   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306

Říká vám někomu něco druh
Pseudotropheus(Cynotilapia)pulpican?


Téma založil: wladys
[počet odpovědí 5]

Prosím o pomoc.Plánuji 280l akva(140*40*50v) a chtěl bych do něj umístit vnitřní filtr.
Pokud někdo tento filtr máte prosím o názor na něj a návod na stavbu.(jednoduchý jednokomorový-čerpadlo+molitan)
Zajímalo by mě také porovnání tohoto filtru s filtrem vnějším.


Téma založil: wladys
[počet odpovědí 30]

Ahoj.Můžu odlovit dvě samice ps.saluosi (s jikrami) ze společné nádrže do 45 litroveho akva?Výtěr byl osm dnů po sobě.Zajímá mě,jak budou reagovat na cizí potěr až ho vypustí a jak se snesou spolu?Dik


Téma založil: Roman
[počet odpovědí 1]

Prosím o radu, jak udělat pěnové pozadí. Dá se to dělat rovnou na sklo? Jaký je nejjednodušší postup aby to pak dobře vypadalo, v životě sem to totiž nedělala.Díky


Téma založil: markéta
[počet odpovědí 6]

Chystám se zřídit nové osazenstvo mého akvária. Respektive jsem již před samotným koncem. Kolega mě nakonec nadchl pro tropheus moorii orange. Mluvil o tom, že se tyto ryby cítí nejlépe ve skupině, kde tvoří jakousi komunitu. On je také tak chová a proto jsem se rozhodl pro 25 ks stejného druhu. Mátě s tímto někdo nějaké zkušenosti nebo informace. Když čtu na zahraničních stránkách a sleduji osazenstvo jednotlivých nádrží tak tam mají od každého druhu maximálně 4ks, spíše po dvou nebo dokonce po jednom. Myslíte si, že čekají až se jim druhy zkříží, nebo dávají raději přednost pestrobarevnému osazenstvu? Díky za diskuzi k této problematice. Osobně si myslím, že společenství jednoho druhu je přirozenější, nebo ne?


Téma založil: Josef Típálek
[počet odpovědí 3]

Zdravím všechny. Uvažuji o založení "Afriky" a chtěl bych se zeptat. Snesou se tlamovci s čichavci? Mam pár čichavců zlatých. Musel jsem je přelovit, protože terorizovali ostatní spolubydlící...
Díky za radu.


Téma založil: gartik
[počet odpovědí 10]

Jaká zrnitost je vhodná pro malawi a jak se jemný písek (0,3 mm) odsává? Nenasává to i filtr, když to ryby rozvíří? Díky.


Téma založil: Martin Novák
[počet odpovědí 2]

Mám při dohotovení dekorací a při úplném napuštění akvárka použít UV lampu? Před nakoupením rybiček...
K čemu všemu se má vlastně UV lampa použít?
V návodu je napsaný pěkný houby.
Díky


Téma založil: zuzajda
[počet odpovědí 4]

Chci vědět, jestli pod kameny - z bezpečnostních důvodů- není třeba něco dát. Třeba polystyrén... Pokud ano, tak po celé ploše dna?
Mám akvárko průhledné z obou stran, máte nějaký tip na uspořádání kamenů? Mám výšku 60cm. Mám z toho docela obavy. Budu tvořit poprvé...
Můžu dát kameny z obsahem vápence? Krásné bílé kameny z lomu Mikulov...
Díky


Téma založil: zuzajda
[počet odpovědí 37]

Chci změnit osazenstvo se společenského na Malawi. Ale nemám na to moc času při dvou malinkých dětech.
Rybky už jsou rozdané, akvárko má třetinu vody, ale pořád filtruju. Můžu vypnout filt, případně na jak dlouho bez poškození? Chci tento týden naskládat kameny, ale nechci zničit "starý" písek. Nádrž 320l byla skvěle zajetá.
Díky - zatím laik, ale nadšený.


Téma založil: zuzajda
[počet odpovědí 4]

může mi prosím někdo poradit, jaké vybavení pro akvárium o objemu cca 720 litrů pro cichlidy. V souřasnosti mám akvárium 220 litrů a rád bych větší, ale nechci experimentova, hlavně s rybami. Za každou radu děkuji


Téma založil: plynař
[počet odpovědí 1]

V radách a zkušenostech se píše že v akváriu se samicí a potomstvem by se měl filtr zabezpečit proti vcucnutí mláďat.Jak ho mám zabezpečit? A je vůbec výhodnější samici odlovit a dát do samostatného akvária?


Téma založil: Tomáš
[počet odpovědí 4]

Mám v akváriu s tlamovci jemný bílý písek. Oni ho ale pořád hloubí, přesouvají a dělají velké díry až na dno akvária ... mám strach, že popadají kameny, které v akváriu mám. Mám to vyměnit? dát tam jemné kameny? nebo to mám prostě nechat? jsem zvědav na vaše zkušenosti.


