tlamovci.cz
tlamovci.cz


Diskusní fórum

Stránky: 1   ...............   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306

Prosím poraďte, zda jsou tedy lávové kameny vhodné nebo ne. Když ne tak jaké?


Téma založil: kubrt
[počet odpovědí 1]

ahoj chtel bych se zeptat, jestli - pokud mam chovnou skupinu T. duboisi a ve spolecenskem akvariu se mi budou trit a ja nemam moznost odlovu samic-sezerou je¨, nebo ne?
Stejny dotaz bych mel i v pripade Cyphotilapia frontosa.
dekuji za odpoved


Téma založil: Jarda
[počet odpovědí 3]

Jake chovani ma Pseudotrpheus Socolofi v atlasu jsem vycitl,ze ma mirne chovani,ale kdyz jsem ho chtel koupit rikali,ze se k Pestrencum cervenobrichym nehodi.Diky za radu.


Téma založil: Z POUR
[počet odpovědí 1]

Umřeli mi dvě rybičky-myslel jsem, že už je to v pořádku, ale další rybky začali jevit známky nemoci-bílé kolem tlamy,nekoordinované pohyby a na přední stěně akvária se mi dneska ráno objevilo spousta lezoucích bílých čárek-zřejmě nějací parazité.
Vůbec nevím, co s tím. Prosím o radu jaký přípravek na léčení použít a co vlastně rybičkám je?Díky.


Téma založil: Radek
[počet odpovědí 3]

V jednom akva jsme mel tuto samici-Metriaclima estherae. A 3 ryby(samci) pseudotropheus zebra. Vytreli se 2x- poprvé jsem to netušil a byla z toho jen jedna rybka- po matce- žlutá. 2. výtěr to už sem vědel sem uchránil a mám 10 rybek, v poměru 1:1 otec(černé zebry) a matka(žluté)

Pokud jsem to dobře pochopil, je to jako u lidí. černoch s běloškou mají někdy černé, někdy uplně bíle,někdy míšené dítě.
Ma otázka tedy zní: je to tak i u tlamovců????


Téma založil: michal
[počet odpovědí 2]

Proč nejsou nitěnky vhodné pro tlamovce? Díky.


Téma založil: Petr
[počet odpovědí 2]

Idem zakladat nove Malawi akvarium - 1400 (d) x 550 (s) x 400 (v) t.j. 308 l. Chcem sa poradit ohladom filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz. Uvazujem - vnutorny Fluval 4 plus, alebo vonkajsi Fluval 340 (dost drahe). Osvetlenie 2 x 40 W dlzka trubic 120cm. Trubice osadene do vlastne vyrobeneho krytu.
Viete mi poradit ine moznosti filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz? Kolko cihclid mozem bez problemov chovat v tejto nadrzi?


Téma založil: krovak
[počet odpovědí 3]

Ahoj,

chovám cichlidy čtyři měsíce ( Labidochromis Hongi, Lab. Yellow, Melanochromis Maingano a Pseudotropheus zebra). Ryby jsou asi 3/4 roku až rok staré. Na kůži třech ryb ( Lab. Hongi cca 4 cm ) se objevilo pár světle šedivých až bílých skvrnek nepravidelného tvaru a průměru cca 3mm. Ty za nějakou dobu zmizí a objeví se jinde. Zatím se nevytvářejí vatovité chomáčky jako u plísně. Jelikož s těmito rybami nemám ještě zkušenosti nevím, zda-li se jedná o příznaky nemoci, či běžný jev při dospívání těchto ryb. Ryby vypadají navenek jinak zcela vpořádku, normálně plavou a žerou. Voda má ph 7,4; 26°C; celk.tvrdost 12° a uhl.tvrdost 6°;dusitany 0 mg/l;dusičnany do 30 mg/l. Díky za pomoc, Vašek.


Téma založil: Vašek
[počet odpovědí 11]

Stačí na 120 l akvárium filtr Fluval 2? Dá se vylepšit výměnou původní filtrační houbové hmoty za nějakou lepší filtrační vložku?
Pokud toto není vhodné jaký cenově nejdostupnější filtr mám pořídit?
A ještě dotaz na testy dusíkatých látek-nějaký jednoduchý a komplexní test.


Téma založil: Radek
[počet odpovědí 5]

Mám zájem o PŘÍSAVKU THAJSKOU (gyrinocheilus aymonieri)Poraďte kde ji sehnat(středočeský kraj)


Téma založil: Milan Žáček
[počet odpovědí 2]

Mám 112 l akvárium, v něm mám 13 tlamovců a teď se mi dva nezdají-divně plavou, pořád se schovávájí-žlutý P.saulosi ztratil zářivě žlutou barvu a má na sobě takový jemně zelenavý nádech-jde to vidět jenom zblízka, druhá nemocná rybyka je P.zebra red-mám dvě a jedna z nich má pořád sklopenou hřbetní ploutev a na jejím začátku cosi bílého,potom má také bílou mini skvrnku na těle a pod okem. Chtěla jsem je odchytit, ale mám v akváriu spoustu úkrytů, takže to není možné.
Jak je mám vyléčit a co nemoc způsobilo?
(odkaluji 1x za 4dny-zároveň měním vodu, akvárium mám teprve měsíc a všechny rybky se až dosud projevovali spokojeně)


Téma založil: Eva
[počet odpovědí 12]

Zajímá mě jaké máte zkušenosti s krmivem pro tlamovce. Je mi jasné, že sežerou všechno, ale jaké je nejlepší krmivo, aby měli krásnou barvu a byli zdraví.


Téma založil: Luboš
[počet odpovědí 11]

V obchodě se mi strašně líbil jeden druh tlamovců a tak jsem je roztržitě zakoupila. Jenže jsem si nezjistila druh. Samice jsou žluté s černými skvrnkami, samci jsou buď žlutavý jen s modrou hlavou anebo modří. Oba jedinci jsou velcí a drží se spíše schováni u dna. Prosím, poraďte, co mám za druh a napište i jak se správně starat. Děkuji


Téma založil: Keřková
[počet odpovědí 3]

mám poměrně malé akvarium o rozměrech 90 délka, 40 výška a 30 hloubka a rozhodl jsem se proto pro 4 ks ps. saulosi a 4 ks ps. demasoni. Zatímci první z nich viditelně prosperují a rostou, u demasonek se projevila jejich agresivita (zejména jednoho samce) a jedna již uhynula...Zajímalo by mne, zda se mám pokusit doplnit akvárium např. o 4 ks demasonek, aby se jejich agresivita snížila (u těch lze ale stěží poznat v mládí pohlaví a další samec by moc klidu nepřinesl) nebo doplnit bezproblémové ps. saulosi a demasoni nechat na nepříliš uspokojivém počtu 3 ks. Pro úplnost uvádím, že saulosi mám 3 samice a 1 samce a pokud bych je doplňoval, pak patrně dvě samice. Nebo to vidíte jinak? Díky za každou odpověď.


Téma založil: pavel
[počet odpovědí 12]

Nedávno sem zjistila, že dvě samice estherae divně přijímají potravu. Aktivní jsou pořád stejně, ale jakoby jim nešlo jíst. Mají zvětšený váček pod tlamkou a často tak jako něco převalujou v tlamce. Mám i pocit, že tam vidím jikry. A taky mají skřele tak nějak víc prokrvený, mají je víc červený než ostatní rybky. je možný že už mají opravdu jikry a nebo mají nějakou nemoc?Jinak se chovají normálně, jen jsou víc schovaný. Ale jakmile přijdu k akvárku aktivně se hlásí o krmení. Jen ho pak moc nežerou, jakoby jim to nešlo. Já měla za to, že jsou ještě mladé na rozmnožování.


Téma založil: markéta
[počet odpovědí 15]

Je normální, že samice s jikrami v tlamce (lombardoi, crabro) po asi týdnu po vytření, začínají - sice opatrně, ale přesto - přijímat vločkové krmivo.
Vím, že to k ním není šetrné, že jsou ve společné nádrži, kde běžně krmím, ale zatím nemám možnost samostatné nádržky pro vytřené samice.
Samice mají zřetelně zvětšené hrdelní vaky, ve kteých se rýsují obrysy jiker. Ale všechny (3) při krmení opatrně žerou vločkové krmení.
Děkuji za informaci. Tomáš.