Téma založil: Luboš
[počet odpovědí 3]

Dobrý den. Praskla mi zkumavka u topítka a nemohu sehnat jinou. Chtěl bych se zeptat, kde by se dala sehnat nová, protože jsem se ptal v lékárně a ve zverimexu a nikde ji neměli. Vnitřní průměr-1,36cm,délka-25cm.
děkuji


Téma založil: Honza
[počet odpovědí 3]

Děkuju Vám za reakci na dotaz TLAMOVCI VS. ŠNECI.Když tedy tlamovci nežerou šneky, tak by mě zajímalo jestli jsou některé cichlidy, které šneky žerou a zároveň si nevadí navzájem s tlamovci.AKVARIUM- 840l


Téma založil: Killer
[počet odpovědí 2]

Dobrý den, dočetl jsem se zde, že nítěnky by pro tlamovce neměly být vhodné. Já jen občas tak jednou týdně dám rybám malý kousek hovězího srdce nastrouhaného a rozpuštěného ve vodě. To by snad vadit nemělo. Nebo ano?


Téma založil: prizak
[počet odpovědí 10]

Chci se jenom zeptat jaký rozdíl je mezi tlamovci rodu Metriaclima estherae a Pseudotropheus zebra (blue/red). Mám za to že se jedná o stejnou rybu. Díky za odpověď. Vondra


Téma založil: Pavel Vondra
[počet odpovědí 3]

Chovám mj. P. lombardoi cca. 6 měsíců. Ryby jsou velikosti 8-10 cm. Byly pořízeny najednou od jednoho chovatele. Z celkem 10 mláďat zbarvených klasicky modře s pruhy se vyklubali krásně žlutí samci a samice se světle modrou barvou těla, na kterém mají tmavě modré (někdy až černé) pruhy - klasika. Avšak u 2 ks velikosti cca. 8 cm se zbarvení ustálilo na modrém těle (spíše tmavší modrá než je základní podkladní barva samic), pruhy jsou občas vidět, ale většinou nejsou skoro žádné. A hlavně - na řitní ploutvi se objevila jasná jikerná skvrna. Původně jsem si myslel, že jsou to - rybky mi prominou - "opožděné samice", ale teď mne zmátla ta jasně žlutá jikerná skvrna. Chování v akvárku je neutrální (ani teritoriální samec ani plachá prchající samice). Takže poraďte prosím. Je barevná odlišnost vyvolaná např. zařazením ve skupině? Ve 240l 20 ks (lombardoi, trewavase, crabroú). Dík.


Téma založil: Tomáš N
[počet odpovědí 3]

Zdar mam v akvárku (840l) šneky,chci se jich zbavit a zároveň pěstovat tlamovce.A proto se ptám jestli někdo nevíte jestli tlamovci žerou šneky,jako třeba oceláti?


Téma založil: Killer
[počet odpovědí 12]

Již jsem se jednou ptal,ale bohužel moc odpovědí jsem nenašel. ´Je možné přidat 4 ks Botia do akvaria Malawi.
Mají asi 12 - 14 cm. Děkuji za každou radu.


Téma založil: kubrt
[počet odpovědí 1]

Poradí mi někdo, jak "odříznout" dno akvaria 240 l z 8mm skla. Nějakým nedopatřením mi prasklo, nyní bych ho chtěl vymněnit, ale i tenkým nožem se do spáry nedostanu, žiletky praskají. Za radu předem děkuji.


Téma založil: hadik
[počet odpovědí 16]

Jako začátečník sháním informaci, zda existuje nějaký automatický dávkovač krmiva pro rybky, pro případ mé několikadenní nepřítomnosti. Zatím to řeším "obtěžováním" mých známých, kteří musejí mít klíčky od mého bytu a pravidelně docházet krmit.


Téma založil: Radek
[počet odpovědí 2]

Díky za odpověď.Mam akvarium 500 l a bylo mi řečeno, že je třeba asi 100 kg lávy. Prosím o tvůj názor a radu
kde se dá sehnat láva za rozumnou cenu. Díky


Téma založil: kubrt
[počet odpovědí 4]

Jaké procesy probíhají při založení nového akvária aneb<br><a href="rady.php?idClanku=7"><strong>SYNDROM NOVÉHO AKVÁRIA</strong></a> - volný překlad od Toma.
Své názory a připomínky k článku piště prosím sem do diskuse.


Téma založil: Admin
[počet odpovědí 6]

Ahoj, dostala jsem jako dárek Pseudotropheus zebra red-blue 2 samičky a 1 samce, nastudovala jsem informace, vše co jsem našla,snažím se jim to zařídit tak, aby jim to vyhovovalo, mají 200 l nádrž. Zašla jsem do akvaristiky, kde měli dost tlamovců, aby mi poradili, které k nim můžu dát. Nakonec jsem k zebrám měla labidochromis yellow, tropheus duboi, pseudotropheus demasoni. Uhynul mi duboi, dvě zebry. Všechny z ničeho nic, velmi rychle, asi v rozmezí čtrnácti dnů. Mrtvé změnili barvu, jakoby vybledly, připadali mi trochu nafouklé. Známý, který tlamovce chová a daroval mi je, mi řekl, že každá ryba má v sobě bakterie, které jí samotné neškodí, ale nesmí se míchat ryby z Tanganiky a z Malawi, neboť ty bakterie je zahubí. Je to pravda? Nebo je v tom něco jiného? V akvaristice mi řekli, že je to nesmysl, dle nich měli špatnou vodu, dali mi preventivní kapky, ale uhynula další. Můžete mi prosím poradit?


Téma založil: andrea
[počet odpovědí 15]

Stránky: 1   ...............   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306


Založit nové téma