Téma založil: Tomáš N
[počet odpovědí 16]

předem se omlouvám, jestli už se to tady probíralo, nebo jestli je můj dotaz úplně vedle, ale zajímalo by mne, zda se má (hlavně teď v zimních dnech) akvárium dosvětlovat i přes den, nebo zda postačí rozsvítit v pozdním odpoledni.
za případně odpovědi díky.


Téma založil: pavel
[počet odpovědí 5]

Zdravím!

Celej den sem projížděl stránky na netu a nemůžu najít, jaký velikosti se můžou dorůst ryby Altolamprologus compessiceps. Na akvarista.cz sem se dočet snad 4 cm, ale tomu se nedá věřit.


Téma založil: P.J. Tunat
[počet odpovědí 5]

Potreboval bych poradit moje ryby mají u bricha takové malé bouličky spíše jednu bouli.Nevíte co to múže být?


Téma založil: Tomáš
[počet odpovědí 0]

Zakládám akvárium pro tlamovce a zatím tam mám samečka a samičku l.yellow a jednoho jedince pro mě neznámého jména-je to žlutá větší rybka s jemnými žlutými proužky-snesou se moc dobře a já bych jim pohodu nerada pokazila přidáním nějakého hodně agresivního druhu-poraďte mi prosím několik druhů méně agresivních tlamovců.Pokud by jste přidali ještě nějakého velkochovatele tlamovců z Brna, byla bych vděčná-nechci kupovat předražené rybičky v obchodech.
Ještě se při tého příležitosti zeptám na vhodné ph vody pro tlamovce-těm mým se daří dobře-mám se ph vody vůbec zabývat?


Téma založil: Eva
[počet odpovědí 2]

Mám dotaz, je pro malawi lepší když je vzduchování na mn a neproudí pak tolik voda v akvárku, nebo jim prodění vody nevadí? Jinak umřeli mi dvě ryby, demasoni a yelow a ostatní nejeví známky nějaké nemoci, tak doufám, že už mi žádná nepojde


Téma založil: markéta
[počet odpovědí 4]

K mému úvodnímu problému - plánuji akvárium umístit do knihovny (regálu), jež bude vyrobena z masivního dubu a bude pokrývat celou stěnu místnosti. Akvárium jako takové (250-350l) by bylo umístěné na kovovém stojanu na kolečkách, tak aby se dalo v případě nutnosti snáze ze "stěny" vymanipulovat. Jelikož chci knohovnu vyrobit na míru nejen místnosti, ale i akváriu, zajímá mě, zda by míra vlhkosti, z akvária vycházející, nemohla okolní dřevo (které samozřejmě nebude v bezprostředním kontaktu a akv., ale přece...) poškodit. Měl by někdo ze zde diskutujících zkušenosti, jež by mi v tomto směru pomohly ? Předem děkuji. ...je vám jasné, že jak mi odpovíte na první dotaz, budu vás zásobovat kupou dalších :o) ?


Téma založil: BOBEK
[počet odpovědí 10]

V poslední době ve mě uzrává myšlenka, pořídit si akvárium. A když akvárium, tak samozřejmě s tlamovci, které jsem ve svých akvaristických začátcích v "ranném" mládí tolik obdivoval. Jsem ve fázi shoromažďování informací (a počítám že ještě tak 2-3 měsíce budu), přičemž jsem tento web shledal jako výborný zdroj.


Téma založil: BOBEK
[počet odpovědí 0]

Tak na základě vašich rad ohledně písku a tapety jsem začal připravovat nádrž pro tlamovce, sice jenom 200 litrů, ale na pár kousků to stačit bude. Koukněte na http://www.akvarista.cz/web/nana/index.php3?page=detail&id=188 je to ta nádrž s modrým pozadím. Čekám vaše názory a náměty na vylepšení. Potažmo nápad, jaké tlamovce mám koupit :) Díky


Téma založil: Luboš
[počet odpovědí 6]

Hezký den všem, čím prosím Vás krmíte své odchovy tlamovců - Malavi? Dávám jim z počátku artémii, pak mleté granule - SAK-energy a mleté vločkové krmení Dajána. Pak mám ještě jeden problém - propadlé břicho u dospělé ryby - samice (druh bohužel neznám - dával jsem do galerie, ale není tam). Co by to mohlo být? Děkuji Vítek


Téma založil: Vitek
[počet odpovědí 7]

Stránky: 1   ...............   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306


Založit nové téma